IRAN
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#19901 Re: IRAN
Kad gori, onda Ameri dolaze pomoci..a sad ne valjaju..
kakvo licemjerje..
kakvo licemjerje..
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#19902 Re: IRAN
Nadzornik wrote:
Zatim ce Iran poslati Perzijske cilime a Rusi poslati gas za podno grijanje...
Baki je gospodin coek. Jel moguće da se niko više ne sjeća njega.
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#19903 Re: IRAN
Kikibombona wrote:- o razoruzavanju siitskih paravojski diljem BImuhafuca wrote:realno - o cemu ce pregovarati. pregovarali 6 godina da bi dosli do nuklearnog sporazuma i dogovorili sve,Kikibombona wrote:Dakle, Tramp je posredstvom Omana pozvao Iran na pregovore kako bi izbjegli rat.
Ajatolah Ali Hamnei za sada odbija pregovore.
trump dosao na vlast i rekao - ne svidja mi se povlacim potpis - treba novi deal.
- o obustavi razvoja dalekometnih ofanzivnih raketa
- o potpunom unistenju nuklearnih postrojenja
- o prestanku sabotiranja americkih interesa na BI
To bi bilo dovoljno.
Dakle, pregovori u kojima bi se bezuvjetno ispoštovali svi interesi amerike. pa koji racq se tu ima pregovarati
- rajv0sa
- Posts: 3160
- Joined: 19/10/2010 00:31
- Location: sektaland
#19904 Re: IRAN
Iran je održao lekciju ne samo amerikancima nego i rusima koji prijete godinama a nikada nisu uradili ništa slično
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#19905 Re: IRAN
Kiki, ba, jel ovo neka tvoja introspektivaTo je ono prvo sto upravo ti najmanje kontas, jer ti si tu stranac i gledas to sa strane, kroz medjunarodnu prizmu, pa ti sve to drukcije izgleda. Lako je iz Bosne mastati o nekim internacionalnim koalicijama, solidarnoscu, pomoci onima kojim treba i onda plasirati drugima svu tu pricu upakovanu u sarenu lazu, fin propagandni materijal koji nam ovdje podastires.
Hahahahah, savršeno si sebe opisao.
De, prestani trolat ljude više. Maloprije reče da nema više ideala, međunarodnog prava... Poslije te izjave nema smisla ikakva priča. Kratko i jasno, podržavaš jačeg, tako bi i Hitlera podržavao 39. U Poljskoj.
Ovdje samo provociraš ljude koje brine potencijalna smrt muslimana. De, ohani malo, ipak su ljudski životi u pitanju. Nike jedina vrijednost slobode olešit se i što kraća suknja, jebemu.
I ako ikoga treba zaustaviti to je vojno industrijski kompleks USA koji izmišlja ratove. U Americi se priča o koncentracionim logorima za djecu imigranata, napadaju države po svijetu onako, po svom nahođenju, previše sličnosti sa događanjima iz istorije.
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19906 Re: IRAN
I americkoj imperiji ce doci kraj. Iran moze bez Amerike jer ima Rusiju i Kinu a varaju se svi da ce Amerika moci odbraniti Cioniste u Izraelu. Palestina danas slavi i ovo je uvod u jedinstvo muslimana izuzimajuci porodicu Saud koja se ponasa neprijateljski i koja je navodno proglasila shije kafirima. U to vise niko ne vjeruje. Iranci su cisti muslimani i doci ce vrijeme kad ce Cionisti poceti da grade naselja u Argentini. Ne znam da li ce im Argentina i to dopustiti znajuci kakvi su Cionisti. Dolaze bolji dani za muslimane. Radujem se kad Dodik uporedi Teheran sa Sarajevom jer Sarajevo lici na Teheran.
- jeza u ledja
- Posts: 50677
- Joined: 29/12/2005 01:20
#19907 Re: IRAN
A da nisu muslimani onda bi bilo manje bitno jel?A_A_AKCIJA wrote: Ovdje samo provociraš ljude koje brine potencijalna smrt muslimana.
- jeza u ledja
- Posts: 50677
- Joined: 29/12/2005 01:20
#19908 Re: IRAN
Sta kontas, da bi sa Clinton tenzije s Iranom bile vece?GandalfSivi wrote: Bolton na tabletama svega mi, neokonzervativci sebi jebu mater sto nisu pomogli Hillary, Trumpa prenosi do podne i poslije podne, treba ovdje da se ukljuci medjunarodna zajednica, da se ide na smirivanje, ako pukne, puci ce do neba...
- Sanjarko
- Posts: 28428
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#19909 Re: IRAN
Hitler je krsio sporazume i slicni su krsili sporazume i znamo kako je to zavrsavalo. Pa jbt imaju neka pravila, pogotovo danas da se sporazumi postuju, pogotovo ugovori. Kad se to krene krsiti onda belaj nastaje.
Napisao sam ja, Tramp ko osale prekrsi sporazum, ugovor.
Napisao sam ja, Tramp ko osale prekrsi sporazum, ugovor.
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19910 Re: IRAN
Glupljeg predsjednika Amerika odavno nije imala. Uvodi carine, tarife, sankcije i samo to zna ciniti. Amerika je postala nesnosljiva sa svojom agresivnom politikom i zavrsit ce kao nacisticka Njemacka. Iran je opredijeljen za muslimansko jedinstvo i Turska podrzava Iran jer Turska je vidjela ko je Trump.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19911 Re: IRAN
Naravno da ima. Sve nabrojano je snazan adut za iransku stranu i za svaku stavku bi mogli dobiti puno toga zauzvrat.zrakomlat wrote:Kikibombona wrote: - o razoruzavanju siitskih paravojski diljem BI
- o obustavi razvoja dalekometnih ofanzivnih raketa
- o potpunom unistenju nuklearnih postrojenja
- o prestanku sabotiranja americkih interesa na BI
To bi bilo dovoljno.![]()
Dakle, pregovori u kojima bi se bezuvjetno ispoštovali svi interesi amerike. pa koji racq se tu ima pregovaratineka tramp napiše na tviteru šta zeli ili posalje telegram, ne mora klepiti do omana za to.
Amerika moze puno dati na tehnoloskom planu, moze doprinijeti snaznom privrednom i ekonomskom razvoju Irana. Moze pomoci u sferi nauka i obrazovanja. Moze ponuditi kredite uz simbolicnu nadoknadu za razvojne projekte. Moze pomoci da Iran bude novi Japan ili Juzna Koreja. Da se normalizuju odnosi Iran bi napravio privredni i ekonomski boom, preko noci bi postao ekonomija koja najbrze raste.
Ako Iran smatra da je od toga bolje ratovati sa Amerikom, da je za njih dobro naoruzavati shia ekstremisticke paravojske, praviti dalekometne rakete i atomske bombe, uzvikivati smrt Americi i sl., onda su teske budale i neka im je sretno sa tim.
Kao da zele da ih Amerika resetuje kao Njemacku ili Japan. Bolje im je da sada dogovore novi 'Marsalov plan', kada imaju aseve u rukama, nego da pregovaraju kao unistena, porazena i ponizena strana.
Nevjerovatno je kako se brzo zaboravi koliko je Amerika snazna.
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#19912 Re: IRAN
Kikibombona wrote:Naravno da ima. Sve nabrojano je snazan adut za iransku stranu i za svaku stavku bi mogli dobiti puno toga zauzvrat.zrakomlat wrote:Kikibombona wrote: - o razoruzavanju siitskih paravojski diljem BI
- o obustavi razvoja dalekometnih ofanzivnih raketa
- o potpunom unistenju nuklearnih postrojenja
- o prestanku sabotiranja americkih interesa na BI
To bi bilo dovoljno.![]()
Dakle, pregovori u kojima bi se bezuvjetno ispoštovali svi interesi amerike. pa koji racq se tu ima pregovaratineka tramp napiše na tviteru šta zeli ili posalje telegram, ne mora klepiti do omana za to.
Amerika moze puno dati na tehnoloskom planu, moze doprinijeti snaznom privrednom i ekonomskom razvoju Irana. Moze pomoci u sferi nauka i obrazovanja. Moze ponuditi kredite uz simbolicnu nadoknadu za razvojne projekte. Moze pomoci da Iran bude novi Japan ili Juzna Koreja. Da se normalizuju odnosi Iran bi napravio privredni i ekonomski boom, preko noci bi postao ekonomija koja najbrze raste.
Ako Iran smatra da je od toga bolje ratovati sa Amerikom, da je za njih dobro naoruzavati shia ekstremisticke paravojske, praviti dalekometne rakete i atomske bombe, uzvikivati smrt Americi i sl., onda su teske budale i neka im je sretno sa tim.
Kao da zele da ih Amerika resetuje kao Njemacku ili Japan. Bolje im je da sada dogovore novi 'Marsalov plan', kada imaju aseve u rukama, nego da pregovaraju kao unistena, porazena i ponizena strana.
Nevjerovatno je kako se brzo zaboravi koliko je Amerika snazna.
Ma dali bi im chunu a ne tehnologiju i razvoj, znaš to i sam, nevezano za ostatak posta.
EDIT. a što se onda Kurdi bore protiv svojih napasnika? Veća je razlika u snazi i svemu ostalom između Kurda i Turske/Irana nego Irana i Amerike.
Last edited by zrakomlat on 21/06/2019 19:49, edited 1 time in total.
- muhafuca
- Posts: 5460
- Joined: 14/03/2012 00:06
#19913 Re: IRAN
?Kikibombona wrote:- o razoruzavanju siitskih paravojski diljem BImuhafuca wrote: realno - o cemu ce pregovarati. pregovarali 6 godina da bi dosli do nuklearnog sporazuma i dogovorili sve,
trump dosao na vlast i rekao - ne svidja mi se povlacim potpis - treba novi deal.
- o obustavi razvoja dalekometnih ofanzivnih raketa
- o potpunom unistenju nuklearnih postrojenja
- o prestanku sabotiranja americkih interesa na BI
To bi bilo dovoljno.
ukratko o totalnoj kapitulaciji jedne zemlje - kao da su vodili konvencionalni rat pa Amerika pobjedila?
Ko bi na to pristao?
Jedino ako ne mislis o obostranom ravnopravnom dogovoru
- da se razoruzaju proAmericke milicije u regionu (kurdi uglavnom)
- da Amerika povuce sve snage iz regiona
- da Amerika obustavi razvoja dalekometnih ofanzivnih raketa
- da Amerika unisti vlastita nuklearna postrojenja
- da Amerika prestane sabotirati americke interese na BI
Jes ovako mislio?
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#19914 Re: IRAN
Iran ima dovoljno mrtvačkih vreća za svakog napadača, pa nek napadnu. Mislim da američke majke nisu spremne da sahranjuju svoju djecu u milionima kako bi bio uništen Iran. A toliko treba da bi se uništio.Kikibombona wrote:
Kao da zele da ih Amerika resetuje kao Njemacku ili Japan. Bolje im je da sada dogovore novi 'Marsalov plan', kada imaju aseve u rukama, nego da pregovaraju kao unistena, porazena i ponizena strana.
Nevjerovatno je kako se brzo zaboravi koliko je Amerika snazna.
Last edited by espn on 21/06/2019 19:52, edited 1 time in total.
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19915 Re: IRAN
Amerika nije uopste snazna i to su najvece kukavice na ratistu. Iranu ne treba americka nadzornost jer Iran je suverena zemlja koja zeli da se samostalno razvija. Za to ima potencijale. Da je Amerika tako divna ne bi Turska izbjegavala Ameriku i saradjivala sa Rusijom. Rusija je najmoralnija drzava i ona vodi postenu politiku i ne pritiska muslimane. Amerikanci su obicni pljackasi.
- muhafuca
- Posts: 5460
- Joined: 14/03/2012 00:06
#19916 Re: IRAN
Iran nakon Trumpove izjave da nije htjeo roknuti po Iranu jer bi puno ljudi poginulo pa njemu kao zao bilo
Iran: Mogli smo vam roknuti avion sa 35 ljudi da smo htjeli al bilo nam zao omladine
pa smo za sad samo dron oborili ---
Iran: Mogli smo vam roknuti avion sa 35 ljudi da smo htjeli al bilo nam zao omladine
pa smo za sad samo dron oborili ---
Iran says it refrained from shooting down U.S. plane with 35 on board: Tasnim news
Code: Select all
https://www.reuters.com/article/us-mideast-iran-usa-drone-airplane/iran-says-it-refrained-from-shooting-down-us-plane-with-35-on-board-tasnim-news-idUSKCN1TM1H0- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#19917 Re: IRAN
Jel te Iran spasio ili Amerika..95..espn wrote:Iran ima dovoljno mrtvačkih vreća za svakog, pa nek napadnu.Kikibombona wrote:
Kao da zele da ih Amerika resetuje kao Njemacku ili Japan. Bolje im je da sada dogovore novi 'Marsalov plan', kada imaju aseve u rukama, nego da pregovaraju kao unistena, porazena i ponizena strana.
Nevjerovatno je kako se brzo zaboravi koliko je Amerika snazna.
koji ste vi moroni..
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19918 Re: IRAN
Hooj boze, sturili se za igrackuBaki19 wrote:I americkoj imperiji ce doci kraj. Iran moze bez Amerike jer ima Rusiju i Kinu a varaju se svi da ce Amerika moci odbraniti Cioniste u Izraelu. Palestina danas slavi i ovo je uvod u jedinstvo muslimana izuzimajuci porodicu Saud koja se ponasa neprijateljski i koja je navodno proglasila shije kafirima. U to vise niko ne vjeruje. Iranci su cisti muslimani i doci ce vrijeme kad ce Cionisti poceti da grade naselja u Argentini. Ne znam da li ce im Argentina i to dopustiti znajuci kakvi su Cionisti. Dolaze bolji dani za muslimane. Radujem se kad Dodik uporedi Teheran sa Sarajevom jer Sarajevo lici na Teheran.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19919 Re: IRAN
Ovo je prosto nevjerovatno, kakva zamjena teza.A_A_AKCIJA wrote:Kiki, ba, jel ovo neka tvoja introspektivaTo je ono prvo sto upravo ti najmanje kontas, jer ti si tu stranac i gledas to sa strane, kroz medjunarodnu prizmu, pa ti sve to drukcije izgleda. Lako je iz Bosne mastati o nekim internacionalnim koalicijama, solidarnoscu, pomoci onima kojim treba i onda plasirati drugima svu tu pricu upakovanu u sarenu lazu, fin propagandni materijal koji nam ovdje podastires.![]()
Hahahahah, savršeno si sebe opisao.
De, prestani trolat ljude više. Maloprije reče da nema više ideala, međunarodnog prava... Poslije te izjave nema smisla ikakva priča. Kratko i jasno, podržavaš jačeg, tako bi i Hitlera podržavao 39. U Poljskoj.
Ovdje samo provociraš ljude koje brine potencijalna smrt muslimana. De, ohani malo, ipak su ljudski životi u pitanju. Nike jedina vrijednost slobode olešit se i što kraća suknja, jebemu.
I ako ikoga treba zaustaviti to je vojno industrijski kompleks USA koji izmišlja ratove. U Americi se priča o koncentracionim logorima za djecu imigranata, napadaju države po svijetu onako, po svom nahođenju, previše sličnosti sa događanjima iz istorije.
Jedino ja na temi zagovaram mir dok se ostali vesele ratu. Jedino ja kazem da Iran treba pregovarati da se izbjegne rat.
Amerika nece dozvoliti da Iran nastavi sa naoruzavanjem shia ekstremista, sa razvojem dalekometnih raketa i nuklearnog oruzja, kao i sabotiranjem americkih interesa na BI.
Ovdje imaju dvije opcije:
1. Iran pristaje na pregovore
2. Rat
Ja sam za prvu opciju. Ko zelio drugu dabogda mu u kuci bila.
I naravno, podrzavam sankcije Iran uz nadu da ce se zemlja sto prije vratiti u normalu, da li normalizacijom samog rezima ili njegovom promjenom. Iskreno, volio bih da iranski narod skine mule sa vlasti, mirnom revolucijom. Puno bolje da ih skine iranski narod nego Amerika.
Last edited by Kikibombona on 21/06/2019 19:56, edited 1 time in total.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19920 Re: IRAN
Ma to oni dosli jer imamo nafteanimals wrote:Jel te Iran spasio ili Amerika..95..espn wrote:Iran ima dovoljno mrtvačkih vreća za svakog, pa nek napadnu.Kikibombona wrote:
Kao da zele da ih Amerika resetuje kao Njemacku ili Japan. Bolje im je da sada dogovore novi 'Marsalov plan', kada imaju aseve u rukama, nego da pregovaraju kao unistena, porazena i ponizena strana.
Nevjerovatno je kako se brzo zaboravi koliko je Amerika snazna.
koji ste vi moroni..
- muhafuca
- Posts: 5460
- Joined: 14/03/2012 00:06
#19921 Re: IRAN
Kiki ti kao da si juce upao na tematiku.Kikibombona wrote:
Kao da zele da ih Amerika resetuje kao Njemacku ili Japan. Bolje im je da sada dogovore novi 'Marsalov plan', kada imaju aseve u rukama, nego da pregovaraju kao unistena, porazena i ponizena strana.
Nevjerovatno je kako se brzo zaboravi koliko je Amerika snazna.
Nema ovdje resetovanja samo Irana - ako pocne rat USA-Iran - resetovat ce se globalna ekonomija - o regionu da ne govorimo.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19922 Re: IRAN
Neozbiljan odgovor.muhafuca wrote:?Kikibombona wrote:- o razoruzavanju siitskih paravojski diljem BImuhafuca wrote: realno - o cemu ce pregovarati. pregovarali 6 godina da bi dosli do nuklearnog sporazuma i dogovorili sve,
trump dosao na vlast i rekao - ne svidja mi se povlacim potpis - treba novi deal.
- o obustavi razvoja dalekometnih ofanzivnih raketa
- o potpunom unistenju nuklearnih postrojenja
- o prestanku sabotiranja americkih interesa na BI
To bi bilo dovoljno.
ukratko o totalnoj kapitulaciji jedne zemlje - kao da su vodili konvencionalni rat pa Amerika pobjedila?
Ko bi na to pristao?
Jedino ako ne mislis o obostranom ravnopravnom dogovoru
- da se razoruzaju proAmericke milicije u regionu (kurdi uglavnom)
- da Amerika povuce sve snage iz regiona
- da Amerika obustavi razvoja dalekometnih ofanzivnih raketa
- da Amerika unisti vlastita nuklearna postrojenja
- da Amerika prestane sabotirati americke interese na BI
Jes ovako mislio?
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19923 Re: IRAN
Imaju primjer Japana i Juzne Koreje. A imaju i Njemacke. Kanade i Australije.zrakomlat wrote:Kikibombona wrote:Naravno da ima. Sve nabrojano je snazan adut za iransku stranu i za svaku stavku bi mogli dobiti puno toga zauzvrat.
Amerika moze puno dati na tehnoloskom planu, moze doprinijeti snaznom privrednom i ekonomskom razvoju Irana. Moze pomoci u sferi nauka i obrazovanja. Moze ponuditi kredite uz simbolicnu nadoknadu za razvojne projekte. Moze pomoci da Iran bude novi Japan ili Juzna Koreja. Da se normalizuju odnosi Iran bi napravio privredni i ekonomski boom, preko noci bi postao ekonomija koja najbrze raste.
Ako Iran smatra da je od toga bolje ratovati sa Amerikom, da je za njih dobro naoruzavati shia ekstremisticke paravojske, praviti dalekometne rakete i atomske bombe, uzvikivati smrt Americi i sl., onda su teske budale i neka im je sretno sa tim.
Kao da zele da ih Amerika resetuje kao Njemacku ili Japan. Bolje im je da sada dogovore novi 'Marsalov plan', kada imaju aseve u rukama, nego da pregovaraju kao unistena, porazena i ponizena strana.
Nevjerovatno je kako se brzo zaboravi koliko je Amerika snazna.
Ma dali bi im chunu a ne tehnologiju i razvoj, znaš to i sam, nevezano za ostatak posta.
EDIT. a što se onda Kurdi bore protiv svojih napasnika? Veća je razlika u snazi i svemu ostalom između Kurda i Turske/Irana nego Irana i Amerike.
Mnoge zemlje su profitirale radi dobrih dogovora sa Amerikom.
Ali ako hoces rakete, naljutit ces Ameriku. Oni su glavni i ne zele da iko ugrozava njihovu poziciju glavnog.
To je kao da imas dva dilera u gradu. Jednog glavnog i jednog sitnog koji se probija. Ovaj sitni zeli uzeti dio profita glavnog, zeli ga potisnuti na razne nacine. Tu je sukob neminovan.
Mislim da poredjenje ne moze biti bolje.
- muhafuca
- Posts: 5460
- Joined: 14/03/2012 00:06
#19924 Re: IRAN
koliko je tvoja ideja/teza ozbiljna bila - moj ti je odgovor za doktorske disertacije.Kikibombona wrote: Neozbiljan odgovor.
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#19925 Re: IRAN
Vidi, slažem se ja u dobra doba s tim. Ali to ne znači da je amerika s onim kretenoidnim političarima pozitivna strana u toj priči. Što bi reko saxxxx obićni zloćinci.Kikibombona wrote:Imaju primjer Japana i Juzne Koreje. A imaju i Njemacke. Kanade i Australije.zrakomlat wrote:Kikibombona wrote:Naravno da ima. Sve nabrojano je snazan adut za iransku stranu i za svaku stavku bi mogli dobiti puno toga zauzvrat.
Amerika moze puno dati na tehnoloskom planu, moze doprinijeti snaznom privrednom i ekonomskom razvoju Irana. Moze pomoci u sferi nauka i obrazovanja. Moze ponuditi kredite uz simbolicnu nadoknadu za razvojne projekte. Moze pomoci da Iran bude novi Japan ili Juzna Koreja. Da se normalizuju odnosi Iran bi napravio privredni i ekonomski boom, preko noci bi postao ekonomija koja najbrze raste.
Ako Iran smatra da je od toga bolje ratovati sa Amerikom, da je za njih dobro naoruzavati shia ekstremisticke paravojske, praviti dalekometne rakete i atomske bombe, uzvikivati smrt Americi i sl., onda su teske budale i neka im je sretno sa tim.
Kao da zele da ih Amerika resetuje kao Njemacku ili Japan. Bolje im je da sada dogovore novi 'Marsalov plan', kada imaju aseve u rukama, nego da pregovaraju kao unistena, porazena i ponizena strana.
Nevjerovatno je kako se brzo zaboravi koliko je Amerika snazna.
Ma dali bi im chunu a ne tehnologiju i razvoj, znaš to i sam, nevezano za ostatak posta.
EDIT. a što se onda Kurdi bore protiv svojih napasnika? Veća je razlika u snazi i svemu ostalom između Kurda i Turske/Irana nego Irana i Amerike.
Mnoge zemlje su profitirale radi dobrih dogovora sa Amerikom.
Ali ako hoces rakete, naljutit ces Ameriku. Oni su glavni i ne zele da iko ugrozava njihovu poziciju glavnog.
To je kao da imas dva dilera u gradu. Jednog glavnog i jednog sitnog koji se probija. Ovaj sitni zeli uzeti dio profita glavnog, zeli ga potisnuti na razne nacine. Tu je sukob neminovan.
Mislim da poredjenje ne moze biti bolje.
