IRAN

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19851 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

mO k3 wrote:Znaci xy se puta tukao i do koga je ?? Jesi razmislio šta pogrešno radis ?
Pa tukao se do 18 god. Takvo vrijeme i furke bile. Nisam samo ja, svi smo. To je bio sport na neki nacin. :D Potukli smo se iz zajebancije bezbroj puta, ratna djeca. Nismo imali kompjuter i plej.

Od tada pa do sada, 2-3 puta sitni obracuni. Covjek je vremenom ozbiljniji i ne zeli se blamirati tucama i sl.

...

A bice da ne radim nista pogresno. Nema covjeka kojeg poznajem a da ga makar ne pozdravim sa 'zdravo'. Postujem ljude a i ljudi mene. Ne diram nikoga a ne dam na sebe. Ljudi me znaju kao takvog, imam visoko podignut gard i odmah nema problema.

Nikada nikome seljacki nisam rekao da cu ga nokautirati radi razlicitog misljenja. Ako mi se necije misljenje ne svidja, necu se druziti sa njim. Veoma jednostavno. Nema razloga za tucu radi razlicitog misljenja.
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#19852 Re: IRAN

Post by neki »

Iran prenio terorističke napade i na američko tlo...napali su rafineriju u Filadelfiji!!!!
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#19853 Re: IRAN

Post by The 51st State »

neki wrote:Iran prenio terorističke napade i na američko tlo...napali su rafineriju u Filadelfiji!!!!
jes, nasli neosteceni pasos na mjestu eksplozije :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19854 Re: IRAN

Post by mirsek »

Janjicar wrote:Iran ima mnogo uticaja i u BiH sto se vidi na komentarima a i na forumu. Dal' su dnevnice il sendvici u pitanju ne znam.
Postovanje sto su nam pomagali u ratu, jedina muslimanska zemlja sa kicmom koja se bori i trudi kako zna i umije i ne zeli da bude niciji vazal, naucno mozda najnaprednija muslimanska zemlja, pravedna strana u ovom natezanju sa Amerikom, ne izdaje fetve protiv drugih muslimana kao sto rade agresivne i zatucane vehabije, vidim je kao zemlju koja ce muslimane usmjeriti i podici na istu ravan sa najnaprednijim zemljama svijeta.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19855 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Ih ne izdaje fetve
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19856 Re: IRAN

Post by mirsek »

insomnia78 wrote:Ih ne izdaje fetve
Ih ne.. sta ti znaci ih ne ?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19857 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Dakle, Tramp je posredstvom Omana pozvao Iran na pregovore kako bi izbjegli rat.

Ajatolah Ali Hamnei za sada odbija pregovore.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#19858 Re: IRAN

Post by muhafuca »

Kikibombona wrote:Dakle, Tramp je posredstvom Omana pozvao Iran na pregovore kako bi izbjegli rat.

Ajatolah Ali Hamnei za sada odbija pregovore.
realno - o cemu ce pregovarati. pregovarali 6 godina da bi dosli do nuklearnog sporazuma i dogovorili sve,

trump dosao na vlast i rekao - ne svidja mi se povlacim potpis - treba novi deal.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19859 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

muhafuca wrote:
Kikibombona wrote:Dakle, Tramp je posredstvom Omana pozvao Iran na pregovore kako bi izbjegli rat.

Ajatolah Ali Hamnei za sada odbija pregovore.
realno - o cemu ce pregovarati. pregovarali 6 godina da bi dosli do nuklearnog sporazuma i dogovorili sve,

trump dosao na vlast i rekao - ne svidja mi se povlacim potpis - treba novi deal.
- o razoruzavanju siitskih paravojski diljem BI
- o obustavi razvoja dalekometnih ofanzivnih raketa
- o potpunom unistenju nuklearnih postrojenja
- o prestanku sabotiranja americkih interesa na BI

To bi bilo dovoljno.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19860 Re: IRAN

Post by mirsek »

muhafuca wrote:
Kikibombona wrote:Dakle, Tramp je posredstvom Omana pozvao Iran na pregovore kako bi izbjegli rat.

Ajatolah Ali Hamnei za sada odbija pregovore.
realno - o cemu ce pregovarati. pregovarali 6 godina da bi dosli do nuklearnog sporazuma i dogovorili sve,

trump dosao na vlast i rekao - ne svidja mi se povlacim potpis - treba novi deal.
Pa da, hoce covjek da se sad pravi presedan da se ponovo pocne pregovarati i tako da dobije legitimitet od Irana za novi dogovor . Ugovori, potpisi, pravo, ko te za to pita..
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19861 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

mirsek wrote:
muhafuca wrote:
Kikibombona wrote:Dakle, Tramp je posredstvom Omana pozvao Iran na pregovore kako bi izbjegli rat.

Ajatolah Ali Hamnei za sada odbija pregovore.
realno - o cemu ce pregovarati. pregovarali 6 godina da bi dosli do nuklearnog sporazuma i dogovorili sve,

trump dosao na vlast i rekao - ne svidja mi se povlacim potpis - treba novi deal.
Pa da, hoce covjek da se sad pravi presedan da se ponovo pocne pregovarati i tako da dobije legitimitet od Irana za novi dogovor . Ugovori, potpisi, pravo, ko te za to pita..
Ne pita niko.

Pogledaj sta oni idioti rade Ujgurima. Neka ti ne bude mrsko otvoriti temu Kina. To su iranski prijatelji. Je li Iran ikada rekao rijec za anticivilizacijsko izivljavanje nad Ujgurima?

Pogledaj kako su Rusi elegantno uzeli Krim. I uzeli bi puno vise da nije Amerike.

...

Da su zamijenjene uloge, Iran bi bio 10 puta gori od Amerike. Pogledaj kako se Iran i Turska ophode prema manjinama. Samo brutalna sila. Jedina prepreka da ispune sve sto zele je Amerika.
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#19862 Re: IRAN

Post by muzicar_iz_parka »

Kikibombona wrote:
muhafuca wrote:
Kikibombona wrote:Dakle, Tramp je posredstvom Omana pozvao Iran na pregovore kako bi izbjegli rat.

Ajatolah Ali Hamnei za sada odbija pregovore.
realno - o cemu ce pregovarati. pregovarali 6 godina da bi dosli do nuklearnog sporazuma i dogovorili sve,

trump dosao na vlast i rekao - ne svidja mi se povlacim potpis - treba novi deal.
- o razoruzavanju siitskih paravojski diljem BI
- o obustavi razvoja dalekometnih ofanzivnih raketa
- o potpunom unistenju nuklearnih postrojenja
- o prestanku sabotiranja americkih interesa na BI

To bi bilo dovoljno.
Iran postuje postignuti sporazum o nuklearnom programu i skoro da ne postoji vise, nema nikakvog prigovora od strane bilo koje drzave potpisnice tog sporazuma.
Svaka raketa je ofenzivna, razvijanje konvencionalnog naoruzanja nije nijednim sporazumom ograničeno.
Tako ni tih dalekometnih.
Ako iko ima upetljanosti u naoruzavanju teroristickih grupa onda je to USA, samo sa podrucja bivse SFRJ je sigurno preko 300 miliona $ vrijednog naoruzanja otislo na BI da bi se kasnije nalazili u rukama ISISa ili nekig drugih organizacija bliskih Alkaidi.
Isto kao i prodaja iz skladista postkomunistickih NATO clanica nije mogla proteci bez aminovanja Amerike, tako ni sa ovih prostora.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28426
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#19863 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Amerika brana protiv zla. Daj ba, slicno g*vno samo upakovano ko bombona.

A ovi ostali sto jest, jest su uber g*vna.
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#19864 Re: IRAN

Post by muzicar_iz_parka »

Svako brani svoje interese, tako i Iran.
Iranci su iskoristili priliku nakon pada Sadama da se učvrste u regionu, ostvare iako labav šijitski koridor do Sredozemnog mora. Trebaju dići spomenik George W. Bushu za života.
U suprotnom bi vjerovatno kao i Irak osjetili čari uvođenja demokratije.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3887
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#19865 Re: IRAN

Post by Kaligrafija »

Kikibombona wrote:
muhafuca wrote:
Kikibombona wrote:Dakle, Tramp je posredstvom Omana pozvao Iran na pregovore kako bi izbjegli rat.

Ajatolah Ali Hamnei za sada odbija pregovore.
realno - o cemu ce pregovarati. pregovarali 6 godina da bi dosli do nuklearnog sporazuma i dogovorili sve,

trump dosao na vlast i rekao - ne svidja mi se povlacim potpis - treba novi deal.
- o razoruzavanju siitskih paravojski diljem BI
- o obustavi razvoja dalekometnih ofanzivnih raketa
- o potpunom unistenju nuklearnih postrojenja
- o prestanku sabotiranja americkih interesa na BI

To bi bilo dovoljno.
Dzes strucnjak... :lol: :sax:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19866 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

muzicar_iz_parka wrote:Iran postuje postignuti sporazum o nuklearnom programu i skoro da ne postoji vise, nema nikakvog prigovora od strane bilo koje drzave potpisnice tog sporazuma.
Svaka raketa je ofenzivna, razvijanje konvencionalnog naoruzanja nije nijednim sporazumom ograničeno.
Tako ni tih dalekometnih.
Ako iko ima upetljanosti u naoruzavanju teroristickih grupa onda je to USA, samo sa podrucja bivse SFRJ je sigurno preko 300 miliona $ vrijednog naoruzanja otislo na BI da bi se kasnije nalazili u rukama ISISa ili nekig drugih organizacija bliskih Alkaidi.
Isto kao i prodaja iz skladista postkomunistickih NATO clanica nije mogla proteci bez aminovanja Amerike, tako ni sa ovih prostora.
Sporazumi i ugovori imaju vijek trajanja. Sklapaju ih, rasklapaju i TUMCE velike sile. Sporazum sa Iranom je gotov.

Amerika je takva kakva je. Ako mene pitas, bolji su nego su bili Sovjeti, Otomani, Rimljani, Mongoli i svaka druga velika imperija. Pogledaj sta radi Kina sa Ujgurima. I ko im sta moze? Pogledaj kako Rusija okupira Krim. Pogledaj kako se Iran i Turska odnose prema manjinama. Pogledaj kako Iran naoruzva paravojske diljem BI.

Niko ovdje nije cist. Mene ako pitas, vise volim da je glavna Amerika nego Rusija, Kina ili Iran. A neko mora biti gazda. Uvijek je neko bio gazda.

Iran je veoma bezobrazan i bahat prema slabijama od sebe. A kada ih nagazi jaci, onda se pozivaju na medjunarodno pravo, ugovore i sporazume. Neka postoju konvencije o ljudskim pravima u svojoj zemlji pa ce onda imati moralno pravo pozivati se na sporazume i ugovore. Klasicni licemjeri i ljigavci.

Lako je sirotinju mlatiti i vjesati na kranove. Sada im je gorostas dosao u dvoriste i stegao obruc.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#19867 Re: IRAN

Post by bogoljub »

IRANSKI DUŽNOSNICI OTKRIVAJU: "Trump nas je noćas preko Omana kontaktirao, rekao je da se spremimo za napad i tražio je pregovore, rekli smo mu kako samo ajatolah može o tome odlučiti, a njega daljnji pregovori s Amerikom ne zanimaju
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#19868 Re: IRAN

Post by bogoljub »

IRANSKI GENERAL SAD-U: "Kada smo vam srušili dron imali smo na meti i vaš P-8 Poseidon špijunski zrakoplov u kojem je bilo 35 ljudi, letio je pokraj drona - mogli smo ga srušiti, odlučili smo da nećemo... ali ovo vam je upozorenje"
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19869 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

bogoljub wrote:IRANSKI DUŽNOSNICI OTKRIVAJU: "Trump nas je noćas preko Omana kontaktirao, rekao je da se spremimo za napad i tražio je pregovore, rekli smo mu kako samo ajatolah može o tome odlučiti, a njega daljnji pregovori s Amerikom ne zanimaju
Sami priznaju da hoce rat. To je ono sto cijelo vrijeme govorim. Iran zeli rat i uporno provocira rat.
bogoljub wrote:IRANSKI GENERAL SAD-U: "Kada smo vam srušili dron imali smo na meti i vaš P-8 Poseidon špijunski zrakoplov u kojem je bilo 35 ljudi, letio je pokraj drona - mogli smo ga srušiti, odlučili smo da nećemo... ali ovo vam je upozorenje"
Jos malo kurcenja i provociranja...

Naprijed NATO i Amerika! 8-)
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#19870 Re: IRAN

Post by basar »

Kuknjava, plač, vika, dreka i naricanje ožalošćenih na forumu.

Image
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#19871 Re: IRAN

Post by King Theoden »

bogoljub wrote:IRANSKI GENERAL SAD-U: "Kada smo vam srušili dron imali smo na meti i vaš P-8 Poseidon špijunski zrakoplov u kojem je bilo 35 ljudi, letio je pokraj drona - mogli smo ga srušiti, odlučili smo da nećemo... ali ovo vam je upozorenje"
Ako je istina, kapa do poda.
Baš me zanima kako bi postupili ameri da je bilo obratno :)
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19872 Re: IRAN

Post by espn »

Kad su im skinuli najnapredniji i najskuplji dron, mozes zamisliti sta bi tek bilo sa ostatkom flote. Masakar. To im je poruka sta ih ceka. Svaki slijedeci ce ovako proci.
Last edited by espn on 21/06/2019 14:41, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19873 Re: IRAN

Post by mirsek »

Kikibombona wrote:
bogoljub wrote:IRANSKI DUŽNOSNICI OTKRIVAJU: "Trump nas je noćas preko Omana kontaktirao, rekao je da se spremimo za napad i tražio je pregovore, rekli smo mu kako samo ajatolah može o tome odlučiti, a njega daljnji pregovori s Amerikom ne zanimaju
Sami priznaju da hoce rat. To je ono sto cijelo vrijeme govorim. Iran zeli rat i uporno provocira rat.
bogoljub wrote:IRANSKI GENERAL SAD-U: "Kada smo vam srušili dron imali smo na meti i vaš P-8 Poseidon špijunski zrakoplov u kojem je bilo 35 ljudi, letio je pokraj drona - mogli smo ga srušiti, odlučili smo da nećemo... ali ovo vam je upozorenje"
Jos malo kurcenja i provociranja...

Naprijed NATO i Amerika! 8-)
Sto ovako ne navijas da izrahell bombarduju sta rade Palestincima.
Ah da, oportunista koji ima kompleks prema muslimanima. :thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19874 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

mirsek wrote:Sto ovako ne navijas da izrahell bombarduju sta rade Palestincima.
Ah da, oportunista koji ima kompleks prema muslimanima. :thumbup:
Zasto ti ne navijas da bombarduju Tursku za ono sto rade Kurdima?

Ja nigdje ne navijam za rat. U kuci mu bio ko god za rat navija. Ja navijam da Iran sjedne za pregovaracki sto, da prekine noruzavanje siitskih paravojnih formacija, da prekine sa programom izrade dalekometnih raketa i da unisti i potpuno obustavi program za razvoj nuklearnog oruzja. E za to navijam. I podrzavam americke sankcije i trebaju biti jos zesce dok se Iran ne vrati u normalu.
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#19875 Re: IRAN

Post by muzicar_iz_parka »

Jest Iran želi rat, pa njihovi dronovi kruže u vazdušnom prostoru Amerike.
Kikiju se istrošili argumenti o ljudskim pravima, pa nek bude Amerika glavna, kud puklo da puklo.
Svijet bez postojanja međunarodnog prava i poštovanja postignutih sporazuma ne bi valjao ni za koga, jer to vodi u anarhiju i haos velikih razmjera.
Kad se i ostali veliki igrači budu počeli voditi tim američkim "ja sam sila", onda najebu svi slabiji u njihovom okruženju.
Post Reply