IRAN

Post Reply
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19651 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:Prvo mu omogucili izbor da bi mu poslije onemogucili reizbor. Zajebana ta duboka drzava. :lol:

Ma nemoj. Zar nisi dvije godine kmečao kako su ga Rusi postavili i zajebali babu Killary.

Hajd' se ti sam sa sobom dogovori pa ponovo nativra.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#19652 Re: IRAN

Post by nKrkan »

Kakvu avijaciju ima Iran?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50733
Joined: 29/12/2005 01:20

#19653 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: Ovo što, apsolutno ilegalno rade USA, nisu sankcije, već ubijanje 82 miliona ljudi.
Neobjavljeni rat USA protiv Irana.
Sta je tacno ilegalno?

Je li ilegalno razvijanje nuklearnog oruzja?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50733
Joined: 29/12/2005 01:20

#19654 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:
jeza u ledja wrote:Prvo mu omogucili izbor da bi mu poslije onemogucili reizbor. Zajebana ta duboka drzava. :lol:

Ma nemoj. Zar nisi dvije godine kmečao kako su ga Rusi postavili i zajebali babu Killary.

Hajd' se ti sam sa sobom dogovori pa ponovo nativra.
Znaci ti mislis da su ga Rusi postavili ili sta? Ja tebe pitam ako duboka drzava postavlja i ukida predsjednike, kako to ti kao mali djokica zamisljas, onda kako to da su ga postavili da bi ga poslije smaknuli? Ili ako ga nisu postavili, kakva je to duboka drzava koja ne moze da postavi predsjednika?
Dogovori se sam sa sobom pa se tivra.

PS: Nisu ga Rusi postavili, vec pomogli da dodje tu gdje jeste. Postavio ga je americki glasac. Tako to fercera u demokratiji, znam da je to tebi tesko shvatiti.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19655 Re: IRAN

Post by mirsek »

jeza u ledja wrote:
Challenger_ wrote: Ovo što, apsolutno ilegalno rade USA, nisu sankcije, već ubijanje 82 miliona ljudi.
Neobjavljeni rat USA protiv Irana.
Sta je tacno ilegalno?

Je li ilegalno razvijanje nuklearnog oruzja?
Iran nije pravio nuklearno oruzje kad je Tramp odustao od sporazuma. Sad, ko ga jebe. Bolje ilegalno ziv nego legalno mrtav.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19656 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:
Challenger_ wrote: Ovo što, apsolutno ilegalno rade USA, nisu sankcije, već ubijanje 82 miliona ljudi.
Neobjavljeni rat USA protiv Irana.
Sta je tacno ilegalno?

Je li ilegalno razvijanje nuklearnog oruzja?
Hejde ba šta se praviš blesav.

Iran je poštovao Sporazum, USA su iz njega izašle.
Ilegalno je planeti zavrtati ruke da ne posluju sa Iranom bez odgovarajuće rezolucije UN. Ne samo nelegalno, već je notorno razbojništvo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50733
Joined: 29/12/2005 01:20

#19657 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:
Hejde ba šta se praviš blesav.

Iran je poštovao Sporazum, USA su iz njega izašle.
Ilegalno je planeti zavrtati ruke da ne posluju sa Iranom bez odgovarajuće rezolucije UN. Ne samo nelegalno, već je notorno razbojništvo.
Kome se zavrcu ruke?
Svako ima izbor, ukljucujuci i Iran.

Sta kazu UN rezolucije o razvijanju nuklearnog naoruzanja?
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19658 Re: IRAN

Post by mirsek »

nKrkan wrote:Kakvu avijaciju ima Iran?
Slabu, vecinom lokalno modernizovani avioni iz osamdesetih. Medjutim uz vrlo dobru iransku PVO mogu biti upotrebljivi. Svakako je Iranu fokus na balistickim i krstarecim raketama i dronovima.Tu su pojaki, najjaci na BI.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19659 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Reći ću ti jednu tajnu, Ježu. Osim Izraela i vladajućih struktura unutar KSA, nigdje nemate podršku za ovo što radite Iranu. Sami ste kao jetimi, siročići.

Zapamti ove riječi.

p.s.

Za*ebi šuplju sa nuklearnim oružjem, krivica je isključivo vaša.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50733
Joined: 29/12/2005 01:20

#19660 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:Reći ću ti jednu tajnu, Ježu. Osim Izraela i vladajućih struktura unutar KSA, nigdje nemate podršku za ovo što radite Iranu. Sami ste kao jetimi, siročići.

Zapamti ove riječi.
Jos jedan biser u tvojoj enciklopediji bisera. :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19661 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Kada sam uoči američkih predsjedničkih izbora ukazao na link koji pokazuje da građani i Evrope i svijeta mahom podržavaju Trumpa, a sve na osnovu online anketa, kliberio si se.

Pa si prognozirao neminovan babin trijum, a onda sam se ja smijao.

Samo lagano, ne sekiraj se previše.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50733
Joined: 29/12/2005 01:20

#19662 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:Kada sam uoči američkih predsjedničkih izbora ukazao na link koji pokazuje da građani i Evrope i svijeta mahom podržavaju Trumpa, a sve na osnovu online anketa, kliberio si se.
Nesto se ne sjecam toga, de me podsjeti?

Kakav li si to link nasao koji je pokazivao da gradjani Evrope i svijeta mahom podrzavaju Trumpa, bas me zanima? :-)

Challenger_ wrote: Pa si prognozirao neminovan babin trijum, a onda sam se ja smijao.
Gdje sam prognozirao neminovan trijumf? Hajde nadji i taj post.



Znaci gradjani svijeta su podrzavali Trumpa, a post iznad si napisao da niko ne podrzava Ameriku, koju vodi taj Trump, u akcijama protiv Irana. :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19663 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:Znaci gradjani svijeta su podrzavali Trumpa, a post iznad si napisao da niko ne podrzava Ameriku, koju vodi taj Trump, u akcijama protiv Irana. :lol:
:shock:

Ako su ga podržavali u odnosu na babu TADA, ne znači da ga podržavaju po pitanju Irana, SADA. Vrjednovanje postupaka, bihevioralno, kognitivno, emotivno... Ništa nije bjanko, niti za sva vremena.

Ne mogu da vjerujem šta pišeš.

Imaš mahanje.


_______
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19664 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Tema.

Sad Iranci tvrde da su na onom tankeru našli tragove Hellfire raketa. Što će reći, zakuhava se, osim ako ovo nije, kako Nosara veli, dogovorena predstava.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19665 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

BREAKING US - #Iran

Trump Meeting Pompeo, Bolton & Shanahan now
Bolton going to Israel (AFP)
Military -NSC Meeting
Congress briefing now
US considering Military Responses (Arabiya)
Putin warns against strike on Iran
France making calls to deescalate
Jedino Al Arabija navodi da su moguce vojne reakcije...
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19666 Re: IRAN

Post by mirsek »

Kikibombona wrote:
BREAKING US - #Iran

Trump Meeting Pompeo, Bolton & Shanahan now
Bolton going to Israel (AFP)
Military -NSC Meeting
Congress briefing now
US considering Military Responses (Arabiya)
Putin warns against strike on Iran
France making calls to deescalate
Jedino Al Arabija navodi da su moguce vojne reakcije...
I ti, sapnuli ti Kurdi da spremno cekaju da vrate vekovni Kirkuk. Nema nikakva sumnje da si pomislio to da napises.
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19667 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Iza Irana stoji Rusija i Kina i oni nece dozvoliti okupaciju Irana. Iran ce slomiti zube Americi i to ce biti poraz Amerike. Iran je jak i opstace rezim koji je puno uradio za islamsku revoluciju.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19668 Re: IRAN

Post by salik79 »

Dron je oboren sa srednje naprednim iranskim sistemom "3. Khordad". Mislim da je to dovoljna poruka Amerima. Jer, kada takav sistem obori najnapredniju bespilotnu letjelicu, za koju se tvrdi da je skoro "neuhvatljiva" za PVO, sta bi tek bilo kada bi aktivirali svoje napredne sisteme "15. Khordad" i "Mersad"?

Sistem koji je oborio dron i dron:
Image


Trebali napominjati da se Jemenci sa svojim manje naprednim dronovima skoro svakodnevno "setaju" po nebu Saudije, djelujuci po vitalnim ciljevima, kao sto su aerodromi, a da nismo culi da su oboreni "Patriot" sistemima, koji su zaduzeni da cuvaju to nebo? 8-)
Last edited by salik79 on 20/06/2019 18:18, edited 2 times in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50733
Joined: 29/12/2005 01:20

#19669 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:
jeza u ledja wrote:Znaci gradjani svijeta su podrzavali Trumpa, a post iznad si napisao da niko ne podrzava Ameriku, koju vodi taj Trump, u akcijama protiv Irana. :lol:
:shock:

Ako su ga podržavali u odnosu na babu TADA, ne znači da ga podržavaju po pitanju Irana, SADA. Vrjednovanje postupaka, bihevioralno, kognitivno, emotivno... Ništa nije bjanko, niti za sva vremena.

Ne mogu da vjerujem šta pišeš.

Imaš mahanje.


_______
Cijelo vrijeme kampanje je imao agresivan stav prema Iranu. NIsta se po tom pitanju nije promjenilo.
Znaci ako su ga (po tebi) podrzavali tada, znajcuci njegove stavove o Iranu TADA, kako to da ga ne podrzavaju SADA? Znaci ili a) nije tacno da ga je svijet podrzavao u odnosu na "babu" ili b) nije tacno da ga ne podrzavaju sada u akcijama u odnosu na Iran.

Cekam da postavis tu anketu iz 2016-e, kao i post u kojem ja tvrdim da "baba" neminovno pobjedjuje, a da se ti na to smijes?

Takodje cekam da objasnis tu vratolomiju u kojoj po tebi "duboka drzava" odreduje predsjednike, osim kad ne odredjuje?
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19670 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Iran bi trebao pristupiti ODKBu i da Rusija bude nadlezna za Iran. Iran mora opstati kao drzava i da se ne smjenjuje rezim koji je dobar za gradjane Irana.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19671 Re: IRAN

Post by salik79 »

Primjetih da neki biser uporedi Srbiju s Iranom :D

Americki "Global fire power" Iran svrstava na 14. mjesto po vojnoj moci, tri mjesta ispred "mezimceta" Izraela i sezdeset i pet mjesta ispred Srbije.

Sjetimo se samo "Millennium Challenge 2002" i koliko je tada "rat" potrajao :D 8-)
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#19672 Re: IRAN

Post by King Theoden »

salik79 wrote: Sistem koji je oborio dron i dron:
Image


? 8-)
Čekaj, je l taj dron stvarno ovoliki, ili se samo čini?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#19673 Re: IRAN

Post by salik79 »

Dino34 wrote:
salik79 wrote: Sistem koji je oborio dron i dron:
Image


? 8-)
Čekaj, je l taj dron stvarno ovoliki, ili se samo čini?
Dron je upravo toliki koliki je na slici.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19674 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Huti su zviznuli po KSA, opet:

Image
Krstareća raketa pogodila saudijski grad Al-Shuqaiq
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19675 Re: IRAN

Post by General War »

Challenger_ wrote:Huti su zviznuli po KSA, opet:

Image
Krstareća raketa pogodila saudijski grad Al-Shuqaiq
Jah, Huti :-) :lol:
Post Reply