IRAN

Post Reply
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19626 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Navodna lokacija gdje je dron oboren.

Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19627 Re: IRAN

Post by General War »

Challenger_ wrote:
General War wrote:Legitimno pravo...
:lol:

Razvaljuješ pravo, stari.
Razvaljujem ko " vagner" u siriji stari :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19628 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Kikibombona wrote:Amerika uvodi sankcije Rusima i Kinezima pa opet pomenuti ne gadjaju americke ciljeve.
Ovo što, apsolutno ilegalno rade USA, nisu sankcije, već ubijanje 82 miliona ljudi.
Neobjavljeni rat USA protiv Irana.
Last edited by Challenger_ on 20/06/2019 16:42, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19629 Re: IRAN

Post by General War »

Kikibombona wrote:
Challenger_ wrote:
Kikibombona wrote:Amerika jos uvijek nije izvela nijedan napad na iranske i pro-iranske milicije, ocigledno zeleci izbjeci rat.
Notorna glupost. Nelegalne sankcije, kako Iranu tako onima koji sa njima sarađuju, a koje su starvation of population, nisu ništa drugo do oblik nevojnog ratovanja.

USA već mjesecima vode neobjavljeni rat protiv Irana, a ne obrnuto.
Amerika uvodi sankcije Rusima i Kinezima pa opet pomenuti ne gadjaju americke ciljeve.

Neka Iran uvede sankcije Americi, niko im ne brani.
Ma pusti ga, kad rusi zatvore kompletno more i pohapse ukrajinske mornare...to je legitimno.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19630 Re: IRAN

Post by mirsek »

General War wrote:
mirsek wrote:
Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.

Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
Iran, duplo vise stanovnika od Afganistana, reljef slicno zajeban, 10 puta bolje naoruzani, velike patriote. Bujrum agresori.
Kao da to kakve veze ima na modernom ratistu :-)
Vidis da ima, dronovi padaju cim cuju ja Zejneb ja Ali. Ti mislis Iranci nebrazovani i zatucani arapi ?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19631 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

mirsek wrote:Vidis da ima, dronovi padaju cim cuju ja Zejneb ja Ali.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:thumbup:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19632 Re: IRAN

Post by mirsek »

Challenger_ wrote:Navodna lokacija gdje je dron oboren.

Image
Iranska provokacija, oboren je na teritoriju koji je planiran da se da cionistima da naprave nove nastambe svojim malim slatkim radikalima. Besramni Iranci, smece antisemitsko, nepotkupljivo.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19633 Re: IRAN

Post by espn »

.
Last edited by espn on 20/06/2019 17:13, edited 2 times in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19634 Re: IRAN

Post by General War »

Challenger_ wrote:
mirsek wrote:Vidis da ima, dronovi padaju cim cuju ja Zejneb ja Ali.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:thumbup:
:mrgreen:
Hajte se obadvojica edukujte.
Operation "praying mantis"
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19635 Re: IRAN

Post by mirsek »

Kikibombona wrote:
Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.

Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
Odmah od te cifre oduzmi Arape, Kurde, Beludze i Azere. Dakle, nekih 30 miliona. Nemali broj pomenutih je spreman na borbu rame uz rame sa Amerikancima.

Isto kada je Amerika napala Irak, Kurdi su odmah krenuli zajedno sa Amerikancima. A siiti su se sklonili u stranu. Jedino su suniti kratko branili Sadamov rezim.

Dakle, nema teorije da ce Kurdi, Arapi, Azeri i Beludzi ginuti za perzijsku drzavu. Jos ce jedva docekati da se od nje odvoje.
Oduzmaj ti kako hoces al Kirkuk je uvijek u plusu. Nema sumnje da si rekorder po fulanim procjenama, samo prognoziraj do smaka svijeta.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19636 Re: IRAN

Post by General War »

espn wrote:
General War wrote:
Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.

Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
Pa ako izracunas iraq i avganistan, to ti je to...mada ne mislim da ce slati trupe vec onako kako su srbiji po tintari dali.
Osim što Iran ima itekakve mogućnosti da u staro gvožđe i u smrt pošalje američke letjelice i vojnike u njima. To Srbija nije imala. A to će biti. Svakog ko napadne Iran to čeka.

Kad počnu u mrtvačkim vrećama dolaziti američki vojnici i u komadima, vidjet ćemo hoće li pobijediti da šaraf ne ostane. To će biti Vijetnam 2 za Ameriku.
Jel ti ista znas o Vijetnamu? :roll:
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#19637 Re: IRAN

Post by Lincoln-Burrows »

Ne znam dali je moguć vijetnamski scenarij, dugotrajan rat sa puno gubitaka,
ali ako je moguć, USA to neće moći opravdati pred svojom javnosti.
Last edited by Lincoln-Burrows on 20/06/2019 16:53, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#19638 Re: IRAN

Post by nosara »

Ridji ce, u dogovoru s Sefom Svega i mulama, bacit koju raketlu, idu izbori. I to je to.

Dobar je ridji, da ne slusa fino, ne bi ga Sef postavio. :D
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19639 Re: IRAN

Post by mirsek »

General War wrote:
Challenger_ wrote:
mirsek wrote:Vidis da ima, dronovi padaju cim cuju ja Zejneb ja Ali.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:thumbup:
:mrgreen:
Hajte se obadvojica edukujte.
Operation "praying mantis"
Operacija Bejrut :D A inace ovaj put Iran nece imati Sadama na grbaci, stavise, imat ce dodatne snage u Iraku. Sad ce hrabri Ameri morati sami i direktno da se nose sa Iranom i proxy snagama.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19640 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

nosara wrote:Ridji ce, u dogovoru s Sefom Svega i mulama, bacit koju raketlu, idu izbori. I to je to.

Dobar je ridji, da ne slusa fino, ne bi ga Sef postavio. :D

:pisnuo:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19641 Re: IRAN

Post by General War »

mirsek wrote: Operacija Bejrut :D A inace ovaj put Iran nece imati Sadama na grbaci, stavise, imat ce dodatne snage u Iraku. Sad ce hrabri Ameri morati sami i direktno da se nose sa Iranom i proxy snagama.
Aha, vidis kako znas, samo je pitanje za koga navijas :mrgreen:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19642 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Lincoln-Burrows wrote:Ne znam dali je moguć vijetnamski scenarij, dugotrajan rat sa puno gubitaka,
ali ako je moguć, USA to neće moći opravdati pred svojom javnosti.
Glupavi majmuni Duboke države žele da gurnu Trumpa u avanturu koja će mu onemogućiti reizbor i tako jednim udarcem eliminišu i njega i Iran.

Ako je paglu, nasješće a onda i ne zaslužuje drugi mandat.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22598
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#19643 Re: IRAN

Post by SmokingMan »

mirsek wrote:
SmokingMan wrote:Ma imaju oni ovih igrački na bacanje.Jeste da je skupo,ali po potrebi oni uvijek izdvoje dodatni budžet za vojne projekte.
Ovo je najskuplji i najbolji dron koji USA ima, oko 180 milion dolara kosta, mozda ih 10-20 ukupno imaju.
Lood ovaj Iran, sve najbolje dronove koje je USA imala i poslala u iranski prostor, ovi su uspjeli da ruse.
Fina samarcina od strane Irana.
Srbi su sa S-125 oborili F-117A,nevakidašnji događaj,a ovi se nisu ni bog zna što počešali....Nemojte od drona praviti mitomaniju o nepobedivosti Irana majke vam.Sada bi i ovi trebali otvoriti kojekakav muzej posvećem ovom događaju.Pomalo pretjerujete i na sličnim temama. :D

Rata neće biti. :D
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#19644 Re: IRAN

Post by nosara »

Challenger_ wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Ne znam dali je moguć vijetnamski scenarij, dugotrajan rat sa puno gubitaka,
ali ako je moguć, USA to neće moći opravdati pred svojom javnosti.
Glupavi majmuni Duboke države žele da gurnu Trumpa u avanturu koja će mu onemogućiti reizbor i tako jednim udarcem eliminišu i njega i Iran.

Ako je paglu, nasješće a onda i ne zaslužuje drugi mandat.
Ne da njega bato, nikome! :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19645 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

mirsek wrote:
salik79 wrote:Da li je neko objavio vijest da je Iran razotkrio najvecu US cyber spijunsku mrezu na svijetu?
Pise jos uz veliku pomoc saveznickih drzava. Kina, Turska ?
Ma kakva Turska, nema od njih ništa. Notorni oportunisti.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#19646 Re: IRAN

Post by espn »

Kikibombona wrote:
Janjicar wrote:Jedna od razlika izmedju Sirije, Iraka, Afganistana od Irana leži u činjenici da Iranaca ima najmanje 80 miliona.

Spominjete rat u Afganistanu i kako su to Ameri odradili, pa u Afganistanu je duplo manje stanovnika ( 35 mil ) a mislim da je Iranski patriotizam ubjedljivo jedan od najjačih.
Odmah od te cifre oduzmi Arape, Kurde, Beludze i Azere. Dakle, nekih 30 miliona. Nemali broj pomenutih je spreman na borbu rame uz rame sa Amerikancima.

Isto kada je Amerika napala Irak, Kurdi su odmah krenuli zajedno sa Amerikancima. A siiti su se sklonili u stranu. Jedino su suniti kratko branili Sadamov rezim.

Dakle, nema teorije da ce Kurdi, Arapi, Azeri i Beludzi ginuti za perzijsku drzavu. Jos ce jedva docekati da se od nje odvoje.
Bio je i Vijetnam podijeljen, pa su na kraju pobijedile pro-vijetnamske snage.
Last edited by espn on 20/06/2019 17:04, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19647 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

nosara wrote:Ne da njega bato, nikome! :D
:D

Image


:lol: :lol: :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50715
Joined: 29/12/2005 01:20

#19648 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:
jeza u ledja wrote:Pa otprilike igra macke i misa. Sve do jednom...
A šta ti očekuješ? Da vojni dron leti iranskim vazdušnim prostorom kako i kad hoće?
Sta ja ocekujem nije bitno. Nece meni bombe po glavi padati.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50715
Joined: 29/12/2005 01:20

#19649 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Ne znam dali je moguć vijetnamski scenarij, dugotrajan rat sa puno gubitaka,
ali ako je moguć, USA to neće moći opravdati pred svojom javnosti.
Glupavi majmuni Duboke države žele da gurnu Trumpa u avanturu koja će mu onemogućiti reizbor i tako jednim udarcem eliminišu i njega i Iran.

Ako je paglu, nasješće a onda i ne zaslužuje drugi mandat.
Prvo mu omogucili izbor da bi mu poslije onemogucili reizbor. Zajebana ta duboka drzava. :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#19650 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:Sta ja ocekujem nije bitno. Nece meni bombe po glavi padati.
E, sad... "Nobody can predict the future".

Ko zna Ježu, krhko je znanje.
Post Reply