Gdje si našao tu vijest?salik79 wrote:Da li je neko objavio vijest da je Iran razotkrio najvecu US cyber spijunsku mrezu na svijetu?
IRAN
- King Theoden
- Posts: 14454
- Joined: 21/11/2018 13:15
#19576 Re: IRAN
- Sanjarko
- Posts: 28459
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#19577 Re: IRAN
Cuo sam da je CIA agente pohapsio ali nisam znao da je ovo upitanju to.
- jeza u ledja
- Posts: 50734
- Joined: 29/12/2005 01:20
#19578 Re: IRAN
Ja usao ovdje kontam bice 10 novih strana kad nista.
Iran oborio americki dron.
Iran oborio americki dron.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19579 Re: IRAN
Standard, haman rutinski za Iran.jeza u ledja wrote:Ja usao ovdje kontam bice 10 novih strana kad nista.![]()
Iran oborio americki dron.
Nema se o cemu posebno pricati, svi znamo da Iran to moze da radi odavno.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#19580 Re: IRAN
Americki dron oboren od strane Irana,zdrrrrrravo.






- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
- SmokingMan
- Posts: 22621
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#19583 Re: IRAN
čestitamo irancima ovo je odlično odrađeno
sad čekamo potez amera
vrlo zanimljiva događanja
sad čekamo potez amera
vrlo zanimljiva događanja
- SmokingMan
- Posts: 22621
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#19584 Re: IRAN
Ma imaju oni ovih igrački na bacanje.Jeste da je skupo,ali po potrebi oni uvijek izdvoje dodatni budžet za vojne projekte.
- jeza u ledja
- Posts: 50734
- Joined: 29/12/2005 01:20
#19585 Re: IRAN
Dobro znaci da ne ocekujemo 10 stranica price o ovome? Uf, a bas sam se zabrinuo.mirsek wrote:Standard, haman rutinski za Iran.jeza u ledja wrote:Ja usao ovdje kontam bice 10 novih strana kad nista.![]()
Iran oborio americki dron.
Nema se o cemu posebno pricati, svi znamo da Iran to moze da radi odavno.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19586 Re: IRAN
Ovo je najskuplji i najbolji dron koji USA ima, oko 180 milion dolara kosta, mozda ih 10-20 ukupno imaju.SmokingMan wrote:Ma imaju oni ovih igrački na bacanje.Jeste da je skupo,ali po potrebi oni uvijek izdvoje dodatni budžet za vojne projekte.
Lood ovaj Iran, sve najbolje dronove koje je USA imala i poslala u iranski prostor, ovi su uspjeli da ruse.
Fina samarcina od strane Irana.
- AleksoMKD
- Posts: 8160
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#19587 Re: IRAN
220 miliona.mirsek wrote:Ovo je najskuplji i najbolji dron koji USA ima, oko 180 milion dolara kosta, mozda ih 10-20 ukupno imaju.SmokingMan wrote:Ma imaju oni ovih igrački na bacanje.Jeste da je skupo,ali po potrebi oni uvijek izdvoje dodatni budžet za vojne projekte.
Lood ovaj Iran, sve najbolje dronove koje je USA imala i poslala u iranski prostor, ovi su uspjeli da ruse.
Fina samarcina od strane Irana.
Platit ce poreski obaveznici
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#19588 Re: IRAN
mora se priznati da iranci imaju muda i dobru taktiku
bar ovo do sada što smo vidjeli
bar ovo do sada što smo vidjeli
-
Benjo34
- Posts: 2208
- Joined: 21/01/2018 00:49
#19589 Re: IRAN
Poslije kad ih izbombarduju ko Sadama biće aj mama cionisti. Smiješno je i pomislit da Iran ima šanse protiv Amera, kad pogledaš u kakvom su okruženju..
- jeza u ledja
- Posts: 50734
- Joined: 29/12/2005 01:20
#19590 Re: IRAN
Pa otprilike igra macke i misa. Sve do jednom...japin_mutapi wrote:mora se priznati da iranci imaju muda i dobru taktiku
bar ovo do sada što smo vidjeli
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#19591 Re: IRAN
I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jelde 
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19592 Re: IRAN
Srbiju poredis sa Iranom ?Mišo_Kovač wrote:I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jelde
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19593 Re: IRAN
Iran zeli rat. Situacija je ocajna, siromastvo sve vece. Rezim je shvatio da je jedini nacin za suzbijanje masovnih demonstracija rat. Samo tako mogu homogenizirati narod koji ce u ratu prihvatiti siromastvo. Zato cine sve da isprovociraju rar. Juce su napali americku vojsku u Bagdadu i uposlenike Eksona u Basri. Napade su izvele siitske formacije. Amerika jos uvijek nije izvela nijedan napad na iranske i pro-iranske milicije, ocigledno zeleci izbjeci rat.Mišo_Kovač wrote:I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jelde
Oglasio se Pentagon, upravo...
U.S. Central Command Statement: Iranians shoot down U.S. drone
https://www.centcom.mil/MEDIA/STATEMENT ... hootsuite/
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#19594 Re: IRAN
Poredim cinjenice da su i jedini i drugi oborili vrlo sofisticiran komad tehnologije.mirsek wrote:Srbiju poredis sa Iranom ?Mišo_Kovač wrote:I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jelde
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19595 Re: IRAN
Nema govora, sve tacno u bobu, kao sto smo standardno i navikli od tebe, na nivou si .Kikibombona wrote:Iran zeli rat. Situacija je ocajna, siromastvo sve vece. Rezim je shvatio da je jedini nacin za suzbijanje masovnih demonstracija rat. Samo tako mogu homogenizirati narod koji ce u ratu prihvatiti siromastvo. Zato cine sve da isprovociraju rar. Juce su napali americku vojsku u Bagdadu i uposlenike Eksona u Basri. Napade su izvele siitske formacije. Amerika jos uvijek nije izvela nijedan napad na iranske i pro-iranske milicije, ocigledno zeleci izbjeci rat.Mišo_Kovač wrote:I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jelde
Oglasio se Pentagon, upravo...
U.S. Central Command Statement: Iranians shoot down U.S. drone
https://www.centcom.mil/MEDIA/STATEMENT ... hootsuite/
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#19596 Re: IRAN
Marko Rubio o Iranu
Komadant IRGC odgovoran za obaranje dronaWhy does #Iran matter to U.S.? They sponsor terror & wants nukes so they can dominate MidEast Obama thought he could bribe them to change with economic benefits & a pile of cash But Iran used the money to build missiles & sponsor more terror So Trump put an end to this farce
Ove mule su prekucale Milosevica po gluposti. A kada dobiju po labrnji zarobavit ce kako su bili kurceviti i provocirali rat serijom napada.#Iran's #IRGC commander Salami: Shooting down the US drone had a clear & strong message i.e. we'll react strongly against any assault to the country. Borders are our red line. We are not after a war with any country, but we are ready for war. Message of today's incident was clear
-
Baki19
- Posts: 141
- Joined: 15/02/2019 22:38
#19597 Re: IRAN
Iran je dobro ucinio sto je oborio bespilotnu letjelicu. Iran je dokazao Americi da je ozbiljna drzava i da nece dopustiti nikakvu vojnu intervenciju. Iran ima snaznu vojsku i smatram da neprijateljstvo Amerike prema Iranu kod obicnih gradjana Irana jaca muslimanski identitet i smatram da ce Iran moci lako da se odbrani od americke agresije.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#19598 Re: IRAN
mirsek wrote:U ogranicenom sukobu USA ne moze dobiti IRAN ali moze reciprocno dobiti po nosu, Iran se ne boji ogranicenog sukoba. Ako se pocnu gomilati americke trupe Iran sigurno nece cekati kriticnu masu za veliki napad nego ce preko proxija ili direktno poceti napadati americke snage po BI. Ameri ne mogu poraziti Iran bez velikih gubitaka, ala Vijetnam. Da li je Tramp spreman za takvu glupost, vidjecemo.japin_mutapi wrote:usa su vrlo ozbiljne u svojim upozorenjima i potezima koje prave opasno pritišću iran
iran sa druge strane ne reaguje baš najpametnije - čini se kako zapravo žele vojni sukob(ograničeni?) sa usa
Iran vec ratuje preko proxija decenijama na BI.
Amerika moze pobjediti iran da ni sarafi ne ostanu, nemoj se zavaravat...sve u svoje vrijeme. ..trump je olakotna okolnost za iran a ne za ameriku.
- Sanjarko
- Posts: 28459
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#19599 Re: IRAN
Ja kazem Shija je bilo 200 miliona 2009 godine. Deceniju poslije ko zna koliko ih ima. To bi po populaciji znacio rat i to tuk na utuk. Nadam se da nece biti rata i da do ovoga svega nece doci.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#19600 Re: IRAN
Pa nije ovo Perzijancima prvi i jedini put, a druga stvar Srbi su iskoristili svo oruzje koje su imali i sta, srusili 1 avion. Iran nije iskoristio ni 1/4 svojih vojnih mogucnosti, kad bude gorit ce citav BI.Mišo_Kovač wrote:Poredim cinjenice da su i jedini i drugi oborili vrlo sofisticiran komad tehnologije.mirsek wrote:Srbiju poredis sa Iranom ?Mišo_Kovač wrote:I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jeldeSrbi nisu imali prevelike fajde od toga, nece ni perzijanci
