IRAN

Post Reply
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#19576 Re: IRAN

Post by King Theoden »

salik79 wrote:Da li je neko objavio vijest da je Iran razotkrio najvecu US cyber spijunsku mrezu na svijetu?
Gdje si našao tu vijest?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28459
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#19577 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Cuo sam da je CIA agente pohapsio ali nisam znao da je ovo upitanju to.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50734
Joined: 29/12/2005 01:20

#19578 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Ja usao ovdje kontam bice 10 novih strana kad nista. :?

Iran oborio americki dron. :meza1:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19579 Re: IRAN

Post by mirsek »

jeza u ledja wrote:Ja usao ovdje kontam bice 10 novih strana kad nista. :?

Iran oborio americki dron. :meza1:
Standard, haman rutinski za Iran.
Nema se o cemu posebno pricati, svi znamo da Iran to moze da radi odavno.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#19580 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

Americki dron oboren od strane Irana,zdrrrrrravo.

Image
Image
Image
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#19581 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

User avatar
SmokingMan
Posts: 22621
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#19582 Re: IRAN

Post by SmokingMan »

User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19583 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

čestitamo irancima ovo je odlično odrađeno

sad čekamo potez amera

vrlo zanimljiva događanja
User avatar
SmokingMan
Posts: 22621
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#19584 Re: IRAN

Post by SmokingMan »

Ma imaju oni ovih igrački na bacanje.Jeste da je skupo,ali po potrebi oni uvijek izdvoje dodatni budžet za vojne projekte.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50734
Joined: 29/12/2005 01:20

#19585 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

mirsek wrote:
jeza u ledja wrote:Ja usao ovdje kontam bice 10 novih strana kad nista. :?

Iran oborio americki dron. :meza1:
Standard, haman rutinski za Iran.
Nema se o cemu posebno pricati, svi znamo da Iran to moze da radi odavno.
Dobro znaci da ne ocekujemo 10 stranica price o ovome? Uf, a bas sam se zabrinuo.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19586 Re: IRAN

Post by mirsek »

SmokingMan wrote:Ma imaju oni ovih igrački na bacanje.Jeste da je skupo,ali po potrebi oni uvijek izdvoje dodatni budžet za vojne projekte.
Ovo je najskuplji i najbolji dron koji USA ima, oko 180 milion dolara kosta, mozda ih 10-20 ukupno imaju.
Lood ovaj Iran, sve najbolje dronove koje je USA imala i poslala u iranski prostor, ovi su uspjeli da ruse.
Fina samarcina od strane Irana.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8160
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#19587 Re: IRAN

Post by AleksoMKD »

mirsek wrote:
SmokingMan wrote:Ma imaju oni ovih igrački na bacanje.Jeste da je skupo,ali po potrebi oni uvijek izdvoje dodatni budžet za vojne projekte.
Ovo je najskuplji i najbolji dron koji USA ima, oko 180 milion dolara kosta, mozda ih 10-20 ukupno imaju.
Lood ovaj Iran, sve najbolje dronove koje je USA imala i poslala u iranski prostor, ovi su uspjeli da ruse.
Fina samarcina od strane Irana.
220 miliona.

Platit ce poreski obaveznici :D
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19588 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

mora se priznati da iranci imaju muda i dobru taktiku
bar ovo do sada što smo vidjeli
Benjo34
Posts: 2208
Joined: 21/01/2018 00:49

#19589 Re: IRAN

Post by Benjo34 »

Poslije kad ih izbombarduju ko Sadama biće aj mama cionisti. Smiješno je i pomislit da Iran ima šanse protiv Amera, kad pogledaš u kakvom su okruženju..
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50734
Joined: 29/12/2005 01:20

#19590 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

japin_mutapi wrote:mora se priznati da iranci imaju muda i dobru taktiku
bar ovo do sada što smo vidjeli
Pa otprilike igra macke i misa. Sve do jednom...
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#19591 Re: IRAN

Post by Mišo_Kovač »

I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jelde :D
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19592 Re: IRAN

Post by mirsek »

Mišo_Kovač wrote:I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jelde :D
Srbiju poredis sa Iranom ? :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19593 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Mišo_Kovač wrote:I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jelde :D
Iran zeli rat. Situacija je ocajna, siromastvo sve vece. Rezim je shvatio da je jedini nacin za suzbijanje masovnih demonstracija rat. Samo tako mogu homogenizirati narod koji ce u ratu prihvatiti siromastvo. Zato cine sve da isprovociraju rar. Juce su napali americku vojsku u Bagdadu i uposlenike Eksona u Basri. Napade su izvele siitske formacije. Amerika jos uvijek nije izvela nijedan napad na iranske i pro-iranske milicije, ocigledno zeleci izbjeci rat.

Oglasio se Pentagon, upravo...

U.S. Central Command Statement: Iranians shoot down U.S. drone

https://www.centcom.mil/MEDIA/STATEMENT ... hootsuite/
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#19594 Re: IRAN

Post by Mišo_Kovač »

mirsek wrote:
Mišo_Kovač wrote:I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jelde :D
Srbiju poredis sa Iranom ? :D
Poredim cinjenice da su i jedini i drugi oborili vrlo sofisticiran komad tehnologije. :P Srbi nisu imali prevelike fajde od toga, nece ni perzijanci :P
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19595 Re: IRAN

Post by mirsek »

Kikibombona wrote:
Mišo_Kovač wrote:I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jelde :D
Iran zeli rat. Situacija je ocajna, siromastvo sve vece. Rezim je shvatio da je jedini nacin za suzbijanje masovnih demonstracija rat. Samo tako mogu homogenizirati narod koji ce u ratu prihvatiti siromastvo. Zato cine sve da isprovociraju rar. Juce su napali americku vojsku u Bagdadu i uposlenike Eksona u Basri. Napade su izvele siitske formacije. Amerika jos uvijek nije izvela nijedan napad na iranske i pro-iranske milicije, ocigledno zeleci izbjeci rat.

Oglasio se Pentagon, upravo...

U.S. Central Command Statement: Iranians shoot down U.S. drone

https://www.centcom.mil/MEDIA/STATEMENT ... hootsuite/
Nema govora, sve tacno u bobu, kao sto smo standardno i navikli od tebe, na nivou si . :thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19596 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Marko Rubio o Iranu
Why does #Iran matter to U.S.? They sponsor terror & wants nukes so they can dominate MidEast Obama thought he could bribe them to change with economic benefits & a pile of cash But Iran used the money to build missiles & sponsor more terror So Trump put an end to this farce
Komadant IRGC odgovoran za obaranje drona
#Iran's #IRGC commander Salami: Shooting down the US drone had a clear & strong message i.e. we'll react strongly against any assault to the country. Borders are our red line. We are not after a war with any country, but we are ready for war. Message of today's incident was clear
Ove mule su prekucale Milosevica po gluposti. A kada dobiju po labrnji zarobavit ce kako su bili kurceviti i provocirali rat serijom napada.
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#19597 Re: IRAN

Post by Baki19 »

Iran je dobro ucinio sto je oborio bespilotnu letjelicu. Iran je dokazao Americi da je ozbiljna drzava i da nece dopustiti nikakvu vojnu intervenciju. Iran ima snaznu vojsku i smatram da neprijateljstvo Amerike prema Iranu kod obicnih gradjana Irana jaca muslimanski identitet i smatram da ce Iran moci lako da se odbrani od americke agresije.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#19598 Re: IRAN

Post by General War »

mirsek wrote:
japin_mutapi wrote:usa su vrlo ozbiljne u svojim upozorenjima i potezima koje prave opasno pritišću iran
iran sa druge strane ne reaguje baš najpametnije - čini se kako zapravo žele vojni sukob(ograničeni?) sa usa
U ogranicenom sukobu USA ne moze dobiti IRAN ali moze reciprocno dobiti po nosu, Iran se ne boji ogranicenog sukoba. Ako se pocnu gomilati americke trupe Iran sigurno nece cekati kriticnu masu za veliki napad nego ce preko proxija ili direktno poceti napadati americke snage po BI. Ameri ne mogu poraziti Iran bez velikih gubitaka, ala Vijetnam. Da li je Tramp spreman za takvu glupost, vidjecemo.
:-)
Iran vec ratuje preko proxija decenijama na BI.
Amerika moze pobjediti iran da ni sarafi ne ostanu, nemoj se zavaravat...sve u svoje vrijeme. ..trump je olakotna okolnost za iran a ne za ameriku.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28459
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#19599 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Ja kazem Shija je bilo 200 miliona 2009 godine. Deceniju poslije ko zna koliko ih ima. To bi po populaciji znacio rat i to tuk na utuk. Nadam se da nece biti rata i da do ovoga svega nece doci.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#19600 Re: IRAN

Post by mirsek »

Mišo_Kovač wrote:
mirsek wrote:
Mišo_Kovač wrote:I srbi su srušili F-117 Nighthawk. Fina šamarčina od strane moćne srbije, jelde :D
Srbiju poredis sa Iranom ? :D
Poredim cinjenice da su i jedini i drugi oborili vrlo sofisticiran komad tehnologije. :P Srbi nisu imali prevelike fajde od toga, nece ni perzijanci :P
Pa nije ovo Perzijancima prvi i jedini put, a druga stvar Srbi su iskoristili svo oruzje koje su imali i sta, srusili 1 avion. Iran nije iskoristio ni 1/4 svojih vojnih mogucnosti, kad bude gorit ce citav BI.
Post Reply