CPT wrote:
Cuj? Amerika skinula genocidasa? Pa ko ga je postavio?


CPT wrote:
Cuj? Amerika skinula genocidasa? Pa ko ga je postavio?



A ko ga je postavio?CPT wrote:Cuj? Amerika skinula genocidasa? Pa ko ga je postavio? Kinezi mozda? Ko mu je prodao otrov za Kurde? Eskimi mozda? Uostalom oni nisu trazili genocidasa Sadam (kojeg su postavili) vec WMD. Koje nikad nisu nasli btw...Kikibombona wrote:Amerika investira stotine milijardi dolara i onda neko kaze da Amerika nema veze sa BI.
Amerika ima obavezu za stiti svog prvog saveznika - Izrael.
...
I pogledajte, Amerika je skinula genocidasa Sadama Huseina. Vlast je preuzeo vecinski narod, shia Arapi. Amerika nema takav mentalitet i zelju da kontrolise sve. Vlada u Bagdadu je, mozete misliti, pro-iranski raspolozena, iako su je Amerikanci doveli na vlast. Kurdi sklapaju naftaske dilove sa Rusima iako ih ne bi bilo da nije Amerike.
Amerika je opasna kada su ugrozeni njeni interesi, ali dok im ne diras u ranu, slobodan si.
Bit price jeste regija. Kao sto rekoh - Iran radi regionalno ono sto SAD rade globalno, kao i mnogi drugi. Protezu misice shodno svojim geostrateskim interesima. SAD imaju interese u regionu zbog nafte i zbog saveznistva sa Izraelom i zaljevskim zemljama. Nafta je vitalni interes Amerike, a boga mi i njenih gradjana, a i mnogih drugih zemalja. Iran se protivi takvoj postavci stvari, pa tako i sami masu oruzjem i protezu se koliko mogu. Otud pomoc rezimu u Siriji i Hutima u Jemenu. Sto se tice Izraela, te iranske pomoci Hezbolahu i Hamasu, tu je jos manje shvatljiv strateski interes, tj. on ne postoji, osim price o zastiti ljudskih prava, koja je validna isto koliko i americka prica o zastiti ljudskih prava i opravdanosti intervencija, sankcija, itd sirom svijeta. Da ne govorimo o siitsko-sunijskom regionalnom sukobu, koji je zasnovan na religijskoj dogmi.CPT wrote: Bit price nije regija. SAD vrsla oko Irana i ne obratno. Iran se nije petljao u Siriji dok neko nije (skoro) srusio legalno vlast u Siriji. Taj neko je prije svega SAD&Izrael. Pad Sirije bi znacio da ima 1 saveznik manje i neprijatelj doslovce pred vratima.
NATO zavera breeeeeKikibombona wrote:A ko ga je postavio?CPT wrote:Cuj? Amerika skinula genocidasa? Pa ko ga je postavio? Kinezi mozda? Ko mu je prodao otrov za Kurde? Eskimi mozda? Uostalom oni nisu trazili genocidasa Sadam (kojeg su postavili) vec WMD. Koje nikad nisu nasli btw...Kikibombona wrote:Amerika investira stotine milijardi dolara i onda neko kaze da Amerika nema veze sa BI.
Amerika ima obavezu za stiti svog prvog saveznika - Izrael.
...
I pogledajte, Amerika je skinula genocidasa Sadama Huseina. Vlast je preuzeo vecinski narod, shia Arapi. Amerika nema takav mentalitet i zelju da kontrolise sve. Vlada u Bagdadu je, mozete misliti, pro-iranski raspolozena, iako su je Amerikanci doveli na vlast. Kurdi sklapaju naftaske dilove sa Rusima iako ih ne bi bilo da nije Amerike.
Amerika je opasna kada su ugrozeni njeni interesi, ali dok im ne diras u ranu, slobodan si.
Ko je Milosevica postavio?
Ko mu je dao hemijsko oruzje?
Amerika se vodi interesima kao svaka druga sila. Interes zapada je bio srusiti Jugoslaviju kako bi banana drzavice vrtili oko qrca. Ii? Je li to amnestira lokalne aktere?
Je li tebi za sve Amerika kriva?
Ima li krivice Irana ili Turske?
Ko je Erdogana doveo na vlast, ko njemu daje oruzje da masakrira Kurde?
Ko je Homeinija doveo na vlast?
Ne, to nije isto ili slicno. Iran se brani, pokusava prezivjeti. SAD nema qurca raditi na tom dijelu planeta. Jos najmanje postavljati vlade ili "uvoditi" demokraciju. Iran u Siriji ne protezao misice vec pokusao zadrzati zadnjeg saveznika prije nego sto dobije neprijatelja pred vrata. Da neko nije vrsljao po Siriji (pogodi ko?) ne bi ni Iran slao pomoc Siriji. Usput, ono sto je Iran radio bilo je legalno i dogovoru sa legalnim vlastima. Ono sto je SAD&Izrael kompanije nije bilo legalno.jeza u ledja wrote:Bit price jeste regija. Kao sto rekoh - Iran radi regionalno ono sto SAD rade globalno, kao i mnogi drugi. Protezu misice shodno svojim geostrateskim interesima. SAD imaju interese u regionu zbog nafte i zbog saveznistva sa Izraelom i zaljevskim zemljama. Nafta je vitalni interes Amerike, a boga mi i njenih gradjana, a i mnogih drugih zemalja. Iran se protivi takvoj postavci stvari, pa tako i sami masu oruzjem i protezu se koliko mogu. Otud pomoc rezimu u Siriji i Hutima u Jemenu. Sto se tice Izraela, te iranske pomoci Hezbolahu i Hamasu, tu je jos manje shvatljiv strateski interes, tj. on ne postoji, osim price o zastiti ljudskih prava, koja je validna isto koliko i americka prica o zastiti ljudskih prava i opravdanosti intervencija, sankcija, itd sirom svijeta.CPT wrote: Bit price nije regija. SAD vrsla oko Irana i ne obratno. Iran se nije petljao u Siriji dok neko nije (skoro) srusio legalno vlast u Siriji. Taj neko je prije svega SAD&Izrael. Pad Sirije bi znacio da ima 1 saveznik manje i neprijatelj doslovce pred vratima.
Drugim rijecima Iranci rade doslovce isto regionalno sto i Amerika globalno.
Daju i podrsku Venecueli, usput, koja je u americkom komsiluku. Naravno to je minorno, ali da imaju tu moc (kao sto imaju npr Rusi) toga bi bilo mnogo vise, naravno, jer im je u interesu cimanje s Amerikom.
I kao sto to vec neki Iranci shvataju, a Amerikanci i drugi su davno shvatili, sto se vise taj uticaj (ili pokusaj uticaja) siri, to opravdanja za takve stvari postaju apstraktnija, a cijela prica o humanom, altruisticnom i benevolentnom Iranu koji je odlucio da se suprostavi zlocestim Amerikancima postaje sve manje uvjerljiva.
Naravno, kod forumskih moralista, propagandista i bjelovsvjetskih internet Che Guevara ta prica i dalje itekako prolazi jer je idealna za stvaranje slike zrtve i agresora. Nazalost, vecina BI, ukljucujuci i Iran, zivi u nekom kvazi-svijetu gdje ovakva naivna objasnjenja svijeta i dalje prolaze, a sto mozda najbolje slikovito prikazuju silni posteri koje sam ovdje na forumu vidio, a ticu se Amerike, Izraela i BI. Nivo crteza o partizanima i Titu iz Vesele sveske.
jeza u ledja wrote:Bit price jeste regija. Kao sto rekoh - Iran radi regionalno ono sto SAD rade globalno, kao i mnogi drugi. Protezu misice shodno svojim geostrateskim interesima. SAD imaju interese u regionu zbog nafte i zbog saveznistva sa Izraelom i zaljevskim zemljama. Nafta je vitalni interes Amerike, a boga mi i njenih gradjana, a i mnogih drugih zemalja. Iran se protivi takvoj postavci stvari, pa tako i sami masu oruzjem i protezu se koliko mogu. Otud pomoc rezimu u Siriji i Hutima u Jemenu. Sto se tice Izraela, te iranske pomoci Hezbolahu i Hamasu, tu je jos manje shvatljiv strateski interes, tj. on ne postoji, osim price o zastiti ljudskih prava, koja je validna isto koliko i americka prica o zastiti ljudskih prava i opravdanosti intervencija, sankcija, itd sirom svijeta. Da ne govorimo o siitsko-sunijskom regionalnom sukobu, koji je zasnovan na religijskoj dogmi.CPT wrote: Bit price nije regija. SAD vrsla oko Irana i ne obratno. Iran se nije petljao u Siriji dok neko nije (skoro) srusio legalno vlast u Siriji. Taj neko je prije svega SAD&Izrael. Pad Sirije bi znacio da ima 1 saveznik manje i neprijatelj doslovce pred vratima.
Drugim rijecima Iranci rade doslovce isto regionalno sto i Amerika globalno.
Daju i podrsku Venecueli, usput, koja je u americkom komsiluku. Naravno to je minorno, ali da imaju tu moc (kao sto imaju npr Rusi) toga bi bilo mnogo vise, naravno, jer im je u interesu cimanje s Amerikom.
I kao sto to vec neki Iranci shvataju, a Amerikanci i drugi su davno shvatili, sto se vise taj uticaj (ili pokusaj uticaja) siri, to opravdanja za takve stvari postaju apstraktnija, a cijela prica o humanom, altruisticnom i benevolentnom Iranu koji je odlucio da se suprostavi zlocestim Amerikancima postaje sve manje uvjerljiva.
Naravno, kod forumskih moralista, propagandista i bjelovsvjetskih internet Che Guevara ta prica i dalje itekako prolazi jer je idealna za stvaranje slike zrtve i agresora. Nazalost, vecina BI, ukljucujuci i Iran, zivi u nekom kvazi-svijetu gdje ovakva naivna objasnjenja svijeta i dalje prolaze, a sto mozda najbolje slikovito prikazuju silni posteri koje sam ovdje na forumu vidio, a ticu se Amerike, Izraela i BI. Nivo crteza o partizanima i Titu iz Vesele sveske.
Hahaha, vidis da te navlacim na mamac a ti grizes kao skobalj.CPT wrote:NATO zavera breeeee
Milosevica su postavili Srbi, Jugoslaviju nije niko "srusio". Amerikanci su cak dozvoli Milosevicu obracun sa Slovenijom&Hrvatskom da se Jugoslavija "spasi".
I da, za vecinu pomenutih stvari jesu krivi. Pogotovo za trentuno stanje sa Iranom. Za Afaganista, za Siriju, za Libiju, za ... Cak i za pocetak rata u bivsoj drzavi, embargo, itd, itd..
Kakve veze imaju iranski, sirijski i drugi aktivisti sa Jugoslavijom? To neka referenca? Dokumentovan rad? Amerikanci javno i dokumentovano Milosevicu pred rat dozvolili obracun sa secesionistima (toliko o rusenju SFRJ). Da sve bude lakse uveli jos mali embargo, pa onda par godina posmatrali umiranje ljudi.Kikibombona wrote:Hahaha, vidis da te navlacim na mamac a ti grizes kao skobalj.CPT wrote:NATO zavera breeeee
Milosevica su postavili Srbi, Jugoslaviju nije niko "srusio". Amerikanci su cak dozvoli Milosevicu obracun sa Slovenijom&Hrvatskom da se Jugoslavija "spasi".
I da, za vecinu pomenutih stvari jesu krivi. Pogotovo za trentuno stanje sa Iranom. Za Afaganista, za Siriju, za Libiju, za ... Cak i za pocetak rata u bivsoj drzavi, embargo, itd, itd..
Da pratis iranske, sirijske i druge aktivististe vidio bi da govore kako Amerika zeli razjebati Siriju kao sto su uradili sa Jugoslavijom.![]()
Smatram da su Jugoslaviju sjebali lokalni akteri. Nisam zaglavljen u zaveeeraaammaaa breeee teorijama, cionisti, Amerikanci, bla, bla. Ti ne vidis koliko sa svojom spikom licis na Srbe.
Sirija ne granici sa Iranom, Liban i Palestina su jos jedna zemlja dalje, Jemen je, koliko - 2-3 zemlje dalje? Sve cetiri zemlje su dalje od Irana u odnosu na Irak, Afganistan, Tursku, zaljevske zemlje i Pakistan - sve saveznici Amerike. Dakle nije pred vratima.CPT wrote: Ne, to nije isto ili slicno. Iran se brani, pokusava prezivjeti. SAD nema qurca raditi na tom dijelu planeta. Jos najmanje postavljati vlade ili "uvoditi" demokraciju. Iran u Siriji ne protezao misice vec pokusao zadrzati zadnjeg saveznika prije nego sto dobije neprijatelja pred vrata. Da neko nije vrsljao po Siriji (pogodi ko?) ne bi ni Iran slao pomoc Siriji. Usput, ono sto je Iran radio bilo je legalno i dogovoru sa legalnim vlastima. Ono sto je SAD&Izrael kompanije nije bilo legalno.
Amerika je Srbiju vratila u kameno doba. Bombardovali ih, uveli im sankcije. Predsjednika strpali u zatvor. Oduzeli dio teritorija. Oduzeli im CG i potpuno je izolovali, bez veze sa svijetom. I sada ih jebu kad god stignu. To su cinjenice, sve ostalo su zavere, tj. konspirativne teorije.CPT wrote:Kakve veze imaju iranski, sirijski i drugi aktivisti sa Jugoslavijom? To neka referenca? Dokumentovan rad? Amerikanci javno i dokumentovano Milosevicu pred rat dozvolili obracun sa secesionistima (toliko o rusenju SFRJ). Da sve bude lakse uveli jos mali embargo, pa onda par godina posmatrali umiranje ljudi.
A kakve veze ima granica sa ovom pricom? "Tvoj interes" ne daje ti pravo do moje imovine. Americka za pohlepa za naftom nije licence za rusenje rezima na drugom dijelu planeta. Ono, Iran ima interes u Texasu pa ga moze hladno okupirati. Hebiga ga, ima interes. Pogotovo ako prije toga srusi legalno vlast u Texasu i uz pomoc marioneta nesto urade. Sve legalno i po PS jer imaju interes.jeza u ledja wrote:Sirija ne granici sa Iranom, Liban i Palestina su jos jedna zemlja dalje, Jemen je, koliko - 2-3 zemlje dalje? Sve cetiri zemlje su dalje od Irana u odnosu na Irak, Afganistan, Tursku, zaljevske zemlje i Pakistan - sve saveznici Amerike.CPT wrote: Ne, to nije isto ili slicno. Iran se brani, pokusava prezivjeti. SAD nema qurca raditi na tom dijelu planeta. Jos najmanje postavljati vlade ili "uvoditi" demokraciju. Iran u Siriji ne protezao misice vec pokusao zadrzati zadnjeg saveznika prije nego sto dobije neprijatelja pred vrata. Da neko nije vrsljao po Siriji (pogodi ko?) ne bi ni Iran slao pomoc Siriji. Usput, ono sto je Iran radio bilo je legalno i dogovoru sa legalnim vlastima. Ono sto je SAD&Izrael kompanije nije bilo legalno.
Cuj Amerika nema sta kurca raditi na tom dijelu planeta? Uvoze naftu i to je njihov interes, a tu su u vecini slucajeva uz amin ili poziv domace vlasti. Je li to Iran treba da odredjuje okolnim zemljama s kim da saradjuju?
Iran pokusava zadrzati saveznika, rade isto sto i Amerikanci i drugi - odrzavaju diktatora na vlasti jer im je saveznik, ali se ovdje prodaje neka druga prica. U Palestini vojno pomazu Hamas koji direktno napada civilne ciljeve u Izraelu. Koliko god to bilo minorno, takvog necega u Iranu nema. Isto vazi za Hezbolah, koji je ubjedljivo najjaca milicija u Libanu i drzi zemlju kao taoca iranske politike.
U Jemenu naravno vode proxy rat sa Saudijskom Arabijom jer i tamo traze saveznistvo i nacin da se uperi prst u oko SA.
I naravno da Amerikanci i bilo ko deseti ima apsolutno pravo da bude bilo gdje na planeti gdje je tu legalno, kao sto i sam kazes za Iran i Siriju. Ali ne,, molicu lijepo, sta ima Amerika da radi u regionu, ali zato Iran ima svako pravo da bude prisutan u drugim zemljama.
Da, nakon sto Srbije nije na efikasan nacin uradila ono sto je trebala uraditi. A racun za to orgijanje je smrt cca 100.000 ljudi. Te su Srbi u svojoj akciji bili efikasniji niko danas ne bi vise govorio o Bosni ili Bosnjacima. Dio teritorije su odzeli nakon sto su dopustili zlostavljanje Albanaca bar 30 godina! Nesto su morali uraditi tek kad su lesevi Albanaca poceli frcati po ekranima Amerikanaca.Kikibombona wrote:Amerika je Srbiju vratila u kameno doba. Bombardovali ih, uveli im sankcije. Predsjednika strpali u zatvor. Oduzeli dio teritorija. Oduzeli im CG i potpuno je izolovali, bez veze sa svijetom. I sada ih jebu kad god stignu. To su cinjenice, sve ostalo su zavere, tj. konspirativne teorije.CPT wrote:Kakve veze imaju iranski, sirijski i drugi aktivisti sa Jugoslavijom? To neka referenca? Dokumentovan rad? Amerikanci javno i dokumentovano Milosevicu pred rat dozvolili obracun sa secesionistima (toliko o rusenju SFRJ). Da sve bude lakse uveli jos mali embargo, pa onda par godina posmatrali umiranje ljudi.
Da je Amerika zeljela jedinstvenu Jugoslaviju, ona bi to bila. Podrzali bi borbu protiv terorista, digli avijaciju i sve zavrsili za mjesec dana. Da su zeljeli.
A sta je bilo u stavrnosti, fakat nemam pojma. Mozda ih jednostavno nije interesovalo, mozda im je bilo svejedno!??? Jedino je cinjenica da su poslije udesili Srbiju i da joj naplacuju ceh i dan danas.
...
Amerika je Milosevicu govorila da se povuce sa Kosova. Da je poslusao, nista ne bi bilo.
Isto govore Iranu. Povucite se iz Libana, Iraka, Sirije, Jemena, Afganistana i Palestine. Ne pravite dalekometne rakete koje nas mogu ugroziti. Da Iran poslusa pustili bi ih na miru. Ipak, oni su odlucili da idu stazama Slobodana Milosevica. Neka im je sretno, trebat ce im...
Ko prica o iranskoj imovini?CPT wrote: A kakve veze ima granica sa ovom pricom? "Tvoj interes" ne daje ti pravo do moje imovine. Americka za pohlepa za naftom nije licence za rusenje rezima na drugom dijelu planeta. Ono, Iran ima interes u Texasu pa ga moze hladno okupirati. Hebiga ga, ima interes. Pogotovo ako prije toga srusi legalno vlast u Texasu i uz pomoc marioneta nesto urade. Sve legalno i po PS jer imaju interes.
A Iran nema pravo boriti se protiv ociglednog pokusanja rusenja vlasti i agresije. Pogotvo ne 1km izvan svojih fizickih granica
a da ti pokusas pratiti prici u kontekstu? sta mislis da Amerikanci (a i Izrael) zele od Irana? zalihe hurmi?jeza u ledja wrote:Ko prica o iranskoj imovini?CPT wrote: A kakve veze ima granica sa ovom pricom? "Tvoj interes" ne daje ti pravo do moje imovine. Americka za pohlepa za naftom nije licence za rusenje rezima na drugom dijelu planeta. Ono, Iran ima interes u Texasu pa ga moze hladno okupirati. Hebiga ga, ima interes. Pogotovo ako prije toga srusi legalno vlast u Texasu i uz pomoc marioneta nesto urade. Sve legalno i po PS jer imaju interes.
A Iran nema pravo boriti se protiv ociglednog pokusanja rusenja vlasti i agresije. Pogotvo ne 1km izvan svojih fizickih granica
Zele da prestanu biti konstantna prijetnja njihovim interesima u regiji.CPT wrote: a da ti pokusas pratiti prici u kontekstu? sta mislis da Amerikanci (a i Izrael) zele od Irana? zalihe hurmi?
Jos i slobodarska rusija tek onako ono u Siriji, jer su fini a ne radi svojih interesa i podkusurivanja sa amerikomjeza u ledja wrote:Zele da prestanu biti konstantna prijetnja njihovim interesima u regiji.CPT wrote: a da ti pokusas pratiti prici u kontekstu? sta mislis da Amerikanci (a i Izrael) zele od Irana? zalihe hurmi?
Ne, Izrael zeli ukloniti jedinu prijetnju a Amerikanci zele naftu. "Interes" ti ne daje pravo da rusis ili postavljas legalne vlasti. To se zove agresija, to valjda znas?jeza u ledja wrote:Zele da prestanu biti konstantna prijetnja njihovim interesima u regiji.CPT wrote: a da ti pokusas pratiti prici u kontekstu? sta mislis da Amerikanci (a i Izrael) zele od Irana? zalihe hurmi?
Da, nisu imali sta drugo raditi pa slucajno zavrsili u Siriji. Jer je tamo bio (slucajno) jedan manji vojni sukob. Usput, Rusi su tamo legalno i uz dogovor sa vlastima. Ovi drugi bas i nisu?славянин wrote:Jos i slobodarska rusija tek onako ono u Siriji, jer su fini a ne radi svojih interesa i podkusurivanja sa amerikomjeza u ledja wrote:Zele da prestanu biti konstantna prijetnja njihovim interesima u regiji.CPT wrote: a da ti pokusas pratiti prici u kontekstu? sta mislis da Amerikanci (a i Izrael) zele od Irana? zalihe hurmi?
Da je zeljela, ostala bi cijela. Podrzali bi politicki, vojno i logisticki JNA, pregazili bi SLO kao plitak potok.CPT wrote:Da, nakon sto Srbije nije na efikasan nacin uradila ono sto je trebala uraditi. A racun za to orgijanje je smrt cca 100.000 ljudi. Te su Srbi u svojoj akciji bili efikasniji niko danas ne bi vise govorio o Bosni ili Bosnjacima. Dio teritorije su odzeli nakon sto su dopustili zlostavljanje Albanaca bar 30 godina! Nesto su morali uraditi tek kad su lesevi Albanaca poceli frcati po ekranima Amerikanaca.
I da, Ameriak jeste zeljela kompletno Jugoslaviju jer je bila puno manji teret nego 6 malih republika. Od Milosevica su ocekivali da ce brzo i efikasno eliminisati vodstvo Slovenije i Hrvatske. Sve skupa je pokvarila zelja po krvi tako da se "brzo i efikasno" pretvorilo u genocid i nekoliko godina rata.
Naravno da zele ukloniti prijetnju, i ja bih zelio ukloniti nekoga ko mi negira pravo na opstanak. Da te prijetnje nema Iran Izraela ne bi interesovao. Prema tome taj konflikt postoji jer se Iran odlucio na to, ne obratno.CPT wrote:Ne, Izrael zeli ukloniti jedinu prijetnju a Amerikanci zele naftu. "Interes" ti ne daje pravo da rusis ili postavljas legalne vlasti. To se zove agresija, to valjda znas?jeza u ledja wrote:Zele da prestanu biti konstantna prijetnja njihovim interesima u regiji.CPT wrote: a da ti pokusas pratiti prici u kontekstu? sta mislis da Amerikanci (a i Izrael) zele od Irana? zalihe hurmi?
Ko prica o uglju?tetejac wrote:Priča oko nafte je samo fantazija. Nema dalje
ti si prespavao dobar dio devedesetihKikibombona wrote:Da je zeljela, ostala bi cijela. Podrzali bi politicki, vojno i logisticki JNA, pregazili bi SLO kao plitak potok.CPT wrote:Da, nakon sto Srbije nije na efikasan nacin uradila ono sto je trebala uraditi. A racun za to orgijanje je smrt cca 100.000 ljudi. Te su Srbi u svojoj akciji bili efikasniji niko danas ne bi vise govorio o Bosni ili Bosnjacima. Dio teritorije su odzeli nakon sto su dopustili zlostavljanje Albanaca bar 30 godina! Nesto su morali uraditi tek kad su lesevi Albanaca poceli frcati po ekranima Amerikanaca.
I da, Ameriak jeste zeljela kompletno Jugoslaviju jer je bila puno manji teret nego 6 malih republika. Od Milosevica su ocekivali da ce brzo i efikasno eliminisati vodstvo Slovenije i Hrvatske. Sve skupa je pokvarila zelja po krvi tako da se "brzo i efikasno" pretvorilo u genocid i nekoliko godina rata.
Amerika kada nesto zeli udari svom silinom. Toga kod nas nije bilo, osim sto su udarili po Srbiji.
To su cinjenice, a teorija zavjere ima koliko hoces.
Cuj... Znaci svak ima pravi eliministati neprijatelja? Bas? I to bas ovih dana kad SAD prijete Kini? Izrael prijeti atomskom bombom tj. unistenjem al eto Iran kriv jer negira pravo na opstanakjeza u ledja wrote:Nego da ja tebe pitam, posto kazes Iran je imao pravo otici u Siriju na poziv njenog diktatora da ga odbrani od njegovog uklanjanja - je li takvo pravo imao recimo sah 1979-e kad su njega krenuli ukloniti?