IPTV

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
ELMauro

IPTV

Post by ELMauro » 02/10/2016 01:39

Pozdrav svima, gledam neke oglase na Piku i vidim nudi se IPTV. Volio bih probati ali iskreno prije upuštanja u tu avanturu zamolio bih sve vas koji ste već imali neka iskustva sa IPTV da mi preporučite da li se isplati plaćati ili ne, gledao bih na računaru koji spojim na TV prekoi HDMI kabla... :sax: :bih: :evil: :wink:

Officer Crabtree

Re: IPTV

Post by Officer Crabtree » 02/10/2016 08:07

šta ti znači da li se isplati ili ne? :D

Fauja Singh

Post by Fauja Singh » 02/10/2016 08:28

Mene isto ovo interesuje, s tim sto cu reci da pod "da li se isplati" mislim da li je servis koji platim stabilan.
Furao sam nekada cardsharing, u pocetku sam placao 5-6 KM mjesecno da bi na kraju placao i 20 KM u nadi da cu imati uslugu koja je stabilna, ali sam se uvjerio da je sve to isi k.
Isto me zanima za IPTV liste, jel i tu postoji problem preopterecenosti kad su npr. neke vece utakmice.
Uz Telemach imam sve nase kanale koji me zanimaju pa kad bi placao IPTV listu volio bi uzeti neku za UK kanale tipa BBC, Sky Sports.. Volim Engleze i volio bih malo pratiti njihove kanale :)

jasmind

Post by jasmind » 02/10/2016 09:56

Iptv ima iste probleme ko i cs, i ja sam se pitao isto, testirao sam dosta iptv servisa, cesto od raznih prodavaca dobijes isti server, slicno ko i cs, kvalitet puno vise zavisi od interneta tako da lahko dodje i do preopterecenosti,meni je najveci minus sto je vecina kanala neupotrebljiva. Recimo sky de sky ita nemaju engleske audio streamove,

Sent from my iPhone using Tapatalk

taureg71

Post by taureg71 » 04/10/2016 09:33

jasmind wrote:Iptv ima iste probleme ko i cs, i ja sam se pitao isto, testirao sam dosta iptv servisa, cesto od raznih prodavaca dobijes isti server, slicno ko i cs, kvalitet puno vise zavisi od interneta tako da lahko dodje i do preopterecenosti,meni je najveci minus sto je vecina kanala neupotrebljiva. Recimo sky de sky ita nemaju engleske audio streamove,

Sent from my iPhone using Tapatalk

ma sljaka za 10 za 6 eur mesecno, haos

tnt-tunja

Post by tnt-tunja » 04/10/2016 13:35

Jedna stvar koja je meni ogroman minus, kasni nekih 30do90sekundi svaki kanal. Npr. kada gledaš eng.ligu na SK prije će ti rezultati objaviti go nego što ćeš ga ti vidjeti.
Kolega je naveo još jedan nedostatak, sky de,sky ita...

Ja imam telemachov net 40Mb, i nemam problema sa trzanjem slike, ali što se tiče kvalitete slike, HD kanal ti je negdje između HD-a na kablovskoj i SD kanala.
Odlično je za telefona i tableta, već na laptopu primjetiš da to nije toliko oštro, a na TV pogotovo.

taureg71

Post by taureg71 » 04/10/2016 15:30

tnt-tunja wrote:Jedna stvar koja je meni ogroman minus, kasni nekih 30do90sekundi svaki kanal. Npr. kada gledaš eng.ligu na SK prije će ti rezultati objaviti go nego što ćeš ga ti vidjeti.
Kolega je naveo još jedan nedostatak, sky de,sky ita...

Ja imam telemachov net 40Mb, i nemam problema sa trzanjem slike, ali što se tiče kvalitete slike, HD kanal ti je negdje između HD-a na kablovskoj i SD kanala.
Odlično je za telefona i tableta, već na laptopu primjetiš da to nije toliko oštro, a na TV pogotovo.

ajd ne rise, imam full HD TV od 42 inca, slika je da se ukenjas predobraaaaaa :izet: :izet: :izet:

tnt-tunja

Post by tnt-tunja » 05/10/2016 01:21

ili ja na takvu kvalitetu iptv linka nisam naletio ili vi niste gledali kanale u full hd rezoluciji...

irac300

Post by irac300 » 05/10/2016 01:53

tnt-tunja wrote:ili ja na takvu kvalitetu iptv linka nisam naletio ili vi niste gledali kanale u full hd rezoluciji...

Isti sam ti. Jos nisam naletio da neko nudi pravi HD kvalitet. Za manje ekrane nije problem, sve preko 32" vidljivo losije.

Inace, IPTV nije losa stvar, nudi hrpu kanala za neki mali novac, ako usporedis sta se nudi legalno. Ali kao i u svakoj pirateriji, ne treba ocekivati idealno, sto je u ovom slucaju kvalitet slike i poneko trzuckanje.

luckylaka

Post by luckylaka » 05/10/2016 04:27

Moje licno iskustvo.Koristim iptv servise nekih 2-3 god.nakon sto sam otkacio nettv plus (nemaju Arena Sport) i Gss(nemaju Sportclub).Prvo .Skoro svi koji nude iptv servise kasne sa slikom otprilike 30-90 sekundi,Drugo.Skoro svi nude odlican kvalitet(i imaju)dok im se ne optereti ser er pa uzmu vise korisnika nego sto mose opsuluziti server i onda nastaje problem (buffering).Trece.Nude bezze ino kanale umjesto da napreve liste pa sebi izaberi hoces exyu kanale i sport,hoces francuske,italijanske,svedske ...po izboru.Npr.nudi mi serv is od 1200 kanala ,sta ce mi bolan to.Dalje.Duplo su jeftiniji od iptv servis koji to rade vec odavno(nettv,gss,fastv,bosnatv i sl iako i ovi imaju problema sa kvalitetom.Ja licno placam dva tzv.manja servisa za recimo $ 10-12 mjesecno nego nettv plus koji je $20 a razlika u kvalitetu je min.Sto se tice kvaliteta i kanala u HD rezoluciji,recimo moj servis nudi nekoliko sportskih kanala Beina u rezoluciji od 1929pksl i losiji je kvalitet nego recimo na sport klub sa rezolucijom od 1020.Inace ja sam zadovoljan ovim sto imam tj,sa dva iptv servisa (nekad i tri)jer sve se bojim kada je neka vaznija utakmica bice problema pa se obezbjedim na vrijeme.

tnt-tunja

Post by tnt-tunja » 05/10/2016 23:28

luckylaka wrote:Sto se tice kvaliteta i kanala u HD rezoluciji,recimo moj servis nudi nekoliko sportskih kanala Beina u rezoluciji od 1929pksl i losiji je kvalitet nego recimo na sport klub sa rezolucijom od 1020.Inace ja sam zadovoljan ovim sto imam tj,sa dva iptv servisa (nekad i tri)jer sve se bojim kada je neka vaznija utakmica bice problema pa se obezbjedim na vrijeme.

O kakvoj mi ovdje rezoluciji pričamo???

Ja i dalje čvrsto stojim iza svojih riječi, za telefona i tableta je odlično, dakle ako si negdje u pokretu, za laptopa je solidno, za zamijeniti kablovsku,satelitsku ili nešto na tv-u, NIJE!!!

luckylaka

Post by luckylaka » 06/10/2016 00:10

tnt-tunja wrote:
luckylaka wrote:Sto se tice kvaliteta i kanala u HD rezoluciji,recimo moj servis nudi nekoliko sportskih kanala Beina u rezoluciji od 1929pksl i losiji je kvalitet nego recimo na sport klub sa rezolucijom od 1020.Inace ja sam zadovoljan ovim sto imam tj,sa dva iptv servisa (nekad i tri)jer sve se bojim kada je neka vaznija utakmica bice problema pa se obezbjedim na vrijeme.

Ja i dalje čvrsto stojim iza svojih riječi, za telefona i tableta je odlično, dakle ako si negdje u pokretu, za laptopa je solidno, za zamijeniti kablovsku,satelitsku ili nešto na tv-u, NIJE!!!

Pa hocu da kazem da se ti kanali emituju recimo Bein u rezoluciji 1900x800 ali na iptv servisu naravno da to neces moci gledati jer je slika daleko losija nego na satelitskim ili kablovskom provajderima.

taureg71

Post by taureg71 » 06/10/2016 07:19

tnt-tunja wrote:

sinoc na TV u preko IPTV gledam film na HBO 2 HD kanalu...42 inca TV,...e ako onoj slici nadjes mahanu onda jbg...dakle slika za 10 :izet: :izet: :izet:

tnt-tunja

Post by tnt-tunja » 06/10/2016 11:18

taureg71 wrote:sinoc na TV u preko IPTV gledam film na HBO 2 HD kanalu...42 inca TV,...e ako onoj slici nadjes mahanu onda jbg...dakle slika za 10

Da li bi bio ljubazan i poslao kontakt od svog providera? Naravno ukoliko pravila foruma ne dozvoljavaju javno, onda na PM.

luckylaka wrote:Pa hocu da kazem da se ti kanali emituju recimo Bein u rezoluciji 1900x800 ali na iptv servisu naravno da to neces moci gledati jer je slika daleko losija nego na satelitskim ili kablovskom provajderima.

Uz dužno poštovanje, ne znam da takva rezolucija postoji, provjerite to jos jednom.

bdzs

Post by bdzs » 06/10/2016 15:47

Čovjek hoće da kaže da ni na jednom njegovom IPTV provajderu ne dobija HD kvalitet slike a to je 1080i(p) i 720p, što je tačno.

Post Reply