Za baciti je to jer vjerovatno taj što ga je imao dprije nego što si ti našao dobro izlupao popravak ti se ne isplati morao bi vjerovatno promjeniti sve,i ploču ako je bila duže jer je primila vlage tako da nema koristi ._Dame_ wrote:Ljudi, nasao sam na ulici totalno s*eban iphone4, zadnji oklop otpao, baterije nema, oklop oko displeja puko, za sam displej nisam siguran jel napukao. Sta da radim sa ovim? Neki repair kit naruciti, ili? Kad budem slikenapravio postavicu ih pa da vidite o cemu se radi.
Hvala na prijedlozima...
iPhone - All about
Moderator: Benq
-
rider155
- Posts: 34
- Joined: 27/05/2011 19:49
#3176 Re: iPhone - All about
-
ismiramir
- Posts: 35
- Joined: 17/06/2011 12:05
#3177 Re: iPhone - All about
Postovanje svima
Ovako ljudi, napravio sam restore iphone 4 (koji je yakljucan na njemacki vodafone) na itunes. E sad, za aktivaciju telefona treba mi njemacka vodafone sim kartica. Pa da upitam, ima li neko ko bi posudio na trenutak svoju karticu- ako ima neko iz dijaspore trenutno u sa. Ili ako neko zna ima li ovdje negdje kupiti njemacku vodafone karticu. Ili ako neko zna moze li se iphone 4 aktivirati bez kartice mreze na koju je zakljucan.
Hvala
Ovako ljudi, napravio sam restore iphone 4 (koji je yakljucan na njemacki vodafone) na itunes. E sad, za aktivaciju telefona treba mi njemacka vodafone sim kartica. Pa da upitam, ima li neko ko bi posudio na trenutak svoju karticu- ako ima neko iz dijaspore trenutno u sa. Ili ako neko zna ima li ovdje negdje kupiti njemacku vodafone karticu. Ili ako neko zna moze li se iphone 4 aktivirati bez kartice mreze na koju je zakljucan.
Hvala
-
dugmee
- Posts: 264
- Joined: 19/11/2006 17:09
#3178 Re: iPhone - All about
U kojim shopovima u Sarajevu mogu pogledati iPhone 4 i gdje mi je najsigurnije da kupim original, da me ne zeznu
Do sada sam vidjela da ima u ZM Mobile na Grbavici.
Hvala!
Do sada sam vidjela da ima u ZM Mobile na Grbavici.
Hvala!
-
shin
- Posts: 7118
- Joined: 19/09/2005 10:52
#3179 Re: iPhone - All about
Pljakara se vidi iz aviona, povedi nekog ko se razumije sa sobom i kupuj.
-
bb8
- Posts: 3
- Joined: 08/06/2011 17:25
#3180 Re: iPhone - All about
Moze jedan strucan odgovor? (:
Ovako, imam 3gs, sa baseband 6.15.00 iOS 4.1
S obzirom da mi treba navigacija, a ne mogu je koristiti sa bb 6.15.00 postoji li mogucnost da downgrade bb i koristim navigaciju i na koji bb i koje su poljedice, tj, hoce li mi kociti neke druge aplikacije ili slicno???
unaprijed hvala
Ovako, imam 3gs, sa baseband 6.15.00 iOS 4.1
S obzirom da mi treba navigacija, a ne mogu je koristiti sa bb 6.15.00 postoji li mogucnost da downgrade bb i koristim navigaciju i na koji bb i koje su poljedice, tj, hoce li mi kociti neke druge aplikacije ili slicno???
unaprijed hvala
-
jurgen
- Posts: 112
- Joined: 11/03/2011 21:13
#3181 Re: iPhone - All about
ima aplikacija na cydia koja se zove xGPS i koja koristi google mape a sa tim bb možeš korisititi GPS. Meni je to dovoljno da barem znam gdje sam a kada skineš mape možeš raditi u offline modu tako da ti ne treba net za mapu. Karta za BiH je katastrofa ali ima neku funkcionalnost kakvu takvu. Jedini način je da promijeniš čip koji je negdje oko 39 USD na net-u pa da ti neko promijeni, ne isplati se.
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#3182 Re: iPhone - All about
koliko kosta taj I phone 4 16/32 G i isplati li se kupiti to cudo. treba mi za surfanja kada sam vani i naravno navigacija. i da moze stati brdo kontakata. slike i nisu bite toliko jer uvijek sa sobom nosim digitalni aparat.
- zenny
- Posts: 916
- Joined: 11/03/2005 05:03
- Location: Sarajevo
#3183 Re: iPhone - All about
danas mi rodjak nudio iphone 4, skoro nov, za 750KM.. nije otkljucan kako sam skont'o
vidio sam po netu da se moze skype koristiti na 3G i 3GSu bez wirelessa pomocu 3G mreze.. pokusavao sam preko raznih tutorijala na youtubeu ali nije mi uspjelo. Ima li neko od naseg svijeta da je uspio u ovome. Ovo bi bilo nesto vrhovno ako more
vidio sam po netu da se moze skype koristiti na 3G i 3GSu bez wirelessa pomocu 3G mreze.. pokusavao sam preko raznih tutorijala na youtubeu ali nije mi uspjelo. Ima li neko od naseg svijeta da je uspio u ovome. Ovo bi bilo nesto vrhovno ako more
- Lady Saray
- Posts: 1237
- Joined: 13/05/2005 13:53
- Location: Sarajevo
#3184 Re: iPhone - All about
koristila ja na starom 3G-u preko 3G mreze bez problema.. nikakav tutorijal mi nije trebao.. instalirala skype i nazvala drugi skypezenny wrote:danas mi rodjak nudio iphone 4, skoro nov, za 750KM.. nije otkljucan kako sam skont'o
vidio sam po netu da se moze skype koristiti na 3G i 3GSu bez wirelessa pomocu 3G mreze.. pokusavao sam preko raznih tutorijala na youtubeu ali nije mi uspjelo. Ima li neko od naseg svijeta da je uspio u ovome. Ovo bi bilo nesto vrhovno ako more
- zenny
- Posts: 916
- Joined: 11/03/2005 05:03
- Location: Sarajevo
#3185 Re: iPhone - All about
ukljucio 3G i pojavi mi se gore lijevo pored znaka mreze i znak da je ukljucen 3G, udjem u Skype ali sve vrijeme samo pise connecting i onda nakon minut-dvije samo izadje iz SkypeaLady Saray wrote:koristila ja na starom 3G-u preko 3G mreze bez problema.. nikakav tutorijal mi nije trebao.. instalirala skype i nazvala drugi skypezenny wrote:danas mi rodjak nudio iphone 4, skoro nov, za 750KM.. nije otkljucan kako sam skont'o
vidio sam po netu da se moze skype koristiti na 3G i 3GSu bez wirelessa pomocu 3G mreze.. pokusavao sam preko raznih tutorijala na youtubeu ali nije mi uspjelo. Ima li neko od naseg svijeta da je uspio u ovome. Ovo bi bilo nesto vrhovno ako more
- Lady Saray
- Posts: 1237
- Joined: 13/05/2005 13:53
- Location: Sarajevo
#3186 Re: iPhone - All about
mozda ti je lose krekovana app, probaj drugu jer radi 100%
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#3187 Re: iPhone - All about
Meni se na 4.3.3 dešavalo da Skype samo krahira (skinut sa apptrackera), onda se moj /ne prečesto aktivni/ mozak dosjetio da pogledam jel Skype besplatan u Itunes storeu... ostalo je istorijaLady Saray wrote:mozda ti je lose krekovana app, probaj drugu jer radi 100%
Dakle ovaj oficijelni radi 1000%, skype sa apptrackra nije pouzdan...
- and
- Posts: 8178
- Joined: 04/09/2007 22:51
#3188 Re: iPhone - All about
kažu da je i ovaj dobar za razgovore.
http://www.viber.com/
http://www.viber.com/
- zenny
- Posts: 916
- Joined: 11/03/2005 05:03
- Location: Sarajevo
#3189 Re: iPhone - All about
imam instaliran volPover 3G a skype je skinut saskype oficijelne stranice koliko se sjecam. sam skype radi normalno kada idem preko wifi ali kada probam 3G onda se samo konektuje i na kraju izbaci. probat cu skinuti skype sa druge stranice iako nisam nesto optimistican da ce to rijesiit problem.. hvala na prijedlozima
-
DYD666
- Posts: 1108
- Joined: 21/02/2007 08:50
#3190 Re: iPhone - All about
Samo da potvrdim da više/manje sve free aplikacije rade O.K. ako se oficijelno skinu sa iTunes storea (sem ukoliko nije neki oficijelni i prijavljeni bug u pitanju pa se ceka update) dok free stvari sa trackera (ukoliko ih tamo i ima uopste) zaista cesto znaju zezati, ocito je neka frljoka u procesu dok ih tamo postave jer crack nije isti kao za placene stvari. Rade to vjerovatno zbog ljudi koji nisu kreirali regularan account mada ih ne kontam.shalla wrote:da pogledam jel Skype besplatan u Itunes storeu... ostalo je istorija![]()
Dakle ovaj oficijelni radi 1000%, skype sa apptrackra nije pouzdan...
- afa87
- Posts: 182
- Joined: 03/07/2011 00:15
#3191 Re: iPhone - All about
Kolike su cijene iPhone-a kod nas?3GS,4?Da li se isplati narucit iz USA zakljucan za 49$ novu 4 i ovdje je odkljucat ili ovdje kupiti novu/polovnu?
-
Dead Man Walking
- Posts: 7151
- Joined: 28/05/2004 21:49
#3192 Re: iPhone - All about
Nova 4ka za 49$?afa87 wrote:Kolike su cijene iPhone-a kod nas?3GS,4?Da li se isplati narucit iz USA zakljucan za 49$ novu 4 i ovdje je odkljucat ili ovdje kupiti novu/polovnu?
- afa87
- Posts: 182
- Joined: 03/07/2011 00:15
#3193 Re: iPhone - All about
Greska 3gs je 49$, a 4 je 199$, na apple-ovoj straniciDead Man Walking wrote:Nova 4ka za 49$?afa87 wrote:Kolike su cijene iPhone-a kod nas?3GS,4?Da li se isplati narucit iz USA zakljucan za 49$ novu 4 i ovdje je odkljucat ili ovdje kupiti novu/polovnu?Gdje to?
http://store.apple.com/us/product/MC555?mco=MjI4NTM2MzI
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#3194 Re: iPhone - All about
i dvije godine ugovor..afa87 wrote:Greska 3gs je 49$, a 4 je 199$, na apple-ovoj straniciDead Man Walking wrote:Nova 4ka za 49$?afa87 wrote:Kolike su cijene iPhone-a kod nas?3GS,4?Da li se isplati narucit iz USA zakljucan za 49$ novu 4 i ovdje je odkljucat ili ovdje kupiti novu/polovnu?Gdje to?
http://store.apple.com/us/product/MC555?mco=MjI4NTM2MzI
- zenny
- Posts: 916
- Joined: 11/03/2005 05:03
- Location: Sarajevo
#3195 Re: iPhone - All about
zenny wrote:imam instaliran volPover 3G a skype je skinut saskype oficijelne stranice koliko se sjecam. sam skype radi normalno kada idem preko wifi ali kada probam 3G onda se samo konektuje i na kraju izbaci. probat cu skinuti skype sa druge stranice iako nisam nesto optimistican da ce to rijesiit problem.. hvala na prijedlozima
opet ja
takodjer.. pokusao sam bez wirelessa da mi ucita kartu i pokaze moj polozaj, ali takodjer nije uspio.. ima li tu neki savjet? pomazite ako znate nesto, stvarno mi treba ovo a nisam na netu nasao nista
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#3196 Re: iPhone - All about
Ne znam sta bi ti rekao.. ja nikad nisam problema sa skype-om imao.. sve super radi..
-
Mustang1
- Posts: 29960
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3197 Re: iPhone - All about
Kako ovo ?iSwagga wrote:i dvije godine ugovor..afa87 wrote:Greska 3gs je 49$, a 4 je 199$, na apple-ovoj straniciDead Man Walking wrote:
Nova 4ka za 49$?Gdje to?
http://store.apple.com/us/product/MC555?mco=MjI4NTM2MzI
Edit: Ma ovo ono sto mora na ugovore .. ko ce se ganjati sa time
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#3198 Re: iPhone - All about
Nakon pola godine lutanja po "Androidima" konačno sam se vratio tamo gdje mi je najdraže
Legla je četvorka
Neću pljuvati ništa, i SGS i Desire i LG 2X su mi bili super. Međutim nije to isti osjećaj... Držati četvorku u ruci je nešto posebno ipak
Neću pljuvati ništa, i SGS i Desire i LG 2X su mi bili super. Međutim nije to isti osjećaj... Držati četvorku u ruci je nešto posebno ipak
-
sarajev_o
- Posts: 525
- Joined: 22/03/2011 23:20
#3199 Re: iPhone - All about
do ti ne ispadne hahah ,salim se stvarno je estetski vrh
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#3200 Re: iPhone - All about
Ma neće, zalijepit ću ga oko rukesarajev_o wrote:do ti ne ispadne hahah ,salim se stvarno je estetski vrh
