iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
rider155
Posts: 34
Joined: 27/05/2011 19:49

#3176 Re: iPhone - All about

Post by rider155 »

_Dame_ wrote:Ljudi, nasao sam na ulici totalno s*eban iphone4, zadnji oklop otpao, baterije nema, oklop oko displeja puko, za sam displej nisam siguran jel napukao. Sta da radim sa ovim? Neki repair kit naruciti, ili? Kad budem slikenapravio postavicu ih pa da vidite o cemu se radi.
Hvala na prijedlozima...
Za baciti je to jer vjerovatno taj što ga je imao dprije nego što si ti našao dobro izlupao popravak ti se ne isplati morao bi vjerovatno promjeniti sve,i ploču ako je bila duže jer je primila vlage tako da nema koristi .
ismiramir
Posts: 35
Joined: 17/06/2011 12:05

#3177 Re: iPhone - All about

Post by ismiramir »

Postovanje svima :-D
Ovako ljudi, napravio sam restore iphone 4 (koji je yakljucan na njemacki vodafone) na itunes. E sad, za aktivaciju telefona treba mi njemacka vodafone sim kartica. Pa da upitam, ima li neko ko bi posudio na trenutak svoju karticu- ako ima neko iz dijaspore trenutno u sa. Ili ako neko zna ima li ovdje negdje kupiti njemacku vodafone karticu. Ili ako neko zna moze li se iphone 4 aktivirati bez kartice mreze na koju je zakljucan.
Hvala
dugmee
Posts: 264
Joined: 19/11/2006 17:09

#3178 Re: iPhone - All about

Post by dugmee »

U kojim shopovima u Sarajevu mogu pogledati iPhone 4 i gdje mi je najsigurnije da kupim original, da me ne zeznu :-)
Do sada sam vidjela da ima u ZM Mobile na Grbavici.
Hvala!
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#3179 Re: iPhone - All about

Post by shin »

Pljakara se vidi iz aviona, povedi nekog ko se razumije sa sobom i kupuj.
bb8
Posts: 3
Joined: 08/06/2011 17:25

#3180 Re: iPhone - All about

Post by bb8 »

Moze jedan strucan odgovor? (:

Ovako, imam 3gs, sa baseband 6.15.00 iOS 4.1

S obzirom da mi treba navigacija, a ne mogu je koristiti sa bb 6.15.00 postoji li mogucnost da downgrade bb i koristim navigaciju i na koji bb i koje su poljedice, tj, hoce li mi kociti neke druge aplikacije ili slicno???

unaprijed hvala
jurgen
Posts: 112
Joined: 11/03/2011 21:13

#3181 Re: iPhone - All about

Post by jurgen »

ima aplikacija na cydia koja se zove xGPS i koja koristi google mape a sa tim bb možeš korisititi GPS. Meni je to dovoljno da barem znam gdje sam a kada skineš mape možeš raditi u offline modu tako da ti ne treba net za mapu. Karta za BiH je katastrofa ali ima neku funkcionalnost kakvu takvu. Jedini način je da promijeniš čip koji je negdje oko 39 USD na net-u pa da ti neko promijeni, ne isplati se.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3182 Re: iPhone - All about

Post by Control panel »

koliko kosta taj I phone 4 16/32 G i isplati li se kupiti to cudo. treba mi za surfanja kada sam vani i naravno navigacija. i da moze stati brdo kontakata. slike i nisu bite toliko jer uvijek sa sobom nosim digitalni aparat.
User avatar
zenny
Posts: 916
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#3183 Re: iPhone - All about

Post by zenny »

danas mi rodjak nudio iphone 4, skoro nov, za 750KM.. nije otkljucan kako sam skont'o


vidio sam po netu da se moze skype koristiti na 3G i 3GSu bez wirelessa pomocu 3G mreze.. pokusavao sam preko raznih tutorijala na youtubeu ali nije mi uspjelo. Ima li neko od naseg svijeta da je uspio u ovome. Ovo bi bilo nesto vrhovno ako more :-D
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#3184 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

zenny wrote:danas mi rodjak nudio iphone 4, skoro nov, za 750KM.. nije otkljucan kako sam skont'o


vidio sam po netu da se moze skype koristiti na 3G i 3GSu bez wirelessa pomocu 3G mreze.. pokusavao sam preko raznih tutorijala na youtubeu ali nije mi uspjelo. Ima li neko od naseg svijeta da je uspio u ovome. Ovo bi bilo nesto vrhovno ako more :-D
koristila ja na starom 3G-u preko 3G mreze bez problema.. nikakav tutorijal mi nije trebao.. instalirala skype i nazvala drugi skype :)
User avatar
zenny
Posts: 916
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#3185 Re: iPhone - All about

Post by zenny »

Lady Saray wrote:
zenny wrote:danas mi rodjak nudio iphone 4, skoro nov, za 750KM.. nije otkljucan kako sam skont'o


vidio sam po netu da se moze skype koristiti na 3G i 3GSu bez wirelessa pomocu 3G mreze.. pokusavao sam preko raznih tutorijala na youtubeu ali nije mi uspjelo. Ima li neko od naseg svijeta da je uspio u ovome. Ovo bi bilo nesto vrhovno ako more :-D
koristila ja na starom 3G-u preko 3G mreze bez problema.. nikakav tutorijal mi nije trebao.. instalirala skype i nazvala drugi skype :)
ukljucio 3G i pojavi mi se gore lijevo pored znaka mreze i znak da je ukljucen 3G, udjem u Skype ali sve vrijeme samo pise connecting i onda nakon minut-dvije samo izadje iz Skypea :roll:
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#3186 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

mozda ti je lose krekovana app, probaj drugu jer radi 100%
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3187 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

Lady Saray wrote:mozda ti je lose krekovana app, probaj drugu jer radi 100%
Meni se na 4.3.3 dešavalo da Skype samo krahira (skinut sa apptrackera), onda se moj /ne prečesto aktivni/ mozak dosjetio da pogledam jel Skype besplatan u Itunes storeu... ostalo je istorija :mrgreen:
Dakle ovaj oficijelni radi 1000%, skype sa apptrackra nije pouzdan...
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#3188 Re: iPhone - All about

Post by and »

kažu da je i ovaj dobar za razgovore.
http://www.viber.com/
User avatar
zenny
Posts: 916
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#3189 Re: iPhone - All about

Post by zenny »

imam instaliran volPover 3G a skype je skinut saskype oficijelne stranice koliko se sjecam. sam skype radi normalno kada idem preko wifi ali kada probam 3G onda se samo konektuje i na kraju izbaci. probat cu skinuti skype sa druge stranice iako nisam nesto optimistican da ce to rijesiit problem.. hvala na prijedlozima
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#3190 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

shalla wrote:da pogledam jel Skype besplatan u Itunes storeu... ostalo je istorija :mrgreen:
Dakle ovaj oficijelni radi 1000%, skype sa apptrackra nije pouzdan...
Samo da potvrdim da više/manje sve free aplikacije rade O.K. ako se oficijelno skinu sa iTunes storea (sem ukoliko nije neki oficijelni i prijavljeni bug u pitanju pa se ceka update) dok free stvari sa trackera (ukoliko ih tamo i ima uopste) zaista cesto znaju zezati, ocito je neka frljoka u procesu dok ih tamo postave jer crack nije isti kao za placene stvari. Rade to vjerovatno zbog ljudi koji nisu kreirali regularan account mada ih ne kontam.
User avatar
afa87
Posts: 182
Joined: 03/07/2011 00:15

#3191 Re: iPhone - All about

Post by afa87 »

Kolike su cijene iPhone-a kod nas?3GS,4?Da li se isplati narucit iz USA zakljucan za 49$ novu 4 i ovdje je odkljucat ili ovdje kupiti novu/polovnu?
Dead Man Walking
Posts: 7151
Joined: 28/05/2004 21:49

#3192 Re: iPhone - All about

Post by Dead Man Walking »

afa87 wrote:Kolike su cijene iPhone-a kod nas?3GS,4?Da li se isplati narucit iz USA zakljucan za 49$ novu 4 i ovdje je odkljucat ili ovdje kupiti novu/polovnu?
Nova 4ka za 49$? :shock: Gdje to?
User avatar
afa87
Posts: 182
Joined: 03/07/2011 00:15

#3193 Re: iPhone - All about

Post by afa87 »

Dead Man Walking wrote:
afa87 wrote:Kolike su cijene iPhone-a kod nas?3GS,4?Da li se isplati narucit iz USA zakljucan za 49$ novu 4 i ovdje je odkljucat ili ovdje kupiti novu/polovnu?
Nova 4ka za 49$? :shock: Gdje to?
Greska 3gs je 49$, a 4 je 199$, na apple-ovoj stranici
http://store.apple.com/us/product/MC555?mco=MjI4NTM2MzI
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#3194 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

afa87 wrote:
Dead Man Walking wrote:
afa87 wrote:Kolike su cijene iPhone-a kod nas?3GS,4?Da li se isplati narucit iz USA zakljucan za 49$ novu 4 i ovdje je odkljucat ili ovdje kupiti novu/polovnu?
Nova 4ka za 49$? :shock: Gdje to?
Greska 3gs je 49$, a 4 je 199$, na apple-ovoj stranici
http://store.apple.com/us/product/MC555?mco=MjI4NTM2MzI
i dvije godine ugovor..
User avatar
zenny
Posts: 916
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#3195 Re: iPhone - All about

Post by zenny »

zenny wrote:imam instaliran volPover 3G a skype je skinut saskype oficijelne stranice koliko se sjecam. sam skype radi normalno kada idem preko wifi ali kada probam 3G onda se samo konektuje i na kraju izbaci. probat cu skinuti skype sa druge stranice iako nisam nesto optimistican da ce to rijesiit problem.. hvala na prijedlozima

opet ja :-) idem na malo dalji put pa bi mi ovaj skype pravo dobro dosao.. nesto sam namjestio i sad se skype konektuje duze bez izbacivanja dok pokusavam preko 3Ga. sinoc sam dva-tri puta po 5 minuta ostavio da se konektuje ali nije uspio. koliko vama traje to konektovanje preko 3Ga?

takodjer.. pokusao sam bez wirelessa da mi ucita kartu i pokaze moj polozaj, ali takodjer nije uspio.. ima li tu neki savjet? pomazite ako znate nesto, stvarno mi treba ovo a nisam na netu nasao nista
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#3196 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Ne znam sta bi ti rekao.. ja nikad nisam problema sa skype-om imao.. sve super radi..
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#3197 Re: iPhone - All about

Post by Mustang1 »

iSwagga wrote:
afa87 wrote:
Dead Man Walking wrote:
Nova 4ka za 49$? :shock: Gdje to?
Greska 3gs je 49$, a 4 je 199$, na apple-ovoj stranici
http://store.apple.com/us/product/MC555?mco=MjI4NTM2MzI
i dvije godine ugovor..
Kako ovo ? :D Jel fakat moze .. jel mozemo mi naruciti ovamo ili moze samo u Americi ?

Edit: Ma ovo ono sto mora na ugovore .. ko ce se ganjati sa time :D
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3198 Re: iPhone - All about

Post by febo_acm »

Nakon pola godine lutanja po "Androidima" konačno sam se vratio tamo gdje mi je najdraže :D Legla je četvorka :dance:

Neću pljuvati ništa, i SGS i Desire i LG 2X su mi bili super. Međutim nije to isti osjećaj... Držati četvorku u ruci je nešto posebno ipak ;)
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#3199 Re: iPhone - All about

Post by sarajev_o »

do ti ne ispadne hahah ,salim se stvarno je estetski vrh
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3200 Re: iPhone - All about

Post by febo_acm »

sarajev_o wrote:do ti ne ispadne hahah ,salim se stvarno je estetski vrh
Ma neće, zalijepit ću ga oko ruke :D
Post Reply