iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#3051 Re: iPhone - All about

Post by fosil »

shalla wrote:@bb8
Ne znam sta bih ti rekao, ja cim nisam u kuci (tj cim sam na otvorenom), nadje mi gps signal onog trenutka kad se podigne program (govorim o iGo)...
I ne znam o kakvom stalku za navigaciju pricas, jel mislis na auto drzac za iphone ili? Ne znam stvarno, trebalo bi da nadje gps odmah, ne znam sta mu je...
Ima li neko iskustva sa TomTom navigacijom sa apptrackera. Ja je ostavim upaljenu po pola sata i samo trazi gps signal ???
Sta radim pogresno?
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#3052 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

Duge wrote:
Curve wrote:Da li iko salje mms, da mi javi tacne postavke, ove sto sam unio sa telecomove stranice, izgleda ne pale, cim krenem slat mms, odma me prekine ko javlja nes nije ok.. (ukljucen je 3G da ne bude da nisam ukljucio)

Code: Select all

MMSC: http://mms.bhmobile.ba/cmmsc/post
Proxy: 195.222.056.041
APN: mms.bhmobile.ba
Username:
Password:

Code: Select all

APN: mms.bhmobile.ba
MMSC: http://mms.bhmobile.ba/cmmsc/post
Proxy: 195.222.056.041:8080
Ovo su ti postavke
pa u cemu je razlika od "mojih" postavki :? u portu ? stavio sam 8080 prvog dana i nece :x :x
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#3053 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

bb8 wrote:ja imam i iGo i Navigon i pokusavala sam je aktivirati na putu do Crne Gore i u Crnoj Gori, cisto da vidim kako radi, medjutim nisam uspjela jer nije mogao naci GPS...ili ja nisam bila strpljiva u trazenju GPS.a (:
koliko vi otprilike cekate da nadje GPS i ima li veze sto iPhone nije bio prikljucen na punjac i u stalku za navigaciju? (to mi je neko naveo kao razlog, pa me zivo interesuje)

tnx
evo ja na preporuku @shalla sa foruma isrbia skinem iGO, lola napravio samo za balkan mape, iGo Balkan+ :lol: :lol: izbacio neke nepotrebne zemlje, ubacio novije mape i domaci glas, sad sam ga isprobavao do posla, radi ok, pokrivenost sarajeva za ovo malo sto sam isprobao zadovoljavajuca :thumbup: :thumbup:
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#3054 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

Curve wrote:
Duge wrote:
Curve wrote:Da li iko salje mms, da mi javi tacne postavke, ove sto sam unio sa telecomove stranice, izgleda ne pale, cim krenem slat mms, odma me prekine ko javlja nes nije ok.. (ukljucen je 3G da ne bude da nisam ukljucio)

Code: Select all

MMSC: http://mms.bhmobile.ba/cmmsc/post
Proxy: 195.222.056.041
APN: mms.bhmobile.ba
Username:
Password:

Code: Select all

APN: mms.bhmobile.ba
MMSC: http://mms.bhmobile.ba/cmmsc/post
Proxy: 195.222.056.041:8080
Ovo su ti postavke
pa u cemu je razlika od "mojih" postavki :? u portu ? stavio sam 8080 prvog dana i nece :x :x
a jes ti restartovo tel nakon sto si unio sve ovo i 8080 mora biti kod mene je unesen i mms max msg size 307200 (podrazumjeva se da si prijavljen za mms :D )

al sigurna sma da ce restart to sve rijesiti :D
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#3055 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

Lady Saray wrote:a jes ti restartovo tel nakon sto si unio sve ovo i 8080 mora biti kod mene je unesen i mms max msg size 307200 (podrazumjeva se da si prijavljen za mms :D )

al sigurna sma da ce restart to sve rijesiti :D
:x :x
restartovo ga 10x dosad, ubacio postavke iste, znaci i sa portom, cak stavio da je velicina 300 kb, pa 200 kb za svaki slucaj, zvao 1444, da vidim jesul sigurno ukljucena usluga mms,
ubacio svoj broj tel. u iphone (na isrbija kazu da nekome i to pomoglo)
al jock ne mereeeeeeeeeeeeeee
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#3056 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

Curve wrote:
Lady Saray wrote:a jes ti restartovo tel nakon sto si unio sve ovo i 8080 mora biti kod mene je unesen i mms max msg size 307200 (podrazumjeva se da si prijavljen za mms :D )

al sigurna sma da ce restart to sve rijesiti :D
:x :x
restartovo ga 10x dosad, ubacio postavke iste, znaci i sa portom, cak stavio da je velicina 300 kb, pa 200 kb za svaki slucaj, zvao 1444, da vidim jesul sigurno ukljucena usluga mms,
ubacio svoj broj tel. u iphone (na isrbija kazu da nekome i to pomoglo)
al jock ne mereeeeeeeeeeeeeee
probaj s nekog tel gdje radi mms da budes 100% siguran da nije do kartice i telekoma e onda provjeri da nisi fulio neko slovo ili br pri unosu podataka jer ako imas sve ukucano ko mi.. prodaj tel :D
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#3057 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

jao hvala ti velika.. fakat ne znam kako se ranije neko nije sjetio tako napisa..

evo ode sad 10000x slovo po slovo prekontrolisat jel ok

hvala ti jos jednom, bez tvoje pomoci ne znam kako bi mogao


:zzzz: :zzzz:
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#3058 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

ma nema na cemu i drugi put i da Bog da ti nikad ne proradilo kad si tako zahvalan na svakom pokusaju :)

:zzzz: :zzzz: :zzzz:
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#3059 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

:lol:
bb8
Posts: 3
Joined: 08/06/2011 17:25

#3060 Re: iPhone - All about

Post by bb8 »

Curve wrote:
bb8 wrote:ja imam i iGo i Navigon i pokusavala sam je aktivirati na putu do Crne Gore i u Crnoj Gori, cisto da vidim kako radi, medjutim nisam uspjela jer nije mogao naci GPS...ili ja nisam bila strpljiva u trazenju GPS.a (:
koliko vi otprilike cekate da nadje GPS i ima li veze sto iPhone nije bio prikljucen na punjac i u stalku za navigaciju? (to mi je neko naveo kao razlog, pa me zivo interesuje)

tnx
evo ja na preporuku @shalla sa foruma isrbia skinem iGO, lola napravio samo za balkan mape, iGo Balkan+ :lol: :lol: izbacio neke nepotrebne zemlje, ubacio novije mape i domaci glas, sad sam ga isprobavao do posla, radi ok, pokrivenost sarajeva za ovo malo sto sam isprobao zadovoljavajuca :thumbup: :thumbup:

ma nista, tek sam sad vidjela da ni jedna navigacija ne radi sa bb 6.15.00.. jbg
kad nabavim drugi javim (:

tnx anyway
aida25
Posts: 712
Joined: 25/02/2011 12:42

#3061 Re: iPhone - All about

Post by aida25 »

Može li jedno pitanje.. Kupujem mobitel, na raspolaganju imam nokiu c7 i iphone 3g. Ista je cijena, mene interesuje koji je bolji, odnosno kakav je taj iphone, super izgleda, ali da li je praktičan što se tiče poruka i ostalog?
User avatar
amidzazeher
Posts: 4009
Joined: 14/04/2011 23:41

#3062 Re: iPhone - All about

Post by amidzazeher »

Uzmi Nokiu ;)
aida25
Posts: 712
Joined: 25/02/2011 12:42

#3063 Re: iPhone - All about

Post by aida25 »

Aha, još neko da kaže šta misli?
leo johnson
Posts: 132
Joined: 04/12/2010 21:41

#3064 Re: iPhone - All about

Post by leo johnson »

3310
zaritisinebrute
Posts: 152
Joined: 13/03/2005 22:36
Location: Sarajevo

#3065 Re: iPhone - All about

Post by zaritisinebrute »

aida25 wrote:Aha, još neko da kaže šta misli?
iphone ... ali bih ti preporucio ako mozes da dodas malo vise para i uzmes iphone 3gs ... cisto sto je brzi i podrzava vise aplikacija i igrica (podrzava i 3g ali zna da uspori jer mu je hardware slabiji)

iphone ti preporucujem jer 1000 puta bolji touch screen i to ne samo od nokije koju si spomenula vec od vecine trenutno prisutnih mobitela ...

sto se tice kucanja poruka i samih poruka sasvim je praktican tu ne moras da brines ... :D
aida25
Posts: 712
Joined: 25/02/2011 12:42

#3066 Re: iPhone - All about

Post by aida25 »

Hvala baš si mi pomogao!
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#3067 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

Imam problem prilikom instaliranja aplikacija preko iTunesa. Skinuo sam par aplikacija sa apptrack, otvorio ih u iTunes, otisao na tab apps i tamo mi uredno pokaze gdje ce da se nalaze. Medjutim kad kliknem na apply uopste mi u vrhu ekrana ne pise da se aplikacije instaliraju, vec on samo odradi kao sync i nista ne instalira.
Ima li neko ideju?
HVala
savsvoj
Posts: 513
Joined: 13/01/2009 17:55

#3068 Re: iPhone - All about

Post by savsvoj »

Kad otvoris telefon pa gore u tabu sync jel ukljucenu sync apps i jesu oznacene? Ako nije to onda trebas instalirat sa cydie appsync ili tako nesto pogledam danas pa javim.
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#3069 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

Ukljucena je opcija sync i sve aplikacije su selektirane. Cudno mi je sto sad nece, a radilo je prije nekih mjesec dana i appsync mi je instaliran.
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#3070 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

Ali_G wrote:Ukljucena je opcija sync i sve aplikacije su selektirane. Cudno mi je sto sad nece, a radilo je prije nekih mjesec dana i appsync mi je instaliran.
Jesi probao reinstalirati iTunes? Skinuti zadnju verziju...
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#3071 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

Instalirao i najnoviji iTunes i ista prica. Mozda neka aplikacija smeta?

edit:
Izgleda da je bilo do neke aplikacije koja je instalirana preko instalusa a nisam je bio izbrisao. Nakon brisanja svih aplikacija sad opet radi. Hvala svima koji su pokusali :D
savsvoj
Posts: 513
Joined: 13/01/2009 17:55

#3072 Re: iPhone - All about

Post by savsvoj »

Ali_G wrote:Instalirao i najnoviji iTunes i ista prica. Mozda neka aplikacija smeta?

edit:
Izgleda da je bilo do neke aplikacije koja je instalirana preko instalusa a nisam je bio izbrisao. Nakon brisanja svih aplikacija sad opet radi. Hvala svima koji su pokusali :D
Sad kad se bolje sjetim to mi se desilo 2-3 puta ranije ja sam rijesio reinstalacijom systema zato sto sam jos svasta mjenjo tako da je osim toga odislo dosta stvari. Privremeno ti je rjesenje da preko iphone browsera ili slicno prebacis skinute applikacije u instalous folder i da ih preko instalousa instaliras na iphone.
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#3073 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

ev ja da se pohvalim da sam presla na i4 :D :D :D :D
Duge
Posts: 456
Joined: 10/11/2008 19:55

#3074 Re: iPhone - All about

Post by Duge »

Jeli ima ko sa i4 da mi napravi account za Find My iPhone? :D
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3075 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

Lady Saray wrote:ev ja da se pohvalim da sam presla na i4 :D :D :D :D
Hate you, seriously :mrgreen:
Post Reply