iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2776 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

iSwagga wrote:Izasla nova verzija cydia-e :)
Koja je procedura upgradea? Jel ono kad mi izadje da "blabla essential needs to be upgraded" kliknem install essentials ili da kliknem da upgradea sve ili da nista tu ne kliknem hehe...
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2777 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

shalla wrote:
iSwagga wrote:Izasla nova verzija cydia-e :)
Koja je procedura upgradea? Jel ono kad mi izadje da "blabla essential needs to be upgraded" kliknem install essentials ili da kliknem da upgradea sve ili da nista tu ne kliknem hehe...
Klikni na upgrade sve. Dosta brza!!
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2778 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

iSwagga wrote:
shalla wrote:
iSwagga wrote:Izasla nova verzija cydia-e :)
Koja je procedura upgradea? Jel ono kad mi izadje da "blabla essential needs to be upgraded" kliknem install essentials ili da kliknem da upgradea sve ili da nista tu ne kliknem hehe...
Klikni na upgrade sve. Dosta brza!!
Neću zajebati nešto što već imam (vidim da će mi upgradeovati dosta stvari)?
Miro Spiro
Posts: 598
Joined: 16/10/2010 13:42
Grijem se na: toplotna pumpa
Vozim: Jensen Interceptor

#2779 Re: iPhone - All about

Post by Miro Spiro »

Pozdrav svima

Imam jedno pitanje pa se nadam pomoci.

Kako na iPhone 3 G namjestiti internet preko BH telecoma ultra.Pokusao sam Gprs ali ne znam gdje da se unese proxy settings i IP adresa.


Unaprijed hvala
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#2780 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

Miro Spiro wrote: Kako na iPhone 3 G namjestiti internet preko BH telecoma ultra.
Settings/general/network/cellular data network/APN = active.bhmobile.ba
ime/pass = prazno

S tim da trebas i poslati SMS na broj 061 11 00 sa ključnom riječi PRIJAVA u tekstu poruke. Ukoliko vec nisi.
Miro Spiro
Posts: 598
Joined: 16/10/2010 13:42
Grijem se na: toplotna pumpa
Vozim: Jensen Interceptor

#2781 Re: iPhone - All about

Post by Miro Spiro »

Zahvaljujem

Ja sam kriv Prvo sam unio APN ali nisam posalo SMS a onda sam poslao SMS ali nisam unio APN
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#2782 Re: iPhone - All about

Post by metal_rules_cura »

Može li mi neko ko je koristio reći pozitivne i negativne strane iPhonea 2. Namjeravam kupiti uskoro, to jedino mogu obzirom na mogućnosti pa me zanima vrijedi li? Hvala unaprijed!
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2783 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

sigmabh wrote:Pozz raja da li znate da li se moze uraditi Iphone 4 Firmware 4.2.1, baseband 2.10.04, zakljucan na hrvatski tmobile :?
sta da li se moze uraditi?? :?
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2784 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Ne
leo johnson
Posts: 132
Joined: 04/12/2010 21:41

#2785 Re: iPhone - All about

Post by leo johnson »

tacnije receno, moze, ali u appleovoj fabrici iphonea.
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#2786 Re: iPhone - All about

Post by shin »

metal_rules_cura wrote:Može li mi neko ko je koristio reći pozitivne i negativne strane iPhonea 2. Namjeravam kupiti uskoro, to jedino mogu obzirom na mogućnosti pa me zanima vrijedi li? Hvala unaprijed!
Mislis 2g?

Glavna boljka je anodizirani aluminijum, zadnja strana telefona se grebe strasno lagano tako da telefon izgleda ofucano. Oklope za 2g telefone je veoma tesko naci. Zadnji OS podrzan je 3.1.3, naci nemas foldera i jos nekih sitnica. Nema 3g mrezu, nemas video snimanje, losa kamera, ne prepoznaje kontakte u imeniku ako nije broj snimljen sa ''0038761...'', i najveca mana, slabo se cuje.

Da ne bude puno pametovanja oko mog posta, nosao sam 2g dvije godine, ovo iznosim stvari sa kojima sam se ja susretao.
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2787 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Raja, za koliko se moze prodati iphone4 zakljucan.. ? ne mogu vise cekati na unlock ..
leo johnson
Posts: 132
Joined: 04/12/2010 21:41

#2788 Re: iPhone - All about

Post by leo johnson »

200, 250 km...
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2789 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

leo johnson wrote:200, 250 km...
moze, ko zeli bujrum..
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#2790 Re: iPhone - All about

Post by shin »

Ima ih po sedam glava
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#2791 Re: iPhone - All about

Post by opa22 »

shin wrote:
metal_rules_cura wrote:Može li mi neko ko je koristio reći pozitivne i negativne strane iPhonea 2. Namjeravam kupiti uskoro, to jedino mogu obzirom na mogućnosti pa me zanima vrijedi li? Hvala unaprijed!
Mislis 2g?

Glavna boljka je anodizirani aluminijum, zadnja strana telefona se grebe strasno lagano tako da telefon izgleda ofucano. Oklope za 2g telefone je veoma tesko naci. Zadnji OS podrzan je 3.1.3, naci nemas foldera i jos nekih sitnica. Nema 3g mrezu, nemas video snimanje, losa kamera, ne prepoznaje kontakte u imeniku ako nije broj snimljen sa ''0038761...'', i najveca mana, slabo se cuje.

Da ne bude puno pametovanja oko mog posta, nosao sam 2g dvije godine, ovo iznosim stvari sa kojima sam se ja susretao.

iphone 2g koristim za drugi broj, i meni je sasvim ok, samo bih se slozio s tobom sta se tice ovog prepoznavanja kontakata i 3g mreze, a video klipovi se mogu snimati samo je potrebno da se skine aplikacija, ako ce ti to biti prvi iphone svakako ti ga preporucujem. Ako oces ja cu ti prodati heh XD
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2792 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

@iSwagga mozel zamjena za 3g uz doplatu XD
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2793 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

Niko mi ništa još nije odgovorio pa se još nisam usudio da uradim upgrade cydije :mrgreen:
Jel smijem odabrati complete upgrade (izlistalo je cca 13-14 što aplikacija što tweakova i sl koje će upgradeovati), da ne pojebem šta?
Ono, hoće li i dalje funkcionisati svi tweakovi, repoi i sl koje koristim trenutno?
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#2794 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

opa22 wrote: i najveca mana, slabo se cuje.
I ona se da bar djelimicno srediti pod 1: pravljenjem glasnijeg ringtone-a.
2: Skidanjem platnene membrane ispred zvucnika, iza plasticnog dijela zadnjeg oklopa. Ili busenjem istih kroz postojece rupice.
Provjereno radi, glasniji je takav od 3G-a
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2795 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

shalla wrote:Niko mi ništa još nije odgovorio pa se još nisam usudio da uradim upgrade cydije :mrgreen:
Jel smijem odabrati complete upgrade (izlistalo je cca 13-14 što aplikacija što tweakova i sl koje će upgradeovati), da ne pojebem šta?
Ono, hoće li i dalje funkcionisati svi tweakovi, repoi i sl koje koristim trenutno?
Slobodno uradi complete upgrade.. sve ce ti raditi kako treba.. nista ti nece pojebati.
nella82
Posts: 1
Joined: 03/04/2011 18:02

#2796 Re: iPhone - All about

Post by nella82 »

kao sto kaze iswagga slobodno. Neces nista pokvariti.

Evo ti ovo pa mozda pomogne: http://iphonemanija.com/index.php?/topi ... sta-je-to/
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#2797 Re: iPhone - All about

Post by fosil »

iSwagga wrote:
shalla wrote:Niko mi ništa još nije odgovorio pa se još nisam usudio da uradim upgrade cydije :mrgreen:
Jel smijem odabrati complete upgrade (izlistalo je cca 13-14 što aplikacija što tweakova i sl koje će upgradeovati), da ne pojebem šta?
Ono, hoće li i dalje funkcionisati svi tweakovi, repoi i sl koje koristim trenutno?
Slobodno uradi complete upgrade.. sve ce ti raditi kako treba.. nista ti nece pojebati.
Ja sam uradio i samo su neke aplikacije zamijenile mjesta, valjda treba tako :? , ostalo sve fercera ko i prije. ;-)
savsvoj
Posts: 513
Joined: 13/01/2009 17:55

#2798 Re: iPhone - All about

Post by savsvoj »

shin wrote:
metal_rules_cura wrote:Može li mi neko ko je koristio reći pozitivne i negativne strane iPhonea 2. Namjeravam kupiti uskoro, to jedino mogu obzirom na mogućnosti pa me zanima vrijedi li? Hvala unaprijed!
Mislis 2g?

Glavna boljka je anodizirani aluminijum, zadnja strana telefona se grebe strasno lagano tako da telefon izgleda ofucano. Oklope za 2g telefone je veoma tesko naci. Zadnji OS podrzan je 3.1.3, naci nemas foldera i jos nekih sitnica. Nema 3g mrezu, nemas video snimanje, losa kamera, ne prepoznaje kontakte u imeniku ako nije broj snimljen sa ''0038761...'', i najveca mana, slabo se cuje.

Da ne bude puno pametovanja oko mog posta, nosao sam 2g dvije godine, ovo iznosim stvari sa kojima sam se ja susretao.
Imas applikacije na cydie za foldere, snimanje i contact fix tako da to i nije toliki problem. Sto se tice zvucnika to se slazem poprilicno je los.

usput jel ko zainteresovan za ipad 2 wifi 16 gb crni?
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2799 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

koliko repa?
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#2800 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

Prodajem iphone 4, zaključan = 800 KM :)))
Post Reply