iPad

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

vaučer

#551 Re: iPad

Post by vaučer » 26/10/2020 11:08

Nisam koristo Lr ni Ps iskreno. Adobe aplikacije na tabletima kaskaju malkice za ovim tablet-first aplikacijama kao Procreate - ali ako imaš Adobe pretplatu besplatne su na tabletima i svakako korisne.

Ne mislim da možeš u istom cjenovnom rangu pobjediti iPad+Pencil combo za neki workflow s puno crtanja ili retuširanja. To jest možeš ali to više neće biti zaista mobilno rješenje. Laptop jeste spremniji za širu primjenu, ali treba ti solidan laptop + barem Wacom Pro tablet da imaš jednaku preciznost crtanja ali u nemjerljivo manje praktičnom paketu.

Ne znam, mislim da je Pro+Pencil stvarno efektna kombinacija za nekog tko puno koristi crtanje/retuš. Hardver je baš kvalitetan, olovka ima osjetljivost pritiska kao Wacom tablet od 500+ eura - samo je na tebi da procjeniš koliko ti zaista treba i koliko ti znači ta portabilnost.

Tabijat

#552 Re: iPad

Post by Tabijat » 26/10/2020 11:10

Ok @vaučer , hvala na odgovoru!

Tabijat

#553 Re: iPad

Post by Tabijat » 11/11/2020 08:39

vaučer wrote:
26/10/2020 09:20
Imam jedan ali ga koristim za profesionalnu ilustraciju s Procreate aplikacijom. iPad je po meni (uz Mac Mini) najkvalitetniji Apple proizvod uz najbolji odnos cijene i kvalitete. Svaki koji sam imao je besprijekorno radio 5+ godina. Imao sam i prvi Pro+Pencil i već tad je bio dovoljno dobar da zamjeni Wacom tablet za crtanje. Doduše Pro+Pencil kombinacija je po meni overkill ako nećeš svakodnevno koristiti oboje za rad - uzmi radije Air. Pencil općenito mislim da je jedino baš iskoristiv za nekog tko puno crta na iPadu. Iako su dosta popravili implementaciju olovke u iOS, i dalje je to samo prašina u oči - ako ne crtaš mislim da ti ne treba.
Kuvet wrote:
26/10/2020 10:00
Ja sam kupio ipad pro + apple pencil. Sjajna stvar. Eh sad, za ios ekosistem, pa ne znam bas. Ja imam i iphone i macbook, tako da mi dobro dodje. U svakom trenutku imam pristup podacima, knjigama, notesima. Lakse je uciti, posto sam pisao biljeske na papiru, sada to radim elektronski. Mana je sto je malo veci, pa ne moze stati u dzep ( sto bi meni bas koristilo, 11 incha). Apple olovka je fluidna i odlicno radi. Kupio sam i notability app, ali je meni dovoljna obicna notes app. Mislim da bi ti koristilo i da nemas ostale apple proizvode, stvarno je kvalitetan proizvod, buduci da ima stvarno mnostvo opcija.
Eto, i ja naručih Ipad Air+ pencil.
Dugo sam se mislila između Pro 11 i Air ( da sam se malo manje mislila uštedila bih 50$ al šta sad).
Nije mi vrijedila razlika od 150$ za lidar za koji nisu još napravili kulturan export 3d modela - suštinski nisu zamislili to kao namjenu, nego AR.
120Hz mi je iskreno nepotreban, a presudilo je noviji procesor.
Svrha će mu biti lagani photo edit, surfanje, mail, multimedia, i naravno Procreate i Morpholio, za arhitektonske svrhe.
Eh, sad još samo dočekati dok dođe iz America :cry:

Kuvet

#554 Re: iPad

Post by Kuvet » 19/11/2020 21:28

Super, nek je sa srecom. Odlicna stvar.

Post Reply