IP ADRESA

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Leptirica123
Posts: 55
Joined: 23/11/2013 09:30

#1 IP ADRESA

Post by Leptirica123 »

Pozdrav forumasi :) Zanima me kako otkriti neciju IP adresu? Konkretno me zanima IP Facebook korisnika ciji mail ne znam. Napominjem da nije u pitanju nikakvo "hakiranje" nekog i sl. gluposti.
User avatar
Truba
Posts: 82859
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: IP ADRESA

Post by Truba »

batali ti to :D
User avatar
Leptirica123
Posts: 55
Joined: 23/11/2013 09:30

#3 Re: IP ADRESA

Post by Leptirica123 »

Znam da nije lako to odraditi, mnogo sam trazila na netu i pokusavala svakako i sad ne znam jesam nesto izostavila ili je pogresan nacin ali nije uspjelo. Vrlo mi je bitno da znam otkriti IP adresu, zato ozbiljno kazem: ko uspije da mi pokaze kako to da uradim, dajem nagradu oko koje cemo se dog.preko pp (u pitanju je novac).
mickey2012
Posts: 106
Joined: 13/12/2011 18:36

#4 Re: IP ADRESA

Post by mickey2012 »

I da dodjes do te IP adrese opet nista ne znas osim kojeg provajdera koristi ta osoba. Jeli mislis da ce ti neko reci ko je tog i tog dana koristio neku IP adresu?
Dendrlix
Posts: 1110
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#5 Re: IP ADRESA

Post by Dendrlix »

Zavedi FB administratora pa nek ti on kaze koja je. :) Drugi nacin je da tu oosobu namamis da ti posalje email.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#6 Re: IP ADRESA

Post by hakazvaka »

E nego molim te za sta ti treba IP adresa korisnika? I sta ces sa njom, hahaha...

Posaljes mu link na neki svoj sajt, a tamo imas

Code: Select all

mail('[email protected]', 'ip uhvacen', "ip je {$_SERVER['REMOTE_ADDR']}");
:D
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#7 Re: IP ADRESA

Post by Decerto »

Meni kao gameru sto pada na um jest da napravis steam account,das mu info da udje,i onda ti steam posalje mail sa ip adresom :lol:
User avatar
Leptirica123
Posts: 55
Joined: 23/11/2013 09:30

#8 Re: IP ADRESA

Post by Leptirica123 »

Nesto je privatno, ipak ne steti tom korisniku niti je kakvo glupiranje. A ne znam kako mislis, moze malo detaljnije ili u koracima kako to da napravim jer ne razumijem bas najbolje? Vidjela sam stranicu na netu ukucas mail pa dobijes link i saljes mu pa u mail dobjes ip, je li nesto slicno? I ako moze objasnjenje kako napraviti steam account? Hvala
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73310
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#9 Re: IP ADRESA

Post by Velkoski »

S obzirom da očigledno ne znaš ni neke osnovne stvari najbolje ti je da ti to batališ, svakako ne mo'š ništa s njegovim ipom. :mrgreen:
User avatar
Leptirica123
Posts: 55
Joined: 23/11/2013 09:30

#10 Re: IP ADRESA

Post by Leptirica123 »

leet wrote:S obzirom da očigledno ne znaš ni neke osnovne stvari najbolje ti je da ti to batališ, svakako ne mo'š ništa s njegovim ipom. :mrgreen:

Ajd ti lijepo pogledaj druge forume kako ljudi lijepo objasne, napisu u koracima sve (naravno koji znaju kako ide to). Ja kao nista ne znam, dok ovdje neki koji nemaju nikakav odgovor na moj post samo znaju pisati: "nemoj, ne moze"; "ne znas ti nista" i ostale veoma "duhovite" sale. Ako neko ima adekvatan odgovor i da lijepo jasno napise u koracima neka ucestvuje u temi, ostali ne znam sto punite post bezveze. Za nagradu mislim ozbiljno.
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#11 Re: IP ADRESA

Post by tagomago »

Decerto wrote:Meni kao gameru sto pada na um jest da napravis steam account,das mu info da udje,i onda ti steam posalje mail sa ip adresom :lol:
ja nisam gamer, ali joj isto htjedoh predložiti :mrgreen: ili neki tracing website. enivej, lakše da ga pitaš je li zaista tu gdje sumnjaš da jeste :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73310
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#12 Re: IP ADRESA

Post by Velkoski »

Leptirica123 wrote:
leet wrote:S obzirom da očigledno ne znaš ni neke osnovne stvari najbolje ti je da ti to batališ, svakako ne mo'š ništa s njegovim ipom. :mrgreen:

Ajd ti lijepo pogledaj druge forume kako ljudi lijepo objasne, napisu u koracima sve (naravno koji znaju kako ide to). Ja kao nista ne znam, dok ovdje neki koji nemaju nikakav odgovor na moj post samo znaju pisati: "nemoj, ne moze"; "ne znas ti nista" i ostale veoma "duhovite" sale. Ako neko ima adekvatan odgovor i da lijepo jasno napise u koracima neka ucestvuje u temi, ostali ne znam sto punite post bezveze. Za nagradu mislim ozbiljno.
Pa je l' ti misliš da se to sve nauči preko noći?

Eno Haka ti je sve rek'o, sretno.
Dendrlix
Posts: 1110
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#13 Re: IP ADRESA

Post by Dendrlix »

Leptirica123 wrote:
leet wrote:S obzirom da očigledno ne znaš ni neke osnovne stvari najbolje ti je da ti to batališ, svakako ne mo'š ništa s njegovim ipom. :mrgreen:

Ajd ti lijepo pogledaj druge forume kako ljudi lijepo objasne, napisu u koracima sve (naravno koji znaju kako ide to). Ja kao nista ne znam, dok ovdje neki koji nemaju nikakav odgovor na moj post samo znaju pisati: "nemoj, ne moze"; "ne znas ti nista" i ostale veoma "duhovite" sale. Ako neko ima adekvatan odgovor i da lijepo jasno napise u koracima neka ucestvuje u temi, ostali ne znam sto punite post bezveze. Za nagradu mislim ozbiljno.
A da pitas na tim drugim forumma? Evo i sve da ti se objasni korak po korak i uspijes dobiti IP adresu... Ako je na BH Telecom-u tu IP adresu ce za 12 sati dobiti neko drugi. Sta ako koristi proxy? Ako koristi VPN? Dobijes IP adresu iz Brazila, Kanade, Spanije.... Dobro ti je leet rekao. Najbolje da batalis...
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#14 Re: IP ADRESA

Post by South Blue Mama »

ama ne bihuzurite se, ovo nam je onaj slavni haker D_I_A sto je preveslao telemach za internet :D :lol:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10201
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#15 Re: IP ADRESA

Post by Benq »

South Blue Mama wrote:ama ne bihuzurite se, ovo nam je onaj slavni haker D_I_A sto je preveslao telemach za internet :D :lol:
Boga mi i meni se cini da je on :D , ne znam samo kako mu ne dosade takva glupa pitanja , klasicni nolifer....
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#16 Re: IP ADRESA

Post by Djubre_ »

Evo ti moja 31.176.73.164 :-)

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#17 Re: IP ADRESA

Post by Matijevic_Vlado »

Leptirica123 wrote:Znam da nije lako to odraditi, mnogo sam trazila na netu i pokusavala svakako i sad ne znam jesam nesto izostavila ili je pogresan nacin ali nije uspjelo. Vrlo mi je bitno da znam otkriti IP adresu, zato ozbiljno kazem: ko uspije da mi pokaze kako to da uradim, dajem nagradu oko koje cemo se dog.preko pp (u pitanju je novac).
e jebi ga :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10201
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#18 Re: IP ADRESA

Post by Benq »

Ovaj forum je zakon :sax: , bolji od vicoteke :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Šizika
Posts: 694
Joined: 10/03/2010 18:39
Contact:

#19 Re: IP ADRESA

Post by Šizika »

Ne možeš ništa leptirice. Da je forum mogla bi, ali fb jock. Jedino da se smuvaš sa Zuckerbergom.
A sve i da saznaš šta ćeš s tim brojevima? Može ti pisati npr Tuzla a on iz BOnovića. Moj IP je saznao admin jednog foruma i zvao mog provajdera da mu daju podatke o meni, a oni mu naravno rekli da će mu dati kad dođe s policijom i sudskim nalogom. Znači ništa.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73310
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#20 Re: IP ADRESA

Post by Velkoski »

Šizika wrote:Ne možeš ništa leptirice. Da je forum mogla bi, ali fb jock. Jedino da se smuvaš sa Zuckerbergom.
A sve i da saznaš šta ćeš s tim brojevima? Može ti pisati npr Tuzla a on iz BOnovića. Moj IP je saznao admin jednog foruma i zvao mog provajdera da mu daju podatke o meni, a oni mu naravno rekli da će mu dati kad dođe s policijom i sudskim nalogom. Znači ništa.
Mogu ti ddos-at konekciju za početak. 8-)
User avatar
Šizika
Posts: 694
Joined: 10/03/2010 18:39
Contact:

#21 Re: IP ADRESA

Post by Šizika »

Pa trebaš stvarno biti besposličar da bi nekog "napadao" na taj način. Dosadi to...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73310
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#22 Re: IP ADRESA

Post by Velkoski »

Pa možda te mrzim.. :oops:
User avatar
Leptirica123
Posts: 55
Joined: 23/11/2013 09:30

#23 Re: IP ADRESA

Post by Leptirica123 »

pih... nijedan odgovor vrijedan paznje..jos.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#24 Re: IP ADRESA

Post by P308 »

Cime se sve ljudi bave :shock:
User avatar
newlevel
Posts: 1167
Joined: 30/03/2013 23:51

#25 Re: AW: IP ADRESA

Post by newlevel »

A da platis nekog, da prebije tog momka ?

Sent from my nokia 3310
Locked