Internacionalni Univerzitet Travnik

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Muuky

Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by Muuky » 28/11/2011 22:54

Studiram na ovom fakultetu , druga sam godina odsjek Ekonomija .
Nemam ni jednu žalbu na upravu, profesora , asistenta i ostale uposlenike .
Iskren da budem , lakši je od ostalih fakulteta a diploma priznataaaaaaaaaaaaa 10000000 %
Ko je zaintersovan za ovaj fakultet , mogu mu dat sve informacije !

http://www.klix.ba/vijesti/bih/neprizna ... /120710102
http://cip.gov.ba/index.php?option=com_ ... 76&lang=en
Fakultet je priznat u svetu,mozete se sami uverit na tom linku !!
Last edited by Muuky on 10/07/2012 15:45, edited 2 times in total.

nova_korisnica

Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by nova_korisnica » 28/11/2011 22:56

Muuky wrote:Studiram na ovom fakultetu , druga sam godina odsjek Ekonomija .
Iskren da budem , lakši je od ostalih fakulteta a diploma priznataaaaaaaaaaaaa 10000000 %

a sta ti podrazumjevas pod "priznata"?

Muuky

Post by Muuky » 28/11/2011 22:57

nova_korisnica wrote:
Muuky wrote:Studiram na ovom fakultetu , druga sam godina odsjek Ekonomija .

a sta ti podrazumjevas pod "priznata"?

pod tom , da sam cuo neke price da kad dodjes za posao i das tu diplomu da ti ne priznaju
to nije istinaa

nova_korisnica

Post by nova_korisnica » 28/11/2011 23:05

eh ovako...ne znam kako to fercera po drzavnim firmama i institucijama, ali znam da oni na osnovu stepena obrazovanja i koeficijenta obracunavaju plate...pa imas more "telekomovaca, postara, ovih i onih iz ministarstava" koji su se razmilili po tim privatnim faksovima i skupljaju papire, pardon diplome da bi sebi povecali plate....
kod privatnika ( i to ne vjerovatno kod svih) to ne pije bas vode...mislim da vecini nije toliko bitna diploma i njeno porijeklo koliko znanje...ali cu ti reci jednu stvar: znam nekoliko osoba koje su imale priliku da zaposljavaju ljude i zalili se na kandidate koji su donijeli diplome iz travnika i kiseljaka...na testiranjima, ti ljudi su propali....nisam bila na faksu, ne znam sta se radi, ali sam dobila jednom i seminarski za predmet informatika (illi nesto slicno), gdje ja takaav rad ne bih mogla predati kao zadacu, a kamo li seminarski....

i jos nesto...ta diploma nije priznata u Njemackoj...

u svakom slucaju, puno uspjeha!

lajk

Post by lajk » 28/11/2011 23:06

A ako su tako POZITIVNI zasto nisu ostali u okviru UNIVERZITET TRAVNIK ?

Muuky

Post by Muuky » 28/11/2011 23:57

nova_korisnica wrote:eh ovako...ne znam kako to fercera po drzavnim firmama i institucijama, ali znam da oni na osnovu stepena obrazovanja i koeficijenta obracunavaju plate...pa imas more "telekomovaca, postara, ovih i onih iz ministarstava" koji su se razmilili po tim privatnim faksovima i skupljaju papire, pardon diplome da bi sebi povecali plate....
kod privatnika ( i to ne vjerovatno kod svih) to ne pije bas vode...mislim da vecini nije toliko bitna diploma i njeno porijeklo koliko znanje...ali cu ti reci jednu stvar: znam nekoliko osoba koje su imale priliku da zaposljavaju ljude i zalili se na kandidate koji su donijeli diplome iz travnika i kiseljaka...na testiranjima, ti ljudi su propali....nisam bila na faksu, ne znam sta se radi, ali sam dobila jednom i seminarski za predmet informatika (illi nesto slicno), gdje ja takaav rad ne bih mogla predati kao zadacu, a kamo li seminarski....

i jos nesto...ta diploma nije priznata u Njemackoj...

u svakom slucaju, puno uspjeha!

ja teb' kazem da je priznata diplomaa a to je sad do osobe koliko ce il hoce li uopce ucit
a za Njemacku , ja radim tamo svako 3 mj , kako je ovo bezvizni rezim
i priznato mi je potvrda od faxa da sam redovan student

Muuky

Post by Muuky » 28/11/2011 23:59

lajk wrote:A ako su tako POZITIVNI zasto nisu ostali u okviru UNIVERZITET TRAVNIK ?

zato što su se odvojili i imaju svoj fakultet i cini mi se 6-7 odsjeka

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 29/11/2011 00:08

priznati bimin fakultet, sta sve jos necemo docekati...

njahr

Post by njahr » 29/11/2011 07:25

To bi ja sve ukino !

Dobar dan profesore i dobijes 9 :)

Dok ja u Tuzli moram izac 3,4 puta da me pusti i dobro me ispita na ispitima, a vi preko interneta posaljete seminarske neke i bejagi polozili cccc.

Sto nisam ministar da to ukinem sve osim drzavnih fakulteta ! :bih: :bih: :bih: :bih:

lajk

Post by lajk » 29/11/2011 09:23

Muuky wrote:
lajk wrote:A ako su tako POZITIVNI zasto nisu ostali u okviru UNIVERZITET TRAVNIK ?

zato što su se odvojili i imaju svoj fakultet i cini mi se 6-7 odsjeka[/quot
odvojili oni sami ?:D ja znam drugu pricu al et

Muuky

Post by Muuky » 29/11/2011 10:16

njahr wrote:To bi ja sve ukino !

Dobar dan profesore i dobijes 9 :)

Dok ja u Tuzli moram izac 3,4 puta da me pusti i dobro me ispita na ispitima, a vi preko interneta posaljete seminarske neke i bejagi polozili cccc.

Sto nisam ministar da to ukinem sve osim drzavnih fakulteta ! :bih: :bih: :bih: :bih:

ee tako ko ti "pametni" misle da se tak dobija 9 i to neko slanje preko neta seminarskii , tii si pukoo !!
da je takoo ja bi dosad bio doktor na ovom faxu ;)

Muuky

Post by Muuky » 29/11/2011 10:17

lajk wrote:
Muuky wrote:

zato što su se odvojili i imaju svoj fakultet i cini mi se 6-7 odsjeka[/quot
odvojili oni sami ?:D ja znam drugu pricu al et

ja ti kažem šta znam
imaju svoje univerzitet , zgrade , sami svoju upravu , i samo njima lova ide

lara b.

Post by lara b. » 29/11/2011 13:31

sto se tice priznavanja, moj jaran je zavrsio menadzment u sarajevu, kasnije po bolonji jos godinu na tom privatnom faxu u tr i pokazao se kao jako dobar iz jednog predmeta i profa mu savjetovao da ide na magisterij u bec...otisao, zavrsio to i odmah dobio posao u banci u becu...sada je u sa premjesten i extra mu je :dance:
uglavnom kaze on da je u sarajevu bilo svasta, on nije bio nesto ni zainterosovan za ucenje, jer je i radio tada, kaze da je prolazio svakako i na srecu i neke predmete /pravo :D / je morao zapeti... nakon toga kaze da nije imao ni volje za dalje, niti neko znanje... i ostao bez posla i skonato da ipak nastavi i po nagovoru jarana upisao u travniku. on je bio prezadovoljan predavanjima, a kaze da su i profesori fer i objasne i dodatno ako ti nesto treba, dobio je bas volje da to zavrsi... onda njemu se dopalo ovo po bolonji jer se polazu parcijale i stalno se uci...kaze da ga je onaj stari kampanjski sistem ubijao i znao je za 7 dana spremiti ispit i poloziti, naredni mjesec nema pojma sta je tada ucio :-)
uglavnom htjela sam reci to da je priznata dipl. i vani...a i to da gdje god da studirate treba se motivisati i posvetiti ucenju...nigdje se ne poklanja...a znanje i kasnije uvijek treba :thumbup:

fidoremilienko

Post by fidoremilienko » 29/11/2011 13:38

Internacionalni Univerzitet Travnik, samo ime dovoljno govori :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Muuky

Post by Muuky » 29/11/2011 14:05

lara b. wrote:sto se tice priznavanja, moj jaran je zavrsio menadzment u sarajevu, kasnije po bolonji jos godinu na tom privatnom faxu u tr i pokazao se kao jako dobar iz jednog predmeta i profa mu savjetovao da ide na magisterij u bec...otisao, zavrsio to i odmah dobio posao u banci u becu...sada je u sa premjesten i extra mu je :dance:
uglavnom kaze on da je u sarajevu bilo svasta, on nije bio nesto ni zainterosovan za ucenje, jer je i radio tada, kaze da je prolazio svakako i na srecu i neke predmete /pravo :D / je morao zapeti... nakon toga kaze da nije imao ni volje za dalje, niti neko znanje... i ostao bez posla i skonato da ipak nastavi i po nagovoru jarana upisao u travniku. on je bio prezadovoljan predavanjima, a kaze da su i profesori fer i objasne i dodatno ako ti nesto treba, dobio je bas volje da to zavrsi... onda njemu se dopalo ovo po bolonji jer se polazu parcijale i stalno se uci...kaze da ga je onaj stari kampanjski sistem ubijao i znao je za 7 dana spremiti ispit i poloziti, naredni mjesec nema pojma sta je tada ucio :-)
uglavnom htjela sam reci to da je priznata dipl. i vani...a i to da gdje god da studirate treba se motivisati i posvetiti ucenju...nigdje se ne poklanja...a znanje i kasnije uvijek treba :thumbup:

ee baš takoo ne padaju ocjene s neba , za sve treba truda i muke .
znanje je sve u životu

fidoremilienko

Post by fidoremilienko » 29/11/2011 14:16

lara b. wrote:sto se tice priznavanja, moj jaran je zavrsio menadzment u sarajevu, kasnije po bolonji jos godinu na tom privatnom faxu u tr i pokazao se kao jako dobar iz jednog predmeta i profa mu savjetovao da ide na magisterij u bec...otisao, zavrsio to i odmah dobio posao u banci u becu...sada je u sa premjesten i extra mu je :dance:

Ejs, to 1 od 42458742385309343 (rijetkih)....mrsko mi navoditi kontra primjere :roll: Mada, ruku na srce (šti bi se reklo), državni Fakulteti su zadnjih par godina postali prave "karine" (oprostite mi na izrazu). Sve neki kvazi inžinjeri, doktori, pravnici....katastrofa, a dvije čiste nemaju.

Dok sam ja studirao, rijetko si koga mogao da sretneš u vozilima JGP-a da priča o faksu, uopšte o studiranju. Ovo danas mi se čini svako živi ide na taj faks. Dakle govorim o državnim, a kukala ti majka šta je sa privatnim :lol: :lol: :lol: Sve u svemu, što reče jedan moj dobri drug "Sarajevo je 22.10.2011. dobilo 6.000 novih nezaposlenih a visoko obrazovanih..." :roll:

delta77

Post by delta77 » 29/11/2011 14:19

fidoremilienko wrote:Internacionalni Univerzitet Travnik, samo ime dovoljno govori :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Šta je smiješno u imenu? Prosvijetli nas.

fidoremilienko

Post by fidoremilienko » 30/11/2011 07:52

delta77 wrote:
fidoremilienko wrote:Internacionalni Univerzitet Travnik, samo ime dovoljno govori :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Meni u imenu smješno baš sve :D Čuj Internacionalni pa još i Univerzitet, a tek lokacija :oops: :cry:

atko

Post by atko » 30/11/2011 07:57

tu me cijene tu kupujem ;) :D

wdman

Post by wdman » 30/11/2011 22:28

fidoremilienko wrote:
delta77 wrote:

Meni u imenu smješno baš sve :D Čuj Internacionalni pa još i Univerzitet, a tek lokacija :oops: :cry:

ne razumijem sta fali lokaciji? jel velicina grada?

pogledaj ovo:

Travnik: Area
– Total 529 km2 (204.2 sq mi)
Oxford:Area
• Total 17.6 sq mi (45.59 km2)

titoche

Post by titoche » 01/12/2011 12:30

Deja vu x3 ... Nemate ništa pametnije nego nagadjat kako vam zvuci ili ne zvuci dobro ime upareno sa lokacijom fakulteta.
Tipična naša posla. Fuj.ba

veljaca

Post by veljaca » 01/12/2011 14:09

I ova tema ce kao i one ranije - zbog zavisnosti - otici pod kljuc .....

Btw - kada se izvrsi AKREDITACIJA svih fakulteta i univerziteta u BiH - mnogi ce da se iznenade ....

privremeni

Post by privremeni » 01/12/2011 15:27

veljaca wrote:I ova tema ce kao i one ranije - zbog zavisnosti - otici pod kljuc .....

Btw - kada se izvrsi AKREDITACIJA svih fakulteta i univerziteta u BiH - mnogi ce da se iznenade ....

Tacno.
Nego da li je neko primijetio onu reklamu na TV Agencije za visoko obrazovanje vezano za akreditacije?
Svaki put kad je ugledam, proleti mi pitanje "sta zele reci, na koje fakultete misle?"

lajk

Post by lajk » 01/12/2011 15:58

privremeni wrote:
veljaca wrote:I ova tema ce kao i one ranije - zbog zavisnosti - otici pod kljuc .....

Tacno.
Nego da li je neko primijetio onu reklamu na TV Agencije za visoko obrazovanje vezano za akreditacije?
Svaki put kad je ugledam, proleti mi pitanje "sta zele reci, na koje fakultete misle?"

Na sve :)

fidoremilienko

Post by fidoremilienko » 01/12/2011 18:11

E čuj zavist :lol:

Dajte ljudi :D Hajte vi moji pametnjakovići sa IUT-a, objasnite ZAŠTO, o ZAŠTO ljudi sa državnih fakulteta bježe na famozni IUT!? :cry: Mora da je tamo teže :cry: :skoljka:

Post Reply