Informacije o filozofskom fak. u SA

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Post Reply
kicky

Informacije o filozofskom fak. u SA

Post by kicky » 19/06/2006 15:09

Ovako: zanimaju me informacije o tome kad su prijave za prijemni, kad su prijemni, koja je koNcepcija ispita (zanima me komparativna književnost), koje dokumente treba predati.
Išao sam na njihov web page koji je kriza, nije ažuriran godinama , a Sarajevo mi je daleko da idem muhajem radi ovih informacije. Zato, INFORMIRAJTE ME!

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: Informacije o filozofskom fak. u SA

Post by mIRCerka » 19/06/2006 15:13

kicky wrote:Ovako: zanimaju me informacije o tome kad su prijave za prijemni, kad su prijemni, koja je koNcepcija ispita (zanima me komparativna književnost), koje dokumente treba predati.
Išao sam na njihov web page koji je kriza, nije ažuriran godinama , a Sarajevo mi je daleko da idem muhajem radi ovih informacije. Zato, INFORMIRAJTE ME!

mislim da ti prijemni krecu vrlo brzo, i obicno se do kraja jula sve zavrsi...
sto se tice info na faxu, bila sam prije tri dana nista novo ne vidjoh...
znaci, ili NORMALNOM komunikacijom nadjes nekoga ko je redovni student na filozofiji, po mogucnosti taj odsjek, ili se doselis na par dana da vidis licno :D

Nema na cemu (posto bez MOLIM postavis zahtjev, ne ocekujem ni hvala al eto)

Belminator

Re: Informacije o filozofskom fak. u SA

Post by Belminator » 19/06/2006 15:26

kicky wrote:Ovako: zanimaju me informacije o tome kad su prijave za prijemni, kad su prijemni, koja je koNcepcija ispita (zanima me komparativna književnost), koje dokumente treba predati.

Drug ja sam diplomirao na tom odsjeku, pa cu ti to objasniti kasnije. Sada zurim neka me raja cekaju ispred ulaza, no akobogda kad se vratim prenijet cu ti neke svoje utiske i o prijemnom i o studiranju.
A web nije azuriran jer je o tome racuna vodio prof. Kemo Bakarsic, a on je prije otprilike godinu dana obolio od tumora na mozgu a umro je prije dvije sedmice mislim... licno sam imao zadatak da sa njim sređujem tu stranicu no eto kad se razbolio sve je to palo u vodu...
Cujemo se kasnije :)

izbjeglica_iz_besmisla
Has thanked: 5 times

Post by izbjeglica_iz_besmisla » 19/06/2006 17:41

imaš već sve informacije na jednom mjestu ... i to na ovom forumu :) ... naslov topica je BESPLATAN VODIC ZA MATURANTE ... postiracu ja ponovo na taj topic tako da bude na vrhu ... pozz

Belminator

Post by Belminator » 20/06/2006 02:43

Drug evo me konacno doma, pa da ti ovo na brzaka objasnim. Mislim da ces svakako morati do Sa jer obicno pred prijemni na vratima imas iskaceno gradivo koje moras spremiti te lektire koje moras procitati. Ja sam dosta davno bio na tom prijemnom ispitu, 99-e god, i od tada se dosta toga vjerovatno i promijenilo kao i citav nacin studija. Recimo danas mozes da izaberes knjizevnost kao a predmet i recimo kao b predmet istoriju umjetnosti, bibliotekarstvo i ne znam sta jos. No u ono doba samo je postojao odsjek za komparativnu knjizevnost i bibliotekarstvo pa sam muke mucio sa tim biblioteckim predmetima a sec me nisu zanimali, no bilo je i obrnutih slucajeva. Sto se tice samog prijemnog meni su u komisiji bili prof. Nirman Moranjak Bamburac, rahmetli prof. Kemo i prof. Senada Dizdar. Vjerovatno ce i tebi biti prof. Nirman, obicno je prisutna na prijemnim ispitima te i prof. Hamo Dzelilovic kao sef odsjeka. Dopustili su mi da izaberem sam djelo koje sam spremao i ja izabrah Stranca od Camusa, no naravno nece ti na prijemnom traziti da analiziras recimo Stranca po pitanju filozofije apsurda u tom romanu ( to ces tek da ucis na romanu 2 ), dakle nista strasno. Onda su me malo ispitali figure i trope ( metafora, metonimija, presonifikacija, alegorija i slicno ) te sam na kraju dobio nekoliko rijeci ( covjek u crnom, ogledalo, zena i pistolj ) da od njih onako iz glave, na brzaka, sklepam kakvu fabulu. Eto to bi bilo to sto se tice mog prijemnog, a naravano da bi otisao na ovaj usmeni dio ispita morao sam se potruditi da lijepo napisem pismeni rad. Ni situacija na odsjeku nije bas sjajna kao dok sam studirao. Odlaskom nekih profesora te smrcu prof. Bakarsica odsjek je zapao u teskoce, no valjda se iznađu neka rjesenja. U svakom slucaju upisi komp. knjizevnost ako te vec privlaci, a iz iskustva ti kazem da je jako zabavan studij.
Nisam gledao taj link od Izbjeglice iz besmisla, ako imas tu izlozeno i gradivo potrebno za prijemni onda super, ako ne onda nema ti druge nego da dođes ovamo i pogledas na vratima kad bude izbaceno ili ukoliko imas nekoga da to ucini za tebe... Puno srece ti zelim.

kicky

Post by kicky » 20/06/2006 17:27

Ok. Velika vam hvala, SVIMA.

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 20/06/2006 18:14

Belminator wrote:Drug evo me konacno doma, pa da ti ovo na brzaka objasnim. Mislim da ces svakako morati do Sa jer obicno pred prijemni na vratima imas iskaceno gradivo koje moras spremiti te lektire koje moras procitati. Ja sam dosta davno bio na tom prijemnom ispitu, 99-e god, i od tada se dosta toga vjerovatno i promijenilo kao i citav nacin studija. Recimo danas mozes da izaberes knjizevnost kao a predmet i recimo kao b predmet istoriju umjetnosti, bibliotekarstvo i ne znam sta jos. No u ono doba samo je postojao odsjek za komparativnu knjizevnost i bibliotekarstvo pa sam muke mucio sa tim biblioteckim predmetima a sec me nisu zanimali, no bilo je i obrnutih slucajeva. Sto se tice samog prijemnog meni su u komisiji bili prof. Nirman Moranjak Bamburac, rahmetli prof. Kemo i prof. Senada Dizdar. Vjerovatno ce i tebi biti prof. Nirman, obicno je prisutna na prijemnim ispitima te i prof. Hamo Dzelilovic kao sef odsjeka. Dopustili su mi da izaberem sam djelo koje sam spremao i ja izabrah Stranca od Camusa, no naravno nece ti na prijemnom traziti da analiziras recimo Stranca po pitanju filozofije apsurda u tom romanu ( to ces tek da ucis na romanu 2 ), dakle nista strasno. Onda su me malo ispitali figure i trope ( metafora, metonimija, presonifikacija, alegorija i slicno ) te sam na kraju dobio nekoliko rijeci ( covjek u crnom, ogledalo, zena i pistolj ) da od njih onako iz glave, na brzaka, sklepam kakvu fabulu. Eto to bi bilo to sto se tice mog prijemnog, a naravano da bi otisao na ovaj usmeni dio ispita morao sam se potruditi da lijepo napisem pismeni rad. Ni situacija na odsjeku nije bas sjajna kao dok sam studirao. Odlaskom nekih profesora te smrcu prof. Bakarsica odsjek je zapao u teskoce, no valjda se iznađu neka rjesenja. U svakom slucaju upisi komp. knjizevnost ako te vec privlaci, a iz iskustva ti kazem da je jako zabavan studij.
Nisam gledao taj link od Izbjeglice iz besmisla, ako imas tu izlozeno i gradivo potrebno za prijemni onda super, ako ne onda nema ti druge nego da dođes ovamo i pogledas na vratima kad bude izbaceno ili ukoliko imas nekoga da to ucini za tebe... Puno srece ti zelim.

A Bimbu mu nisi spomenuo. :lol: :lol: :lol:
Neka, vidjeće sam. :D

Post Reply