Indigo djeca

Sve o zdravlju...
Skyfox

Indigo djeca

Post by Skyfox » 03/03/2007 14:00

U posljednje se vrijeme dosta govori o novom naraštaju djece s posebnim sposobnostima, čiji je cilj navodno pokazati put čovječanstvu prema duhovnoj ravnoteži i rastu.

Usprkos tome što mnogi naučnici u ovoj teoriji ne vide puno smisla i odbacuju je kao alternativnu, širom svijeta se otvaraju ustanove i udruženja za pomoć i rad s Indigo djecom.

Sam naziv potiče od boje njihove aure. Utvrđeno je, naime, da je svaki čovjek okružen svojom aurom koja se u pravilu sastoji od boja iz duginog spektra. Novost kod ove djece je ta što u njihovoj auri prevladava indigo, odnosno tamnoplava i ljubičasta boja. Ta boja simbolizuje čeonu čakru, takozvano treće oko, centar odgovoran za intuiciju i psihičke sposobnosti.

Ne radi se, o djeci koja mogu izvoditi čuda, materijalizovati ili fizički mijenjati stvari, već o jako produhovljenoj djeci koja svojim ponašanjem i znanjem u najranijoj dobi zbunjuju roditelje.
Svojim izraženim moralnim stavovima, ljubavi prema životu, a često i sjećanjem na prošli život pokušavaju uticati na svijet oko sebe i svjesno daju do znanja da su na Zemlju došla s određenim ciljem. Ona predstavljaju pomak u duhovnoj evoluciji čovječanstva.

Ovako pise u jednom clanku neije podpisan ali na netu se uz ovu temu najvise spominju Lee Carroll and Jan Tober
Last edited by Skyfox on 03/03/2007 14:05, edited 1 time in total.

Skyfox

Post by Skyfox » 03/03/2007 14:03

Image

Neke od njihovih karakteristika:

•Have strong self esteem, connection to source
•Have an obvious sense of self
•Refuse to follow orders or directions
•Get bored rather easily with assigned tasks
•Are rather creative
•Display strong intuition
•Have either strong or no empathy for others
•Develop abstract thinking very young
•Are gifted and/or talented, highly intelligent
•Are often identified or suspected of having ADHD
•Are frequent daydreamers
•Have very old, deep, wise looking eyes

Mada po ovome to moze biti bilo koje dijete danas...

http://en.wikipedia.org/wiki/Indigo_children

encian

Post by encian » 06/03/2007 04:23

nesto me ovo podsjeti na prorocanstvo maja. 21.12.2012. (cini mi se), datum je kojim zemlja ulazi u trecu fazu razvoja koja ce trajati 5500 godina, a inace je dio ciklusa od 22000 godina. navodno je treca faza kada prestaju ratovi, ljudi postaju okrenuti duhovnom i napokon zapostavljati materijalno. astronomije je tek nedavno otkrila da su maje bile u pravu, barem sto se tice datuma i polozaja zemlje i broja godine.

mozda cemo se svi pobiti pa zivjeti duhovno :D

van Basten
Has thanked: 3 times

Post by van Basten » 07/03/2007 02:20

meni bi nekako logičniji datum bio 21.12.2112.... nekako mi fino simetričan izgleda :D

Sedam Patuljaka

Post by Sedam Patuljaka » 07/03/2007 17:56

Po mom misljenju je vecina tih spiritualnih stvarki vrlo interesantna, no ima tu mnogo manipulacije. Glede ove djece:

•Have either strong or no empathy for others

tacka je koja mi se nikako ne dopada. Jasna je registrovana emocionalna neadekvatnost.

2012-da, kraj kalendara po Majama. Ima teorija da ce tad, zbog zakosenja Zemljine osi koje je konstantno zbiva, da se dogodi neka frka, izjednacenje pa obrat :? medju polovima drage nam planete. Davno sam o tome citala.
Maya Cosmogenesis 2012, J.M.Jenkins
Vrlo zanimljivo uradjena studija, puna spekulacija isto tako, no, zanimljivo! Za raliku od vas par, mene ova indigo djeca nesto bas i ne asociraju na 2012. Hm. No, tu i jesmo da budemo razliciti :-)

bedifferent12

Post by bedifferent12 » 07/03/2007 20:15

ahahahhahaha
ma to djeca isijavaju sto su majke bile ozracene ko zna koliko puta... sigurno napravljena negdje u zgradi na kojoj se nalazi repetitor za mobitele...
cuj ti opisa, molim te... kreativna djeca, koja ne slusaju sta im se kaze, dosadni im zadaci koje im neko nametne, talentovani, dijagnosticiran im ADHD (iliti sejtanluk...sto bi se u nas reklo), sanjare....
ma daaaj... ko nije bio ovakav ko dijete... e, te treba ispitivati..

kekec

Post by kekec » 07/03/2007 22:43

Mene ovaj naslov podsjeti na
jednu psovku iz mladosti:

"Hebem ti mater,
kroz indigo papir". :roll: :D

Skyfox

Post by Skyfox » 07/03/2007 23:49

Zasto da ne... Danasnji ljudi nisu nastali ovakvi vec su se razvili evolucijom. Ko moze tvrditi da smo dosli do kraja. Postoji prostor za pretpostavku da mozemo postici neku novu razinu svijesti...

Sedam Patuljaka

Post by Sedam Patuljaka » 10/03/2007 10:33

Skyfox wrote:...Postoji prostor za pretpostavku da mozemo postici neku novu razinu svijesti...

Slazem se. I te kako postoji.

alka_profesionalka

Post by alka_profesionalka » 12/03/2007 16:59

Mene zanima gdje se u Sarajevu moze kupiti knjiga "Indigo djeca"

Vingo

Post by Vingo » 12/03/2007 17:05

Kasnite, kasnite.....U svijetu se uveliko prica o kristalnoj djeci - to je upgrade verzija indiga...

http://www.teledisk.hr/rubrika.php?cat=3&id=32

Kristalna djeca su nova generacija klinaca koji na Zemlju dolaze nakon Indigo djece tvrdi Doreen Virtue: "Starija djeca (otprilike 7-25 godina) koju nazivamo Indigo djecom i još novija generacija koju nazivamo Kristalna djeca imaju neke zajedničke osobine. Obje generacije su jednako osjetljive i duševne i imaju značajne životne ciljeve. Uglavnom se razilikuju prema temperamentu. Indigo djecu karakterizira duh ratnika, budući je njihova kolektivna svrha uništiti zastarjele metode koje nam više ničemu ne služe. Za razliku od njih, Kristalna djeca su blage i mirne naravi. Oni sasvim sigurno ponekad imaju napade mušićavosti, međutim ta su djeca uglavnom obzirna i bezbrižna. Za generaciju Kristalne djece bilo je to što su im Indigo djeca utirala putove. Indigo djeca su predvodnici koji nose mačete i odsijecaju sve čemu manjka integritet" Doreen Virtue, doktor sci. metafizička je vidovnjakinja; ima doktorat iz psihologije te diplomu savjetodavnog psihologa. Radila je kao voditeljica Programa za oporavak mladih ovisnika o drogama i alkoholu, kao i na nekim drugim psihološkim programima, a danas piše, podučava i radi s Anđeoskom terapijom. Drži predavanja diljem svijeta i čest je gost u brojnim televizijskim i radio emisijama, između ostalog i u Oprah Winfrey show, te na CNN-u, The View, Beyond with James Van Praagh, Body & Soul Australia i Good Morning America.

Meni je ovo suplja.....u rangu Rona Hubbarda

Skyfox

Post by Skyfox » 12/03/2007 21:39

alka_profesionalka wrote:Mene zanima gdje se u Sarajevu moze kupiti knjiga "Indigo djeca"

Potrazi po knjizarama, mada na netu imas dosta informacija...

Skyfox

Post by Skyfox » 12/03/2007 21:42

Vingo wrote:

Meni je ovo suplja.....

Mozda jeste a mozda ipak ima nesto!?

Skyfox

Post by Skyfox » 13/03/2007 08:43

Ma ima ba, mozda si ti zapravo indigo a ne infra :D
samo jos neznas...

Skyfox

Post by Skyfox » 13/03/2007 08:58

Nazad na temu

The Indigo phenomenon has been recognized as one of the most exciting changes in human nature ever documented in society. The Indigo label describes the energy pattern of human behavior which exists in over 95% of the children born in the last 10 years … This phenomena is happening globally and eventually the Indigos will replace all other colors.

http://skepdic.com/indigo.html

Evo i misljenje jednog skeptika:
"...we all project an aura of bright colors around our bodies. According to this idea, the aura is a radiating emission, produced by the energy that supposedly emanates from all living beings and surrounds them. The aura cannot be perceived by ordinary vision, only by means of clairvoyance. There are no tests that may demonstrate its existence; and on the contrary, several experiments reveal that those who claim to be able to observe people’s auras, are incapable..."

Sarafcina

Post by Sarafcina » 13/03/2007 09:12

Skyfox wrote:Nazad na temu

The Indigo phenomenon has been recognized as one of the most exciting changes in human nature ever documented in society. The Indigo label describes the energy pattern of human behavior which exists in over 95% of the children born in the last 10 years … This phenomena is happening globally and eventually the Indigos will replace all other colors.

http://skepdic.com/indigo.html

Evo i misljenje jednog skeptika:
"...we all project an aura of bright colors around our bodies. According to this idea, the aura is a radiating emission, produced by the energy that supposedly emanates from all living beings and surrounds them. The aura cannot be perceived by ordinary vision, only by means of clairvoyance. There are no tests that may demonstrate its existence; and on the contrary, several experiments reveal that those who claim to be able to observe people’s auras, are incapable..."

pridruzujem se ...skepticnim :)

zivo me zanima kako se "mjeri" ili utvrdjuje ili "posmatra" aura?
jer...redovno vidim po ovim trznim centrima... "mjerenje biopotencijala" ... nekad davno cito svasta nesto o tim aurama, gledo slike sluso o bioenergiji.
medjutim, o struji ponesto znam... pa me sad zivo zanima sta se to tu mjeri?

Skyfox

Post by Skyfox » 13/03/2007 09:28

Nema znanstvene metode otkrivanja aure, to ti se zasniva na intuiciji, sam kazes da si citao o tome.

"da li je u redu priznati da u svemiru i na Zemlji ne vidimo baš sve, a da istovremeno zanemarujemo (ili čak omalovažamo) mogućnost da neki ljudi imaju sposobnost da vide nešto što drugi nisu u stanju to registrirati, kao što su npr. ''aura'' oko ljudskog tijela, moć izvantjelesnog opažanja, putovanje ''tunelom'' o kome svjedoče oni koji su proživjeli stanje kliničke smrti, te razne druge pojave koje se najčešće zovu istim objedinjujućim imenom misterije!
Da li to znači da je percepcija takvih ljudi (ne govorimo o prevarantima koji za sebe tvrde da imaju takve moći u svrhu ostvarenja materijalne dobiti) drugačija od percepcije drugih ljudi. Možemo li te ljude jednostavno nazvati ''čudacima'', ''osobenjacima'', ''luđacima''..."

http://www.science-spirit.net/vijest.asp?id=199

"Britanski parapsiholog W.E. Butler (1898 1978) je studirao medju hindu spiritualnim uciteljima. Njegova poslednja knjiga "How to Read the Aura and Practice Psychometry, Telepathy and Clairvoyance" je interesantan praktican vodic za razvoj parapsiholoskih moci. Intuicija je kamen temeljac ovog procesa."

http://www.alternativnahistorija.com/AH2.htm#19

Koga zanima na zadnjem linku ima jos dosta zanimljivih stvari...

Sarafcina

Post by Sarafcina » 13/03/2007 09:36

Skyfox wrote:Nema znanstvene metode otkrivanja aure, to ti se zasniva na intuiciji, sam kazes da si citao o tome.

"da li je u redu priznati da u svemiru i na Zemlji ne vidimo ba¹ sve, a da istovremeno zanemarujemo (ili èak omalova¾amo) moguænost da neki ljudi imaju sposobnost da vide ne¹to ¹to drugi nisu u stanju to registrirati, kao ¹to su npr. ''aura'' oko ljudskog tijela, moæ izvantjelesnog opa¾anja, putovanje ''tunelom'' o kome svjedoèe oni koji su pro¾ivjeli stanje klinièke smrti, te razne druge pojave koje se najèe¹æe zovu istim objedinjujuæim imenom misterije!
Da li to znaèi da je percepcija takvih ljudi (ne govorimo o prevarantima koji za sebe tvrde da imaju takve moæi u svrhu ostvarenja materijalne dobiti) drugaèija od percepcije drugih ljudi. Mo¾emo li te ljude jednostavno nazvati ''èudacima'', ''osobenjacima'', ''luðacima''..."

http://www.science-spirit.net/vijest.asp?id=199

"Britanski parapsiholog W.E. Butler (1898 1978) je studirao medju hindu spiritualnim uciteljima. Njegova poslednja knjiga "How to Read the Aura and Practice Psychometry, Telepathy and Clairvoyance" je interesantan praktican vodic za razvoj parapsiholoskih moci. Intuicija je kamen temeljac ovog procesa."

http://www.alternativnahistorija.com/AH2.htm#19

Koga zanima na zadnjem linku ima jos dosta zanimljivih stvari...

semirovo cu pogledati...
fol je sto sam ja vidio crteze.... cak i aparate (mjerenje biopotencijala ;))

nije fol da li aura postoji, ali kako je "nacrtati" je druga prica (ONO SA BOJAMA oko insana)... jer ako pricamo o mjerenju (makar i detekciji)...moras NEKU velicininu pretvoriti u npr. elektricnu da bi je prikazao.... zanima me sta pretvaraju kod aure :)

Skyfox

Post by Skyfox » 13/03/2007 09:48

Skyfox

Post by Skyfox » 13/03/2007 09:53

Sarafcina wrote:

semirovo cu pogledati...
fol je sto sam ja vidio crteze.... cak i aparate (mjerenje biopotencijala ;))

nije fol da li aura postoji, ali kako je "nacrtati" je druga prica (ONO SA BOJAMA oko insana)... jer ako pricamo o mjerenju (makar i detekciji)...moras NEKU velicininu pretvoriti u npr. elektricnu da bi je prikazao.... zanima me sta pretvaraju kod aure :)

Mislim da zasad jos ne postoji neki aparat za mjerenje aure mozda i ima.
A to za bioenergiju sam mjerio (u Mercatoru) nije mi nista rekao sto ne znam al neke sitnice je naslutio glavobolje, nesanicu... Opet se sve vrti oko toga jesi li beliver ili ne! :)

Sarafcina

Post by Sarafcina » 13/03/2007 09:59

Skyfox wrote:http://www.namastecafe.com/evolution/indigo/#canyoutell

Test - da li si Indigo?

Image

bojim se da je neko sastavio listu pitanja na koje ljudi obicno odgovaraju sa Da. (childhood's end ... dobra knjiga... cini mi se da je sve ovo u neku ruku sa njom inspirisano ;))
u vecoj ili manjoj mjeri na ova pitanja svi odgovaraju sa da. jednostavno ljudi sebe ovako percipiraju. a inace... mangupski pocetak manipulacije..upravo idu sa ... ovim pitanjima :) ... nevazno, ne bih da userem temu (da pocnem srati da mi ni aura nije dokazana, a ovamo vec raspisane osobine onih koji imaju takvu auru... :)) ...
fakat me samo zanima da li neko zna (sto detaljnije) kako se mjeri aura

Skyfox

Post by Skyfox » 13/03/2007 10:08

Pa nije ni bitno vjerujes li ili ne tema je otvorena za neobaveznu diskusiju u ovom slucaju neargumentovanu jer ne postoje konkretni dokazi, nisam ni ja ubjeden. Ali me je uvjek interesovalo misticno i neobjasnjivo, u folklornim obicajima svih naroda ima ponesto zanimljivo... :wink:

Sedam Patuljaka

Post by Sedam Patuljaka » 17/03/2007 19:09

fakat me samo zanima da li neko zna (sto detaljnije) kako se mjeri aura

Za mjerenje ne znam. Vidjela sam par fotografija u jednom reiki centru u Zagrebu (ime vlasnika i reiki majstora je Vera Aleksander). O tehnikma gledanja aure pise Barbara Brenan u knjizi Ruke koje lece. Ima se nabavit kod nas. Posljednjih par mjeseci je na posudbi kako sam odustala, do daljnjeg, od spiritualnih prakticnih fazona. Mnogo manipulacije i lazi tu ima...

Ovo oko indigo djece (6-ta cakra), te kristalne djece (7-ma cakra) mi djeluje vise nego pretenciozno. Ta, barem ova djeca koju ja srecem naokolo-puno su nevaspitanija i zapustenija od djece koju sam sretala naokolo kad sam bila u tom uzrastu. I sad odjednom neka cuda! Ma, dajte. <zipujem se da ne pretjetam>

Sedam Patuljaka

Post by Sedam Patuljaka » 17/03/2007 19:13

Skyfox wrote:Pa nije ni bitno vjerujes li ili ne tema je otvorena za neobaveznu diskusiju u ovom slucaju neargumentovanu jer ne postoje konkretni dokazi, nisam ni ja ubjeden. Ali me je uvjek interesovalo misticno i neobjasnjivo, u folklornim obicajima svih naroda ima ponesto zanimljivo... :wink:

Zanimljivo, pa neki put i ne tako rijetko i zajednicko. Mistika nosi svoju ljepotu, no i opasnost da se zaroni u prazno. Rekreativno biti u toku svakako je vrlo dobro doslo u klasicnom ljudskom okruzenju koje je oduvijek sklono mediokritetu.

ps. Jedan sloj aure se moze osjetiti vrlo jednostavnom vjezbom:
Vrlo polako s udaljenosti od nekih 30ak cm priblizavati dlanove jedan drugom. Na rastojanju od oko 2cm osjeca se energetski naboj drugaciji nego u startu. Uvjezbani ljudi mogu osjetiti vise slojeva. Taj na nekih 1-2cm mislim da se zove etericki. Ima ih, by the way, 7. Nom pojedini autori opisuju i preko 15 slojeva aure, mada imaju, za sad, malo podataka o istima. <zippin'>

Skyfox

Post by Skyfox » 17/03/2007 22:39

Meni je to postalo zanimljivo prije par godina kad je jedan moj rodak u nekoj udruzi ne sjecam se imena tretirao ljude bioenergijom. Pokretima i nekim tehnikama salje pozitivnu energiju, nemora bit u istoj prostoriji sa tom osobom. Kad sam vidio koliko mu se ljudi obrati i plati :shock: i jos u poslijeratno vrijeme. Znam covijeka nije neki sarlatan da se zajebava. Kolegica od stare na poslu pati od bolava u ledima godinama doslo dotle da se nije mogla sagnut da pertle zaveze, dode ona kod mog rodaka (ja gledao) nakon 15min skoci sa stola ko oparena, poce plakat... saginje se normala, neki me trnci prosli, sta je bilo nemam pojma...

Post Reply