Imperativ mira u BiH

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
konrad

Imperativ mira u BiH

Post by konrad » 29/04/2011 17:22

Zastupam misljenje da jedina stvar u BiH koja zaista nema alternativu je mir i da samo dugogodisnji mir moze da donese konacnu stabilnost i prosperitet.
Prisustvo MZ je izmedju ostalog i da se odrzi mir u BiH. U tom pogledu MZ je odigrala veliku ulogu i to se mora priznati.
Medjutim sto prije sami gradjani BiH spoznaju bitnost odrzavanja mira, prije ce i BiH krenuti naprijed. U tom pogledu se i gradjani BiH moraju obracunati sa svim ratnim huskacima, pa cak i donijeti zakon u vezi toga. Od profesionalnih medija i novinara koji imaju veliku ulogu ratnom huskanju, pa do privatnih lica u javnim nastupima u koje spada i forumasenje.
Taj zakon bi bio neophodan, jer uvijek ce postojati neodgovorna lica koja ce kreirati nove i nove naloge i baviti se ratnom propagandom bez ikakvog straha od bilo kakvih posljedica. Sa zakonom bi se svako dobro zamislio kada bi shvatio da postoji realna osnova da bi bio krivicno gonjen zbog toga.
Na zapadu postoji slicna kvalifikacija tzv hate crime, sto se u nasem slucaju moze prosiriti i na huskanje na rat.

Naravno moj glas u anketi je Da, jesu. :)

muha_sa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Imperativ mira u BiH

Post by muha_sa » 29/04/2011 17:25

konrad wrote:Zastupam misljenje da jedina stvar u BiH koja zaista nema alternativu je mir i da samo dugogodisnji mir moze da donese konacnu stabilnost i prosperitet.
Prisustvo MZ je izmedju ostalog i da se odrzi mir u BiH. U tom pogledu MZ je odigrala veliku ulogu i to se mora priznati.
Medjutim sto prije sami gradjani BiH spoznaju bitnost odrzavanja mira, prije ce i BiH krenuti naprijed. U tom pogledu se i gradjani BiH moraju obracunati sa svim ratnim huskacima, pa cak i donijeti zakon u vezi toga. Od profesionalnih medija i novinara koji imaju veliku ulogu ratnom huskanju, pa do privatnih lica u javnim nastupima u koje spada i forumasenje.
Taj zakon bi bio neophodan, jer uvijek ce postojati neodgovorna lica koja ce kreirati nove i nove naloge i baviti se ratnom propagandom bez ikakvog straha od bilo kakvih posljedica. Sa zakonom bi se svako dobro zamislio kada bi shvatio da postoji realna osnova da bi bio krivicno gonjen zbog toga.
Na zapadu postoji slicna kvalifikacija tzv hate crime, sto se u nasem slucaju moze prosiriti i na huskanje na rat.

sta cemo sa rusiteljima BiH--sta cemo sa istim njima koji vec 15.godina poslije Dejtona sve rade da sruse drzavu BiH a u njenim institucijama rade i debelo su placeni za svoj nerad :?:
sta cemo sa istim tim koji ne dozvoljavaju ni u fudbalu iliti nogometu napredak drzavne reprezentacije :?:

nastavak slijedi poslije snookera

Država

Post by Država » 29/04/2011 17:33

konrad wrote:Zastupam misljenje da jedina stvar u BiH koja zaista nema alternativu je mir i da samo dugogodisnji mir moze da donese konacnu stabilnost i prosperitet.

Jedini imperativ je cjelovita BiH. Ostalo je manje važno...

gate

Post by gate » 29/04/2011 17:38

Država wrote:

Jedini imperativ je mir,ostalo je manje važno...

JoseMujica

Post by JoseMujica » 29/04/2011 17:38

Ne nisu!

zato što pastire ništa ne interesuje osim punjenja sopstvenih džepova. Da je iko od njih bio zainteresiran za mir i pomirenje imali bi na svim nivoima vlasti razrađenje strategije pomirenja i omogućavanja mirne koegzistencije. Sve što je u BiH rađeno na ovu temu rađeno je uz inicijativu i prisilu međunarodnog faktora. Tako je na sve tri strane. Nađite jednu inicijativu ili bilo kakav papir koji tretira mir i pomirenje, a da su ga izradile institucije BiH (bilo kojeg nivoa vlasti od države do MZ Crni Vrh) sam sebi dodjeljujem ban na 7 dana :!: :?:

Možemo diskutovati da srpski i hrvatski političari ruše BiH...to je veoma popularno gledište u Sarajevu, ali ako malo zagrebemo ispod površine vidjećemo da se ni bošnjački ne odnose ništa bolje prema istoj toj državi. Jedina je razlika što neki otvoreno kažu šta misle a drugi jedno pričaju, a drugo rade...a šta tek misle to ni bog ne zna :-)

kao što rekoh na početku ovi slijepci su spremni i ratovati, za marku više, radi srpske salate, vjeronauke ili bilo koje druge banalije samo ako skontaju da im to puni džepove...na svu sreću imamo NATO i OHR u BiH, pa moremo mirno spavat, što reče nekoć jedan pisac vrli, al bi bez pokrića, a sad ga imamo NATOOOOOOOOOOOOO

Država

Post by Država » 29/04/2011 17:40

gate wrote:

Jedini imperativ je mir,ostalo je manje važno...

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

Post by -LIBERO- » 29/04/2011 17:47

Dodao bih. Jedini imperativ je cjelovitost BiH i mir u BiH....sve ostalo je puno puno manje bitno,da ne kazem nebitno. I rekao bih,sve drugo je legitimni "cilj" za dogovore,razgovore i usaglasavanja.

Ja mislim,tj. uvjeren sam,da bi narodi i gradjani BiH vrlo lako ispunili i ispostovali ova dva osnovna imperativa,ali da cijelu stvar zatezu i namjerno kompliukuju razne politicke elite za interes svojih licnih profita,vlasti i finansijske dobiti.

E to je to... :x

Bosnolog

Post by Bosnolog » 29/04/2011 18:08

Anketa je neozbiljna jer je trebalo u anketi navesti da li je mogice zivjeti u miru bez MZ u ovako uredenoj BiH,.....

MZ je najveci zastitinik i tolerant velikosrpkog rusilackog zla u BiH,Kada bi otisli iz ovako uredne BiH rat bi se zasigurno desio preko noci i toga je upravo MZ svjesna,a nece otici zahvaljuci prije sve velikosrpskoj politici u i prema BiH...

Pokretac teme i ankete kao da zivi na Marsu ili nije svjestan onog sto bi se desilo bez prisustva MZ u BiH,imajuci u vidu prethodni dvodecenijski period,.....Jedino sto znam da bi se odlaskom MZ iz BiH zasigurno desile promjene mnogo brze nego s njom u BiH,..... :razz:

Prpa.ba
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Post by Prpa.ba » 29/04/2011 18:18

1992. godina. Dete cveca, Konrad salje dopis servskom vozdu Karadzicu, u kojem mu porucuje:

Zastupam misljenje da jedina stvar u SRBiH koja zaista nema alternativu je mir i da samo dugogodisnji mir moze da donese konacnu stabilnost i prosperitet.
Sto prije sami gradjani SRBiH spoznaju bitnost odrzavanja mira, prije ce i SRBiH krenuti naprijed. U tom pogledu se i gradjani SRBiH moraju obracunati sa svim ratnim huskacima, pa cak i donijeti zakon u vezi toga. Od profesionalnih medija i novinara koji imaju veliku ulogu ratnom huskanju, pa do privatnih lica u javnim nastupima u koje spada i forumasenje.

:D

Rimad

Post by Rimad » 29/04/2011 18:19

A zašto ne bi uveli set zakona, koji bi uklonili sve prepreke velikosrpskom projektu?

Ovo zastupanje mira po svaku cijenu je slično onim floskulama sa početka 90-tih "mirno spavajte, rata neće biti" ili "muslimani, ne naoružavajte se" ili "nemojte nas zavadite sa komšijama (govoreno organizatorima odbrane)".

Lično mislim, možda griješim, da su ovakve ideje, koje iznosi Konrad, čisto infiltratorske.

Zašto ne bi, prije toga, uveli zakone o zabrani fašističkih organizacija, kao što su četničke organizacije, zakon o zabrani negiranja genocida, o zabrani negiranja države itd ?

Znači, dajte da vam razvaljujemo državu, a vi nemojte da se slučajno bunite.

Milorad Dodik može govoriti, "Bosna dok mora", "Nije bilo genocida u Srebrenici", "Neće meni suditi sudije muslimani itd.", a s druge strane, kad neko kaže da nema raspada države mirnim putem, on huška na rat?

Stvarno, prozirno, ali ne prolazi vam.

Neko se, izgleda, stvarno uplašio da se bosanske patriote ne dignu, još jednom, u odbranu države. Razumljivo. Nema više JNA.

Mahalac

Post by Mahalac » 29/04/2011 18:26

Jest ali onda ce mo referendumom u cilju zastite nacionalnog interesa odluciti da svi ti pozitivni zakoni ne vaze i da sud ne vazi. Sta dalje slijedi ...zna se.

I nije istina vjecita podvala da Bosnjaci kojima je BH sve sto imaju (a od koje su opet najmanje dobili) podrivaju istu, potkradaju DA ali ne podrivaju. Iskljucivi krivci za sve nazadne tendencije poslije rata u BiH su celnici rs-a, a ostatak ovi malo juznije kad vide da bi se ko moglo sta usicariti.(al to je opet daleko od ovih prvih).

muha_sa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Post by muha_sa » 29/04/2011 18:31

ne zakuhavajte--nek referendisu a mi cemo uz pjesme rahmetli Behke i Ljuce kafenisat i pravit se da je to za dobrobit BiH i svih njeZInih gradjana :D

bjez ba konrad--ti il si djete il zivis na N.Zelandu :lol:

heckler

Post by heckler » 29/04/2011 18:38

Kakav supljak jebote.

A da opet mozda zapjevamo "samo da rata nebude" i drzimo mitinge za mir? Mozda da i kojeg snajperistu opet stavimo u holiday inn da puca po nama onako nostalgije radi? Da nas malo zelja mine...

Država

Post by Država » 29/04/2011 18:42

heckler wrote:Kakav supljak jebote.

A da opet mozda zapjevamo "samo da rata nebude" i drzimo mitinge za mir? Mozda da i kojeg snajperistu opet stavimo u holiday inn da puca po nama onako nostalgije radi? Da nas malo zelja mine...

Možda bi bolje bilo da se svi samoubijemo, i onda će zavladati trajni mir, a Srbija će biti do Karlovca.

JoseMujica

Post by JoseMujica » 29/04/2011 18:43

Mahalac wrote:Jest ali onda ce mo referendumom u cilju zastite nacionalnog interesa odluciti da svi ti pozitivni zakoni ne vaze i da sud ne vazi. Sta dalje slijedi ...zna se.

I nije istina vjecita podvala da Bosnjaci kojima je BH sve sto imaju (a od koje su opet najmanje dobili) podrivaju istu, potkradaju DA ali ne podrivaju. Iskljucivi krivci za sve nazadne tendencije poslije rata u BiH su celnici rs-a, a ostatak ovi malo juznije kad vide da bi se ko moglo sta usicariti.(al to je opet daleko od ovih prvih).

e moj jarane divim se tvom entuzijazmu i čudim neznanju...pročitaj malo izjave srpskih političara krajem 80-tih o Jugi i bošnjačkih o BiH danas...ko da su jedni drugima pisali govore.....ljubav i jednih i drugih prema pomenutim državama se može sažet u jedno = državu volem samo po svojoj mjeri :!:

evo ovo što sam ti podvukao, a ti si sam to napisao, pisao je nekada i Dobrica Ćosić o jadnim, prevarenim i isponižavanim Srbima u Jugoslaviji koji najviše daju a najmanje uzimaju :lol: :lol:

čitaj...čitaj al ne samo i jedino Avaz...radi sebe ni zbog kog drugog ;-) Gora stvar od one kada te neko drugi ograničava jeste samo ona kada sam sebe ograničiš ideološkim slijepilom. Kad te drugi handre imaš ljudski refleks da se boriš i braniš, a kad sam sebe handriš gotov si jer gubiš odbrambene mehanizme
Last edited by JoseMujica on 29/04/2011 18:47, edited 1 time in total.

Država

Post by Država » 29/04/2011 18:46

Jes, jes, neka bude granica Srbije na Dobrinji, ali samo nek" ne puca... :-) :-) :-)

JoseMujica

Post by JoseMujica » 29/04/2011 18:48

država, s obzirom kako rat propagiraš, mogu pretpostaviti da ti je jedini dodir sa ratom TV, PC i Play Station

heckler

Post by heckler » 29/04/2011 18:50

JoseMujica wrote:
Mahalac wrote:Jest ali onda ce mo referendumom u cilju zastite nacionalnog interesa odluciti da svi ti pozitivni zakoni ne vaze i da sud ne vazi. Sta dalje slijedi ...zna se.

e moj jarane divim se tvom entuzijazmu i čudim neznanju...pročitaj malo izjave srpskih političara krajem 80-tih o Jugi i bošnjačkih o BiH danas...ko da su jedni drugima pisali govore.....ljubav i jednih i drugih prema pomenutim državama se može sažet u jedno = državu volem samo po svojoj mjeri :!:

evo ovo što sam ti podvukao, a ti si sam to napisao, pisao je nekada i Dobrica Ćosić o jadnim, prevarenim i isponižavanim Srbima u Jugoslaviji koji najviše daju a najmanje uzimaju :lol: :lol:

čitaj...čitaj al ne samo i jedino Avaz...radi sebe ni zbog kog drugog ;-) Gora stvar od one kada te neko drugi ograničava jeste samo ona kada sam sebe ograničiš ideološkim slijepilom. Kad te drugi handre imaš ljudski refleks da se boriš i braniš, a kad sam sebe handriš gotov si jer gubiš odbrambene mehanizme

Porediti srbe prije rata i Bosnjake danas moze ili bezobrazan ili lud ili zlonamjeran.

Država

Post by Država » 29/04/2011 18:50

JoseMujica wrote:država, s obzirom kako rat propagiraš, mogu pretpostaviti da ti je jedini dodir sa ratom TV, PC i Play Station

Stup, 102. mtbr. (izviđački vod).

tbv

Post by tbv » 29/04/2011 18:52

Naravno moj glas u anketi je Da, jesu. :)

anketa ti je supljak (nisam ni glasao) i totalno je dodikovomegafonske prirode skovana...
sto se tice teme, - NE, NECE BITI MIRNOG RAZDRUZIVANJA!

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Post by plain vanilla » 29/04/2011 18:54

Bosnolog wrote:Anketa je neozbiljna jer je trebalo u anketi navesti da li je mogice zivjeti u miru bez MZ u ovako uredenoj BiH,.....

MZ je najveci zastitinik i tolerant velikosrpkog rusilackog zla u BiH,Kada bi otisli iz ovako uredne BiH rat bi se zasigurno desio preko noci i toga je upravo MZ svjesna,a nece otici zahvaljuci prije sve velikosrpskoj politici u i prema BiH...

Pokretac teme i ankete kao da zivi na Marsu ili nije svjestan onog sto bi se desilo bez prisustva MZ u BiH,imajuci u vidu prethodni dvodecenijski period,.....Jedino sto znam da bi se odlaskom MZ iz BiH zasigurno desile promjene mnogo brze nego s njom u BiH,..... :razz:

Nista ja ovo ne skontah sta si htio reci
MZ tolerira i stiti velikosrpsku politiku, kad bi MZ otisla iz BiH izbio bi rat, pa zato MZ nece otici :?

JoseMujica

Post by JoseMujica » 29/04/2011 18:57

Država wrote:
JoseMujica wrote:država, s obzirom kako rat propagiraš, mogu pretpostaviti da ti je jedini dodir sa ratom TV, PC i Play Station

pa zar nije bilo dosta?

hercegovac_pravi

Post by hercegovac_pravi » 29/04/2011 18:59

JoseMujica wrote:

Hajde ne sekiraj se...bidnut će mirno razdruženje..reko preCednik..... Dok ti četnik oštri kamu iza leđa ti naprdivaš o tome da je kama stara i tupa i da te nemore njome preklat...
Ali ne valja o tome pričat, nije elitistički ni grđanski... :run:

Država

Post by Država » 29/04/2011 18:59

JoseMujica wrote:
Država wrote:

pa zar nije bilo dosta?

gate

Post by gate » 29/04/2011 19:01

JoseMujica wrote:
Država wrote:

pa zar nije bilo dosta?

Njemu nije,jer nije bio zadnjem ratu.Da je bio ne bi ovako pričao i pisao :roll:

Locked