Imena podforuma - Sjeverozapadna Bosna - Bosanska Krajina

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Locked
User avatar
lotPi
Posts: 510
Joined: 19/09/2005 13:59

#1 Imena podforuma - Sjeverozapadna Bosna - Bosanska Krajina

Post by lotPi »

Cisto iz radoznalosti !

Ko je dao i na osnovu kojih kriterija imena podforumima Bosanska krajina i Sjeverzapadna Bosna !?

Ono sto sto ste stavili pod Sjeverozapadna Bosna se oduvijek zove i zvalo Bosanska krajina, a ovo sto ste stavili pod Bosanska krajina je Cazinska krajina + Bihac! :)
User avatar
alcho
Posts: 1477
Joined: 31/08/2006 09:08

#2

Post by alcho »

Jel ti vjerujes svojim ocima ili forumu? :D
User avatar
lotPi
Posts: 510
Joined: 19/09/2005 13:59

#3

Post by lotPi »

alcho wrote:Jel ti vjerujes svojim ocima ili forumu? :D
Ovo mi dodje nesto poznato:)
cerimusa
Posts: 19
Joined: 18/01/2008 08:36

#4 Re: Imena podforuma - Sjeverozapadna Bosna - Bosanska Krajin

Post by cerimusa »

lotPi wrote:Cisto iz radoznalosti !

Ko je dao i na osnovu kojih kriterija imena podforumima Bosanska krajina i Sjeverzapadna Bosna !?

Ono sto sto ste stavili pod Sjeverozapadna Bosna se oduvijek zove i zvalo Bosanska krajina, a ovo sto ste stavili pod Bosanska krajina je Cazinska krajina + Bihac! :)
A da ti malo pogledaš geografski položaj zemlje :-)

Podforumi su super podjeljeni
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#5

Post by River_isle »

uvijek kra'isnicima nesto nevalja :lol:
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#6 Re: Imena podforuma - Sjeverozapadna Bosna - Bosanska Krajin

Post by zlata »

cerimusa wrote:
lotPi wrote:Cisto iz radoznalosti !

Ko je dao i na osnovu kojih kriterija imena podforumima Bosanska krajina i Sjeverzapadna Bosna !?

Ono sto sto ste stavili pod Sjeverozapadna Bosna se oduvijek zove i zvalo Bosanska krajina, a ovo sto ste stavili pod Bosanska krajina je Cazinska krajina + Bihac! :)
A da ti malo pogledaš geografski položaj zemlje :-)

Podforumi su super podjeljeni
Kako more biti super...kad su je podjelili na 2 komada. Banja Luka je u Krajini.....a CITAVA Krajina je Sjeverozpadna BiH i ovaj dio Krajine koju oni zovu Krajina. Baska je Ljuta Krajina.
Nego....podjela je ocito...po VJERSKOJ liniji...po granicama Srpske i US Kantona. Od kad znam za sebe....Kljuc, Sana, Prijedor, Novi, Kozarac.....je jedan velki komsiluk. :D Kako more biti da je Sana u Krajini a Prijedor i Bos.Novi :roll: nisu. Jos i Banja Luku preimenovali i premjestili....u nekakav Sjeverozapad. Pa ako je iko sjeverozapad....to je onaj gore rep....Kladusa.
User avatar
lotPi
Posts: 510
Joined: 19/09/2005 13:59

#7 Re: Imena podforuma - Sjeverozapadna Bosna - Bosanska Krajin

Post by lotPi »

cerimusa wrote:
lotPi wrote:Cisto iz radoznalosti !

Ko je dao i na osnovu kojih kriterija imena podforumima Bosanska krajina i Sjeverzapadna Bosna !?

Ono sto sto ste stavili pod Sjeverozapadna Bosna se oduvijek zove i zvalo Bosanska krajina, a ovo sto ste stavili pod Bosanska krajina je Cazinska krajina + Bihac! :)
A da ti malo pogledaš geografski položaj zemlje :-)

Podforumi su super podjeljeni
Ako si iz "sjeverozapadne Bosne" onda znas o cemu govorim!

BL i PD sa okolinom (Od Kljuca pa do Bos. Gradiske) je oduvijek bio Bosanska krajina, a dio oko Bihaca pa do V.Kladuse niko nikad nije zvao tako!
Ako cemo da gledamo geografski olozaj onda nisu potrebna dva podfopruma, vec jedan.

I meni ne smeta, svejedno mi je, ali mi je smijesna podjela.
cerimusa
Posts: 19
Joined: 18/01/2008 08:36

#8 Re: Imena podforuma - Sjeverozapadna Bosna - Bosanska Krajin

Post by cerimusa »

lotPi wrote: Ako si iz "sjeverozapadne Bosne" onda znas o cemu govorim!

BL i PD sa okolinom (Od Kljuca pa do Bos. Gradiske) je oduvijek bio Bosanska krajina, a dio oko Bihaca pa do V.Kladuse niko nikad nije zvao tako!
Ako cemo da gledamo geografski olozaj onda nisu potrebna dva podfopruma, vec jedan.

I meni ne smeta, svejedno mi je, ali mi je smijesna podjela.
Jesam hvala Bogu iz Krajine ili Sjeverozapadne Bosne to ti je jedno te isto po meni. Kako znam za sebe krajina ili sjeverozapadna Bosna je jedan te isti naziv i znam šta je u taj dio spadalo a to je Velika Kladuša, Bužim, Cazin, Bos. Krupa, Bihać, Bos. Novi, Bos. Dubica, Bos. Gradiška. Prijedor, Banjaluka, Sanski most, Ključ, Bos. Petrovac eh to je to, pa vi kako hoćete, a i ja sam uočila da je ovdje na podforumu podjeljena na Unsko - sanski kanton i RS.
User avatar
lotPi
Posts: 510
Joined: 19/09/2005 13:59

#9

Post by lotPi »

Ako ne smeta vlasnicima foruma, ne smeta ni meni, ali se ogleda neznanje o nazivima dijelova nam zajednicke domovine.
Sjeverozapadna Bosna je sve ovo sto je nabrojano u ova dva podforuma, a zna se i sta je Bosanska krajina!
Zato i ima "ljuta" i ova nasa "meksa" Bosanska krajina.
A izmedju njih je prirodna granica: Grmec.

Ali kao sto rekoh nije bas tako vazno, uglavnom smo svi Krajisnici:)
User avatar
cotton's journey
Posts: 11
Joined: 25/01/2008 19:16

#10

Post by cotton's journey »

Podijelise nas po kriteriju--KRUHA I HLJEBA :roll:

i don't like this.
User avatar
lotPi
Posts: 510
Joined: 19/09/2005 13:59

#11

Post by lotPi »

cotton's journey wrote:Podijelise nas po kriteriju--KRUHA I HLJEBA :roll:

i don't like this.
Ma ja, nego kako se kaze u ovoj ljutoj krajini !?
Kruh ili Hljeb !?
cerimusa
Posts: 19
Joined: 18/01/2008 08:36

#12

Post by cerimusa »

lotPi wrote:
cotton's journey wrote:Podijelise nas po kriteriju--KRUHA I HLJEBA :roll:

i don't like this.
Ma ja, nego kako se kaze u ovoj ljutoj krajini !?
Kruh ili Hljeb !?
A šta ti smatraš pod ljutom krajinom i onom blažom ?? :D

U Krajini gdje ja živim kaže se kruh, a kod tebe :D ???
User avatar
lotPi
Posts: 510
Joined: 19/09/2005 13:59

#13

Post by lotPi »

Pa zna se sta je ljuta, :) to je ona koja se ne zove (u narodu) Bosanska krajina :D .

Bihac, Kladusa, Cazin, Buzim, Bosanska Otoka i bliza okolina :)

Pojma nemam vise kako se prije rata govorilo kod nas, nisam dole vec 17 godina, ali ja govorim kruh.
Locked