Imao infarkt, a nisu mu htjeli otvoriti vrata!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

burekodsira
Has thanked: 4 times

Imao infarkt, a nisu mu htjeli otvoriti vrata!

Post by burekodsira » 20/03/2007 14:59

http://bljesak.info/modules.php?name=Ne ... &sid=43358

Policijska postaja Posušje pokrenula je istragu protiv doktorice Doma zdravlja Posušje Marijane Galić i medicinskih sestara Ane Kovač i Kate Krnjić, nakon prijave da su odbile pružiti medicinsku pomoć ...

... Juri Sesaru, pomoćniku ministra u Federalnom ministarstvu šumarstva, poljoprivrede i vodoprivrede. On je prema pisanju Dnevnog avaza u noći sa 8. na 9. ožujka doživio teški akutni infarkt ispred te ustanove, a potom i kliničku smrt.

- Moj suprug se vratio s posla iz Sarajeva u Posušje, a potom otišao u rodno selo. Tamo je trebao noćiti. Kada je oko jedan sat legao, osjetio je jake bolove. Bio je priseban, pa je sjeo u auto i oko 1.30 sati odvezao se do Doma zdravlja Posušje. Kako će se kasnije utvrditi, tada je bio u predinfarktnom stanju. No, vrata Doma su bila zaključana. Uzalud je kucao, molio da ga puste unutra... – ispričala je novinarima Avaza supruga Dragica.

Jure je neko vrijeme stajao, a nakon što ga je pogodio infarkt, pao je i ostao ležati. Niko nije obratio pažnju na zapomaganja... Nesretni čovjek, kako je dodala njegova supruga, na kraju je, pužući, posljednjim atomima snage udarao na vrata. I to je bilo uzalud...

- Tek oko 5.47 sati, više od četiri sata kasnije, ispred vrata su ga pronašli policajci. Bio je mokar, blatnjav, s povredama od pada... Policija je došla na poziv medicinara koji su rekli da je Jure pijan i da im pravi probleme, što je laž. Moj muž je tek uspio izustiti: "Vodite me kući, da umrem u svom stanu". Oni su ga dovezli i unijeli u stan - priča Dragica.

Nakon uvjeravanja da Jure Sesar ipak nije pijan, policajci su pozvali doktoricu Galić i medicinske sestre, ali one su čak i tad odbijale doći...

- Nakon pola sata vapaja i očaja, ekipa iz Doma zdravlja je došla. Počeli su vikati na Juru da je "sve digao na noge". Doktorica Galić mu je izmjerila tlak i utvrdila da nema otkucaja srca i tada je rekla: "On stvarno nije pijan, već bolestan" i odmah ga uputila u KB Mostar. Po dolasku u bolnicu, već je bio klinički mrtav. No, zahvaljujući mostarskim liječnicima, spašen je - kaže Sesar i dodaje da će pokrenuti tužbu protiv liječnice i medicinskih sestara.

Yebo mater treba im odma oduzeti dozvolu da izvrsavaju ovakav poso... eventualno ih objesiti...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/03/2007 16:07

Ja sam vise za humano nabijanje na kolac :oops:

penzioner

Post by penzioner » 20/03/2007 16:10

Majku li im :x

zena21

Post by zena21 » 20/03/2007 16:25

greska

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/03/2007 16:28

seka wrote:
_BosanaC wrote:Ja sam vise za humano nabijanje na kolac :oops:

:?

Mislio sam na medicinsko osoblje spomenuto u tekstu :oops:

Nije prvi put da neko umire dok doktori kafu piju ili im je jednostavno isuvise kasno za posao :oops:

Licno sam bio prisutan kad se jaranu zena trebala poroditi a nigdje dezurnog doktora u Kantonalnoj bolnici u Zenici :x Zalosno je da jedva vezama nekim uspjedoh natjerati doticnog supka da se pojavi uopste u bolnici :x Naravno, kada je dosao, bilo je to preko qrca, jer smo ga prekinuli u kafi :x

Leonid Breznjev

Post by Leonid Breznjev » 20/03/2007 16:37

Sigurno nije ponio sto maraka, bombonjeru ili neki drugi kod nas jakocijenjeni poklon da bi mu spasilo zivot!! jebem ti ceker i ta'ke (ne)ljude!!

Aorta

Post by Aorta » 20/03/2007 16:43

Velika sramota i zlodjelo.

Ivy

Post by Ivy » 20/03/2007 16:44

Najjaci su sa pogresnim dijagnozama...zbog jedne takve, moglo je danas da me ne bude i da vam ne pisem ovo...

Situacija:
Cin prvi: Nedelja popodne, Hitna Pomoc Sarajevo na Socjalnom...ubih se od bolova, pocele mi se ruke i noge hladiti, groznica me trese 40...ljekar mi kaze da odem kuci, da stavim leda malo na stomak i da mi je sve to na nervnoj bazi. Dao mi je inekciju analgina da me kao prestane bolit...

Sreca pa nismo poslusali "savjet"

Cin drugi: CUM Kosevo, u roku od jednog sata sam bila na operacionom stolu, u perifernom soku, jer mi je, zamislite puklo slijepo crijevo...

Ne znam jel im mrsko zivit ili radit ili oboje!
Uzzas

Ivy

Sensei

Post by Sensei » 20/03/2007 19:03

heroji u bijelom

_sa_

Post by _sa_ » 20/03/2007 19:10

meni je muka kad pomislim da ce me za koju godinu lijeciti "doktori" koji su kupili ispit iz anatomije.
sto se tice teksta - krajnje nehumano ali nazalost ovo nije pojedinacan slucaj.
zdravstveni radnici su nam dno-dna, cast izuzecima

Ontario_layde

Post by Ontario_layde » 20/03/2007 19:14

Ivy wrote:Najjaci su sa pogresnim dijagnozama...zbog jedne takve, moglo je danas da me ne bude i da vam ne pisem ovo...

Situacija:
Cin prvi: Nedelja popodne, Hitna Pomoc Sarajevo na Socjalnom...ubih se od bolova, pocele mi se ruke i noge hladiti, groznica me trese 40...ljekar mi kaze da odem kuci, da stavim leda malo na stomak i da mi je sve to na nervnoj bazi. Dao mi je inekciju analgina da me kao prestane bolit...

Sreca pa nismo poslusali "savjet"

Cin drugi: CUM Kosevo, u roku od jednog sata sam bila na operacionom stolu, u perifernom soku, jer mi je, zamislite puklo slijepo crijevo...

Ne znam jel im mrsko zivit ili radit ili oboje!
Uzzas

Ivy

Ivy opet dobro si prosla sreca pa ode u cum,a ovo je stvarno zalosno :(

Ontario_layde

Post by Ontario_layde » 20/03/2007 19:16

_sa_ wrote:meni je muka kad pomislim da ce me za koju godinu lijeciti "doktori" koji su kupili ispit iz anatomije.
sto se tice teksta - krajnje nehumano ali nazalost ovo nije pojedinacan slucaj.

dravstveni radnici su nam dno-dna, cast izuzecima

potpisujem u potpunom si pravu...

Ljubitelj Zabara

Post by Ljubitelj Zabara » 20/03/2007 19:17

Mene je pre 5 godina preseklo u kicmi.
Diskus hernia ( ili kako se vec zove ).
Kicmeni prsljenovi. Uzas od bolova. Mali prst nisam mogao da pomerim.
Odvezu me u hitnu, bolje receno odnesu me.
Kada smo stigli, oko 15 minuta mi je trebalo da izadjem iz auta.
Posto nisam osiguran, nisu hteli da mi daju injekciju.
Dobro se secam scene... medicinska sestra drzi neke ampule i trazi 34 marke.
Da nisam imao, verovatno bi me bacili u prvi kontejner.
Ali ona scena, ja lezim i jaucem, cupam kosu, a ona drzii ampule izmedju palca i kaziprsta... :roll:

Ontario_layde

Post by Ontario_layde » 20/03/2007 19:21

Ljubitelj Zabara wrote:Mene je pre 5 godina preseklo u kicmi.
Diskus hernia ( ili kako se vec zove ).
Kicmeni prsljenovi. Uzas od bolova. Mali prst nisam mogao da pomerim.
Odvezu me u hitnu, bolje receno odnesu me.
Kada smo stigli, oko 15 minuta mi je trebalo da izadjem iz auta.
Posto nisam osiguran, nisu hteli da mi daju injekciju.
Dobro se secam scene... medicinska sestra drzi neke ampule i trazi 34 marke.
Da nisam imao, verovatno bi me bacili u prvi kontejner.
Ali ona scena, ja lezim i jaucem, cupam kosu, a ona drzii ampule izmedju palca i kaziprsta... :roll:

Zivimo u takvom vremenu i takvoj sredini da vise svako zlo i nedjelo postaje sasvim normalna stvar :( :(

Ljubitelj Zabara

Post by Ljubitelj Zabara » 20/03/2007 19:32

Eh da, ovo sto Ivi kaze, pogresna dijagnoza kod polupismenih idiota od lekara.
Radnja se odvija u Tuzli pre rata, znaci pre vise od 20 godina.
Moj blizak rodjak, dolazi u Beograd na VMA, jer su mu konstatovali da ima rak.
Dolazi sa tom dijagnozom.
Ispostavilo se da ima diskus herniju. Operacija i reseno.
Eh sad, kad su oni doktori bili toliko strucni, a u bivsoj SFRJ se Medicinski fakultet nije zavrsavao na bombonjeru i 10 000 necega, mozete misliti kakve ce biti naredne generacije.
P.S. - Uspehe mu sunce grije, neuspjehe zemlja krije.

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 20/03/2007 21:55

nemoj tako...i begisu su doktori kurcevaca obicna...isti ko i ovi ovdje...sve lopov goli.

Šandor

Post by Šandor » 20/03/2007 22:08

Takvi su inače po domovima zdravlja. Mnogo je manja vjerovatnoća da će vas zajebat ako idete direktno na CUM. Iako i na Koševu ima ljekara koji vas mogu svijesno zavalit za sva vremena.

Ali ipak, bolnica je to. Gore su takvi hajvani 1 od 10. A u domovima zdravlja je obratno.

Svemirski_Jebach

Re: Imao infarkt, a nisu mu htjeli otvoriti vrata!

Post by Svemirski_Jebach » 20/03/2007 22:09

burekodsira wrote:http://bljesak.info/modules.php?name=News&file=article&sid=43358

Policijska postaja Posušje pokrenula je istragu protiv doktorice Doma zdravlja Posušje Marijane Galić i medicinskih sestara Ane Kovač i Kate Krnjić, nakon prijave da su odbile pružiti medicinsku pomoć ...

... Juri Sesaru, pomoćniku ministra u Federalnom ministarstvu šumarstva, poljoprivrede i vodoprivrede. On je prema pisanju Dnevnog avaza u noći sa 8. na 9. ožujka doživio teški akutni infarkt ispred te ustanove, a potom i kliničku smrt.

- Moj suprug se vratio s posla iz Sarajeva u Posušje, a potom otišao u rodno selo. Tamo je trebao noćiti. Kada je oko jedan sat legao, osjetio je jake bolove. Bio je priseban, pa je sjeo u auto i oko 1.30 sati odvezao se do Doma zdravlja Posušje. Kako će se kasnije utvrditi, tada je bio u predinfarktnom stanju. No, vrata Doma su bila zaključana. Uzalud je kucao, molio da ga puste unutra... – ispričala je novinarima Avaza supruga Dragica.

Jure je neko vrijeme stajao, a nakon što ga je pogodio infarkt, pao je i ostao ležati. Niko nije obratio pažnju na zapomaganja... Nesretni čovjek, kako je dodala njegova supruga, na kraju je, pužući, posljednjim atomima snage udarao na vrata. I to je bilo uzalud...

- Tek oko 5.47 sati, više od četiri sata kasnije, ispred vrata su ga pronašli policajci. Bio je mokar, blatnjav, s povredama od pada... Policija je došla na poziv medicinara koji su rekli da je Jure pijan i da im pravi probleme, što je laž. Moj muž je tek uspio izustiti: "Vodite me kući, da umrem u svom stanu". Oni su ga dovezli i unijeli u stan - priča Dragica.

Nakon uvjeravanja da Jure Sesar ipak nije pijan, policajci su pozvali doktoricu Galić i medicinske sestre, ali one su čak i tad odbijale doći...

- Nakon pola sata vapaja i očaja, ekipa iz Doma zdravlja je došla. Počeli su vikati na Juru da je "sve digao na noge". Doktorica Galić mu je izmjerila tlak i utvrdila da nema otkucaja srca i tada je rekla: "On stvarno nije pijan, već bolestan" i odmah ga uputila u KB Mostar. Po dolasku u bolnicu, već je bio klinički mrtav. No, zahvaljujući mostarskim liječnicima, spašen je - kaže Sesar i dodaje da će pokrenuti tužbu protiv liječnice i medicinskih sestara.

Yebo mater treba im odma oduzeti dozvolu da izvrsavaju ovakav poso... eventualno ih objesiti...

jos on pomocnik ministra...zamisli sta rade obicnoj buraniji?

mada, oni su ga ocigledno poznavali od ranije...znali su kako se zove i ko je...a izgleda da je on neki hajirlija koji ima obicaj pjan belaj (a boy who cried wolf) praviti pa se nisu obazirali neko kontali zajebava ih...

a zamisli onda ko nam je u vladi...

uglavnom, meni ovaj tekst malo dismr...a vama?

Šandor

Post by Šandor » 20/03/2007 22:13

Tekst uopšte ne dismr. Iz iskustva znam da na Koševu pojedini hirurzi svijesno presuđuju pacijentima.

Kao što rekoh, u domovima zdravlja je mnogo gore. Jadni su oni koji se sa ozbiljnim tegobama oslanjaju na ohrndane pizdune iz domova zdravlja.

Ja_Ja
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times

Post by Ja_Ja » 20/03/2007 22:30

Uvijek ima gore od goreg. Covjek bi rekao savremenija drzava puno je to bolje i ustimanije ali i nije tako..

Evo jedan slucaj iz SAD-a :

Buraz imao sabracajnu i odemo mi u hitnu mozda oko 1 sat iza ponoci. Prvo pitaju za osiguranje i onda cijela procedura da potvrde isto pa tek onda u red na cekanje. Nekih 10tak ljudi u hodniku cekaju pomoc. Neki povracaju, neki se po klupama valjaju od bolova ali doktori okom ne mrdaju vec onako polaganice rade. Uglavnom tek negdje oko 6 ujutro smo dosli do doktora koji je nonsalantno usao pogledao dokumentaciju, obavio neki nazovi pregled i poslao buraza na snimanje vrata i kicme koje smo opet cekali par sati da bi napokon negdje oko 10 ujutro doktor ponovo dosao i pregledao nalaze i odredio terapiju.

Mogu reci iako ima ovakvih primjera kao sto je ovaj iz Posusja koji treba biti sankcionisan, nasi ljekari su puno bolji od ovih ovdje. Licno sam zavrsio par puta u poluklinici u Zenici u sitne sate ali je uvijek osoblje bilo vise no spremno da se pobrine o meni.

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 20/03/2007 22:33

Ja_Ja wrote:Uvijek ima gore od goreg. Covjek bi rekao savremenija drzava puno je to bolje i ustimanije ali i nije tako..

Evo jedan slucaj iz SAD-a :

Buraz imao sabracajnu i odemo mi u hitnu mozda oko 1 sat iza ponoci. Prvo pitaju za osiguranje i onda cijela procedura da potvrde isto pa tek onda u red na cekanje. Nekih 10tak ljudi u hodniku cekaju pomoc. Neki povracaju, neki se po klupama valjaju od bolova ali doktori okom ne mrdaju vec onako polaganice rade. Uglavnom tek negdje oko 6 ujutro smo dosli do doktora koji je nonsalantno usao pogledao dokumentaciju, obavio neki nazovi pregled i poslao buraza na snimanje vrata i kicme koje smo opet cekali par sati da bi napokon negdje oko 10 ujutro doktor ponovo dosao i pregledao nalaze i odredio terapiju.

Mogu reci iako ima ovakvih primjera kao sto je ovaj iz Posusja koji treba biti sankcionisan, nasi ljekari su puno bolji od ovih ovdje. Licno sam zavrsio par puta u poluklinici u Zenici u sitne sate ali je uvijek osoblje bilo vise no spremno da se pobrine o meni.

hoce to u ameriki...kako gdje i kako koja bolnica doduse, al se desava...kazu. :roll:

amrino

Post by amrino » 21/03/2007 09:26

Fuj... :oops:
I onda se još oni s medicine pocnu nesto kao zaliti...tesko im...haman ih eto neko puskom natjerao da polazu Hipokratovu i da se bave tim zvanjem...To na fakultetu treba rjesavati- izgleda mi da se najbitnijim stvarima poklanja najmanje paznje...a ne daj Boze da ti se jos nasmije, utjesi te ili orhabri...a to im je u opisu posla- koliko se ja razumijem. Ja sam se zaklela da od mene nikad niko mito nece dobiti pa makar umrla ispred CUM-a... :x

mostarac

Post by mostarac » 21/03/2007 09:44

Lijepi rat. Tad si mu umjesto mita pokazivao pistolj, pa da razmisli hoce li se kurcit :D
U ratu bi ova doktorica i sestre bile ohladjene sekundarno i neka bi. Nije onaj rat bio los bas za sve stvari, nije majke mi :)

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 21/03/2007 09:57

mostarac wrote:Lijepi rat. Tad si mu umjesto mita pokazivao pistolj, pa da razmisli hoce li se kurcit :D
U ratu bi ova doktorica i sestre bile ohladjene sekundarno i neka bi. Nije onaj rat bio los bas za sve stvari, nije majke mi :)

Slozio bi se sa tobom... :lol: :D

angevin

Post by angevin » 21/03/2007 10:03

Sto se nacitah komentara, sve sami profesionalci koji bez greske obavljaju svoj posao :-)
ovako je uvijek kada je zdravstvo u pitanju. Drvlje i kamenje. Neki papak unisti preduzece, ostavi stotine ljudi bez place i dobije novo da ga unisti. Doktor napravi gresku i najeb'o je do kraja.
Trebali bi vas sve staviti u poziciju da samo jedan dan odslusate 50-ak pacijenata od kojih je pola doslo u ambulantu jer nema sta pametnije raditi.
Ne kazem da su ljekari uvijek upravu, ali ipak , nije ni novinarsko maslo za ramazana.

Post Reply