Ima te li domacih jarana

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
DZONPI
Posts: 1116
Joined: 03/05/2009 14:19

#1 Ima te li domacih jarana

Post by DZONPI »

Vozdra dijasporo.Kako vi sa ovim domacim ja nikako.Kurce se ko ona standardna sta hoces ja sam odavde rodjeni Holandzanin u stilu rodjenih Sarajlija mada sam isti taj ali nevolim kurcenja na osnovu adrese.Meni su zesci supci skrti zlobni zavisni.Fakat imate li domacina iz zemlje u kojoj zivite raju ali bas jarana ne poznanika.Ja kolko raje znam iz bivse Juge niko ama bas niko se nedruzi sa domacim.Nije do nas sto znaci da su ovi teski primitivci.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11096
Joined: 15/01/2010 18:31

#2 Re: Ima te li domacih jarana

Post by Jack Be Nimble »

Mislim da je do nas. Tek kada sam se odvojio od nasih poceo se druziti sa domacinima i ostalim svijetom (japanac, indijac, holandzanin, senegalac itd). Istina da je malo lakse poceti prijateljstvo sa strancem jer obadvojica imamo istu pricu u poredjenju sa domacinom ali sve se moze kada izadje iz svoje komfort zone. Imam raje iz bivse Juge koji isto tako mogu sa svakima ali ima onih kao sto si ti sam sebe opisao da nemogu da svate mene kako mogu sa Amerikancem piti pivu.

Ako je moj stari mogao izaci sa rajom sa posla na pivu i u svojim 60tim sjediti za stolom sa Majklom, Dzordzom i Stefani valjda i ja mogu.

Al' u svojim mladim godinama u vrijeme srednje sam pricao istu pricu kao i ti.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3 Re: Ima te li domacih jarana

Post by insomnia78 »

Samo tak'ih i imam :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#4 Re: Ima te li domacih jarana

Post by Zviz »

Nekog blizeg prijateljstva nemam. Ono poznanstvo ja, ali vise svak svakoga izbjegava. Nasi se ovdje pretezno hrane lazima, pa mi mrsko slusati njihova ubjedjivanja te uspjehe na jeziku. Ko kakvi klinci kad se hvale ciji je veci.

Rijetko kad mozes nesto pametno cuti od nasih osim, da svak zna nekoga sto nesto svejcuje itd. Bar je tako u okruzenju gdje zivim.

A postoje i podjele odnosno grupacije oni sto su dosli prije rata, za vrijeme rata i poslje rata. Razlikuju se mnogo. :oops:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#5 Re: Ima te li domacih jarana

Post by Danguba »

DZONPI wrote:Vozdra dijasporo.Kako vi sa ovim domacim ja nikako.Kurce se ko ona standardna sta hoces ja sam odavde rodjeni Holandzanin u stilu rodjenih Sarajlija mada sam isti taj ali nevolim kurcenja na osnovu adrese.Meni su zesci supci skrti zlobni zavisni.Fakat imate li domacina iz zemlje u kojoj zivite raju ali bas jarana ne poznanika.Ja kolko raje znam iz bivse Juge niko ama bas niko se nedruzi sa domacim.Nije do nas sto znaci da su ovi teski primitivci.
ne valjaju ti domaci - *urce se
ne valjaju ti zeme - pojedose sve i samo se grebu

s'kim ti u stvari mozes :-) :D
DZONPI
Posts: 1116
Joined: 03/05/2009 14:19

#6 Re: Ima te li domacih jarana

Post by DZONPI »

Dobro pitanje.Jebiga kad uletis u tudju zemlju i zeme su tudji nema veze sto je iz otamo ipak nisi sanjim djelio djetinstvo ganjo trebe mariso se nemas zajednicku proslost.Za domace govorim jer je nemoguce hajde mi stariji ali kad pogledam i djecu od nasih zema isti slucaj.Normala druzimo se mi na poslu skoli i to pozdrav na ulici ali to ti je pasa sve radi kucnog reda nem havera da mu dodjes u 3 u noci pa da se malo ispricate sve je nekako na rastojanju oprezno sto bi rekli.Imam ja havera stranaca raznih ali ovdje je prica o domacim.Oni su zesce geto zivota mi.Konto sam da se mi djelimo na ove ili one ja licno ne ali ovi su zestina no koment.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#7 Re: Ima te li domacih jarana

Post by Zviz »

DZONPI wrote:Dobro pitanje.Jebiga kad uletis u tudju zemlju i zeme su tudji nema veze sto je iz otamo ipak nisi sanjim djelio djetinstvo ganjo trebe mariso se nemas zajednicku proslost.Za domace govorim jer je nemoguce hajde mi stariji ali kad pogledam i djecu od nasih zema isti slucaj.Normala druzimo se mi na poslu skoli i to pozdrav na ulici ali to ti je pasa sve radi kucnog reda nem havera da mu dodjes u 3 u noci pa da se malo ispricate sve je nekako na rastojanju oprezno sto bi rekli.Imam ja havera stranaca raznih ali ovdje je prica o domacim.Oni su zesce geto zivota mi.Konto sam da se mi djelimo na ove ili one ja licno ne ali ovi su zestina no koment.
Preselis se u jedan od dva gheta (u Danskoj), tj. Randers ili Sønderborg i miran si po tom pitanju, ali vjeruj mi ponam nasih kojii su pobjegli iz tih kvartova. Neki su opsiali situaciju, sramotno, a zna biti i previse. Kazu zalogaji se broje. Ja mislim, da poslje St. Louis-a su ta dva gradica, samo u mirkro velicini grupisani po pitanju iz BiH. U tim kvartovima nema ulaza, da nemozes naci bar tri stana sa ljudima iz BiH.
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#8 Re: Ima te li domacih jarana

Post by Keiko »

insomnia78 wrote:Samo tak'ih i imam :D
I ja isto. Ne poznajem i ne družim se ni sa jednom jedinom osobom iz ex-Yu.
broj dva
Posts: 4624
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#9 Re: Ima te li domacih jarana

Post by broj dva »

DZONPI wrote:Vozdra dijasporo.Kako vi sa ovim domacim ja nikako.Kurce se ko ona standardna sta hoces ja sam odavde rodjeni Holandzanin u stilu rodjenih Sarajlija mada sam isti taj ali nevolim kurcenja na osnovu adrese.Meni su zesci supci skrti zlobni zavisni.Fakat imate li domacina iz zemlje u kojoj zivite raju ali bas jarana ne poznanika.Ja kolko raje znam iz bivse Juge niko ama bas niko se nedruzi sa domacim.Nije do nas sto znaci da su ovi teski primitivci.
-------
Razmisljas kao tinejdzer. Dakle svi holadjani su primitivci a mi smo kulturna raja ? Ne brini se, proci ce te to. Vjerovatno kad krenes radit i upoznavat ljude kroz rad a ne kroz video igrice ili muzicke ukuse ili zemlju porjekla.
Licno imam prijatelje medju "urodjenicima", strancima i nasom dijasporom. Ljudi ko ljudi, neko ti legne neko ti na zivce ide, bez obzira na jezik ili religiju ili omiljeni fudbalski tim...
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#10 Re: Ima te li domacih jarana

Post by Itakoto »

Neki od nas ima ju a neki nema ju. :D
Mislim da vecina dijasporaca im a domacih jarana. eto. :oops: :run:
DZONPI
Posts: 1116
Joined: 03/05/2009 14:19

#11 Re: Ima te li domacih jarana

Post by DZONPI »

Kakav ba tinejdjer ja sam djuturum.Slusaj vjeruj mi zvao komsije na rodjendane feste kafu mislim na domace znas koji je odgovor,nemam vremena zena mi ima neku obavezu umoran sam .Oni ba nece kontakt sami sa sobom a nas gledaju ko da sam sa grane pao.E sta mene nervira a to je da taj isti domaci papak nije mako dalje od firme i kuce a meni se preserava on ko faca jebiga eto on je domaci.nekazem da su svi ali njemu dinar izvuc il da casti a vole tudje kad bi govno bilo.Neznam ali kako sam duze covjek vidi vise.radim ja pasa godinama poso kuca nema usput na pivu to je za njih luksuz e kad je djaba kad firma tipla onda idu bez razmisljanja.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#12 Re: Ima te li domacih jarana

Post by iTo »

Dok sam zivjeo u Austiji izbjegavao sam nasu stoku jer je sve go papak bio... poznavao sam dosta nasih likova ali se sa njima nisam druzio, samo zdravo za zdravo na ulici...
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#13 Re: Ima te li domacih jarana

Post by Itakoto »

iTo wrote:Dok sam zivjeo u Austiji izbjegavao sam nasu stoku jer je sve go papak bio... poznavao sam dosta nasih likova ali se sa njima nisam druzio, samo zdravo za zdravo na ulici...
Zviz, jes' to ti? :D
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#14 Re: Ima te li domacih jarana

Post by iTo »

Itakoto wrote:
iTo wrote:Dok sam zivjeo u Austiji izbjegavao sam nasu stoku jer je sve go papak bio... poznavao sam dosta nasih likova ali se sa njima nisam druzio, samo zdravo za zdravo na ulici...
Zviz, jes' to ti? :D

on je u Danskoj ?
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#15 Re: Ima te li domacih jarana

Post by Zviz »

Od vecine nasih te samo moze glava boliti. Ima svakakvih, ali normalnih i umjerenih najmanje. Meni kurcenja i dokazivanja idu najvise na onu stvar. A ima i ovih koji se bace u mangupski kriminal pa se napusu i pocnu da prosipaju svoje suplje ... Kakve provalije nasi po Danskoj izvaljuju to je nadmasilo i mastovito razmisljanje pisaca fikcije.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#16 Re: Ima te li domacih jarana

Post by Itakoto »

Aaa, sram ih bilo. Mozes misliti sta onda Danci misle o nama? :D
Koji ste vi samo mizantropi... :run:

p.s. Zviz, slabo ti ide maternji jezik, "provalijo" jedna. :oops:
Post Reply