Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post Reply
šatirana_ljubičica

#1 Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by šatirana_ljubičica » 05/09/2014 10:22

Nekad kad razmislim..ma ima..a onda drugi put kad razmislim..nema naravno.
Kakva su vaša razmišljanja?Hoćete li uopšte izaći na izbore?
Realno...nije neka garnitura izbornog tijela, ma nije nikad ni bila, pogotovo sad..kad su skoro sve nade potopljene a maske su poprilično spale ....

Šta mislite?Hoćemo li na zelenu granu i ako ćemo, s kim bi mogli?

Jesmo li ovo svjedoci one izreke: ''Kakav narod, takva i vlast''

Možemo li bolje?Znamo li šta bi bilo bolje?

Hvala na odgovorima.

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by japin_mutapi » 05/09/2014 10:47

dali ste za DA ili ste za NE

NIN

#3 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by NIN » 05/09/2014 10:50

Po meni, nema!

AhmetShabo

#4 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by AhmetShabo » 05/09/2014 10:54

nije to vise pravo pitanje. strnaka se nakotilo da to nije normalno. Problem je u ustavu i drzavnom uredjenju.za kog god da glasamo nama ce biti isto,a politiacrima isto tako, samo sto je njima dobro, nama lose.

dalje

#5 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by dalje » 05/09/2014 10:57

Ima. Ima 200 stranaka punih lopova amatera i lopova profesionalaca.
I potpuno je nebitno za koju stranku ćeš glasati jer će i onako svi završiti u vladajućoj koaliciji.

dinooh

#6 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by dinooh » 05/09/2014 10:58

Jucer otvori onu anketu na klix-u. Procita imena i stranke i ugasi tab.

ultima_palabra

#7 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by ultima_palabra » 05/09/2014 11:00

Na svakom listiću ima bar jedno ime koje vam je pozitivnije od ostalih... izađite i zaokružite njega.

Uhljebljeni će sigurno izaći... jel mislite da su oni pametniji od vas, pa im dajete ovlaštenje da odlučuju i u vaše ime?

dalje

#8 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by dalje » 05/09/2014 11:02

ultima_palabra wrote:Na svakom listiću ima bar jedno ime koje vam je pozitivnije od ostalih... izađite i zaokružite njega.

Uhljebljeni će sigurno izaći... jel mislite da su oni pametniji od vas, pa im dajete ovlaštenje da odlučuju i u vaše ime?
Pa oni i treba da glasaju jer njima život i posao zavisi od toga.
Nas ostale realno treba da boli qrc jer 20 godina je pokazalo da je običnom čovjeku potpuno svejedno ko će biti u vlasti.
Sistem je takav i na izborima se ništa ne može promjeniti.

weredsf

#9 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by weredsf » 05/09/2014 11:05

NIN wrote:Po meni, nema!
Na svu srecu su otvorene liste pa se moze naci

ultima_palabra

#10 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by ultima_palabra » 05/09/2014 11:05

dalje wrote:
ultima_palabra wrote:Na svakom listiću ima bar jedno ime koje vam je pozitivnije od ostalih... izađite i zaokružite njega.

Nas ostale realno treba da boli qrc jer 20 godina je pokazalo da je običnom čovjeku potpuno svejedno ko će biti u vlasti.
I da je tako, a nije... ja bih glasao samo zato da se njima userem u ćeif. But that's just me...

Rizvan

#11 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by Rizvan » 05/09/2014 11:13

Izbor je nikakav. Što je najgore na federalnom i državnom nivou jedini kandidati koji mi djeluju kompetentno su iz SDA i SDP-a, ali ako dam glas njima, automatski glasam i za stranku. :twisted: Na kantonalnom nivou ni u ovim velkim strankama mi nema niko zanimljiv, tako da ću baciti glas na totalne autsajdere, čisto da smanjim procenat ovim ublehaškim strankama Radom za boljitak, BOSS, BPS, koje imaju šansi da pređu izborni prag. :oops:

nightvision

#12 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by nightvision » 05/09/2014 11:26

kao sto neko vec rece, ima pojedinaca za koje se moze glasati ali automatski glasas i za stranku a u principu sve do jedne je zapravo organizovana mafija i to pravno registrovana...

da se iz polikite i nekih stranaka mogu izbaciti pojedini ljudi i njihov uticaj moglo bi se i imati izbora. ovako - tesko bas. mada kontam ovaj put DF-u pokloniti glas, ako nista drugo da bar smanjim sanse kriminalaca iz sda i sdp da formiraju vladu sa apsolutnom vecinom. to bi tek onda bilo pljackanje, iako su vec opljackali prakticno sve sto se moglo opljackati. jos je ostalo samo da telekom i elektrodistribuciju da prodaju.

zippoo87

#13 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by zippoo87 » 05/09/2014 11:28

dalje wrote:

sa ovakvim razmisljanjem neces daleko dobaciti...
naravno da ima,uvijek je bilo izbora...samo sto kod nas pola glasaca ne izadje i onda ostave onoj drugoj polovici da biraju a u toj drugoj polovici je opet 2/3 ovih sto su vec na drzavnim jaslama i sto su budzetlije i onda ocekujete od 1/6 da donose promjene ?
eh ne ide to tako...svako treba da malo razmisli,da krene OD SEBE,i da on prvi glasa za nekog koga ne smatra lopovom i losim izborom a ne da kao papagaji pricaju "ne moze se nista promijeniti"

vece promjene se mogu ocekivati tek kada izlaznost bude 80-90%...i kada novi glasovi dodju da odlucuju a ne ovi sto zavise od sistema

p.s. ja cu glasati na Nasu stranku

šatirana_ljubičica

#14 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by šatirana_ljubičica » 05/09/2014 11:42

Šta mislite o ovim poznatim ličnostima iz svijeta kulture i sl., što na sva zvona ulaze u stranke?Ima li to neku drugu priču, pozadinu.
Vidjeh Zana Marjanović dala intervju zašto je uz Radončića, pa me baš interesuje vaše mišljenje.

aCme

#15 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by aCme » 05/09/2014 11:49

Da se mi smjestimo pa ćemo vidjeti dalje :mrgreen:

Rizvan

#16 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by Rizvan » 05/09/2014 11:50

šatirana_ljubičica wrote:Šta mislite o ovim poznatim ličnostima iz svijeta kulture i sl., što na sva zvona ulaze u stranke?Ima li to neku drugu priču, pozadinu.
Vidjeh Zana Marjanović dala intervju zašto je uz Radončića, pa me baš interesuje vaše mišljenje.
Nažalost to je najveći dokaz nezrelosti naših glasaća. :( Stranke ih uzimaju da im podignu rejting, iako nemaju nekih kompetencija za bavljenje politikom. A narod glasa za simpatična im lica sa malih ekrana, bez i da razmišlja da će sutra ti isti estradnjaci i sportaši odlučivati o budžetu, trebati biti sposobni da imaju svoje vlastito ja u nekim važnijim pregovorima itd.

zippoo87

#17 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by zippoo87 » 05/09/2014 11:58

šatirana_ljubičica wrote:Šta mislite o ovim poznatim ličnostima iz svijeta kulture i sl., što na sva zvona ulaze u stranke?Ima li to neku drugu priču, pozadinu.
mislim da nema na taj nacin na koji ti mislis...ali ima indirektnu jer kultura je kod nas potpuno unistena i meni je sasvim normalno da se ljudi koju rade u toj bransi angazuju i licno pokusaju da poprave stanje i urede neku oblast

to mi je ok i cak pozeljno...jer ko bolje od njih sami zna sta su problemi u kulturi,sportu...itd

btw.prekucer bila konvencija SDPa u Gracanici i bio Bakir H.,kao i Niksis ...kakve one gluposti valjaju i sta pricaju...pa mislim da se samo totalna budala moze primiti na one lazi i budalastine
kaze Bakir H. da je Damir Hadzic preuzeo "BH nebo",da nam napravise puteve a da ce uskoro "Preuzeti" i vode...eto koliko su dobri

a ja koliko znam,pare od "neba" i dalje idu susjedima...kome oni lazu ?

parangal_

#18 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by parangal_ » 05/09/2014 12:01

naravno da nema. demokratija, glasanje vise nije nacin... ako je ikad bio.

IcedMFEarth

#19 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by IcedMFEarth » 05/09/2014 12:07

Najgore što se može uraditi je ne glasati. Ja još nikoga nisam upozno da se ne žali na državu, a 50 % ljudi se i ne potrudi čak da jednom u 4 godine stavi par iksića.

parangal_

#20 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by parangal_ » 05/09/2014 12:10

baš suprotno... to je neka osnovna demagogija koja nam se servira, da treba mrdnuti guzicom i angažovati se kroz glasanje.

dalje

#21 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by dalje » 05/09/2014 12:17

zippoo87 wrote:
dalje wrote:

naravno da ima,uvijek je bilo izbora...samo sto kod nas pola glasaca ne izadje i onda ostave onoj drugoj polovici da biraju a u toj drugoj polovici je opet 2/3 ovih sto su vec na drzavnim jaslama i sto su budzetlije i onda ocekujete od 1/6 da donose promjene ?
eh ne ide to tako...svako treba da malo razmisli,da krene OD SEBE,i da on prvi glasa za nekog koga ne smatra lopovom i losim izborom a ne da kao papagaji pricaju "ne moze se nista promijeniti"

vece promjene se mogu ocekivati tek kada izlaznost bude 80-90%...i kada novi glasovi dodju da odlucuju a ne ovi sto zavise od sistema

Od ovih sadašnjih krimi političara su gori samo kokuz političari. Smećari tipa NS. Klošari koji nemaju za kifle al ufatili se politike nebili i oni zaradili koju marku.
Ajd kad me krade sposobniji od mene, zahebo me, ja ispao budala, on pametan, svaka mu čast. Al kad gluplji hoće da me zahebe... kad klošar krene stopama uspješnih lopina...

zippoo87

#22 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by zippoo87 » 05/09/2014 12:21

parangal_ wrote:baš suprotno... to je neka osnovna demagogija koja nam se servira, da treba mrdnuti guzicom i angažovati se kroz glasanje.
ovaj idol se maksuz registrovao da nas ubjedjuje da ne glasamo :D
sada se kampanje vode preko foruma ,napredovali smo pravo :P
kako bi ja ove morone sto se registruju i sto pisu samo po "politici" pdf-u...po kratkom postupku bananama pocastio
kume ti da imas sta u toj svojoj glavi,ne bi slusao nekoga drugog i regao se ovdje,da prosipas neciju drugu pricu i demagogiju...probaj nekada i svoj mali mozgic angazovati,mozda ti nekada donese i vise para od 10ak KM,koliko sada dobijes ;)

dalje

#23 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by dalje » 05/09/2014 12:22

zippoo87 wrote:
mislim da nema na taj nacin na koji ti mislis...ali ima indirektnu jer kultura je kod nas potpuno unistena i meni je sasvim normalno da se ljudi koju rade u toj bransi angazuju i licno pokusaju da poprave stanje i urede neku oblast

to mi je ok i cak pozeljno...jer ko bolje od njih sami zna sta su problemi u kulturi,sportu...itd
Da poprave stanje kućnog budžeta.

doktor78

#24 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by doktor78 » 05/09/2014 12:22

Od 1996.,tj. od kad imam pravo glasati, na sve izbore, bilo lokalne, bilo opste sam izlazio i glasao. Ove godine cu izaci samo da ponistim svoje listice da stoka ne bi istim manipulisala. Nema vise ni stranke, a ni pojedinca koji moze dobiti moj glas, jer sam se bukvalno u sve razocarao.

zippoo87

#25 Re: Ima li se za koga glasati...ali, realno?!

Post by zippoo87 » 05/09/2014 12:46

dalje wrote:
zippoo87 wrote:
dalje wrote:

Od ovih sadašnjih krimi političara su gori samo kokuz političari. Smećari tipa NS. Klošari koji nemaju za kifle al ufatili se politike nebili i oni zaradili koju marku.
Ajd kad me krade sposobniji od mene, zahebo me, ja ispao budala, on pametan, svaka mu čast. Al kad gluplji hoće da me zahebe... kad klošar krene stopama uspješnih lopina...
ovim postom si pokazao da ti ustvari i jesi samo neinteligentan i nista vise...nema potrebe dalje sa tobom pricati...
P.S. informisi se malo prije nego li napises ovakvu nebulozu i u buducnosti

Post Reply