Ima li ko kakvu pametnu?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
showman

Ima li ko kakvu pametnu?

Post by showman » 16/06/2011 16:27

nešto kontam da organizujem neki party za mlade gdje bi sve bio besplatno ali kojim bi privukao sponzore i nešto čvaknuo para :) . Nema se posla pa fol nešto razmišljam da uvežem dobar party sa Facebookom, dodam koji telekom sa SMS-om s nekim kvizom ili kakvim pivom. Da napravim ludnicu u gradu poput MTV-a s kupanjem u pjeni i dobrim kokama. Napravim projekat i zaposlim sve nas forumaše koji nemamo posla :-D
Ima li ko kakvu pametnu ideju? Svaku pametnu plaćam kupanjem u pjeni sa gologuzom meleskinjom.

JoseMujica

Re: Ima li ko kakvu pametnu?

Post by JoseMujica » 16/06/2011 16:34

ne trebaš ništa plaćat al kao pomoć nezaposlenim evo iz iskustva:

Moraš prvo krenut od Facebook grupe, da se skupi raje i raširi vijest

Coca-Cola te vazda može pogurati barem sa njihovim proizvodima, suncobranima, reklamnim stolovima i frižiderima, ali ako si dovoljno sposoban da im prodaš tu ideju.

znači to ti je jedan od mogućih sponzora za bezalkoholu i imaš neku solidnu infrastrukturnu osnovu...nazovi to coca-cola party i maš temelj, a nek raja donosi alkohol ko šta pije.

a ostalo ganjaj telekome i ove firme što ne znaju šta će od para, i npr. Jami za mezu

ako znaš kakve lokalne svirače da se probijaju, smuntaj i njih da sviraju za slavu i na konju si

sretno :thumbup: i nek ne ostane samo na ideji

ExNihilo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post by ExNihilo » 16/06/2011 16:39

showman wrote:nešto kontam da organizujem neki party za mlade gdje bi sve bio besplatno ali kojim bi privukao sponzore i nešto čvaknuo para :) . Nema se posla pa fol nešto razmišljam da uvežem dobar party sa Facebookom, dodam koji telekom sa SMS-om s nekim kvizom ili kakvim pivom. Da napravim ludnicu u gradu poput MTV-a s kupanjem u pjeni i dobrim kokama. Napravim projekat i zaposlim sve nas forumaše koji nemamo posla :-D
Ima li ko kakvu pametnu ideju? Svaku pametnu plaćam kupanjem u pjeni sa gologuzom meleskinjom.

:lol:

Not My Idea

Post by Not My Idea » 16/06/2011 16:41

nije losa ideja al mi se cini da se ti ili salis ili nisi svjestan koliko je to tesko izvest.
konkretno, osiguranje te velicine partija je kljucno. kontrola raje koja ulazi i ponasanja nije jednostavna kao sto se mozda cini.
mjesto partija, pronalazak sponzora, ubjedjivanje istih.. :roll:
da je to lako organizovat bilo bi toga svaki vikend...
nemoj me shvatit pogresno, ne bi da te obeshrabim samo trebas bit svjestan ovakvih poteskoca.
mozda da pokusas stupit u vezu s onom Lejlom Barakovic, em je uhodana em "poznata" u tim krugovima...

pozdrav tebi i sretno

ExNihilo

Post by ExNihilo » 16/06/2011 16:51

Ideja je retardirana. Pokretač je vjerovatno dijete od 13 godina kojem su uzor razni pederčići koje gleda po MTV, pa da mu je biti poput njih.

Prvo, ne možeš otici u bh telecom ili bilo koju firmu i reći "dajte para, hocu party napravit".
Moraš imati neki tip omladinske organizacije, nevladine organizacije, napisati projekat (što nije p... dim) i aplicirati.
A projekat će ti proći samo i isključivo ako je društveno angažiran. Ta priča "oni imaju para ko govana, samo trebaš tražit" je glupost. Firme žele da se prikažu u svjetlu promotora društvenih vrijednosti, sporta, zdravlja, edukacije a ne "koka u bazenu".

Bježi ba..

detroit-mercy

Post by detroit-mercy » 16/06/2011 18:06

showman wrote:nešto kontam da organizujem neki party za mlade gdje bi sve bio besplatno ali kojim bi privukao sponzore i nešto čvaknuo para :) . Nema se posla pa fol nešto razmišljam da uvežem dobar party sa Facebookom, dodam koji telekom sa SMS-om s nekim kvizom ili kakvim pivom. Da napravim ludnicu u gradu poput MTV-a s kupanjem u pjeni i dobrim kokama. Napravim projekat i zaposlim sve nas forumaše koji nemamo posla :-D

Odes u Zenicu u posjetu Gashiju, zatrasis love od njega uz obecanje da ces mu reklamirati firmu. E onda kada sve to posavis, onda u sredini velika reklama za Gashijevu firmu "Gashi Leasing" :mrgreen:

showman

Post by showman » 16/06/2011 21:59

Ellinor wrote:Ideja je retardirana. Pokretač je vjerovatno dijete od 13 godina kojem su uzor razni pederčići koje gleda po MTV, pa da mu je biti poput njih.

Prvo, ne možeš otici u bh telecom ili bilo koju firmu i reći "dajte para, hocu party napravit".
Moraš imati neki tip omladinske organizacije, nevladine organizacije, napisati projekat (što nije p... dim) i aplicirati.
A projekat će ti proći samo i isključivo ako je društveno angažiran. Ta priča "oni imaju para ko govana, samo trebaš tražit" je glupost. Firme žele da se prikažu u svjetlu promotora društvenih vrijednosti, sporta, zdravlja, edukacije a ne "koka u bazenu".

Bježi ba..

Prije bih rekao da ti imaš 15 s obzirom na izražavanje. Vidiš, s tom kako kažeš "retardiranom" idejom prošle godine sam zaradio 8000 KM. Najbolji su mi tipovi poput tebe koji sjede ništa ne rade i pljuju po svima koji nešto žele uraditi. Ja bar imam retardiranu ideju, ali ti buraz nemaš nikakvu i takav ćeš ostati do kraja života.

ExNihilo

Post by ExNihilo » 16/06/2011 22:26

Pa ako ti je ideja tako unosna i već ti donosi planirani profit - što dolaziš ovdje i tražiš savjete?

Uostalom, gdje je bio taj dernek, kako niko nije čuo za njega?

Ajde, idi briši sline.

Not My Idea

Post by Not My Idea » 16/06/2011 23:57

@Ellinor: cemu takav stav/napadanje/ismijavanje covjeka koji ti nista nije uradio?

zar nije ljepse pozeljet mu srecu, nece uzet nista iz tvog novcanika

ExNihilo

Post by ExNihilo » 17/06/2011 00:05

Traži mišljenje forumaša o ideji i ja sam mu dao svoje mišljenje da je ideja glupa. I obrazložio zašto to mislim.

U suštini mu pomažem. Neće se obrukati i neće baciti pare niz vodu.

Ako je već pun kreativne energije neka je usmjeri na nešto korisnije od pokušaja da replicira MTV derneke.

showman

Post by showman » 17/06/2011 12:27

Ellinor wrote:Pa ako ti je ideja tako unosna i već ti donosi planirani profit - što dolaziš ovdje i tražiš savjete?

Ajde, idi briši sline.

Volio bih kad bi mi mogao ti obrisati sline. Onako face to face. Usput dao si mi super ideju, da napravim trke jednoćelijskih organizama kao što si ti. Pobjenik je onaj koji ostavi najviše slinavog traga iza sebe, a osvojit će nagradu knjigu bontona i kućnog vaspitanja.

ExNihilo

Post by ExNihilo » 17/06/2011 15:39

Pričaš o bontonu, a pozivaš na fizički sukob?

anthraxQ
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

Post by anthraxQ » 20/06/2011 14:16

showman wrote:
Ellinor wrote:Pa ako ti je ideja tako unosna i već ti donosi planirani profit - što dolaziš ovdje i tražiš savjete?

Ajde, idi briši sline.

Volio bih kad bi mi mogao ti obrisati sline. Onako face to face. Usput dao si mi super ideju, da napravim trke jednoćelijskih organizama kao što si ti. Pobjenik je onaj koji ostavi najviše slinavog traga iza sebe, a osvojit će nagradu knjigu bontona i kućnog vaspitanja.

hahaha... :lol: :lol: :lol:

3xa

Post by 3xa » 22/06/2011 12:45

Ellinor wrote:Ideja je retardirana. Pokretač je vjerovatno dijete od 13 godina kojem su uzor razni pederčići koje gleda po MTV, pa da mu je biti poput njih.

Bježi ba..

Citajuci tvoj post pretpostavila bih da si iz marketinga ili sl. jer sam i ja i sve sto si rekao si u pravu. Ali stav koji si zauzeo "niko pametniji od mene" je zalostan. Sigurna sam da uzivo nemas toliko samopouzdanja. Zao mi je, i ja sam iskrena kao i ti:)

ExNihilo

Post by ExNihilo » 22/06/2011 13:10

3xa wrote:
Citajuci tvoj post pretpostavila bih da si iz marketinga ili sl. jer sam i ja i sve sto si rekao si u pravu. Ali stav koji si zauzeo "niko pametniji od mene" je zalostan. Sigurna sam da uzivo nemas toliko samopouzdanja. Zao mi je, i ja sam iskrena kao i ti:)

Čitajući tvoj post pretpostavio bih da imaš nadnaravne sposobnosti kada možeš dati psihološki profil moje ličnosti na osnovu tog jednog posta koji si citirala. Drži se ipak marketinga.

I ne, nisam iz marketinga :wink:

3xa

Post by 3xa » 22/06/2011 13:23

Ellinor wrote:
3xa wrote:

Čitajući tvoj post pretpostavio bih da imaš nadnaravne sposobnosti kada možeš dati psihološki profil moje ličnosti na osnovu tog jednog posta koji si citirala. Drži se ipak marketinga.

I ne, nisam iz marketinga :wink:

Mislim da je ljepota zivjeti i druziti se s tobom. Ako mislis da plijenis paznju jakim "sukovima", upravu si, ali u jako negativnom kontekstu.

ExNihilo

Post by ExNihilo » 22/06/2011 13:30

Prije svega, hvala na lijepim riječima. I ovo nije ironično.

A zatim da te upitam - da li stvarno misliš da je smisao tvog života detektovati "bad guys" i spustiti ih na zemlju po svaku cijenu, jer svakako odaješ takav dojam.

Opusti se. Nigdje nisam rekao da sam "pametniji od svih", samo od pokretača teme :lol:

Not My Idea

Post by Not My Idea » 22/06/2011 13:31

:roll:

3xa

Post by 3xa » 22/06/2011 13:34

Ellinor wrote:Prije svega, hvala na lijepim riječima. I ovo nije ironično.

A zatim da te upitam - da li stvarno misliš da je smisao tvog života detektovati "bad guys" i spustiti ih na zemlju po svaku cijenu, jer svakako odaješ takav dojam.

Opusti se. Nigdje nisam rekao da sam "pametniji od svih", samo od pokretača teme :lol:

Bad guys se sami odaju, a i sami prozovu. To su tvoje rijeci, ne moje. Sto se tice smisla zivota, ne, moj smisao je mnogo dublji. Samo, vrlo cesto stanem na stranu i u odbranu osoba koje su napadnute iz nikakvog razloga.

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 22/06/2011 13:37

:lol: :lol: :lol: :lol:

ExNihilo

Post by ExNihilo » 22/06/2011 13:39

Upravu si, ne znam samo kako je preživio moj napad. Zaslužujem zabranu pristupa.

Samo ne znam šta ćemo sa fizičkim prijetnjama pokretača teme :roll:
Ko će mene zaštiti, jel pristaješ da volontiraš? Il samo štitiš na forumu?

3xa

Post by 3xa » 22/06/2011 13:41

ocito je vrijeme da odem sa ove teme
pozdrav, snaci ces se ti

hurmasica

Post by hurmasica » 22/06/2011 15:30

evo jedne ideje.s obzirom na pomodarstvo nekakvih kretenskih gej parada, mogao bi organizirati hetero paradu. eto mislim da je to ako nista dobra ideja za temetiku tog tvog okupljanja. Isprintaj maice na natpisima da svi hetero hoce seksualne slobode i da nas gejevi puste na miru jer zivjeti od njih se ne moze lol :lol:
Mislim da bi to bila udarna vijest na svim tv-ima i portalima.

showman

Post by showman » 22/06/2011 16:55

Ellinor wrote:Upravu si, ne znam samo kako je preživio moj napad. Zaslužujem zabranu pristupa.

Samo ne znam šta ćemo sa fizičkim prijetnjama pokretača teme :roll:
Ko će mene zaštiti, jel pristaješ da volontiraš? Il samo štitiš na forumu?

Jarane, mislim da tebi treba psihijatar. Očigledno si imao nesretno djetinjstvo.

ExNihilo

Post by ExNihilo » 22/06/2011 23:20

showman wrote:
Jarane, mislim da tebi treba psihijatar. Očigledno si imao nesretno djetinjstvo.

Misliš psiholog? :lol:

Post Reply