ima li Bosnjaka u Bosni ?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply

DeXteR

Post by DeXteR » 26/06/2006 05:54

gluposti.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 26/06/2006 17:09

Ko je ovaj idiot? :x Izdajica i nista vise. Nek ide u "Muslimaniju" kad mu je stalo do te nacije sto nije donijela nista do jada i cemera Bosnjacima kad im vjeru pretvorise u naciju... :x

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 26/06/2006 17:14

Ovakvih gluparija mi je puna glava :roll:
Svakakvih dusmana sada ima, kad cemo ih se rjesiti jadna majko....... :x
p.s. pojedinima bih predlozio da prvo prouce historiju (kad je vec do sada nisu), pa onda nek se jave ako imaju sta reci :sad:
Last edited by Bosanac_21 on 26/06/2006 17:16, edited 1 time in total.

boric

Post by boric » 26/06/2006 17:14

mr__bosnjak wrote:Ko je ovaj idiot? :x Izdajica i nista vise. Nek ide u "Muslimaniju" kad mu je stalo do te nacije sto nije donijela nista do jada i cemera Bosnjacima kad im vjeru pretvorise u naciju... :x

Sluga pokorni beogradski i clan SANU.Jos je on i dobar kakvih ima u Bosni!

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 26/06/2006 17:16

boric wrote:
mr__bosnjak wrote:Ko je ovaj idiot? :x Izdajica i nista vise. Nek ide u "Muslimaniju" kad mu je stalo do te nacije sto nije donijela nista do jada i cemera Bosnjacima kad im vjeru pretvorise u naciju... :x

Sluga pokorni beogradski i clan SANU.Jos je on i dobar kakvih ima u Bosni!

Samo me zanima sta mu daju...? Ne moze valjda bit tako glup da ovo radi tek onako da s´ebe "svoj" narod?

addem

Post by addem » 26/06/2006 17:51

Degenerik.

Batonus

Post by Batonus » 26/06/2006 21:58

Na kome osnove tzv. "Muslimani" opstaju kao narod. Postavljam sebi pitanje o cemu razmisljaju oni koji se tako izjasnjavaju..

Koji je historijski osnov postojanja tog kvazi-naroda?

Mogu se u religijskom smislu izjasniti ko muslimani, a u etničkom kao Crnogorci,Srbi nebitno.

Shvatam postojanje te etnicke skupine u vrijeme ogranicavanja izjašnjavanja u etničkom smislu,ali danas kad postoji puna sloboda u izjašnjavanju zaista ne shvatam...

Ipak istina je da Bošnjaci nisu spomenuti u Ustavu 1974. godine i istina je da "Muslimani" ostaju "Muslimani" sve dok se izjasne drugačije na narednom državnom popisu...

boric

Post by boric » 26/06/2006 22:38

Batonus wrote:Na kome osnove tzv. "Muslimani" opstaju kao narod. Postavljam sebi pitanje o cemu razmisljaju oni koji se tako izjasnjavaju..

Mogu se u religijskom smislu izjasniti ko muslimani, a u etničkom kao Crnogorci,Srbi nebitno.

Shvatam postojanje te etnicke skupine u vrijeme ogranicavanja izjašnjavanja u etničkom smislu,ali danas kad postoji puna sloboda u izjašnjavanju zaista ne shvatam...

Ipak istina je da Bošnjaci nisu spomenuti u Ustavu 1974. godine i istina je da "Muslimani" ostaju "Muslimani" sve dok se izjasne drugačije na narednom državnom popisu...

ja se izjasi na prijeratnom popisu kao Bosnjak!!

Batonus

Post by Batonus » 26/06/2006 23:36

Da Boricu,tu je greska bosnjackog naroda.

Svi su slijepo poslusali SDA koja je predlozila da se 1991. Bosnjaci izjasne kao "Muslimani",kako ne bilo podjele..

Mozda su u datom momentu bili upravu,jer bi s tom podjelom izgubili u mnogim mjestima većinu,pa bi možda Hrvati tad bili većina u Mostaru,ili Srbi u Prijedoru...

boric

Post by boric » 26/06/2006 23:58

Batonus wrote:Da Boricu,tu je greska bosnjackog naroda.

Svi su slijepo poslusali SDA koja je predlozila da se 1991. Bosnjaci izjasne kao "Muslimani",kako ne bilo podjele..

Mozda su u datom momentu bili upravu,jer bi s tom podjelom izgubili u mnogim mjestima većinu,pa bi možda Hrvati tad bili većina u Mostaru,ili Srbi u Prijedoru...

moguce,to bi se sigurno desilo ali sta ce se desiti sad na sljedecem popisu?

opet jedni u klin drugi u plocu!!!

hik-meta

Post by hik-meta » 27/06/2006 05:09

ko zna kada ce sljedeci popis, mozda negdje 2021., a mozda ni tada.

Gorcin

Post by Gorcin » 27/06/2006 12:40

a) zemlja: BiH
b) vjera; modus vivendi: islam

Ja=a+b=??kako se to zove?? = bošnjak? bosanac musliman?
komplikovano ba...
:-?
po meni najlogičnije jest da se svi ljudi koji žive na geografski zaokruženom teritoriju BiH nazivaju BOSANCINA, a onda u zavisnosti od toga kaoko ko i u šta vjeruje, katolik, pravoslavac,musliman,hinduista,budista,šintoista...
:roll:
Meni nelogično da se čovijek čija familija već stotinama godina živi na tlu BiH sebe naziva Hrvatom ili Srbinom? To su za mene gosti iz dijaspore. A one radikalne od njih smatram i aktivnim razgraditeljima BiH.
Kako se jedan crnac, kinez, irac...mogu sa ponosom nazivati amerikancima. Zašto mi ime nacije ne možemo izvesti iz imena zemlje?
(sve ovo bez ironije i zle namjere)
lijep pozdrav :)

boric

Post by boric » 27/06/2006 13:01

Gorcin wrote:a) zemlja: BiH
b) vjera; modus vivendi: islam

Ja=a+b=??kako se to zove?? = bošnjak? bosanac musliman?
komplikovano ba...
:-?
po meni najlogičnije jest da se svi ljudi koji žive na geografski zaokruženom teritoriju BiH nazivaju BOSANCINA, a onda u zavisnosti od toga kaoko ko i u šta vjeruje, katolik, pravoslavac,musliman,hinduista,budista,šintoista...
:roll:
Meni nelogično da se čovijek čija familija već stotinama godina živi na tlu BiH sebe naziva Hrvatom ili Srbinom? To su za mene gosti iz dijaspore. A one radikalne od njih smatram i aktivnim razgraditeljima BiH.
Kako se jedan crnac, kinez, irac...mogu sa ponosom nazivati amerikancima.

Zašto mi ime nacije ne možemo izvesti iz imena zemlje?

moglo bi al' kazu da tako nemere!!

zemlja dobiva ime po naciji a bosanaca nije bilo od pamtivijeka!

(sve ovo bez ironije i zle namjere)
lijep pozdrav :)

Gorcin

Post by Gorcin » 28/06/2006 13:08

kako god,
šteta
mi smo experiment država :-? :lol:

pola_cilo

Post by pola_cilo » 28/06/2006 20:23

boric wrote:
Batonus wrote:Na kome osnove tzv. "Muslimani" opstaju kao narod. Postavljam sebi pitanje o cemu razmisljaju oni koji se tako izjasnjavaju..

ja se izjasi na prijeratnom popisu kao Bosnjak!!

Oooooooo pa gdje si ADILE ( Zulfikarpasic op.a.) tisucu mu dabrova , jelenskih mi rogova , kakva cast ! Nego uvijek hocu da te pitam kako bi kod Slobe kad si ono onomad sa Tunjom svratio .Je l' bijase gibanica i pasulj sa rebarca suva , Mira ga kuva da te Bog sacuva > Sta ima u Svicirici ? Sira , cokolade , oniijeh lijepih satova Rolex i Philip Patek .
Hvala ti na onom Bosnjackom institutu ! Vala si se i potrosio ! Vidi se da si pravi Adil Beg.Nisi skrtario , alal ti pita i tepsija.Nego od kud ti lova frajeru.Haj neka , kad mogu oni Grci imati Onazisa mozemo i mi tebe.
Tunjo pita za tebe .Sve je moguce stranke promijenio od lijevih preko desnih pa do centra i opet nazad.U kafani "Dva Ribara" ga zbog tog putovanja zovu "Kolumbo" .Tebe selami moja nana.Ona je glasala za tebe na prvim visestranackim i parlamentranim izborima.Kaze ja cu za MBO.
[ minobacacko- borbena obmana ) ali si se ti tada netragom izgubio .Vela havle k'o da si u zemlju propao.Ja kazem nani ne brini bona poslace nam Adil metaka , a mi samo treba puske da napravimo.A ona se plaho brinula za tebe narocito kada na radiu jave da u Svicarskoj grmi i sijeva.Kaze da nije tebe umrla bi neznajuci ni ko je sta je.Sjeti je se za Bajram ziv bio, htjala je ona glasati za tebe dva puta ali oni iz opcine rekose : " Ne moze nano , jedino ako ces za SDA.Sad ce tekma pa se citamo .A da , moje saucesce sto ti je Svica ispala iz daljeg natjecanja.Ni iz penala ne znaju gol zabit.Ziv bio sto godina.

spongebob

Re: ima li Bosnjaka u Bosni ?

Post by spongebob » 28/06/2006 21:02

boric wrote:http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika=Politika&datum=2006-06-25&clanak=63214

sta je svrha ove teme?!

navoditi razne naslove iz fasistickih listova SiCG-a i iz tog izvlaciti zakljucke? C`mon...

pola_cilo

Post by pola_cilo » 29/06/2006 01:36

spongebob wrote:
boric wrote:http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika=Politika&datum=2006-06-25&clanak=63214

sta je svrha ove teme?!

navoditi razne naslove iz fasistickih listova SiCG-a i iz tog izvlaciti zakljucke? C`mon...

Bas tako.Svrha svake teme , cak i one najbanalnije je da se dodje do odredjenih premisa i da se na osnovu toga izvuku adekvatni i odgovarajuci zakljucci.To je svrha.A smisao se sastoji u tome da se drugim ljudima ukaze na zakljucke do kojih smo mi dosli.( sto oni mogu a i ne moraju prihvatiti ) Sto se tice ove teme mi bi trebali da elaboriramo i objasnimo zasto se ovaj covjek nacionalno izjasnjava kao musliman , a musliman je odrednica za sljedbenika i pripadnika islama.
Da li on hoce da bude u Srbiji " vjerska zajednica / prijedlog, direktiva , Vladislava Jovanovica [ ministar v.p. u vrijeme S.M] ili za njega vazi ona latinska ' Dificille est mutare consuitudinem inveteratam'( davno sam bio u gimnaziji ) ' tesko je mijenjati ukorjenjene navike ' / covjek se navikao ( sviko ) na to ime pa mu se tesko oprostiti.Ili je nesto trece u pitanju , neki tal , sitni sicar , neki snovi o ovoj ili onoj velikoj ideji koja prije ili kasnije zavrsi u ropotarnici , na smetljistu surove istorije koja uzima danak u ljudskim glavama.Na nama je da to istrazimo .Nisam za to da se teme na horuk i na prvu loptu degaziraju jer iz jajeta izadje kokos a moze i nesto vece.

stickitout

Post by stickitout » 29/06/2006 04:03

pola_cilo wrote:
spongebob wrote:

sta je svrha ove teme?!

Bas tako.Svrha svake teme , cak i one najbanalnije je da se dodje do odredjenih premisa i da se na osnovu toga izvuku adekvatni i odgovarajuci zakljucci.To je svrha.A smisao se sastoji u tome da se drugim ljudima ukaze na zakljucke do kojih smo mi dosli.( sto oni mogu a i ne moraju prihvatiti ) Sto se tice ove teme mi bi trebali da elaboriramo i objasnimo zasto se ovaj covjek nacionalno izjasnjava kao musliman , a musliman je odrednica za sljedbenika i pripadnika islama.
Da li on hoce da bude u Srbiji " vjerska zajednica / prijedlog, direktiva , Vladislava Jovanovica [ ministar v.p. u vrijeme S.M] ili za njega vazi ona latinska ' Dificille est mutare consuitudinem inveteratam'( davno sam bio u gimnaziji ) ' tesko je mijenjati ukorjenjene navike ' / covjek se navikao ( sviko ) na to ime pa mu se tesko oprostiti.Ili je nesto trece u pitanju , neki tal , sitni sicar , neki snovi o ovoj ili onoj velikoj ideji koja prije ili kasnije zavrsi u ropotarnici , na smetljistu surove istorije koja uzima danak u ljudskim glavama.Na nama je da to istrazimo .Nisam za to da se teme na horuk i na prvu loptu degaziraju jer iz jajeta izadje kokos a moze i nesto vece.

:sax: :kravata: :thumbup:

Post Reply