IKEA.com ili gdje danas u BiH kupovati namještaj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#1 IKEA.com ili gdje danas u BiH kupovati namještaj

Post by zili »

Ja jednostavno patim za tom IKEA-om. Sad sam je našla na netu (http://www.ikea.com pa si biraj jezik koji hoćeš) i "razbolila se od divote" :-D ... :sad: samo polako se i ljutim :-x jer kako to da mi je najbliža IKEA u Grazu!! (Za mene je to nepravda ogromna)

Sačuvaj me bože ovih Kestena d.o.o. i kod nas tako popularnog stilskog namještaja (ima li išta gore! :shock: ), ma i onih Natuzzija (i pretuzzija) i njihovih cijena.

Da li se iko od vas u posljednje vrijeme "skućavao"(od skućiti - kratko u, ne ono uguravao dotični stilski namještaj u svoj dvoiposobni stančić pa si tako skuuuućio životni prostor što je zapravo iznenađujuće česta pojava kod nas) i imate li kakvih preporuka po tom pitanju.
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by zensko »

Patim i ja za Ikeom! :(

Patim i za Mangom, Zarom i HM..ali djaba patim. :) Jer ne vjerujem da ce se iko pametan sjetiti da te prodavnice otvori kod nas, franchises je ogroman (500.000e za Mango).

Ali, prica se da je Sam shop uzeo Zemu i da otvara Mango i Zaru :D

pa cemo vidjeti..

sto se 'skucivanja' tice pitaj kravu, ona se skoro skucila :D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#3

Post by tempora »

Ah, te Ikea generacije :P
Koliko je meni poznato, kao sto i sama Angela rece, Ikea ima toliko nekvalitetan namjestaj, da ako se ne varam, prije no sto ga i ispakirate iz kutija, cak i ne sastavljen, vec se raspada! U najboljem slucaju izdrzat ce par dana pred vasim blazenim pogledom. ( hajd mozda malo pretjerujem)

A da ne govorimo o toj masovnosti ( opet blazena Angela) koja gubi svaku osobnost, pa krenete li u posjete svojim poznanicima, katkada vam se moze desiti da se zaboravite i da mislite da ste kod jedne izvjesne osobe a vi ono vec kod sasvim nekoga drugoga! :-)

Ja sam smucajuci se po Sarajevu naisla na izvanredno lijepe, unikatne komade namjestaja ( pa cak i po cijeni izuzetno atraktivne) koje ne bi mogao zamjeniti kompletan dizajn IkeE. No dobro, stvar ukusa.
bojana
Posts: 41
Joined: 21/04/2004 13:51

#4

Post by bojana »

Prosle godine sam uselila u novi stan i prosla sam kroz sve malo vece salone namjestaja, ali nigdje ne nadjoh ono sto mi odgovara, bilo po obliku, po velicini ili po cijeni. Tako da sam sjela, skicirala sto zelim, i pravac kod stolara. Covjek mi je napravio kompletan namjestaj za spavacu sobu, pocevsi od ogromnog kreveta (sta cu, volim da se baskarim :wink: ) pa do plakara po uzoru na one americke plakare sto se kod nas prodaju. Takodjer je napravio i kuhinjske elemente, trpezarijski stol (stolice sam ipak kupila fabricke), stol za dnevni boravak, koji je baj d vej fantastican i unikatan (moja kreacija), i jos par polica za TV, knjige i slicno. Tako, moj ti je prijedlog, raspitaj se tu gdje zivis, ako iko poznaje nekog dobrog stolara, porazgovaraj s njim. Doci ce te jeftinije, a uz to ces imati namjestaj kakav zelis.
micika
Posts: 3439
Joined: 27/02/2004 00:00
Location: ankara

#5

Post by micika »

Ikea je uzas :x :x :x

Zensko,sto se tice Zare,imaju odlicne stvarcice ali su cijene napucane.
User avatar
krava
Posts: 914
Joined: 14/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#6

Post by krava »

:)
ja sam se skucila, i to vecinom u www.ikea.at i http://www.fly.fr
barem sto se tice nekih sitnica kao sto su lampe, stolici, stolice, tepih, dekoracije, sudje...doduse i nemam bas puno namjestaja...jednu sofu smo cak i sami napravili...

graz nije daleko, 4 sata od granice (orasje)...samo je viza problem...
sad cu opet ici da kupim sliku krave u oblacima i stavim na zid :)
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#7

Post by tempora »

Zara apsolutno odgovara mome ukusu iz jednog jedinoga razloga: koriste prirodna vlakna !
Ako sto mrzim to je sintetika i silna plastika koja izaziva ogavne miomirise koji su danas preplavili ulice pa katkada mislim da bih trebala nositi hirursku kapicu na licu kako bi se iole sacuvala od te kic svite koja ti se lijepi u prolazu! :x
Ne bih rekla da su skupi! U zavisnosti od dzepa, naravno!
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#8

Post by zensko »

micika, cijene i nisu nesto puno napucanije od Benettona...koji je iz godine u godinu sve gori i skuplji.

Ovako barem das pare ali znas za sta si dao. :)
nikita
Posts: 343
Joined: 17/04/2002 00:00

#9

Post by nikita »

Ikea ima simpa detalje, ali kvalitet namjestaja je nula vec ste naveli gore . Kuhinje im nisu lose, imaju jednostavna i dobra rjesenja za razlicite prostore.
Dopada mi se jedino sto tamo mozes kupiti povoljno kucne biljke lijepe.
micika
Posts: 3439
Joined: 27/02/2004 00:00
Location: ankara

#10

Post by micika »

Neznam tempora kakve su cijene u Holandiji.Finska je inace skupa,zbog poreza.Sigurna sam da je ovdje skuplje za 30-40%
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#11

Post by Soul_Sista »

Dear Zili! :-D

Evo ti pa pregledaj, ima svega i svacega... http://www.ikea.com/

Sto se tice preporuka, uskoro se selim od kuce pa sam isla u IKEU ali se nisam samo ogranicila na nju nego cesto idem i u second-hands i antikvarnice. U IKEI mozes potrositi koliko god hoces para (ako ih imas) ali treba imati i malo ukusa. U ovim polovnim prodavnicama se moze naci svasta necega, kvalitetnog a za manju cijenu. Samo sto je staro ne znaci da je lose, puno se puta pokaze da je i bolje od "modernog". Ako si jos i kreativan mozes i sama da nesto napravis, prepravis, dodas neke detalje itd...(koristis mastu, makaze, konac i iglu :-) ). Npr. nesto sto mozes da nadzes u nekim povecim prodavnicama polovnog namjestaja je neki manji kauc iz 50-tih, 60-tih ili 70-tih i ako znas ili poznajes nekog ko zna zamolis da ti promijeni platno ili ga prekrijes nekim po tvom ukusu prekrivacu. Uvijek ima i snajderica. :D

Javim ti se jos na ovu temu...
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#12

Post by tempora »

Nista dame, povezat cemo se, pa cemo napraviti jedan mali licni import-eksport :) Ja cu vama po niskim cijenama uvoziti Zaru i Ikeu, a vi meni suho meso, cokolino, pastete i naravno duhaaan ! :D
micika
Posts: 3439
Joined: 27/02/2004 00:00
Location: ankara

#13

Post by micika »

Evo tempora ja se nudim da te duhanim :-) Kupim ti steku marlbora za 11 eura u free shopu.Kolicine neogranicene :lol: :lol: :lol:
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#14

Post by tempora »

Ima li boja ponuda, trenutno kupujem steku Lucky Strike za 10 eura!? :lol:
havetinja
Posts: 759
Joined: 12/09/2003 00:00
Contact:

#15

Post by havetinja »

steka drine jedine za, ko za tebe...7 eura.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#16

Post by tempora »

AKo ces je licno uruciti, pusit cu je ! 8-)
havetinja
Posts: 759
Joined: 12/09/2003 00:00
Contact:

#17

Post by havetinja »

ok, dogovoreno....u stvari...ima jedna sitnica :cry:

salji garantno pismo :D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#18

Post by tempora »

To ce te ipak kostati steku Lakija ;) Proslijedi e-mail, ljudi smo, dogovorit cemo se :lol:
havetinja
Posts: 759
Joined: 12/09/2003 00:00
Contact:

#19

Post by havetinja »

eh, vidi sto se pravi naivna :oops: . mail ima u profilu, pa bujrum ;)

i..ubi vas taj zapad...namah se naucite trzisnoj ekonomiji :cry:
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#20

Post by The_Fluid »

Za pochetak, Mango imate u Splitu, cca 300km od Sarajeva. :D
Last edited by The_Fluid on 31/08/2004 14:12, edited 1 time in total.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#21

Post by The_Fluid »

HM,
osim one radnje u Mercatoru i jedne u Skenderiji, koji samo preprodaju par krpica iz HM, nema vishe.

IKEA,
trebalo bi da se pravi pored Wise. Plac je lociran :):) (mushtuluk na poseban broj zhiro-rachuna :D:D)

--
nastavit tje se
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#22

Post by Soul_Sista »

IKEA jeste nekavalitetna ali je ipak nekako furka! :lol:
farky
Posts: 1607
Joined: 28/07/2004 17:18
Location: Sarajevo

#23

Post by farky »

Najbliža IKEA nam je u Budimpešti, ja sam naručio preko jednog kolege s kojim sam radio neke sitnice, bile su dvije podne lampe, stalak za cipele, vješalica za odjeću, dvije stropne lampe i još neke sitnice. On mi donio katalog, pokazao mu šta hoću i donio mi je. IKEA tako zapakuje da sve stane u gepek, a dobiješ i sav potreban alat za sastavljanje.

8-)
susu
Posts: 8
Joined: 23/08/2004 19:08

#24

Post by susu »

i ja patim za ikeom! Imaju hrpu jeftinih superizgledajucih sitnica! Mozda jesu ne kvalitetne, ali meni to i odgovara! Mozes cesce mijenjati izgled prostora u kojem zivis, a i ne moras robovati namjestaju (kad ti se osteti nesto jeftino nece te to tangirati)!
Kod nas ima par stvarcica koje su ok u kalei, ali samo par (daleko od toga da su ikea)! Inace slazem se s Bojanom, ako vec ne mozes do Graca onda je najbolji izbor stolar!
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#25

Post by zili »

raja, hvala na svim prijedlozima :-D

Stolara sam vec nasla, postoji dakle i ta varijanta.

Ne bih se bas slozila da je IKEA nuzno nekvalitetna. Mislim, manje je kvalitetan onaj jeftiniji namještaj, ali i ikea ima puno drvo i te fazone. S tim što sam malo premlada da bi sad birala puno drvo i nešto što će trajati "vječno". Kao što je neko rekao baš bi mi odgovarao namještaj koji mogu mijenjati svake sezone (k'o odjeću :-) ).

Ono što mi ustvari najviše fali iz IKEA-e (pored onih loptica u koje me više ne puštaju :sad: ) su POLICE. Kako su samo super one police što možeš sam da sklapaš kako ti volja. Uglavnom ta ultra-praktičnost, ultra-prilagodljivost mi je osnovna prednost IKEA-e.


@A:

MOgu misliti kako je sad kad je IKEA postala pravi hit. :-) Iako mi se čini da još uvijek ima dovoljno izbora da svako sebi nađe nešto drugačije, s tim što će vjerovatno ljudi iz iste generacije težiti istim stvarima hmmm. Ja se još sjećam vremena kad je bila skandinavski manje-poznat fenomen pa ti se nije moglo desiti da ti i prijateljica kupite istu haljinu, ovaj terpezariju. :D
Post Reply