Idemo pred skupštinu!

stella_k

Post by stella_k » 27/12/2005 14:10

valterbranisarajevo wrote:Hmmm

Ove u sustini plemenite parole (ukinite entitete, kantone i sl.) su na zalost postale obicne floskule jer koriste i nacionalne stranke za homogenizaciju svojih biraca.

Dok bi recimo letak sa zahtijevima tipa:

Polozite nam racune o tome ko je ukrao 8 milijardi upucenih narodu BiH

Donesite Zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine.

Smijenite nesposobne i podmicene sudije i strpajte one koji su nas opljackali u zatvor.

bio mnogo konkretniji..

Ekonomsko propadanje ove drzave je isto toliko bitno kao i politicko, ali na zalost ovaj aspekt se u glavnom gura pod tepih.

Ako se ne promijeni ekonomska situacija u drzavi onda nam je djaba drzava bez entiteta i kantona jer u njoj nece imati ko ziviti.

Mada bi najbolje bilo napraviti neku akciju pred izbore i educirati narod u potrebu glasanja, jer ipak je to najbezbolniji i najefikasniji nacin da se ostvare ciljevi.
Ovo je vrlo konkretno.
Svidja mi se.

Vingo

Post by Vingo » 27/12/2005 14:15

Ne mozes ovakve poruke stavljati na letak. Letkom se obracas narodu. Ne trazim ja od svoje kone Fate da mi polaze racune o 8 milijardi. Poruke su OK, ali za plakate pred institucijama ili transparente.

Streberka

Stolac92

Post by Stolac92 » 27/12/2005 14:17

Vodolija, dobro je, ali možeš li ga malo oživiti. Da bude malo jasnije i vidljivije. Neka podloga možda. Ne znam.

Zar nije slogan DOSTA! a ne DOSTA JE!

Trebamo se usaglasiti oko jednog.

Idemo na plato ispred skupštine!

perke

Post by perke » 27/12/2005 14:19

Larci wrote:
Stolac92 wrote:Dogovorili smo se da slogan bude DOSTA! Zar ne?

DOGOVORENO......

Slogan je izabran i hajmo sada svi na sirenje ovoga na druge stranice i forume.

Link na ovu temu i nas slogan "DOSTA"

morate pitati za dozvolu.. :D :D :D sala naravno :D nema copyright

ú slicnom fazonu

stella_k

Post by stella_k » 27/12/2005 14:20

Stolac92 wrote:Vodolija, dobro je, ali možeš li ga malo oživiti. Da bude malo jasnije i vidljivije. Neka podloga možda. Ne znam.

Forumasi koji dodju veceras na plato bi mogli malo detaljnije popricati o tome (mozda uz kaficu nakon platoa). Zatim bi trebali poslati mailove svima koji su za ovu akciju. Dolazim u 18:00.

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 27/12/2005 14:22

Stolac92 wrote:Vodolija, dobro je, ali možeš li ga malo oživiti. Da bude malo jasnije i vidljivije. Neka podloga možda. Ne znam.

Ma to je bolan samo prijedlog kako bi logo mogao da izgleda a ovo moje "DOSTA JE" sam onako stavila.... :roll: ponijelo me, izvini ... :roll:

Stolac92

Post by Stolac92 » 27/12/2005 14:23

1) Reforma Ustava (Republika BiH, bez entiteta, kantona i sa opštinskom samoupravom)

2) Uspostaviti komisiju za istinu i pomirenje.

3) Kazniti sve ratne zločince i zabraniti sve organizacije koje su imale učešće u zločinima.

4) Javna i transparentna revizija privatizacije.

5) Javna i transparentna istraga o primanjima svih funkcionera u zadnjih 15 godina.

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 27/12/2005 14:26

Pa naravno, letkom se obracas narodu i ukratko ga obavijestavas koja je svrha tvog okupljanja i sta ces, ako budes u prilici, pitati vlast :-)

Stolac92

Post by Stolac92 » 27/12/2005 14:26

Vodolijo, kako si samo mogla... Ne znam hoću li primiti izvinjenje?

Ma daj, bona, kakvo izvinjenje! Super je!

A što se tiče kafice ja mislim da bi ne bismo trebali kafenisati nigdje drugo osim pred skupštinom. Može li iko ponijeti termos bocu sa kafom? Ako ne može za večeras onda možda za sutra. Ja sam imao jednu ali pukla.

Last edited by Stolac92 on 27/12/2005 14:27, edited 1 time in total.

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 27/12/2005 14:26

6) PRAVA revizija diploma i načina kako su pojedini dobili radna mjesta (svako ne svoje radno mjesto koje mu po struci pripada!!!) :x

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 27/12/2005 14:26

senada wrote:Zahtijevamo:

1.Hitnu ostavku vlade

2.Reformu Ustava BiH

3. Ukidanja entiteta

4. Ukidanja kantona

5.Trazimo drzavnike

6.Trazimo DRZAVU
Odlicno @ Senada,

7. Umjesto ukinutih Entiteta RS i Federacije kao i kantona zahtjevamo u zamjenu teritorijalno ustrojstvo drzave R BiH na modelu decentralizovanih Regija i opstina. Primjer Svedska.

8. Zahtjevamo vracanje na snagu i upisivanje u Ustav Narodnog i Nacionalnog identiteta Bosanci i Hercegovci (skraceno BH).
Svi ostali koji ne zele da se tako izjasnjavaju neka zadrze svoje postojece identitete kao sto su Srbi, Hrrvati, Bosnjaci i dr.
Last edited by Novi_Nick on 28/12/2005 22:31, edited 3 times in total.

Larci

Post by Larci » 27/12/2005 14:27

Stolac92 wrote:1) Reforma Ustava (Republika BiH, bez entiteta, kantona i sa opštinskom samoupravom)

2) Uspostaviti komisiju za istinu i pomirenje.

3) Kazniti sve ratne zločince i zabraniti sve organizacije koje su imale učešće u zločinima.

4) Javna i transparentna revizija privatizacije.

5) Javna i transparentna istraga o primanjima svih funkcionera u zadnjih 15 godina.

Sve je ovo OK... samo bi trebali dodati
6) NAHRANITI GLADNE
7) OBUCI SIROMASNE

NESTO STO VECINA LJUDI (BEZ OBZIRA NA VJERU I NACIJU) RAZUMIJE!

Stolac92

Post by Stolac92 » 27/12/2005 14:32

Narode, ovo sa zahtjevima i ciljevima će potrajati i bolje je da potraje.
Treba da bude kompletno i konkretno.

Trebat ćemo oformiti grupu ljudi koji će napisati zahtjeve i ciljeve i uzeti u obzir sve prijedloge. Ne bit o trebalo da predugo traje.

Nek se jave dobrovoljci i nek se onda povežu i odrade ovo.

stella_k

Post by stella_k » 27/12/2005 14:34

Stolac92 wrote:Vodolijo, kako si samo mogla... Ne znam hoću li primiti izvinjenje?

Ma daj, bona, kakvo izvinjenje! Super je!

A što se tiče kafice ja mislim da bi ne bismo trebali kafenisati nigdje drugo osim pred skupštinom. Može li iko ponijeti termos bocu sa kafom? Ako ne može za večeras onda možda za sutra. Ja sam imao jednu ali pukla.

Za termosicu nije problem. Ponijet cu ja, a svako neka sebi ponese soljicu.
Ipak mislim....da bi tako suvise privlacili nepozeljnu paznju. Uz to, trebat ce i ponesto zapisati, ponijet cu rokovnik. Zatim, mnogo je lakse razgovarati i definisati ciljeve u toplom.
Moj prijedlog: stajat cemo na platou nekih 30 minuta. Nakon toga kafica.

Vingo

Post by Vingo » 27/12/2005 14:38

Rasplinucemo se. Kako bi bilo da prvo definisemo mts? :D

stella_k

Post by stella_k » 27/12/2005 14:41

Vingo wrote:Rasplinucemo se. Kako bi bilo da prvo definisemo mts? :D
Necemo se rasplinuti. NE SMIJEMO se rasplinuti!!
Vidimo se veceras!

Stolac92

Post by Stolac92 » 27/12/2005 14:42

Stella_k, ovo se ne može raditi bez privlačenja pažnje. Čak suprotno, mi moramo privlačiti pažnju. Nismo ilegala i ne radimo ništa ilegalno.
Mirnim načinom tražimo svoja prava. Pravo na normalan život.

Nema straha narode! Nismo mi lopovi nego oni! Sve mimo plato je rastakanje naših napora i snage. Plato treba da bude centar i da se na njemu sve radi.

Što ne bismo čekali Novu godinu na platou ispred skupštine umjesto na platou ispred Skenderije? Gitarica i tako to. Nek ne bude alkohola da nam ne bi rekli da pijančimo. Ako nas neko nešto upita reći ćemo da čekamo revoluciju. A ako nas pokušaju otjerati (a ne mogu jer nećemo ništa protivzakonito raditi) onda ćemo se samo pomjeriti preko puta i tako.
Plato i skupština su naši! Ne njihovi! Oni su izdali i prodali skupštinu!

Nek nas ne bude strah! Nek nam ne bude hladno! Nek nam ne bude ne udobno! Jer bez napora nema pobjede!

Last edited by Stolac92 on 27/12/2005 14:56, edited 1 time in total.

Vingo

Post by Vingo » 27/12/2005 14:45

E sto se niko nije sjetio dizat revoluciju ranije....

stella_k

Post by stella_k » 27/12/2005 14:46

Stolac92 wrote:Stella_k, ovo se ne može raditi bez privlačenja pažnje. Čak suprotno, mi moramo privlačiti pažnju. Nismo ilegala i ne radimo ništa ilegalno.

Nema straha narode! Nismo mi lopovi nego oni! Sve mimo plato je rastakanje naših napora i snage. Plato treba da bude centar i da se na njemu sve radi.

Što ne bismo čekali novo na platou ispred skupštine umjesto na platou ispred Skenderije? Gitarica i tako to. Nek ne bude alkohola da nam ne bi rekli da pijančimo. Ako nas neko nešto upita reći ćemo da čekamo revoluciju. A ako nas pokušaju otjerati (a ne mogu jer nećemo ništa protivzakonito raditi) onda ćemo se samo pomjeriti preko puta i tako.

Nek nas ne bude strah! Nek nam ne bude hladno! Nek nam ne bude ne udobno! Jer bez napora nema pobjede!

Sve sto si napisao je tacno. Medjutim....nas nekoliko veceras ne trebamo privlaciti paznju. Nas stotinjak bi trebalo. Nemoj da sasijecamo ovo nase mlado drvo u korijenu. Ono prvo treba da naraste!!

Stolac92

Post by Stolac92 » 27/12/2005 14:53

Ok, stella_k, slažem se da ne trebamo još dizati buku.

Ali poljoprivrednici su tu. Možemo reći da smo došli iskazati solidarnost sa njima i stati pored šatora. Niko nam ništa onda ne može.

Mislim da odlasci na kaficu i sjelenje neće ništa pomoći.

Trebamo malo osjetiti i zimu i led i bol u nogama. Kako je onima kojima je stalno hladno i koji ne mogu priuštiti kafu.

Bez ljutnje, ali mislim da poprilično dobro radimo na organizaciji i bez kafenisanja. Samo ovako treba nastaviti. Polako.

stella_k

Post by stella_k » 27/12/2005 14:56

Stolac92 wrote:Ok, stella_k, slažem se da ne trebamo još dizati buku.

Ali poljoprivrednici su tu. Možemo reći da smo došli iskazati solidarnost sa njima i stati pored šatora. Niko nam ništa onda ne može.

Mislim da odlasci na kaficu i sjelenje neće ništa pomoći.

Trebamo malo osjetiti i zimu i led i bol u nogama. Kako je onima kojima je stalno hladno i koji ne mogu priuštiti kafu.

Bez ljutnje, ali mislim da poprilično dobro radimo na organizaciji i bez kafenisanja. Samo ovako treba nastaviti. Polako.

Dobro. Ja cu donijeti termosicu. Ako jos neko moze, nek donese. I te ljude u satorima treba pocastiti. I sa njima porazgovarati, i oni sigurno imaju koju pametnu iz vlastitiog iskustva, jer su vec dugo tamo.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 27/12/2005 15:15

Sve pet samo oprezno... nista nes ne smije pokolebati ni zastrasiti, jer se mi borimo za nesto sto je pravo, borimo se za nesto sto se zove normalan zivot, to nam ovi vampiri ne smiju zabraniti.
Mogu pokushati, mislim da cak i moraju jer ovo sto mi ovim putem iznosimo je dijametralno suprotno njihovim vizijama...
Ja ne zelim biti njihov, ne zelim da me se identifikuje kao pripadnika pro-fashisticke opcije....ja zelim jedan bolji svjet, svjet bez netrpeljivosti i gluposti..
Zelim gledati svojim ocima i misliti svojom glavom, a ne zelim biti pripadnik ni jednog tora, ne zelim imati obojeni pogled, zelim kad odem onom gore ciki na istinu ...zelim da kazem da sam ja svoj doprinos dao, nisam krao ni obraza dao, ja sam svoj i pomogao sam kome sam mogao... taj isti stariji gospodin nece mene pitati sta su radili drugi..vec sta sam radio JA....a ja zelim da ga pogledam ravno u oci i kazem da sam BAR POKUSHAO.........

Pozdrav domovini...

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 27/12/2005 15:29

Stolac92 wrote:Stella_k, ovo se ne može raditi bez privlačenja pažnje. Čak suprotno, mi moramo privlačiti pažnju. Nismo ilegala i ne radimo ništa ilegalno.

Što ne bismo čekali Novu godinu na platou ispred skupštine umjesto na platou ispred Skenderije? Gitarica i tako to. Nek ne bude alkohola da nam ne bi rekli da pijančimo. Ako nas neko nešto upita reći ćemo da čekamo revoluciju. A ako nas pokušaju otjerati (a ne mogu jer nećemo ništa protivzakonito raditi) onda ćemo se samo pomjeriti preko puta i tako.

ovo za NG ti je super ideja....
veceras biste mogli samo provjeriti planove poljoprivrednika i pripremiti teren....
nemojte molim vas biti kao OIA koja je samo postavila svoj sator i dala petama vjetra...dok poljoprivrednici i dalje tamo borave...
ljubnem...

daredevil

Post by daredevil » 27/12/2005 15:31

Idemo pred Skupshtinu!!!!!!!!

Vingo

Post by Vingo » 27/12/2005 15:33

Mozemo'l se prebrojat za veceras. ko dolazi i kad?

Post Reply