Ideja za posao/ potreban tim

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
Business_feeling

#1 Ideja za posao/ potreban tim

Post by Business_feeling » 31/05/2011 17:11

imam jednu ideju za posao :)

Ideja je da stvaramo animirane sadržaje, od same ideje do konačnog proizvoda na DVD-u... npr. neki crtani film i onda ga ponuditi nekoj TV kući. Ako uspijemo da napravimo nesto kreativno, vjerujem da cemo to lako prodati.

Medjutim, da bi ideja uspjela potreban je tim ljudi koji poznaju: (a) animacije; (b) grafika/dizajn; (c) obradu zvuka (i da ima sluha :); (d) kreativni ljudi koji bi pisali scenarije.

Ukoliko ima zainteresovanih, javite na ovaj forum ili na PP, pa da se mozda negdje nadjemo i porazgovaramo bez obaveza... iskreno, ne bih da formalno registrujemo firmu, nego prvo da vidim kako kao tim funkcionisemo... a ako budemo dobri, onda mozemo i firmu registrovati... i postati poznati "world wide" :)

Ja vjerujem da ovdje ima dosta kreativnih ljudi koji nemaju posao, a koji poznaju alati poput Adobe-a, Swish Max itd.... ja trenutno imam posao, ali mi je strast stvaranje animacija...

Toto

#2 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by Toto » 31/05/2011 17:32

odlicna ideja..

Haettenschweiler

#3 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by Haettenschweiler » 31/05/2011 17:41

Business_feeling wrote:imam jednu ideju za posao :)

Ideja je da stvaramo animirane sadržaje, od same ideje do konačnog proizvoda na DVD-u... npr. neki crtani film i onda ga ponuditi nekoj TV kući. Ako uspijemo da napravimo nesto kreativno, vjerujem da cemo to lako prodati.

Medjutim, da bi ideja uspjela potreban je tim ljudi koji poznaju: (a) animacije; (b) grafika/dizajn; (c) obradu zvuka (i da ima sluha :); (d) kreativni ljudi koji bi pisali scenarije.

Ukoliko ima zainteresovanih, javite na ovaj forum ili na PP, pa da se mozda negdje nadjemo i porazgovaramo bez obaveza... iskreno, ne bih da formalno registrujemo firmu, nego prvo da vidim kako kao tim funkcionisemo... a ako budemo dobri, onda mozemo i firmu registrovati... i postati poznati "world wide" :)

Ja vjerujem da ovdje ima dosta kreativnih ljudi koji nemaju posao, a koji poznaju alati poput Adobe-a, Swish Max itd.... ja trenutno imam posao, ali mi je strast stvaranje animacija...
Čime se ti inače baviš? Možeš li postati kakav primjer svoga dosadašnjeg rada?

Wind
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

#4 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by Wind » 31/05/2011 17:45

ma zaboravi.....

Business_feeling

#5 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by Business_feeling » 31/05/2011 22:00

Haettenschweiler wrote:
Business_feeling wrote:imam jednu ideju za posao :)

Čime se ti inače baviš? Možeš li postati kakav primjer svoga dosadašnjeg rada?
imam neke animacije, ali nisam do sad radio crtane filmove... iako sam i to nekoliko puta krenuo da pravim, medjutim tu je bas potreban tim - od zajednicke ideje, muzike do animacije...

sto se mene licno tice, imam neke ideje za crtani... znam različite video clipove sastaviti, dodati muziku, glas... znam i animirati, ali nisam bas najbolji u crtanju...

Business_feeling

#6 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by Business_feeling » 31/05/2011 22:04

Wind wrote:ma zaboravi.....
ne valja tako brzo odustajati... mozda imas lose iskustvo iz proslosti, ali to ne znaci da bas ova "buduca" ekipa nece uspjeti.

uostalom, ako ovo i ne uspije, uvijek mozemo otici na kafu... moj prijedlog je da, kad se okupimo, pokusamo napraviti petominutnu animaciju...

Kalajdzija

#7 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by Kalajdzija » 08/06/2011 18:21

Sarajevo je prije rata bio grad stripa i ne bi trebao biti problem i danas naci kreativne crtace za animacije bilo kakve vrste. skoro je bio i sajam stripa, ako nisi upucen raspitaj se malo po internetu ili po gradu... ako ne nadjes nikoga javi se.

U svakom slucaju interesantna ideja. Neka je sa srecom...

showman

#8 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by showman » 09/06/2011 13:55

Super ideja, samo ne znam kome ćeš to prodati. Televizije jedva sastavljaju kraj s krajem. Moraš imati dobru štelu da to prodaš jer su svi korumpirani i namiještaju poslove jedni drugima. Ako nisi dio tala nećeš ga prodati. Moj prijedlog je da napraviš nekog super junaka koji bi bio nešto poput spidermana ali u liku kišne gliste. Umjesto pauka lika ujede pobješnjela kišna klista i on poslije balavi po gradu i gađa slinama naše političare :lol: :lol:

Toto

#9 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by Toto » 09/06/2011 18:06

treba prvo napravit "proizvod" pa tek onda izaci na "pijacu"

lajkujMe

#10 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by lajkujMe » 10/06/2011 00:14

Hmm ja se furam na japanske animacije kad bi islo u takvom pravcu bilo bi cool, nazalost nemam pojma o animiranju cak ne znam ni crtati, 3 godisnje dijete bolje od mene crta :oops: ali volim pisati price (ne profesionalno) ono nekad me uhvati inspiracija pa bih mogao napisati cijeli hollywoodski film :-)

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#11 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by PipiDugaDevetka » 10/06/2011 00:54

lajkujMe wrote:Hmm ja se furam na japanske animacije kad bi islo u takvom pravcu bilo bi cool, nazalost nemam pojma o animiranju cak ne znam ni crtati, 3 godisnje dijete bolje od mene crta :oops: ali volim pisati price (ne profesionalno) ono nekad me uhvati inspiracija pa bih mogao napisati cijeli hollywoodski film :-)
Napiši scenario na engleskom Mooyo kooye konya po mjesecu. To bi bio novi hit!

Wind
Has thanked: 3 times

#12 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by Wind » 11/06/2011 23:09

Business_feeling wrote:
Wind wrote:ma zaboravi.....
ne valja tako brzo odustajati... mozda imas lose iskustvo iz proslosti, ali to ne znaci da bas ova "buduca" ekipa nece uspjeti.

uostalom, ako ovo i ne uspije, uvijek mozemo otici na kafu... moj prijedlog je da, kad se okupimo, pokusamo napraviti petominutnu animaciju...
Dugo sam u tom poslu pa znam sta govorim. Samo naprijed sto se tice ideja, ekipe itd., podrzavam vas ali zaboravi da cete uzeti pare za to. Sretno!

lil_master

#13 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by lil_master » 12/06/2011 19:37

Super ideja =)

ja lično se bavim slikarstvom od djetinjstva ...

2009 godine sam kao ucesnik na medjunarodnoj omladinskoj razmjeni sam imao priliku da u Vranju (Srbija) surađujem sa Školom Animiranog Filma Vranje i zajedno smo radili 3 vrste animacije (klasična animacija, Stop Motion, Kolaž i kao opcija animacija pijeska).

No taj proces zahtijeva i dodatnu opremu ...

Prolaznik

#14 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by Prolaznik » 12/06/2011 19:51

Zaboravio si jednu vrlo važnu komponentu u tom timu: Ko će raditi marketing i prodaju?

Da li si registriran kao firma? Ko će sročiti ugovor o prodaji? Ko će izraditi račun? Da li poznaješ tržište i kupce?

Da li znaš da naši javni TV emiteri sve što kupuju rade isključivo preko (naštimanih) tendera?

Ako je većina tvojih odgovora na gornja pitanja NE i zbog toga si postao zabrinut onda mi se javi na pp jer imam prave odgovore i način kako se rješiti strahova.

Da li ste razmišljali da se okanite BiH jer ovdje nikog sunce nije ogrijalo osim ako nije lopov. Danas je svijet globalno selo. Zašto se ne bi pokušali prodati vani?

ladyada

#15 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by ladyada » 12/06/2011 19:53

dobra ideja.........

ladyada

#16 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by ladyada » 12/06/2011 19:56

Svejetorokenrol
Been thanked: 3 times

#17 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by Svejetorokenrol » 13/06/2011 10:54

Imam ja napisan scenarij za citavu jednu crtanu seriju, cak 26 epizoda.

Robin Hood, ilitiga po naski Robin Huda. Sad svi misle:"Dobro jutro Kolumbo, pa to je isfurano.."

Ali postoje odredjene novosti: Robinov nerazdvojni prijatelj bi bio neki macak sto govori, i naravno hoda uspravno, poput macka u cizmama, ako ste citali. Dakle naslov: ROBIN HUDA & MACAK U CIZMAMA. Radnja se ne bi odvijala u Sherwoodu vec u Ševarlijama kod Doboja. Robin ne bi bio plemeniti lopov, vec bogati ali priprosti vlasnik lanca folkoteka koji se neprestano zali na sve i svasta, pogotovo na besparicu. Otuda i nadimak HUDA, a Robin bi bilo umjetnicko ime (jer zapjeva poneku narodnu u nekoj od svojih folkoteka- obicno pred kraj epizode) dok je njegovo pravo ime Rosim (trebalo je biti Rasim, ali babo zavijao pa pogresno izdiktirao u maticnom uredu). Dobar dio rodnje, odnosno radnje (izvinite, ponijelo me :D) bi se odvijao u folkoteci BEHAR koja bi poput kakve palate uvijek bila obasjana i okruzena onom ogradom sa lavovima i ostalom zivincadi koju samo najzajebaniji dijasporci imaju i tek poneki pravo bogati lokalni bh guzonja. Macak u Cizmama bi bio Robinov tjelohranitelj i vjerni pratioc koji ga krisom potkrada. Opet ne iz plemenitih razloga, vec bi tu lovu trosio na speed, jeftine kurve i turbo folk (uz makar jednu scenu eksplicitnog seksa u svakoj epizodi). Robin Huda zna za ove malverzacije Macka u cizmama, ali iz nekog razloga (koji ce se kasnije razjasniti) voli svog tjelohranitelja i samo glumi burne reakcije kad otkrije malo krupnije kradje.

Da stvari budu jos zanimljivije Macak u cizmama izmedju ostalih bari i Robinovu sestru, tako da se Robin Huda i on neprestano svadjaju, imaju onaj klasicni hate/love relationship.. A Macak mu svako malo dobaci: "Jhoj sta sam ti sinoc seki radio!..."

I tako bi se radnja odvijala izmedju hiljadu obrta, prevrta i prekolobacivanja, uopste… (da sad sve ne pricam, ovo je samo sazetak). A onda: zadnja epizoda, 26ta, naravno.. Dvadeseeet i seeesta.

Zbog nepobitne kvalitete scenarija popularnost serije bi definitivno vec bila ogromna, djeca bi imala ruksake sa Robinom Hudom i Mackom u cizmama, domacice bi nosile pregace sa slikom koju bi i vi svi sigurno imali negdje u kuci, na kojoj su njih dvojica zagrljeni (iako bi kruzile klasicne sumnje da se radi o fotomontazi, upravo zbog onih glasina da se Robin i Macak ne vole bas pretjerano).

Znaci, citav svijet je na nogama, Evropa, Amerika, Azija, Afrika, Okeanija, Cajnice, niko ne jebe vremenske zone, sve trepti od uzbudjenja. Tenzija se moze nozem sjeci, zene vise na telefonima i medjusobno komentarisu ono sto bas u tom momentu gledaju: Zavrsna scena, u pozadini sunce zalazi, na njivi Lolek i Bolek igraju odbojke sa glavicom kupusa umjesto lopte, a onda fokus naglo prelazi na nase protagoniste koji se gledaju sa suznim ocima. Suznim ne zbog tuge, vec zbog vaznosti momenta. Evidentno je da zele jedan drugom nesto ogromno saopstiti, ali nemaju snage, niti uspijevaju pronaci rijeci.

Na kraju Robin Huda uzima list papira i predlaze da napisu ono sto usne u tom trenutku nikako ne mogu izgovoriti. Nakon sto su razmijenili cageta, kamera skace sa jednog lica na drugo i amplificira tenziju do konacne kulminacije.

Istovremeno otvaraju papirice: Macak u cizmama cita sta mu je Robin napisao: “Ja sam tvoj otac. I zelim podvuci da nisi plod neke avanture, vec jedne nezaboravne tajne ljubavi. Hug me!” U istom momentu u Robinovim ocima se oslikavaju ova slova koja je Macak u cizmama napisao na svom papiricu, kratko i jasno: “Sinoc sam ti seku analno!” Zatim kamera suzi kadar na ono “analno” te se slova rasprse i pretvore se u “KONEC”. (da bi ljudi stekli ideju da je serija ceske produkcije, kao uostalom sve najbolje crtane serije, poput Lolek i Bolek, koji bi ovdje bili samo guest stars, nazalost – zbog copyrighta).

Kao sto vidite prva sezona zavrsava dramaticno i glasno priziva nastavak. Druga sezona avantura je vec u pripremi, iako je jos sve naravno top secret... Ali izvjesno je da bi uspjeh druge sezone lako mogao da nadmasi i onaj filma Titanic, po izjavama samog Macka u cizmama: "Leonardo Di Caprio me moze poljubiti u moje dlakavo dupe..." Ovi animirani intervjui bi naravno bili marketinski trik i bili bi plasirani na netu prije izlaska druge sezone da jos vise povecaju interes publike (ako bi to uopste bilo moguce).

Eto, ako cijenis moju kreativnost, idemo u biznis. :lol:

žuti

#18 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by žuti » 13/06/2011 11:03

Dobra ideja. Imas poruku na pp.

Business_feeling

#19 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by Business_feeling » 19/06/2011 07:42

samo da zahvalim na podrsci...

cujemo se uskoro

SevdahNinja

#20 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by SevdahNinja » 11/07/2011 15:14

Razmislite i ovom nacinu prezentacija....

http://www.cognitivemedia.co.uk

arman1
Has thanked: 20 times
Been thanked: 34 times

#21 Re: Ideja za posao/ potreban tim

Post by arman1 » 12/07/2011 09:20

Ideja dobra. Nemoj odustati. Žamio je što tehnički nisam potkovan da uletim. Što se kreacije likova tiće tu bih se mogao uključiti.

Post Reply