ide mi na zivce

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

photo

ide mi na zivce

Post by photo » 20/10/2006 09:35

kada odete negdje, u neku kancelariju, dodjete na salter ili pitate nekoga koji radi u nekoj organizaciji koja radi sa ljudima, pa pitate nekoga nesto, a on/ona vam kaze: uradicete, donijecete, javices, pitaces i slicno, ono, naredbodavnim tonom.

pitam se , sta bi sa onom ljubaznoscu pa da vam neko kaze: treba da donesete, to mozete uraditi tu i tu, mozete li donijeti i slicno.

stvarno mi se gadi osoba koja mi kaze ostavices, donijeces, nazvaces. nisam jednom dosao u sukob kada sam pitao te iste ljude mogu li biti malo ljubazniji u medjuljudskim odnosima. reakcija je kao, ko si to ti da mu/joj kazes da je nekulturan/nekulturna, kako to sebi dozvoljavas da nekome skrenes paznju na kucni odgoj (kao da on/ona zna sta je to).

gdje je nestala ona ljubaznost medju ljudima? mozda u procesu kucnog odgoja tih istih ljudi? nedostatak vaspitanja, glupost ili malogradjanstina?

neupucena

Re: ide mi na zivce

Post by neupucena » 20/10/2006 09:56

photo wrote:gdje je nestala ona ljubaznost medju ljudima? mozda u procesu kucnog odgoja tih istih ljudi? nedostatak vaspitanja, glupost ili malogradjanstina?
Nedostatak odgoja=DA. Nedostatak vaspitanja=DA. Nedostatak bilo kakvih kazni za takvo ponasanje=veliko DA.
Kad i ako se bude uvelo obavezno, svrsihodno i temeljito ocjenjivanje rada uposlenika, situacija ce se promijeniti. Do tada nam ostaje onaj osjecaj ushicenja i iscudjavanja kad naidjemo na nekog ljubaznog, nasmijanog, odgojenog sluzbenika a vrlo malo prostora za cudjenje sto je neko neljubazan, sto za salterom u posti ili banci sjedi sluzbenik s prljavstinom ispod noktiju, masan oko usta, koji nas tjera da se osjecamo krivim sto trazimo od njega ono zbog cega on zapravo postoji tu.

BHG

Post by BHG » 20/10/2006 10:06

meni ide na zivce sto ljudi nedrze do svoje higijene pa se ne tusiraju i ne peru redovno...majka mu stara pored struje, vode i raznih sampona jeli tesko malo se splaknut tu i tamo.....

Helem

Post by Helem » 20/10/2006 10:15

nedostatak pravilnog razmisljanja i istrajavanju na tome do smrti.
-gledanje stvari i pojava u odnosu na sebe i prilagodjavanje istih sebi ili okoline
-politicka ubjedjenja
-religijska ubjedjenja sa primjenom na pogresan nacin
-pricanje a ne slusanje
-prekidanje u razgovoru
-skrgutanje zubima
-pljuvanje
-prdenje
-izrazi da je vjera privatna stvar pojedinca a politika opsta stvar
-govorenje da smo na forumima radi druzenja i zabave
-kulturno izrazavanje i opominjanje onoga ko se nekulturno izrazava
a u licno, da niko ne zna raditi najgrdje stvari na svijetu
-pederi
-pitanja "jesi li bio u dzamiji ili postis li?
-Pitanje Gdje si bio, Kuda ces, Sta radis,
Radis li?
Radi li ti zena?

Ispitivanja o tebi a ni rijeci o sebi....

ovdje se moze bestseler napisati.

King Kikapu

Post by King Kikapu » 20/10/2006 10:34

savjetodavne konstrukcije u potencijalu kojima sagovornik osim konkretnog savjeta izrazava stav da on jedini zna sta je najbolje za mene-petog-desetog, zadrzavajuci pri tome u strogointimnom podrucju zivota.

primjer: trebao bi prekinuti s tom curom ona je srpkinja, a mijesani brakovi nemaju buducnost.
Last edited by King Kikapu on 20/10/2006 10:36, edited 1 time in total.

Helem

Post by Helem » 20/10/2006 10:34

Ukupno 73 korisnika online: 18 registrovanih, 7 skrivenih, 48 gostiju Administrator, Moderator
Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 333 dana: 01/05/2006 18:32
Registrovani članovi trenutno na forumu: Amy82, black-cat, debela, delightful, dexcox, Forsaken, Helem, horns&drums, Jimmy_The_Saint, Kaiser, King Kikapu, Murisno1, Pearl, Qler, Salko sto je u vodu skako, slatkusina, stochar, van Basten...

a i ovo.
hajde sve i nekako ali salko sto je u vodu skako, e to mi ne ide u glavu nikako.

TheGodfather001
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by TheGodfather001 » 20/10/2006 10:42

Kad je neko vec pokrenuo ovu temu,jucer ja ulazim u Privrednu Banku da uplatim neke virmane,i posto kad se udje ja znam da treba da idem odmah na blagajnu kao i uvijek,dok se ne zacu glas iz suprotnog dijela sale :Halo momak,odi vamo...I ja se okrecem i gledam oko sebe da "gospodja" me zove nekog drugog,ali posto nema nikoga oko mene,shvatim da mene zove,i ja pridjem i kazem kulturno:Izvolite,sto ste me zvali?Pita ona mene jesil ti mozda Muratov sin??Kazem ja nisam,kad ona meni:e jeboti pas chachu..A da vam opisem kako smrdi bijeli luk iz nje,meni su suze krenule,ne znam jal od smrada ili od zalosti,kad jednom ta "gospodja" uznapreduje u poslu,il nam se prijavi za vrlog nam Parlamentarca,ne dao nam Bog nikad...Pozz

Salko sto je u vodu skako

Post by Salko sto je u vodu skako » 20/10/2006 10:42

Helem wrote:Ukupno 73 korisnika online: 18 registrovanih, 7 skrivenih, 48 gostiju Administrator, Moderator
Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 333 dana: 01/05/2006 18:32
Registrovani članovi trenutno na forumu: Amy82, black-cat, debela, delightful, dexcox, Forsaken, Helem, horns&drums, Jimmy_The_Saint, Kaiser, King Kikapu, Murisno1, Pearl, Qler, Salko sto je u vodu skako, slatkusina, stochar, van Basten...

a i ovo.
hajde sve i nekako ali salko sto je u vodu skako, e to mi ne ide u glavu nikako.

ma ibrahime/frenky druze stari ja i nisam salko nego šalko ali eto kvakica na s mi pobjeze kod registracije....

Helem

Post by Helem » 20/10/2006 10:47

Nisam ni ja Helem,
nego Ibrahimbeg.

luksica

Post by luksica » 20/10/2006 10:47

Nekako me bas ova tema potrefila...da i ja nesto prozborim ovog jutra...

...prije godinu dana sam morala otici u Opcinu nesto ovjeriti i tada sam dozivjela nevjerovatne situacije koje mi se nikako nisu uklapale u danasnje tokove modernizacije, efikasnosti ..a da ne govorim sta danas znaci biti ljubazan i kulturan...

Vjerovatno pretpostavljate sta se sve izdesavalo...naravno nakon 7 sati cekanja i maltretiranja...izadjem sa jednim udarenim stebiljom i svrakopisom i ja treba da budem sretna i da se u guzicu nogom udaram...

Vratim se u kancelariju svoju i pogledam kroz prozor i upitam se kako je to vani regulisano...i tako se ja nadjem danas u Svabiji - hihihi -na postdiplomskom : Upravne nauke i javni menadzment!

Dragi moji...odabrala sam ovaj smjer jer zelim da ucestvujem u reformi nase uprave...podhitno je potrebna...ako ne budem to ja, drugi , peti ili deseti...nadajmo se da ce se uskoro i kod nas promjeniti situacija da kad zelite da ovjerite neki dokument vrijeme cekanja ne prelazi 10 Min, da ovjera ne traje duze od 10 min, a da ne kazem koliko su nasi sluzbenici glupo nastrojeni, prvo upisuju u jednu knjigu pa poslije ubacuju u komp. pa onda iz kompjutera printaju i slazu u fajlove...trodupli posao...

I jos kad stignes na red nakon cekanja..pogleda te blijedo (bez Dobar dan i sl.) i kaze: Sta zelite? :roll:

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 20/10/2006 10:57

Hehehe steta sto niste dosli u moju bivsu firmu kao klijent ili nazvali :D

Uvijek se javi ljubazan glas, uputi vas i savjetuje, ako dodjete licno ponudi vas i kafom&sokom, prozbori s vama ljudski pa vas cak i nasmije...

Eh...posljednji mohikanci... :D:D

Post by Salko sto je u vodu skako » 20/10/2006 11:01

stanislava wrote:Nekako me bas ova tema potrefila...da i ja nesto prozborim ovog jutra...

...prije godinu dana sam morala otici u Opcinu nesto ovjeriti i tada sam dozivjela nevjerovatne situacije koje mi se nikako nisu uklapale u danasnje tokove modernizacije, efikasnosti ..a da ne govorim sta danas znaci biti ljubazan i kulturan...

Vjerovatno pretpostavljate sta se sve izdesavalo...naravno nakon 7 sati cekanja i maltretiranja...izadjem sa jednim udarenim stebiljom i svrakopisom i ja treba da budem sretna i da se u guzicu nogom udaram...

Vratim se u kancelariju svoju i pogledam kroz prozor i upitam se kako je to vani regulisano...i tako se ja nadjem danas u Svabiji - hihihi -na postdiplomskom : Upravne nauke i javni menadzment!

Dragi moji...odabrala sam ovaj smjer jer zelim da ucestvujem u reformi nase uprave...podhitno je potrebna...ako ne budem to ja, drugi , peti ili deseti...nadajmo se da ce se uskoro i kod nas promjeniti situacija da kad zelite da ovjerite neki dokument vrijeme cekanja ne prelazi 10 Min, da ovjera ne traje duze od 10 min, a da ne kazem koliko su nasi sluzbenici glupo nastrojeni, prvo upisuju u jednu knjigu pa poslije ubacuju u komp. pa onda iz kompjutera printaju i slazu u fajlove...trodupli posao...

I jos kad stignes na red nakon cekanja..pogleda te blijedo (bez Dobar dan i sl.) i kaze: Sta zelite? :roll:

cini mi se imas prevelike ambicije i snove....budes se ti lijepo uklopila u ovaj nas BiH sistem....sistem mudrog i strpljivog cekanja na postovana sluzbena lica...

Helem

Post by Helem » 20/10/2006 11:09

prevrnuli bi se naglavacke oni koji nisu bili u Americi da vide kako se ovdje nervira.
Ovdje jedino chek dolazi na vrijeme i to nikoga ne nervira, a nema ljudskog osjecaja koji te ovdje ne moze uzbihuzuriti, ovdje su se svi navikli na maximalno nerviranje u svemu tako da apsolutno svako izgleda potpuno miran. Postignuto je savrsenstvo u nerviranju.
Vecina uzima pilule za smirenje, drogu a najzesci sa osmijehom vrse ubistva, ima ih koji i na elektricnu stolicu idu sa osmijehom.
Savrseni mir.

Meni kada kaze neki nas da je iznerviran, ja prasnem u smijeh, od vlastite nehuroze.
Ovdje dok ne pobudalis skroz naskroz,nervozan si.
Kasnije nema problema, sve ide kao po loju, cak i zivis kao bubreg.

luksica

Post by luksica » 20/10/2006 11:09

Ambicizna : da
Snovi: da, cesto sanjam

Uklopiti ili ne stvar je licnog izbora, i stvar je one neophodnosti kada moras da se uklopis, ja sam osoba koja pozitivno misli, za razliku od nekoliko procenata nase populacije koja BiH samo crnu vidi...zasto da sjedim i nista ne radim po tom pitanju...zar treba da moe dijete zatekne ovaj sistem..zasto ne pokusati...najpametnije je reci ma najbolje se prilagoditi stanju i sta bude biti ce...

Moji roditelji ne mogu vise mijenjati situaciju, ali ja cu pokusati...pa sta bude biti ce...

..sada ocekujem razne napadacke komenatre: hajmo navalite narode :-) :-)

Helem

Post by Helem » 20/10/2006 11:12

a ovdje,kod nas u Americi, stalno moras drzati osmijeh na licu, obavezno zakonom,
posto svi znaju da si savrseni idiot.

Helem

Post by Helem » 20/10/2006 11:15

ovdje se sprovode najiteligentnije stvari na svijetu
kojih se svi pridrzavaju
osim onih koji ne mogu.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 20/10/2006 11:19

Izvoli paša, izvoli komšija,domaćine, roki,...U trgovini, na pijaci,... se intimišu samnom, a ja ih priupitam:
Jesmo li to zajedno sjedili u amfiteatru?

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 20/10/2006 11:24

Meni ne smeta to "domacine" i ostalo. Mozda am perverzan ali ja na pijacama nasim uzivam kupovati.

Mene nerviraju one hamse sto kad je zamolis da ti ovjeri licnu gleda te kao da je oslobodila svijet od Busha.

A ovo "roki, jaro, domacine" to je tipicno za Sarajevo i masu ljudi sa strane pocne nakon odredjenog vremena (i pocetne euforije) nervirati ta, kako oni nazivaju, prisilna prisnost. Ja to gledam kao gostoljubivost

Helem

Post by Helem » 20/10/2006 11:25

e i ovo zna iznervirati....mislim ovo jesmo li zajedno..pa onda ja sam sjedio u amfiteatru..
necemo valjda ko ima kakve skole?

Pravilno je ja sam cuvao ovce i cuvao sam ih sam.
Uz ovce sam razmisljao kako da upisem fakultet.
Onda sam prodao nekoliko ovaca i otisao u amfiteatar.

..trebas dakle napomenuti stadije razvoja naukovanja.

Black swan

Post by Black swan » 20/10/2006 11:26

totalni moralni sunovrat društva :oops:

Helem

Post by Helem » 20/10/2006 11:27

ili..ja cuvam ovce i kupio sam sebi lap-top da mogu ucestvovati na forumu Sarajevo X.

Sjedim u hladu i kucam a Sarov oblece oko ovaca.

uozo

Post by uozo » 20/10/2006 11:28

Helem wrote:ili..ja cuvam ovce i kupio sam sebi lap-top da mogu ucestvovati na forumu Sarajevo X.

Sjedim u hladu i kucam a Sarov oblece oko ovaca.

Dobar ti wlan :shock:
Koji router koristis, da mogu i ja kad podjem u pecinu na zimski san da se javljam na forum. :-)

Helem

Post by Helem » 20/10/2006 11:35

prije nego li zaspis nemoj se izlogovati, svi ce znati da je Bosanski Medjed stalno na forumu, jedino kada izgladnis u snu, ustanes malo,promijeni i baterije.

Post by Salko sto je u vodu skako » 20/10/2006 11:42

stanislava wrote:Ambicizna : da
Snovi: da, cesto sanjam

Uklopiti ili ne stvar je licnog izbora, i stvar je one neophodnosti kada moras da se uklopis, ja sam osoba koja pozitivno misli, za razliku od nekoliko procenata nase populacije koja BiH samo crnu vidi...zasto da sjedim i nista ne radim po tom pitanju...zar treba da moe dijete zatekne ovaj sistem..zasto ne pokusati...najpametnije je reci ma najbolje se prilagoditi stanju i sta bude biti ce...

Moji roditelji ne mogu vise mijenjati situaciju, ali ja cu pokusati...pa sta bude biti ce...

..sada ocekujem razne napadacke komenatre: hajmo navalite narode :-) :-)

nema napada ....smirit ces se ti...polako...tvoja djeca ce se malo opirati ali smiriti ce se i oni... koliko djece imas????

Helem

Post by Helem » 20/10/2006 11:46

gole konstatacije bez ikakvih ponudjenih rjesenja

Post Reply