I onda doš'o Valter,...

stochar

#1326 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by stochar » 08/07/2011 23:23

Komrad wrote:
stochar wrote: p.s. Komrad, ako si ti rudar, onda sam ja predsjednik kantonalnog odbora SBiH Srednja Bosna...
Ako kad budes prolazio kroz Haljinice(selo u kome se nalazi pogon za jamsku eksploataciju) castitm te ruckom u restoranu(radnickom) ima bonova :) :)
moze, pa cemo pricati o dobrobitima koje bismo imali da je prihvacen sporazum Milosevic-Zulfikarpasic...

Komrad

#1327 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Komrad » 08/07/2011 23:25

stochar wrote:
Komrad wrote:
stochar wrote: p.s. Komrad, ako si ti rudar, onda sam ja predsjednik kantonalnog odbora SBiH Srednja Bosna...
Ako kad budes prolazio kroz Haljinice(selo u kome se nalazi pogon za jamsku eksploataciju) castitm te ruckom u restoranu(radnickom) ima bonova :) :)
moze, pa cemo pricati o dobrobitima koje bismo imali da je prihvacen sporazum Milosevic-Zulfikarpasic...
Ma o svemu :)

stochar

#1328 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by stochar » 08/07/2011 23:29

Komrad wrote:
znas sta je najgore u ovoj diskusiji? sto se mi slazemo u 95 posto stvari, osim u najgori' pet posto: ja tvrdim da ove treba kritikovati da budu bolji, treba maknuti lose stvari, izbaciti lose elemente i slomljene zubcanike, i krenuti naprijed. bez konstruktivne kritike nema nam naprijed, a sa tapsanjem po ledjima i glupim ubjedjivanjima da ce nam uz nepotizam i sve sto su ovi do sada radili biti bolje, necemo ni u africku uniju, a da o evropskoj ne govorimo...

quasar

#1329 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by quasar » 08/07/2011 23:30

@stochar

de ti nama care reci sta ti u stvari hoces? Sta predlazes? Da te skontamo.

Jel revoluciju? Barikade? Sta?

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1330 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by plain vanilla » 08/07/2011 23:33

stochar wrote:
Komrad wrote:
znas sta je najgore u ovoj diskusiji? sto se mi slazemo u 95 posto stvari, osim u najgori' pet posto: ja tvrdim da ove treba kritikovati da budu bolji, treba maknuti lose stvari, izbaciti lose elemente i slomljene zubcanike, i krenuti naprijed. bez konstruktivne kritike nema nam naprijed, a sa tapsanjem po ledjima i glupim ubjedjivanjima da ce nam uz nepotizam i sve sto su ovi do sada radili biti bolje, necemo ni u africku uniju, a da o evropskoj ne govorimo...
to je istina, ali ne mozes optuziti samo SDP za neformiranje vlasti i nazvati to konstruktivnom kritikom

stochar

#1331 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by stochar » 08/07/2011 23:35

sad malo offtopica, ali posto vidim da su na ovoj temi svi nabrijani, hajde da svu ovu energuju bar malo usmjerimo na nesto korisno za lijećenje male Ajše:

Zovemo, zovemo, uplaćujemo :thumbup: idemo ljudi, možemo mi to :thumbup:

donirajte 2KM

BH Telecom 090 291 027 i
HT Eronet 092 890 827

Edin Hajdarević
UniCredit banka:3380000000000072
broj partije:45209809000

uplatio sam nesto, zvao, ali ako svi to uradimo bice od vece pomoci.

Komrad

#1332 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Komrad » 08/07/2011 23:36

stochar wrote:
Komrad wrote:
Uvijek moze bolje i ja se slazem da ih treba kritikovati ... razlika je sto ja mislim da je rano za kritiku a ti ne
Uglavnom ljudi ce na slijedecim izborima reci svoje i to je koncan sud

Mozemo se i sloziti da ako je glavni projekat SDPa bude nadjebavanje sa Dodikom a da se pri tome nista ne radi u federaciji na napretku onda smo propali skroz

Postoje tri stvari zbog kojih im dajem sansu duze od tebe:
1. Revizija u borackom sektoru
2. Odnos prema preduzecima u drzavnom vlasnistvu .. ovdje mislim na Krivaju, Granit i namjensku industriju
3 Odnos elektroprivrede prema rudnicima i sredjivanje stvari u istim

Ovo trece me se najvise tice jer sam vec pisao ovdje da ja kao masinski tehnicar radim u rudniku( hvala Bogu pa imam i to) i imam oko 1000KM primanja dok elektricar u EP BiH ima skoro 2000KM a ima jedan stepen nizu strucnu spremu

Alfons Kauders

#1333 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Alfons Kauders » 08/07/2011 23:47

stochar wrote:
Komrad wrote:
dosadasnja vlast je imala sansu 20 godina
hajde da pustimo SDP bar 3g moze?
dosadasnja vlast i dalje vlada uz pomoc SDP-a! ne dam ba nikome vise ni mjesec dana, a ne tri godine!!! koji vam je qratz?! jeste li nenormalni ili sta? jeste fakat toliko zaludjeni? placeni niste, jer meni ni milion maraka ne bi bilo dovoljno da lupam tolike gluposti!

idemo unazad, broj nezaposlenih je 530.000 i rapidno raste, nemamo ni 30 kilometara auto-puta, i sad ja treba da presucujem nepotizam i sve druge negativne pojave koje smo do sada svi mahom osudjivali samo kako bih Zlayu i njegove pustio da na strateska mjesta postave njihove ljude?!?! mozda u vasim sumanutim umovima, ali ja i dalje mislim isto kao i proteklih 13 godina koliko sam punoljetan. ne dam nikome da me jebe u zdrav mozak, pa makar to bila i opcija koju sam toliko godina podrzavao i u koju sam vjerovao!
dobro, a sta cemo sad?

da li bi bilo bolje da sdp nije ni ulazio u vlast? jer sdp nije mogao bez stranaka iz stare vlasti... a ne vjerujem da je bilo ko ocekivao da ce se nesto preko noci promijeniti... cisto zato jer vecina naroda nije ni glasala za promjene...

to sto je sdp uzeo neku relativnu vecinu ne znaci puno... uz postojeci odnos snaga nijedna stranka ne bi uspjela postici nista posebno, taman da sastavimo neki all stars tim, da i ne govorim o zlajinim poltronima i novopecenim pionirima...

sdp nije na vlasti u pola kantona... nije na vlasti u rs... a pogotovo nije na vlasti na drzavnom nivou... ne znam sta si ti ocekivao, ali ja nisam nista... a to cemo i dobiti.. zato jer je opet vecina naroda glasala za staru vlast...

i u jednu ruku mi je i drago - nek crkavaju od gladi kad su glupi

stochar

#1334 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by stochar » 08/07/2011 23:52

Alfons Kauders wrote: sdp nije na vlasti u pola kantona... nije na vlasti u rs... a pogotovo nije na vlasti na drzavnom nivou... ne znam sta si ti ocekivao, ali ja nisam nista... a to cemo i dobiti.. zato jer je opet vecina naroda glasala za staru vlast...

eh, mozda bih bas zbog boldiranog ja volio da je SDP ostao u nekoj jakoj opoziciji, uz ponudjenu Platformu svima, i predlazuci sve u skladu s istom. onda ne bi bili odgovorni za raspad sistema koji ce nam se desiti u naredne dvije godine jer su ovi prije njih potkopali sto god se moglo potkopati.

ovako, poletjeli su za foteljama i raspodjelili ih kojekakvim 'ficfiricima', posmjenjivali nekoliko direktora, i bojim se da je to sve sto ce uspjeti uraditi. umjesto da su pustili ove da im se sve srusi pod nogama i da onda uzmu apsolutnu vlast poslije njihovog kraha, preuzeli su kljuceve kuce u plamenu i sad tonu sa SDA koja nas je u sve ovo dovela.

quasar

#1335 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by quasar » 09/07/2011 00:11

quasar wrote:@stochar

de ti nama care reci sta ti u stvari hoces? Sta predlazes? Da te skontamo.

Jel revoluciju? Barikade? Sta?

VjecitiStudent

#1336 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by VjecitiStudent » 09/07/2011 00:24

Skijaš wrote:
quasar wrote:Obzirom na izvor, moze se odbiti pola. Kako god okrenes, tesko da mogu biti gori od ovih koji su nas do sada brukali i pljackali. Svakako ce platiti cijenu na izborima. Jedino je lose sto ce narod traziti "promjene" izborom SBB.

Majko mila... :cry:
Ako SDP ostane dosljedan u borbi protiv četnika i HDZ-a, narod će preći preko ovih nekoliko promašaja u kadrovskim križaljkama i SDP će dodatno ojačati. Bitno je samo da ne popuštaju Dodiku i Čoviću, a ostalo će se rješavati u hodu i može biti ispravljeno kako mandat teče. Štetu nanesenu izdajničkim ustupcima je puno teže ispraviti.
SBiH je ostala dosljedna u (lafo) borbi protiv četnika i HDZ-a, a sve usput bogateci svoje istaknute clanove i narod je to napokon skontao i konacno ih otjerao sa vlasti.
Jel' sad treba i SDP-u dati petnaest godina mandata da se "bori" na isti nacin?

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1337 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by -LIBERO- » 09/07/2011 00:50

Kao nepotizam je vec tu,kadrovska politika je vec tu, po principu: asistenti,tetici,tetke i kumovi,stranacki poslusnici ...iz supljeg u prazno o "visokoj politici" dok rastu cijene ,raste broj nezaposlenih itd.

I sve je to tako,barem se oko toga slaze 90% foruma.I onda pojedini (dodao bih: fanaticni) glasaci SDP-a kazu "..pa jeste sve to tako,ali sta cemo sada...."..ili.."..pa pustimo ih jos3 godine..."...Valjda "samo" jos 3 god,kao da je rekao 3 sata ili 3 dana,kao da nasi zivoti i zivoti djece i sviju ostalih imaju prostora da sada ove nove pustamo opet neke 3 godine,k'o i ove 15 godina prije.

Ma da mi je babo rodjeni u tom SDA,SDP i bilo kojem,i da vidim da se apsolutno preuzima matrica kadrovanja i rasporeda vlasti uz nulti ucinak..ja bih glasno i jasno to rekao.

U krajnjem slucaju,niko nikoga ovdje ne tjera (barem se nadam da je tako) da zbog svega toga automatizmom ovi sto su glasali za SDP prestanu glasati za njih,glasajte po inereciji ili odabiru,navici,idealima..po bilo cemu za bilo koga..ali u cemu je problem cak i u redovima svoje stranke (cak i ako ste clanovi ili glasaci samo) jasno i otvoreno reci sta ne valja i sta nije u redu u potezima i stavovima??

Ja ne kontam taj stav ponizne poslusnosti cak i kada si svjestan da ima dosta nepravilnosti,odstupanja od predizbornih obecanja i nepotizma.

U karjnjem slucaju,clanovi SDP-a ,baza..zasto jasno i glasno ne kazete da niste bas svi za autorativnu titulizaciju pogodnih a ne sposobnih,elitizam ,familijarnost i slicno.

Pustite mi se vise price SzagrabipoBiH,presucivanja lopovluka,kradje,nepotizma,familijarnih titularenja,lobija i svega i svacega ..pod krinkom i parolom borbe za drzavu protiv mrskog neprijatelja Milorada od laktasa.

A ovaj krkan iz Laktasa istu pricu,kradja ,nepotizam,lopovluk,kljucevi od sehare,krediti,privatizacija..a udri pricu o vjekovnom srpskom ognjistu i otadzbini srpskoj :-).
Last edited by -LIBERO- on 09/07/2011 02:18, edited 2 times in total.

quasar

#1338 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by quasar » 09/07/2011 01:16

Narod je '90 zajebo stvar i to se vise popraviti ne da. Svo znanje, mudrost, sposobnost je otislo tamo gdje se od toga moze zivjeti, ovdje smo ostali mi. Slobodno mogu reci: nesposobni. Jer da nismo, ne bi sjedili ovdje na forumu i padali u jar zbog kadrovske politike, vec bi nam pucao qu. zbog toga.

Sad sve sto se mogu nadati je da ce ova vlast zbog participacije SDP-a u njoj, ipak napraviti neku razliku za svoj mandat. Da su ipak malo sposobniji i posteniji od prethodnih. Makar u vecem procentu.

Ne valja kadrovska politika?! OK, dajte imena boljih. Ne valja politika oko uspostave vlasti? OK. Dajte sa kim bi vi i kako, pod kojim uslovima?...
Samo tako mozemo pricati.
Evo da i ja kazem da nisam zadovoljan, ali samo time sto se SDP nije obracunao sa Reisom, koji poziva na krvoprolice. Samo se nadam da je zabiljezeno to negdje i da ce ga docekati na zicer kad bude vakat. Ostalo mi je OK. Uglavnom bolje izgleda nego ranije vlade. Sacekacemo malo da vidimo sve sto su pokrenuli, kako ce izgurati do kraja.
Ove mahalastine, auta, odjela i ostalo... eto trebali su Centrotransom doci pa bi se neko nasao da kaze da imaju tal sa njima...

Komrad

#1339 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Komrad » 09/07/2011 01:34

-LIBERO- wrote:Kao nepotizam je vec tu,kadrovska politika je vec tu po principu asistenti,tetici,tetke i kumovi...iz supljeg u prazno o "visokoj politici" dok rastu cijene ,raste broj nezaposlenih itd.

I sve je to tako,barem se oko toga slaze 90% foruma.I onda pojedini (dodao bih: fanaticni) glasaci SDP-a kazu "..pa jeste sve to tako,ali sta cemo sada...."..ili.."..pa pustimo ih jos3 godine..."...Valjda "samo" jos 3 god,kao da je rekao 3 sata ili 3 dana,kao da nasi zivoti i zivoti djece i sviju ostalih imaju prostora da sada ove nove pustamo opet neke 3 godine,k'o i ove 15 godina prije.

Ma da mi je babo rodjeni u tom SDA,SDP i bilo kojem,i da vidim da se apsolutno preuzima matrica kadrovanja i rasporeda vlasti uz nulti ucinak..ja bih glasno i jasno to rekao.

U krajnjem slucaju,niko nikoga ovdje ne tjera (barem se nadam da je tako) da zbog svega toga automatizmom ovi sto su glasali za SDP prestanu glasati za njih,glasajte po inereciji ili odabiru,navici,idealima..po bilo cemu za bilo koga..ali u cemu je problem cak i u redovima svoje stranke (cak i ako ste clanovi ili glasaci samo) jasno i otvoreno reci sta ne valja i sta nije u redu u potezima i stavovima??

Ja ne kontam taj stav ponizne poslusnosti cak i kada si svjestan da ima dosta nepravilnosti,odstupanja od predizbornih obecanja i nepotizma.

U karjnjem slucaju,clanovi SDP-a ,baza..zasto jasno i glasno ne kazete da niste bas svi za autorativnu titulizaciju pogodnih a ne sposobnih,elitizam ,familijarnost i slicno.

Pustite mi se vise price SzagrabipoBiH,presucivanja lopovluka,kradje,nepotizma,familijarnih titularenja,lobija i svega i svacega ..pod krinkom i parolom borbe za drzavu protiv mrskog neprijatelja Milorada od laktasa.

A ovaj krkan iz Laktasa istu pricu,kradja ,nepotizam,lopovluk,kljucevi od sehare,krediti,privatizacija..a udri pricu o vjekovnom srpskom ognjistu i otadzbini srpskoj :-).
Sta predlazes? Da ih odma rusimo?

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1340 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by -LIBERO- » 09/07/2011 01:48

Za pocetak vise kriticnosti i objektivnosti
Poslije,zasto da ne ..unutarstranacka rasprava na temu: " ...nepotizam,kadrovi,familija,rodbina,elitizam.."
Ili vec odredite temu sami.

Il' da im halalimo sve sto rade i kako kadrove slazu,(i to koje!) sve zato sto su Dodiku rekli "..joj vidi ti glave.."(namjerno banalizujem)

A za Dodika i njegovu kompaniju (jer ono nije politicka stranka) vazi isto,samo skoro pa duplo gore.

Manipulacija strahom od neprijatelja (uvijek naleti neko novi Hare,Zlatko...Cia,Mosad,arapi..ma ko bilo :D . A ovima je tu Dodik ,Covic...ma ko bilo) i onda se iza paravana tih dimnih zavjesa i vjecnih tenzija..odcijepiti se,ne odcijepiti se...muslimani,bosnjaci,srbi..ugrozenost bla bla bla..pokrade sve zivo. Privatizuje i proda sve sto se moze prodati.

Patriotizam,folklor,naprijed nasi ..uaa vasi :lol: (ko god bili oni)...necemo vam dozvoliti,necete vi nama braniti ( :D )..a vamo se iza kulisa telefonskim razgovorom rjesavaju mjesta u raznim ustanovama,ministarstvima (na svim nivolima)...lobijima,talovima..milioni su u pitanju.

A ti narode skapaj sa patriotskom pjesmom na usnama i visoko dignutom zastavom ,razmisljajuci hoces li imati do prvoga u mjesecu razvuci ovo malo plate sto si zaradio.(ako ste te srece pa imate bilo kakav posao)

A duboko sam uvjeren da su VEC,velika vecina ovih vodja ,vozdova,begova,kraljeva i vlastodrzaca po Turskoj ,Grckoj,Spaniji..a sigurno su neki i do karibskog otocja skoknuli.

Ali ne sekiraj se narode Bosne i Hercegovine.brzo ce oni nazad u domovinu/otadzbinu da potpire vatru netrpeljivosti i novih sukoba.

Hebena balkansa plemena..a barem sam se nadao,bez obzira sto nisam za njih glasao,da ce sa ovim faking SDP-om doci nesto novo. A sve identicno,ma k'o preslikano.

Komrad

#1341 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Komrad » 09/07/2011 01:51

Za pocetak ponudi neko rjesenje jer niti je sve crno kako ti pises niti je sve bijelo

-LIBERO-
Čiča Gliša

#1342 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by -LIBERO- » 09/07/2011 02:02

Komrad wrote:Za pocetak ponudi neko rjesenje jer niti je sve crno kako ti pises niti je sve bijelo
Pokusaj zdravih snaga unutar SDP-a da jasno i glasno kazu da je dosta. (ne mislim na pokret dosta :D )
Tiho,iza kulisa..jaranski u cetri,osam...dvadesetosam..ociju. Nije valjda da se svi slazu sa kadrovskom politikom pojedinaca (namjerno necu pimenicno da pisem ,a svi znamo sve). Dok je vakat,da se pokusa usmjeriti i SDP i vlada. Da se pokusaju osvjeziti kadrovi,da se pojedini,vec titulirani,pomjere u stranu,a stave adekvatni,sto da ne i ne stranacki EKSPERTI.

Mozda previse trazim,ocekujem.Znamo svi kako je vec par puta zavrsavalo slicna tematika unutar SDP-a. :D :run: .

A u sustini vrlo vjerovatno ja previse ocekuje. I realno ne vidim nekoga ko bi se uopste usudio dici glas unutar cijele te strukture,izmedju tih ljudi koji donose neke odluke. Ovako nam ostaje gledati situacije gdje se korumpirani kadrovi kleptomanske SzaBiH mijenjaju novim koalicionim partnerom (vjecno vladajuce) SDA,i gdje se resori dijele i trampe k'o na pijaci. A naravno sve iman i prezimena usko vezana za vrh stranke,familija,prijatelji,asistenti ..jednom rijecju stvaranje odane i bliske mreze velikoga vodje.

Tako je i Dodik poceo..veliki socijademokrata borac protiv nacionalista...i kada je napravio svoju mrezu,stranka,nepotizam,familija,pogodni...stvorila se nova faza vladavine "Diktatura i renesansa".

Skijaš

#1343 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Skijaš » 09/07/2011 07:25

stochar wrote:
Alfons Kauders wrote: sdp nije na vlasti u pola kantona... nije na vlasti u rs... a pogotovo nije na vlasti na drzavnom nivou... ne znam sta si ti ocekivao, ali ja nisam nista... a to cemo i dobiti.. zato jer je opet vecina naroda glasala za staru vlast...

eh, mozda bih bas zbog boldiranog ja volio da je SDP ostao u nekoj jakoj opoziciji, uz ponudjenu Platformu svima, i predlazuci sve u skladu s istom. onda ne bi bili odgovorni za raspad sistema koji ce nam se desiti u naredne dvije godine jer su ovi prije njih potkopali sto god se moglo potkopati.
Znači SDP je trebao biti opozicija jer će ovako biti odgovoran za raspad sistema koji će nam se desiti. I onda nakon tog ekonomskog masakra, treba izaći iz rupe i pokupiti glasove. Meni to djeluje kukavički. Ja da mislim kako prema nama ide apokalipsa o kojoj govoriš, prvi bih iskoračio naprijed i pokušao uraditi šta mogu da smanjim posljedice tog udara na društvo. Osim toga, ekonomija je jedan segment, drugi i jednako važan je ovaj okršaj sa četnicima i HDZ-om, čiji se utjecaj mora dodatno oslabiti jer će se u ovom mandatu otvoriti pitanje ustavnih reformi.

Skijaš

#1344 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Skijaš » 09/07/2011 07:50

VjecitiStudent wrote:
Skijaš wrote:
quasar wrote:Obzirom na izvor, moze se odbiti pola. Kako god okrenes, tesko da mogu biti gori od ovih koji su nas do sada brukali i pljackali. Svakako ce platiti cijenu na izborima. Jedino je lose sto ce narod traziti "promjene" izborom SBB.

Majko mila... :cry:
Ako SDP ostane dosljedan u borbi protiv četnika i HDZ-a, narod će preći preko ovih nekoliko promašaja u kadrovskim križaljkama i SDP će dodatno ojačati. Bitno je samo da ne popuštaju Dodiku i Čoviću, a ostalo će se rješavati u hodu i može biti ispravljeno kako mandat teče. Štetu nanesenu izdajničkim ustupcima je puno teže ispraviti.
SBiH je ostala dosljedna u (lafo) borbi protiv četnika i HDZ-a, a sve usput bogateci svoje istaknute clanove i narod je to napokon skontao i konacno ih otjerao sa vlasti.
Jel' sad treba i SDP-u dati petnaest godina mandata da se "bori" na isti nacin?
Silajdžić nije bio dosljedan, koštao nas je njegov pristanak da se reformu policije odloži. To je Dodiku pokazalo da se upornost isplati i na tom je uspjehu, ograničenom ali ipak uspjehu, Dodik modelirao taktiku za djelovanje u vezi sa ostalim pitanjima. Da se Silajdžić izborio za reformu policije, sasvim je moguće da bi Dodik danas bio reformisani političar i agilni borac za multietničku BiH. Ali napravljen je ustupak i lavina je krenula, pa Dodik sada otvoreno i genocid negira.

Silajdžić i Lagumdžija su tu negdje, u pet deka, obojica pozeri i narcisi, s tim što se u slobodno vrijeme Silajdžić počešljan i namirisan pokušava preko poezije uvaliti Miri Furlan među noge, a Lagumdžija ode negdje u kafanu s društvom smišljati kreativne podlosti kako sjebati sve koji mu stanu na put.

Ako se naši ciljevi i ciljevi Lagumdžije po pitanju modela formiranja vlasti poklapaju (programski vs. etnički), onda ga treba podržati u tom i nadati se da će ostati dosljedan.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1345 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by PipiDugaDevetka » 09/07/2011 07:59

Ja ne pristajem da ovo bude Dan žalosti na samo pola države, ali eto, ništa ne mogu učiniti.

popajic

#1346 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by popajic » 09/07/2011 08:24

PipiDugaDevetka wrote:
Ja ne pristajem da ovo bude Dan žalosti na samo pola države, ali eto, ništa ne mogu učiniti.
Ne samo da to nije Dan zalosti na drugoj polovici , nego sto ga slave kao Dan pobede :x
Oslobodili Srebrenicu - od zivota :( :x ...tesko je naci veci broj neljudi na manjem prostoru !

Alfons Kauders

#1347 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Alfons Kauders » 09/07/2011 10:07

stochar wrote:

ovako, poletjeli su za foteljama i raspodjelili ih kojekakvim 'ficfiricima', posmjenjivali nekoliko direktora, i bojim se da je to sve sto ce uspjeti uraditi. umjesto da su pustili ove da im se sve srusi pod nogama i da onda uzmu apsolutnu vlast poslije njihovog kraha, preuzeli su kljuceve kuce u plamenu i sad tonu sa SDA koja nas je u sve ovo dovela.
mogli su.

ne vjerujem da bi bila neka primjetna razlika :D ali sta bi onda rekli njihovi glasaci? "picke, niste ni pokusali"

ti maloprije govoris kako prodje 20 godina i kako nemas 3 godine za bacanje, posteno, ali sta bi promijenile te tri godine taman i da sdp ne udje u vlast? ja mislim da bi jedina razlika bila sto bi umjesto sa SDA bili u krevetu sa SBB... SDP ni za te cetiri godine ne bi pokupio puno vise glasova, a ne vidim nijednu alternativu koja bi mogla toliko ojacati da potpuno izbace SDA iz vlasti... da i ne pricamo kako u RS i Hercegovini takve "alternative" nema ni na mapi

zato eto im sad vlast, nek se pokazu - ako kurcu ne valjaju, bolje da to narod skonta 2011 nego 2015...

stochar

#1348 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by stochar » 09/07/2011 10:17

Alfons Kauders wrote:

zato eto im sad vlast, nek se pokazu - ako kurcu ne valjaju, bolje da to narod skonta 2011 nego 2015...
s ovim se slazhem, ali mi je zhao sto vec pokazuju da qrtzu ne valjaju, a sto ne zele prihvatiti nicije dobronamjerne kritike, vec umjesto da nesto promijene, ubjedjuju nas kako to u stvari tako treba i kako je sve za nase dobro, a to je isto sto su ovi radili 20 godina.

nisam ni za kakva rusenja i smjene SDP-a, slazem se da im treba vremena, ali vremena pod uslovom da vidim da nesto rade. a, davati im vremena za postavljanje svojih kadrova i losu politiku, za to nisam. promjena unutar njihovih redova je potrebna, jer ovim tempom unistavaju i sebe i nas s njima.

Alfons Kauders

#1349 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Alfons Kauders » 09/07/2011 10:31

stochar wrote:
Alfons Kauders wrote:

s ovim se slazhem, ali mi je zhao sto vec pokazuju da qrtzu ne valjaju, a sto ne zele prihvatiti nicije dobronamjerne kritike, vec umjesto da nesto promijene, ubjedjuju nas kako to u stvari tako treba i kako je sve za nase dobro, a to je isto sto su ovi radili 20 godina.

nisam ni za kakva rusenja i smjene SDP-a, slazem se da im treba vremena, ali vremena pod uslovom da vidim da nesto rade. a, davati im vremena za postavljanje svojih kadrova i losu politiku, za to nisam. promjena unutar njihovih redova je potrebna, jer ovim tempom unistavaju i sebe i nas s njima.
zavisi od ocekivanja :D neki su kontali da ce nas SDP vratiti u 1948, drugi su se nadali da ce krenuti u obracun s kriminalom, treci su mislili da ce skresati javnu potrosnju preko noci... ja nisam - kod mene su u mahali 20 godina na vlasti i znam kakvi su :D

ja se u startu nisam nadao nekim velikim promjenama, a nije ni vecina ljudi koji realno razmisljaju... kadrovska politika je tanka, imaju dosta losih imenovanja, od nivoa vlade fbih pa do mjesne zajednice... ali sve je to relativno imajuci u vidu da se radi o partijskim poslusnicima - stavljeni su da primaju platu i sute, nemaju autonomije da sami donose bitne odluke, samo pecatiraju sto im se naredi...

meni je to vise kozmeticka zamjerka u odnosu na druge stvari... sta je s javnom potrosnjom? sta je s mmf-om? sta je s fiskalizacijom? blokiranom izgradnjom sarajevske obilaznice, autoputa, energetskih projekata? borackom revizijom? (revizija se doduse radi, ali ovim tempom ce im trebati jos par mandata da je zavrse)... moze neko reci da je 100 dana malo da se sva ta pitanja pokrenu, ali mogli su barem reci sta planiraju i kako - niko ne ocekuje da u 100 dana urade reviziju, vrate pare mmf-u i okrenu janje na gotovoj obilaznici, ali imali su i vise no dovoljno vremena da npr. javnosti objasne sta ce sa ostalim transama mmf-a (a moguce je da se nece ni uzimati) i kako namjeravaju vracati postojeci dug ugovorenom dinamikom, jer su sami govorili da je to nemoguce

dibidus

#1350 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by dibidus » 09/07/2011 10:43

popajic wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
Ne samo da to nije Dan zalosti na drugoj polovici , nego sto ga slave kao Dan pobede :x
Oslobodili Srebrenicu - od zivota :( :x ...tesko je naci veci broj neljudi na manjem prostoru !
Znate sta - stvarno ste dosadni sa ovim konstatacijama kako se neki bitni datumi DRASTICNO razlukuju u entitetima ili narodima.

Ali prestanite vise u tome traziti nacin kako da se to promjeni, to ne samo da je sizifov posao vec poprima i elemente mazohizma.

A po meni ima i elemente idiotluka:
- Mo's mislit Srbi ne priznaju dan nezavisnosti BiH !
- Kako to da se u hrvatskim kantonima radi na dan ZAVNOBiH!
- Otkud sad Valentinovo ?
...

Zamislite drugaciju poziciju - da recimo Hrvati insistiraju da se dan masakra u Grabovici proglasi drzavnim praznikom. Gdje bi se taj dan tako obiljezavao?
Dobro se sjecam kako je jedna stara hrvatica pred kamerom rekla - za nas je Grabovica veci masakr nego Srebrenica - ovdje ih je ubijeno 32, ali ih je ukupno bilo 34! Ono dvoje djece se sakrilo, da su ih nasli i njih bi pobili!

I sta sad mi trebamo, da ponovo i ponovo konstatujemo kako se beznadezno razlikujemo u dozivljavanju proteklog rata i da se svaki put ibretimo kako oni protiv kojih smo ratovali ne prihvacaju nase zrtve, vec, pazi molim te, samo velicaju svoja stradanja!

Prestanite s tim. Takvo utopijsko insistiranje samo jos vise produbljuje nase razdvajanje koje nikad vece nije bilo.

I zato se zaista bojim sta ce dalje biti. Ovi platformasi koji nas uvjeravaju da je 10% "drugih" dovoljno da se nesta zove "multi"...mogu samo ponoviti mart 1992 kad smo isto tako mislili.

Locked