I onda doš'o Valter,...

Locked
Skijaš

#1226 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Skijaš » 07/07/2011 18:29

stochar wrote:Upravni odbor Vijeća za implementaciju mira (PIC) ocijenio je na dvodnevnom sastanku koji je završen danas u Sarajevu da je situacija u BiH ozbiljna i da zemlja ide unazad.

garant neko potplatio ovaj PIC da ruzno govori o nasoj vlasti na celu sa SDP-om koja nas hrabro vodi ka naprijed...
Sve te se manje shvata ozbiljno a sve se više ponašaš kao agitator. Spominjali su osporavanje Dejtonskog sporazuma. Za to niko ne krivi SDP. Spominjali su formiranje državne vlasti. Ni za to nije kriv SDP nego osovina HDZ-SNSD-SDS koja je dobila manje glasova i ima manje poslanika u parlamentu a želi veći utjecaj od Platforme u Savjetu ministara. SDP jeste pravio greške, ali ništa od tog nije bilo predmet kritike PIC-a. Zna se ko je remetilački faktor u državi i prestani svojom mržnjom prema SDP-u relativizirati odgovornost Dodika i Čovića.

Zamisli situaciju, Savjet Bezbjednosti devedeset treće osudi eskalaciju sukoba i pozove sve strane na konstruktivan dijalog, a ti taj poziv Savjeta Bezbjednosti iskoristiš da napadneš ratnu vladu u opkoljenom Sarajevu. Sličnu stvar radiš upravo sada.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#1227 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Chmoljo » 07/07/2011 19:18

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “zabranjeno kloniranje ranije banovanih korisnika”
» Mitt_Romney

:)
Chmoljo wrote:Isključen/a korisnik/ca iz razloga “zabranjeno kloniranje ranije banovanih korisnika”
» majorizator

kloniraj se još jednom i dobićeš trajni i na prvi nick :)
ja, ipak, nisam političar, i svoja obećanja ispunjavam

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “ignoriranje upozorenja moderatora”
» casobuke

:)

Država

#1228 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Država » 07/07/2011 19:27

stochar wrote:Upravni odbor Vijeća za implementaciju mira (PIC) ocijenio je na dvodnevnom sastanku koji je završen danas u Sarajevu da je situacija u BiH ozbiljna i da zemlja ide unazad.

garant neko potplatio ovaj PIC da ruzno govori o nasoj vlasti na celu sa SDP-om koja nas hrabro vodi ka naprijed...
Što se tiče državnog nivoa, SDP je još uvijek u opoziciji...

stochar

#1229 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by stochar » 07/07/2011 19:28

Skijaš wrote:

Spominjali su formiranje državne vlasti. Ni za to nije kriv SDP nego osovina HDZ-SNSD-SDS koja je dobila manje glasova i ima manje poslanika u parlamentu a želi veći utjecaj od Platforme u Savjetu ministara. SDP jeste pravio greške, ali ništa od tog nije bilo predmet kritike PIC-a.
za Dayton OK, ali za ovo su itekako krivi. Da se nisu glupirali s Kukićem i ganjali neke inate, do sada vismo imali Vijece ministara...

p.s. ne moze stranka u vlasti ne biti odgovorna kada PIC ocijeni da BiH ide unazad. kazes, opstrukcije, OK, ali posao im je da budu politicari i da to rijese, za to ih placamo. da tebi dodje majstor da popravi struju, i kaze: "ne mogu ja ovo, pukla zica u zidu, smeta malter", ti bi angazov'o onoga koji zna doci do kratkog spoja i popraviti stvar - jednostavno!
Last edited by stochar on 07/07/2011 19:36, edited 1 time in total.

convict

#1230 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by convict » 07/07/2011 19:30

Ja kol'ko znam na nivou BiH na vlasti su SBiH+SDA+HDZovi+SNSD. SDP ima priliku da dođe na vlast samo ako pristane na ucjene Čovića i Dodika. Dakle, ne znam kako je to SDP na čelu.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1231 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by plain vanilla » 07/07/2011 19:31

Država wrote:

Što se tiče državnog nivoa, SDP je još uvijek u opoziciji...
ma SDP je nekima kriv za sve, nema veze sto nije na vlasti :wink:

vivaldi

#1232 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi » 07/07/2011 19:34

plain vanilla wrote:ma SDP je nekima kriv za sve
Tako mi je javnog emitera i kume Jadranke meni nije :D

madner

#1233 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by madner » 07/07/2011 19:35

stochar wrote:
Skijaš wrote:

Spominjali su formiranje državne vlasti. Ni za to nije kriv SDP nego osovina HDZ-SNSD-SDS koja je dobila manje glasova i ima manje poslanika u parlamentu a želi veći utjecaj od Platforme u Savjetu ministara. SDP jeste pravio greške, ali ništa od tog nije bilo predmet kritike PIC-a.
za Dayton OK, ali za ovo su itekako krivi. Da se nisu glupirali s Kukićem i ganjali neke inate, do sada vismo imali Vijece ministara...
A sto su se glupirali sa Kukicem? Pokazali PICu koliko imaju glasova u parlamentu BiH i gdje skripi.
Ili bi ti Borjanu predlozio?

Gandalf

#1234 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Gandalf » 07/07/2011 19:37

Ne vidim nikakvu korist od Vijeća Ministara, kojim upravlja Milorad Dodik preko Borjane Krišto - lično meni to izgleda kao početak kraja države Bosne i Hercegovine - proboBH blok ne smije pristati na formiranje VM po diktatu Dodika - pristanu li na njegove ucjene, neće ih biti nigdje već na općinskim izborima.

madner

#1235 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by madner » 07/07/2011 19:38

Gandalf wrote:Ne vidim nikakvu korist od Vijeća Ministara, kojim upravlja Milorad Dodik preko Borjane Krišto - lično meni to izgleda kao početak kraja države Bosne i Hercegovine - proboBH blok ne smije pristati na formiranje VM po diktatu Dodika - pristanu li na njegove ucjene, neće ih biti nigdje već na općinskim izborima.
Jebo opcinske izbore, ako pristanu na Dodin diktat mogu se i otic kastrirat kao ljudi.

stochar

#1236 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by stochar » 07/07/2011 19:39

madner wrote:
A sto su se glupirali sa Kukicem? Pokazali PICu koliko imaju glasova u parlamentu BiH i gdje skripi.
kad su mogli koalirati sa strankom koja nas je 20 godina pljackala i dovela u ovakvu situaciju, Borjana bi bila najmanji problem. A, opet kazem, bilo je milion boljih opcija samo da nisu ganjali inat preko nasih ledja. imali su i oni boljih kandidata, a mogli su fino sjesti s ovima i odmah traziti da kandiduju Raguža. ovako, gubimo vrijeme iskljucivo zbog njih. oni su moji predstavnici, glas'o sam za njih, placamo ih iz nasrg budzeta, i imam pravo da ocekujem vise i bolje, 'poso him je da se tim bavu', a ne da naokolo idu i kukaju kako ne mogu nesto uraditi. sta bi da im je rat, a da su im s druge strane karadzic, Krajisnik i Mladic? pa oni se s Borjanom ne mogu nositi...

madner

#1237 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by madner » 07/07/2011 19:44

stochar wrote:
madner wrote:
kad su mogli koalirati sa strankom koja nas je 20 godina pljackala i dovela u ovakvu situaciju, Borjana bi bila najmanji problem. A, opet kazem, bilo je milion boljih opcija samo da nisu ganjali inat preko nasih ledja. imali su i oni boljih kandidata, a mogli su fino sjesti s ovima i odmah traziti da kandiduju Raguža. ovako, gubimo vrijeme iskljucivo zbog njih. oni su moji predstavnici, glas'o sam za njih, placamo ih iz nasrg budzeta, i imam pravo da ocekujem vise i bolje, 'poso him je da se tim bavu', a ne da naokolo idu i kukaju kako ne mogu nesto uraditi. sta bi da im je rat, a da su im s druge strane karadzic, Krajisnik i Mladic? pa oni se s Borjanom ne mogu nositi...
Zao mi je ali poslje ovog posta ne vidim vise razliku izmedju tebe i onih klonova sa poskoka sto povremeno ulete i spomenu nelegalnu vladu FBiH.

Ti bi stvarno pristao da koalicija koja ima 21 poslanika dobije 1/3 mjesta i uticaja na drzavnom nivou, kako bi eto dobili bilo kakvu vladu. Raguz je mogao biti dio platforme nije htio. Dodo moze ucijenjivat svoje roditelje, drzavu nece.

vivaldi

#1238 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi » 07/07/2011 19:46

stochar wrote:kad su mogli koalirati sa strankom koja nas je 20 godina pljackala
Ma veca je ironija HSP.

SDP svake godine pali svijece drugu Titu.

HSP ih svake godine pali Blazu Kraljevicu, nesudjenom 20-om clanu Bugojanske grupe koji se svojevremno pojavise sa ciljem da bas Marshalu ne dozvole da ziv doceka naredni rodjendan. :-)

To je ta programska koalicija. Mah...

Sto bi reko Lijan - da bi zdravi bili jedite pili :D

Država

#1239 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Država » 07/07/2011 19:49

vivaldi wrote:

HSP ih svake godine pali Blazu Kraljevicu,
Grijeh je Blaža Kraljevića spomenuti sjedeći. Ustani kad spominješ to ime.

stochar

#1240 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by stochar » 07/07/2011 19:57

madner wrote: Zao mi je ali poslje ovog posta ne vidim vise razliku izmedju tebe i onih klonova sa poskoka sto povremeno ulete i spomenu nelegalnu vladu FBiH.

Ti bi stvarno pristao da koalicija koja ima 21 poslanika dobije 1/3 mjesta i uticaja na drzavnom nivou, kako bi eto dobili bilo kakvu vladu. Raguz je mogao biti dio platforme nije htio. Dodo moze ucijenjivat svoje roditelje, drzavu nece.
iz tebe avatar progovara, fakat. odma' optuzivanja, odma' veleizdaja, klonovi s poskoka... koalirali su sa SDA kako bi bili na vlasti, ne razumijem sto je to manje ljigavo od pristanka da Blazica bude mandatar...

a, opet moram ponoviti pitanje na koje mi niko odgovorio a u potpunosti je u domenu koalicije SDP-SDA na kantonalnom nivou i tu im ne smeta Dodik, a nesto mi se vraca nakon sto svakodnevno i dalje citamo o pucnjavama, eno danas lika opljackali u haustoru...
stochar wrote:evo jedno pitanje, iz domene aktivizma. bio sam na skoro svim gradjanskim protestima od 2006. do danas, ucestvovao u organizaciji mnogih, bio i na protestima protiv Taje i Mame. pist'o, nosio one karikature, sve sto ide... pitanje:

Zasto su Semiha Borovac kao gradonačelnica, i Samir Silajdžić Tajo kao premijer KS, bili odgovorni za tadasnju losu sigurnosnu situaciju, a danas Alija Behmen kao gradonacelnik, i Fikret Musić kao premijer KS nisu?

evo, da ne ponavljam k'o papagaj istu stvar. kladim se da kad bih sad pokrenuo temu da se organizuju protesti, ili ih pak organizovao, najprije bio iovdje iznapadan od strane 'vojnika stranke' da kocim progres, da ne razumijem platformu, da sam izdajnik, ustasha, chetnik, Šajin crnac i šta sve ne, a o protestima ne smijem ni pomisliti...

p.s. situacija nije nista bolja, bodu se nozhevima, poceli ljudima u auta upadati na raskrsnicama, pored objavljene snimke pljackasa ne mogu ih uhvatiti danima, one dvije dzeparosice svaki dan redovno dolaze na radno mjesto kod Cheke, oni se popucali na Pofalicima, dijete ranjeno i samo srecom izbjeglo smrt...

konrad

#1241 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by konrad » 07/07/2011 20:05

madner wrote:Dodo moze ucijenjivat svoje roditelje, drzavu nece.
Ako cemo realno Dodo je ta drzava, tako da ne vidim smisao ove recenice.

madner

#1242 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by madner » 07/07/2011 20:13

Ne nego je tvoj "argument" na tom nivou. Uvjeri se sam, na pravom si podforumu, ti i poskokovci to povlace.

Koalicija sa SDA sluzi visem interesu drzave, jer stvara blok koji garantuje da osovina Dodo Cova nece moci dovesti Bosnu do raspada i/ili rata. Cijena tog bloka je gutanje par zaba, vise zaba za SDAovce, par zaba za crvene. Popustanje nad ultimatumom na nivou drzavne vlasti niti ima opravdanje, niti ce dati bilo kakav pozitivan pomak. Sutra bi ti prvo kmecao kako drzavna vlast nista ne radi. Dakle izmedju vlasti koja ne bi uradila nista dobro i vlasti koja je u tehnickom mandatu ne postoji razlika.

Objasni mi pozitivne efekte vlade sa oba HDZ i SNSD i SDSom, sta bi bio cilj iste?

Ja se kladim da bi odziv na proteste bio manji, a obecavam da cu te braniti ako te neko napadne na forumu zbog organizovanja istih.

Skijaš

#1243 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Skijaš » 07/07/2011 20:13

stochar wrote:
Skijaš wrote:

Kakve inate ? Stranke Platforme imaju više glasova i više poslanika u parlamentu od osovine SDS-SNSD-HDZ ali Platformaši ipak predlažu da mandatara imenuje HDZ i da se utjecaj u Savjetu ministara podijeli 5:5. Znači još jednom, stranke Platforme imaju više glasova i više poslanika u parlamentu od osovine SDS-SNSD-HDZ ali Platformaši ipak predlažu da mandatara imenuje HDZ i da se utjecaj u Savjetu ministara podijeli 5:5. Zar je to inat ? Kukić je predložen jer se nekako pokušava pokrenuti proces sa mrtve tačke. Ako je tebi cilj imati bilo kakvu vlast, eto ti Špirića, neka ga u tehničkom mandatu još 3 godine. Ako ti nije cilj imati bilo kakvu vlast, nego bi i da se ograniči utjecaj Dodika i Čovića, likova koji otvoreno dovode u pitanje državu, onda dozvoli Platformašima da ovo istjeraju do kraja prije nego što im skočiš za vrat.
p.s. ne moze stranka u vlasti ne biti odgovorna kada PIC ocijeni da BiH ide unazad. kazes, opstrukcije, OK, ali posao im je da budu politicari i da to rijese
Pa postoje dva načina, jedan je da predaju partiju i da sastave vlast kakvu Dodik želi i drugi je da uvjere međunarodnu zajednicu kako je zbog Dodikove isključivosti potrebno uplitanje OHR-a. Ovdje se još uvijek vodi rat i važe ista pravila, četnici djeluju arogantno, mi pokušavamo biti konstruktivni, četnici opet djeluju arogantno, mi se okrenemo strancima kako bi pomogli kao medijator, četnici nastave djelovati arogantno i onda ih stranci pritisnu.

Iste strane u sukobu, ista pravila, samo ovaj put bez mrtvih. To što ti sve svodiš na nivo stranačkih neslaganja, tvoja stvar, ja sam svjestan činjenice da ovo nisu stranačka prepucavanja nego rat.
Last edited by Skijaš on 07/07/2011 20:15, edited 1 time in total.

madner

#1244 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by madner » 07/07/2011 20:14

konrad wrote:
Nisam znao da je Dodo postao toliki patriota, uvijek spominje neku adminstrativnu jedinicu kao bitnu.

quasar

#1245 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by quasar » 07/07/2011 20:20

Mitt_Romney wrote:
quasar wrote:
Mitt_Romney wrote: To što je Lagumdžija cijenjeni član internacionale bh. građanima ne koristi previše. Konkretne stvari poput cijena hljeba, struje, šećera, ulja, rupa na ulicama, razvoj privrede, povećanje standarda, smanjenje nezaposlenosti, itd., su stvari na koje građani njegovu politiku mogu vjerovati. Je li on pametan, obrazovan, lijep, zgodan, poštovan, itd., meni kao pojedincu ne znači mnogo, niti me interesuje ako nema konkretnih rezultata.
Jesam prilicno pojednostavio razliku izmedju ljevice i desnice na ono sto se svodi. Cinjenica je takodjer da desnica izmedju prava radnika i profita poslodavca, uvijek bira ovo drugo. To nisu socijalna davanja, nego pravedna raspodjela dohotka. Pravednija je uvijek ona koju zastupa ljevica. Poštena plata za pošten rad, nasuprot minimalne plate za maksimalan rad.
Opet banalizujem, ali razumijemo se.

Osvrt na Lagumdzijino ucesce u delegaciji PES u Kini sam spomenuo ne zbog "lika i djela" nego da napravim razliku izmedju njega i ostalih nasih "drzavnika" po rejtingu u Evropi.
E sad ako mi smatramo da je ta Evropa nesto napredno, cemu tezimo, valjda prihvatamo i kriterije po kojima oni biraju svoje lidere.

Naravno da se to ne jede, ali popravlja sliku zemlje, i u krajnjem moze donijeti rucak na stol.

Gomila ljevičarskih floskula. Činjenica je takođe da je desnica tokom većeg perioda 20. stoljeća bila na vlasti u većini zapadnih zemalja s izuzetkom Skandinavije, pa su u tim državama radnička prava sigurno i najveća u svijetu.

Šta je to pravedna raspodjela dohotka? Pravedna raspodjela s tuđim novcem kojeg je neko drugi zaradio, a država ga baca kao da je njen, a nije. To su para građana. Pravedna je raspodjela ono što sam zaradiš, e sad ako je recimo u BiH 800 km maraka mjesečno neki minimum da se može živjeti normalno trebalo bi obezbijediti uslove da minimalna primanja budu u tom iznosu, a ako je neko u stanju zaraditi 200 000 mjesečno zašto ga ograničavati ili sprječavati u tome?
Poštena plata za pošten rad je upravo princip desnice, sama Margaret Thatcher jedan od najomraženijih likova u očima ljevičara je u svojim govorima često koristila upravo tu rečenicu :mrgreen:. Princip ljevice bi prije bio odgovarajuća primanja bez obzira na rad. A na primjeru Grčke savršeno vidimo efikasnost ljevičarske ekonomske politike. Ne propagairam ovdje desničarske stavove, ali stvari ne može tek tako gledati crno-bijelo. Niti je moderna desnica toliko brutalna i tlačiteljska, a niti je ljevica idealno rješenja za ljudski rod. U suštini to uvijek mnogo više zavisi od sposobnosti pojedinaca u sprovođenju određene politike, nego od ideologije.

Što se tiče Lagumdžije dovoljno mi je vidjeti samo autokratsko vođenje vlastite partije i zločin koji je napravio u FTV-u, pa da mi bude savršeno jasno da se radi o štetočini sa bolesnim egom.
Ti fasovo bananu, ali moram da dodam nesto na ovo, a ti se ne ljuti sto ne mozes replicirati. Ljevicarske floskule ili ne, vjerujem da nisi nikad hljeb zaradjivao na nadnici pa tako pricas. Stavovi nam se razlikuju, i postujem tvoje misljenje, a unekoliko si u pravu. Dodao bih da su u zapadnoj evropi gdje ti kazes da je desnica vladala a radnici poceli da zive kao ljudi, ta prava i zakone o radu izdejstvovao dobro organizovan sindikat koji se nije bavio zimnicom. Nazalost nas sindikat jos uvijek ide po misljnje u kabinet generalnog, umjesto u bazu. Poštena raspodjela dohotka je kad je za pošten rad data plaća sa kojom se može normalno napredovati i zivjeti mjesec dana. Dakle, odjeca, hrana rezije, jedan kredit. Postena plata nije kad vlasnik uzima sebi 200.000 a radnicima daje zagarantovani dohodak. Po tebi - sto ga sputavati kad moze zaraditi 200.000. Ovi jadnici moraju raditi, jer nemaju izbora.
Dalje govoris o modernoj desnici. Kad budemo imali modernu desnicu onda cemo je porediti sa demode ljevicom, jer je za radnika i drzavu jos uvijek bolja staromodna ljevica od staromodne desnice koja unistava srednju klasu.

Sto se tice Lagumdzije i on je produkt vremena u kojem zivi. I opet ga smatram nasim najboljim politicarem. Ako znate boljeg, de nam recite i otvorite nam oci. Ovo ne znaci da ga ja volim, ili da ga ne bih odmah promjenio za boljeg. Jednostavno mislim da je najbolji izbor za trenutak u kojem jesmo.

Sto se tice Valtera: ja sam zadovoljan jer su moja ocekivanja bila niska upravo zbog partnera u vlasti. Ocekujem puno od federalne vlade i to me najvise zanima. NA drzavnom nivou ocekujem da se zaustavi degradacija drzave.
Od narednih izbora ocekujem da Valter izgubi jer ce samo to biti znak da su radili kako treba,a nisu se uvlacili populusu demagogijom. Ovdje ima posla, ali krvavog i onaj ko se za to odluci pasce, ali ce spasiti drzavu. Uostalom u ovakvoj drzavi na svakim izborima treba mijenjati vlast jer ce samo tako ona biti bolja i bolja. Vec sa duplim mandatom pocne truljenje, a da ne govorim o duzem.
Last edited by quasar on 07/07/2011 20:23, edited 1 time in total.

Rimad

#1246 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Rimad » 07/07/2011 20:22

madner wrote:
konrad wrote:
Nisam znao da je Dodo postao toliki patriota, uvijek spominje neku adminstrativnu jedinicu kao bitnu.
Nemojmo zaboraviti Dodo = Louis XIV ("Sun King") - "L'État, c'est moi" ("I am the State") :D

konrad

#1247 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by konrad » 07/07/2011 20:30

madner wrote:
konrad wrote:
Ma nema to veze jel patriota ili nije, ali tu drzavu on predstavlja mnogo vise nego ostali.
Ja ne ulazim u to da se on tebi i mnogim drugim ne dopada, ali on je jedan od glavnih igraca i kada npr kaze da Kukic nece biti na celu Vijeca ministara onda nece.

dibidus

#1248 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by dibidus » 07/07/2011 20:32

Država wrote: Grijeh je Blaža Kraljevića spomenuti sjedeći. Ustani kad spominješ to ime.
Pa u tome i jeste problem što svi koji ga vole - USTAŠE ?
:D

madner

#1249 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by madner » 07/07/2011 20:35

konrad wrote:
madner wrote:
konrad wrote:
Ma nema to veze jel patriota ili nije, ali tu drzavu on predstavlja mnogo vise nego ostali.
Ja ne ulazim u to da se on tebi i mnogim drugim ne dopada, ali on je jedan od glavnih igraca i kada npr kaze da Kukic nece biti na celu Vijeca ministara onda nece.
Vaistinu nece. Eto naucili i drugi reci necu. Jesu li sada i oni jednako mocni igraci? :D

Država

#1250 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Država » 07/07/2011 20:35

konrad wrote:
... ili kad kaže da će biti referendum, onda će biti, ili kad kaže da će napraviti aeroodrom u Trebinju, onda će ga napraviti, ili kad kaže da će izgraditi mrežu auto-puteva po RS-u, onda će je izgraditi, ili kad kaže da će napraviti aerodrom na Sokocu, onda će ga napraviti, ili kad kaže da će napraviti autoput Banja Luka-Split, onda će ga napraviti... :-)

Locked