I Bog stvori zenu...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#1 I Bog stvori zenu...

Post by Zoya »

Koliko je ZENA poljuljala vas svijet, ucinila ga ljepsim/boljim? Kakav bi dunjaluk bio bez zene?
Na ovoj temi se divimo zenama, prikazano kroz sliku ili pjesmu,pricu ili stih, bilo da su to vase majke, sestre, kcerke, supruge, zene ratnici, zene stvaraoci... :)

O ženo, ti nisi samo božji stvor već i ljudski; ovi te obasipaju lepotom iz svojih srdaca.
Pesnici ispredaju za te pređu koncima zlatne fantazije; slikari daju tvom obliku uvek novu besmrtnost.
More daje svoj biser, majdani svoje zlato, cvetnjaci svoje cveće, da te omotaju, da te pokriju, da te učine dragocenijom.
Žudnja muških srdaca prostrla je svoj sjaj preko tvoje mladosti.
Ti si pola žena, a pola san."

Tagore
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2 Re: I Bog stvori zenu...

Post by Chmoljo »

I Bog stvori zenu...
...i time stvori punicu...

:mrgreen:
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#3 Re: I Bog stvori zenu...

Post by žena »

Možeš imati kuću. Veliku. Luksuznu. Ili malu, i neopremljenu. Ali, bez nje, to će biti samo kuća. Sazdana od cigle, hladnog betona, sa prozorima koji gledaju negde. Nameštena komadima koji su udobni, ali ne kao što bi bili u dvoje. Od te kuće, žena će napraviti dom. Sa prozorima koji gledaju u svetlost
User avatar
One Vision
Posts: 9
Joined: 04/06/2011 04:31

#4 Re: I Bog stvori zenu...

Post by One Vision »

Emancipujte se, budite ambiciozne, postanite presednice drzava, sampionke, policajke ako hocete, samo ostanite zenstvene, to se jedino konta :)
User avatar
ShakiraHanuma
Posts: 72
Joined: 19/05/2011 12:51
Location: U tranzitu...

#5 Re: I Bog stvori zenu...

Post by ShakiraHanuma »

Dobra tema :thumbup: :-D

I Bog stvori jednu izuzetnu ženu poput...Emmy Noether.

Emmy Noether je rođena u Erlangenu u Njemačkoj 1882. g. i umrla u Bryn Mawr (USA) u 1935. g.

Od kompetene osobe sam saznala da moderna fizika bez djela Emmy Noether ne bi bila zamisliva a isto tako
matematika.
Emmy je imala težak put u životu, redovan posao je dobila tek u 51 godini života, nikada se nije udavala niti imala
djecu ali je obrazovala generacije doktoranada.

Ovde imate interesantno predavanje o Emmy



I dobar tekst na vikipediji.

http://en.wikipedia.org/wiki/Emmy_Noether
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#6 Re: I Bog stvori zenu...

Post by Loulou »




Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40383
Joined: 29/06/2011 23:39

#7 Re: I Bog stvori zenu...

Post by dječak sa šibicama »

zeni...

ceznem da upotrijebim najdragocjenije rijeci sto imam za te,
ali se ne usudjujem, strahujuci da mi se nece vratititi istom mjerom.

zato ti dajem ruzna imena i hvalim se svojom suruvoscu.

zadajem ti bol, bojeci se da neces nikada saznati sta je bol.

T.

Zena, nije ljubavnica, vec prijatelj i saputnik u nasem zivotu,
i mi se moramo unaprijed navikavati na misao da cemo je voljeti i kad postane starija,
a i onda kada bude starica.

Bjelinski

Zena stoji, kao kapija, na izlazu
kao i na ulazu ovog svijeta

Andric
User avatar
Averus
Posts: 20339
Joined: 13/02/2008 17:07

#8 Re: I Bog stvori zenu...

Post by Averus »

Samo Bog može stvoriti nešto tako lijepo, a tako otrovno :roll: :D
Last edited by Averus on 10/07/2011 11:27, edited 1 time in total.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#9 Re: I Bog stvori zenu...

Post by pape »

Ma zene su nasa radost, .... :oops: :zzzz:

User avatar
Averus
Posts: 20339
Joined: 13/02/2008 17:07

#10 Re: I Bog stvori zenu...

Post by Averus »

kiki-miki wrote:
NenjiA wrote:Samo Bog može u stvoriti nešto tako lijepo, a tako otrovno :roll: :D
Ooooooohoooooooooo ti se :oops:
'sam šta slag'o? :zoka:
User avatar
Averus
Posts: 20339
Joined: 13/02/2008 17:07

#11 Re: I Bog stvori zenu...

Post by Averus »

kiki-miki wrote:Neke stvari je bolje ne reći naglas :oops: :evil:
Potpuno se slažem.
User avatar
swemiracxx
Posts: 109
Joined: 24/06/2011 02:43

#12 Re: I Bog stvori zenu...

Post by swemiracxx »

ovo me podsjeti na evu ... :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#13 Re: I Bog stvori zenu...

Post by zelenashica »

Kada je Bog stvarao ženu, došao je do šestog dana radeći prekovremeno. Jedan Anđeo je došao i pitao ga: "Zašto koristiš toliko puno vremena na nju?" I Bog odgovara: "Jesi li ti vidio specifikaciju što sam joj dao da je formiram: - Ona mora znati da pere, ali ne smije da bude od plas...tike. - Imati više od 200 zglobova i svi moraju da se pokreću. - I usput da svaka dijeta funkcioniše. - I još da ima krilo za najmanje četvero djece. - Ali u isto vrijeme da ima poljubac, koji može izliječiti od ogrebanog koljena do slomljenog srca. - I kada se razboli sama se izbori da ozdravi. - I može da radi i 18 sati dnevno.'' Anđeo se začudi svim tim vještinama... "Sa samo dvije ruke... Nemoguće!", reče Anđeo. "I ovo je samo standardni model", reče Bog. "To je puno posla za jedan dan, sačekaj sutra pa je dovrši",reče Anđeo. "Ne želim to!",protestira Bog. "Tako sam blizu da završim ovo biće, što je meni drago!" Anđeo se približi i dotaknu ženu... "Bože, kako si je stvorio tako meku?" "Jeste mekana je", kaže Bog, "ali stvorio sam je tako da nećeš vjerovati šta sve može da izdrži." "Može li misliti ?",pita Anđeo. Bog odgovara: "Nije samo da može misliti, nego može da surađuje i pravi dogovore." Anđeo nešto opazi, što mu je privuklo pažnju i dotaknu ženino lice. "Bože, izgleda da ovaj model ima jedan propust. Puno stvari si stavio na nju." "Nije to nikakav propust... To je jedna suza!",ispravi ga Bog. "Zašto je to?", upita Anđeo. I Bog reče: "Suza je njen način da se izrazi, njena tuga, njena ljubav, njena samoća, njen bol, njen ponos.'' Ovo je ostavilo jak utisak na Anđela. "Ti si genije, Bože! Na sve si mislio, žena je sjajno biće!" Bog: "Ovo je istina. Žena ima snagu što joj se čovjek divi, one podnose teškoće da nose tugu, ali znaju za sreću, ljubav i svoje mišljenje. One se smiju kada žele da vrisnu. Žene pjevaju kada žele da plaču. Plaču kada su srećne i smješkaju se kada su nervozne. Bore se za ono u što vjeruju, one su protiv nepravde. Ne uzimaju ne za odgovor ako postoji drugi i bolji način za riješenje. Sve od sebe daju za svoju porodicu. One prate jednu prijateljicu ljekaru zato što se boji ljekara. I žena voli bez granice, one plaču kada im djeca u životu nešto novo dožive i raduju se dobroti svojih prijatelja. One se raduju kada čuju za nečije rođenje ili vjenčanje, srce njihovo se slomi kada čuju za smrt drage osobe. One tuguju za izgubljenim voljenim osobama, ali su jake i kada nema ništa više za šta da se bore. Žene znaju da jedan poljubac i zagrljaj može da zaliječi jedno ranjeno srce. Ali nalazi se jedna greška kod žene: ONA ZABORAVI KOLIKO VRIJEDI!!!
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#14 Re: I Bog stvori zenu...

Post by zelenashica »

"Budi jako oprezan da ne rasplačes ženu jer
Bog broji njene suze.
Žena je nastala od muskarčevog rebra.
Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi.
Ne od njegove glave da se njome vlada,
nego od boka da mu bude jednaka.
Ispod ruke da bude zaštićena i
pokraj srca da bude voljena."
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#15 Re: I Bog stvori zenu...

Post by zelenashica »

"Kad sam stvarao zenu morala je biti posebna.
Dao sam joj ramena dovoljno jaka da nose svu tezinu ovoga svijeta,
a opet dovoljno njezna da mogu pruzati utjehu.
Dao sam joj unutrasnju snagu da podnese porod i odbijanje
koje joj toliko puta stize od njezine djece.
Dao sam joj cvrstinu koja joj omogucuje da ide dalje kad svi drugi
odustanu,
i da se brine za svoju obitelj u doba bolesti i nevolje bez prigovora.
Dao sam joj osjecajnost da voli svoju djecu bez obzira na sve,
cak i ako ju je njezino dijete veoma povrijedilo.
Dao sam joj snagu da nosi svoga muza kroz njegove pogreske i nacinio je
od njegovog rebra da bi stitila njegovo srce.
Dao sam joj mudrosti da zna da dobar muz nikada ne bi povrijedio
svoju zenu, ali povremeno testira njezinu snagu i odlucnost da postojano
bude uz njega.
I napokon, dao joj je suzu da je isplace. To je samo njezino
na koristenje kad god joj zatreba.
Vidis, sine moj, ljepota zene nije u odjeci koju nosi, u njezinoj figuri,
ili u nacinu na koji se ceslja. Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim
ocima,
jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.""
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#16 Re: I Bog stvori zenu...

Post by fatamorgana »

"Žena je sfinga bez tajne" - R.Gervaso
User avatar
Marilyn
Posts: 540
Joined: 12/09/2008 21:23
Location: Tvrđava sjećanja

#17 Re: I Bog stvori zenu...

Post by Marilyn »

ma da... a nekad smo bili bezsmrtna bića ... pa smo prestali biti... što li... :mrgreen:

spalite me :mrgreen:
User avatar
no_crnjak
Posts: 15306
Joined: 17/05/2009 17:42
Location: B block

#18 Re: I Bog stvori zenu...

Post by no_crnjak »

" I jedan od dokaza Njegovih je taj sto za vas,i od vrste vase stvara zene da se uz njih smirite i sto izmedju vas uspostavlja ljubav i samilost" (Kur'an)


Zene nije postivao osim onaj ko je plemenit, a nije ih ponizavao niko osim zlikovac." (hadis biljezi Ibnu Asakir)
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#19 Re: I Bog stvori zenu...

Post by fatamorgana »

A ko je pokri, ovi prvi il' ovi drugi?
sophieEl
Posts: 5980
Joined: 08/03/2011 00:32

#20 Re: I Bog stvori zenu...

Post by sophieEl »

zelenashica wrote:Kada je Bog stvarao ženu, došao je do šestog dana radeći prekovremeno. Jedan Anđeo je došao i pitao ga: "Zašto koristiš toliko puno vremena na nju?" I Bog odgovara: "Jesi li ti vidio specifikaciju što sam joj dao da je formiram: - Ona mora znati da pere, ali ne smije da bude od plas...tike. - Imati više od 200 zglobova i svi moraju da se pokreću. - I usput da svaka dijeta funkcioniše. - I još da ima krilo za najmanje četvero djece. - Ali u isto vrijeme da ima poljubac, koji može izliječiti od ogrebanog koljena do slomljenog srca. - I kada se razboli sama se izbori da ozdravi. - I može da radi i 18 sati dnevno.'' Anđeo se začudi svim tim vještinama... "Sa samo dvije ruke... Nemoguće!", reče Anđeo. "I ovo je samo standardni model", reče Bog. "To je puno posla za jedan dan, sačekaj sutra pa je dovrši",reče Anđeo. "Ne želim to!",protestira Bog. "Tako sam blizu da završim ovo biće, što je meni drago!" Anđeo se približi i dotaknu ženu... "Bože, kako si je stvorio tako meku?" "Jeste mekana je", kaže Bog, "ali stvorio sam je tako da nećeš vjerovati šta sve može da izdrži." "Može li misliti ?",pita Anđeo. Bog odgovara: "Nije samo da može misliti, nego može da surađuje i pravi dogovore." Anđeo nešto opazi, što mu je privuklo pažnju i dotaknu ženino lice. "Bože, izgleda da ovaj model ima jedan propust. Puno stvari si stavio na nju." "Nije to nikakav propust... To je jedna suza!",ispravi ga Bog. "Zašto je to?", upita Anđeo. I Bog reče: "Suza je njen način da se izrazi, njena tuga, njena ljubav, njena samoća, njen bol, njen ponos.'' Ovo je ostavilo jak utisak na Anđela. "Ti si genije, Bože! Na sve si mislio, žena je sjajno biće!" Bog: "Ovo je istina. Žena ima snagu što joj se čovjek divi, one podnose teškoće da nose tugu, ali znaju za sreću, ljubav i svoje mišljenje. One se smiju kada žele da vrisnu. Žene pjevaju kada žele da plaču. Plaču kada su srećne i smješkaju se kada su nervozne. Bore se za ono u što vjeruju, one su protiv nepravde. Ne uzimaju ne za odgovor ako postoji drugi i bolji način za riješenje. Sve od sebe daju za svoju porodicu. One prate jednu prijateljicu ljekaru zato što se boji ljekara. I žena voli bez granice, one plaču kada im djeca u životu nešto novo dožive i raduju se dobroti svojih prijatelja. One se raduju kada čuju za nečije rođenje ili vjenčanje, srce njihovo se slomi kada čuju za smrt drage osobe. One tuguju za izgubljenim voljenim osobama, ali su jake i kada nema ništa više za šta da se bore. Žene znaju da jedan poljubac i zagrljaj može da zaliječi jedno ranjeno srce. Ali nalazi se jedna greška kod žene: ONA ZABORAVI KOLIKO VRIJEDI!!!
:thumbup: :thumbup: ovo mi je najdraži tekst :)
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#21 Re: I Bog stvori zenu...

Post by Zoya »

Image
User avatar
lejlamo
Posts: 8990
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: suncana strana ulice

#22 Re: I Bog stvori zenu...

Post by lejlamo »

"One su (zene), uistinu, druga polovica muskarcima." (Ahmed, Ebu Davud, Tirmizi, Ed-Daremi)
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#23 Re: I Bog stvori zenu...

Post by because_of_you »

lejlamo wrote:"One su (zene), uistinu, druga polovica muskarcima." (Ahmed, Ebu Davud, Tirmizi, Ed-Daremi)


:thumbup:


"Najbolji među vama su oni koji su najbolji prema svojoj supruzi, a ja sam najbolji prema svojim suprugama" :) (Prenosi Ibn Abbas)
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#24 Re: I Bog stvori zenu...

Post by medvjed23 »

prvo je stvorio muškarca i rekao: "ti si dobro ispo"

a onda ženu kojoj je rekao: "eh... ti ćeš se morati šminkati"
koBRE dabre
Posts: 61
Joined: 20/06/2011 22:37

#25 Re: I Bog stvori zenu...

Post by koBRE dabre »

rzim sve zene osim onih koje ovo citaju :)
Post Reply