Hyundai Accent

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

robert-cp
Posts: 9
Joined: 11/06/2010 14:59
Contact:

#1 Hyundai Accent

Post by robert-cp »

Gledam accenta 2002 do 2005. godina, kakva im je potrošnja ,jel se kvare, ima neko iskustva s tim autom ?
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#2 Re: Hyundai Accent

Post by whow »

robert-cp wrote:Gledam accenta 2002 do 2005. godina, kakva im je potrošnja ,jel se kvare, ima neko iskustva s tim autom ?
Nisam siguran koji od Accent modela te interesira uglavnom generalno govoreci radi se o vozilu sa relativno niskom potrosnjom . Po pitanju kvarova statistika kaze da je ovo vozilo izuzetno kvalitetno , licna iskustva naravno variraju. Moj prijatelj je imao Accenta GS mislim da se radilo o 1.6 l ,benzin motoru .Presao 160k kilometara bez iti jednoga kvara. Auto je relativno udobno za klasu , problem je buka koju pravi motor pri vecim obrtajima . Ova buka se nazalost prenosi u kabinu zbog slabije tj. minimalne izolacije ,sto je sa casnim izuzetcima , vise manje standard u sub-compct klasi. Kod polovnih vozila obrati paznju na limariju koje je "boljka" kod vecine Hyundaia kao i takoder na kvacilo kod manuelnog mjenjaca. Uglavnom , po mom misljenju , najveci adut ovog malog Hyunadia je cijena jer po svemu ostalom konkurencija u koju bih ubrojio Fabiu , Corsu , Clio , pa cak i Punto su mnogo kompletnija vozila.
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#3 Re: Hyundai Accent

Post by dottore »

koliko para dajes za auto?
User avatar
corolla02
Posts: 10416
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#4 Re: Hyundai Accent

Post by corolla02 »

pitaj emke* tj njegove djevojkee.. :D
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#5 Re: Hyundai Accent

Post by shlauf »

U nedavno objavljenom izveštaju ’’Qualitatsreport 2010’’ (Izveštaj o kvalitetu 2010. god.) Hyundai je proglašen za najkvalitetniji automobilski brend.
Ovo prestižno priznanje Hyunadai je dobio na osnovu opširne analize pouzdanosti vozila, dugoročnog kvaliteta i zadovoljstva kupaca.

Analiza kvaliteta je vršena na osnovu različitih kriterijuma: povratnih informacija od 9.000 vlasnika automobila, garancije proizvođača, broja opozvanih vozila i podataka iz nemačkog izveštaja TUV-Techniche Uberwahung Verein (Udruženje za tehnički nadzor) koje obuhvata bazu podataka od 7,5 miliona pregledanih vozila. Na osnovu podataka iz ovog istraživanja Hyundai je prevazišao najveće rivale među automobilskim proizvođačima: Toyotu, BMW i Audi.

Da je kvalitet i briga o kupcu kod Hyundaiju odavno postao vodeći kriterijum poslovanja govori činjenica da je nova strategija polovanja Hyundai Motor Company sprovedena pod sloganom ’’True Quality Matters’’ (Najvažniji je pravi kvalitet). Koliko brine o svojim kupcima Hyundai je ove godine pokazao i kroz program ’’Five Years Triple care’’, koji obuhvata 5 godina garancije na automobil, 5 godina 24/7 asistencije na putu i 5 godina besplatnih godišnjih preventivnih pregleda vozila.
Putem svih ovih aktivnosti Hyundai nastoji da dostigne postavljeni cilj: da do 2015. godine postane vodeći automobilski brend po osnovu zadovoljstva kupaca.

Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
Rza
Posts: 56
Joined: 24/01/2006 06:54
Location: Sarajevo/Brcko

#6 Re: Hyundai Accent

Post by Rza »

User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#7 Re: Hyundai Accent

Post by Vragolan »

robert-cp wrote:Gledam accenta 2002 do 2005. godina, kakva im je potrošnja ,jel se kvare, ima neko iskustva s tim autom ?
ili kupio hyundai ili mitsubishi haman ti ga isto dodje, razlika je u nijansama, ali sto se mehanike, struje i voznje tice nema razlike
naravno i u cijeni je razlika
JAsoniC
Posts: 53
Joined: 14/09/2010 16:54
Location: Tuzla

#8 Re: Hyundai Accent

Post by JAsoniC »

Hyundai je dobar izbor narocito kada se uzme u obzir ulozeno-dobijeno. Pouzdaniji je od od neke skuplje konkurnecije, i nije preveliki potrosac. Moja preporuka ti je 1.3 benzinski motor sa 86 ks ( ako se ne varam) Performansama ce zadovoljit prosjecnog vozaca dok ce troskovi goriva i registracije biti manji. Ako sto je gore jedan korisnik vec spomenuo treba obratit paznju na limariju. Po meni bolji izbor od recimo Punta ili Skode (koja mi je dosadan auto xD) ali tesko bih se odlucio izmedju francuza ( clio 206) ili Hyundaia. Posto vozim Clio mislim da je Accent ipak pouzdanije vozilo.
User avatar
Optimist
Posts: 13773
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#9 Re: Hyundai Accent

Post by Optimist »

Moj otac imao Accenta, 2005 godiste 1,3 benzin, kupio ga novog. Za dvije godine presao 45 000 km i prodao ga.
Nikakvih kvarova nije bilo, sem sto je sijalica na faru pregorila 2-3 puta.
Moja mala zamjerka je mjenjac koji bi ponekad otezano isao u rikverc.
Sve u svemu za svoju klasu sasvim solidno auto, udobnije i prostranije od Fabije.
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#10 Re: Hyundai Accent

Post by slobodni armirach »

zahvalno auto, sa finim odrzavanjem godinama te moze sluziti bez problema
Fabija je sepet za Accenta
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#11 Re: Hyundai Accent

Post by Desert Wind »

hyundai accent je bio ispred vremena i klase u kojoj je bio mislim danas cete naci modele 97 98 godista da nerijetko imaju klimu podizace stakala el retrovizore ABS Airbag-e, sto je bila svemirska oprema u skodama felicijama a i u tek izaslim fabijama a sve to za neku mizernu lovu - koliko se sjecam Hyundai je uvijek konkurisao najnizim cijenama u klasi ali je eto raja zazirala od neceg "novog" i "nepoznatog" i drzala se golfova G2D za koje su davali vise para nego za neki hladjeni hyundai sa svom opremom...

meni je drago da potonji postoje a da recimo mogu da kupim aksent koji ima sve zivo dok se neko trkelja u golfu koji kosta 4500-5500 maruna...

smijesno...
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#12 Re: Hyundai Accent

Post by citroen »

Desert Wind wrote:hyundai accent je bio ispred vremena i klase u kojoj je bio mislim danas cete naci modele 97 98 godista da nerijetko imaju klimu podizace stakala el retrovizore ABS Airbag-e, sto je bila svemirska oprema u skodama felicijama a i u tek izaslim fabijama a sve to za neku mizernu lovu - koliko se sjecam Hyundai je uvijek konkurisao najnizim cijenama u klasi ali je eto raja zazirala od neceg "novog" i "nepoznatog" i drzala se golfova G2D za koje su davali vise para nego za neki hladjeni hyundai sa svom opremom...

meni je drago da potonji postoje a da recimo mogu da kupim aksent koji ima sve zivo dok se neko trkelja u golfu koji kosta 4500-5500 maruna...

smijesno...
ja znam modele accenta iz 2002/03 koji nemaju ni jedan zracni jastuk,u stvari nemaju nista ..
bubica123
Posts: 85
Joined: 15/10/2010 15:31

#13 Re: Hyundai Accent

Post by bubica123 »

Imam iskustvo sa Hyundai Accent- om (1998 godina i živ je još uvijek) i mogu samo reći da sam prezadovoljna. U stvari, moj otac je ponosni vlasnik, a ja sam ga dosta vozala...e sad kad je mene kao šofera podnio bez posljedica, znači da je izuzetno kvalitetan :lol:
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#14 Re: Hyundai Accent

Post by Desert Wind »

Ne bih da otvaram novu temu ali bih pitao uvazene strucnjake koliko je solidna Hyundai Sonata 2002 sa V6 motorom i automatikom - kvari li se - ima li problema na automatici pa - ispala mi je jedna jako lijepa sa shiftronic mjenjacem mogucom i nemogucom opremom za nekih 2500 eura servisirana uredno...

pa eto ako ima neko ko je radio sa hyundaijima i slicno neka da konstruktivan savjet.

prilozena slika bibija za koji se zanimam dole:

hvala...

Image
User avatar
drndalo
Posts: 22959
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15 Re: Hyundai Accent

Post by drndalo »

Ma zavisi koliko je presla, kako je odrzavana i ko ju je i koliko handrio... Jel to ona "stara" automatika sa 4 brzine ?

Ako je sve mijenjano (ne znam mijenja li joj se ulje u mjenjacu, i na koliko), kada i kako treba, i ako nije presla >300.000 km, ne bi trebalo da ima nekih problema... Taj V6 motor svakako mozes unistiti samo ako ga ostavis bez ulja...

Pokusaj saznati realnu istoriju auta, pa onda zdravim razumom donijeti odluku...
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#16 Re: Hyundai Accent

Post by Desert Wind »

drndalo wrote:Ma zavisi koliko je presla, kako je odrzavana i ko ju je i koliko handrio... Jel to ona "stara" automatika sa 4 brzine ?

Ako je sve mijenjano (ne znam mijenja li joj se ulje u mjenjacu, i na koliko), kada i kako treba, i ako nije presla >300.000 km, ne bi trebalo da ima nekih problema... Taj V6 motor svakako mozes unistiti samo ako ga ostavis bez ulja...

Pokusaj saznati realnu istoriju auta, pa onda zdravim razumom donijeti odluku...
fala stari moj na reply-u - navodno je presla 105 000 - prilicno iznutra djeluje ocuvano reklo bi se po naski u fabrickom stanju...

vidio sam K&N filter zraka ispod haube (pa mi šuhva da nije neki nadobudni balo vozio - premda i nije ovo auto koje je privlacno balavcima), navodno ima servisnu istoriju i nema nikakvih problema - automatik je shiftronic dakle moze da "šihtaš" sam ili da automatika radi.... meni se vec dugo vremena jako svidja - ima lijep dizajn a ja ove tradicionalne sedane volim vise od hatchbacka... ako te zanima mogu ti poslat link na PP pa da i sam vidis...
Sonac
Posts: 243
Joined: 06/06/2013 10:58

#17 Re: Hyundai Accent

Post by Sonac »

Evo gledam i ja aute i isto si pitanje postavljam. Kakvi su Accenti godišta 2002 do recimo 2006. Vidim da su značajno jeftiniji u odnosu na konkurenciju u istoj ili sličnoj klasi, kakvi su u odnosu na Getz? Gledam motor oko 1.6 i stotinjak konja, bitno mi je da osim za gradsku valja za vožnje uzbrdo vikendom.
Naslovnica
Posts: 28314
Joined: 20/03/2013 15:38

#18 Re: Hyundai Accent

Post by Naslovnica »

Sonac wrote:Evo gledam i ja aute i isto si pitanje postavljam. Kakvi su Accenti godišta 2002 do recimo 2006. Vidim da su značajno jeftiniji u odnosu na konkurenciju u istoj ili sličnoj klasi, kakvi su u odnosu na Getz? Gledam motor oko 1.6 i stotinjak konja, bitno mi je da osim za gradsku valja za vožnje uzbrdo vikendom.
Hoće popit grada momački, vjeruj mi.
Sonac
Posts: 243
Joined: 06/06/2013 10:58

#19 Re: Hyundai Accent

Post by Sonac »

Naslovnica wrote:
Sonac wrote:Evo gledam i ja aute i isto si pitanje postavljam. Kakvi su Accenti godišta 2002 do recimo 2006. Vidim da su značajno jeftiniji u odnosu na konkurenciju u istoj ili sličnoj klasi, kakvi su u odnosu na Getz? Gledam motor oko 1.6 i stotinjak konja, bitno mi je da osim za gradsku valja za vožnje uzbrdo vikendom.
Hoće popit grada momački, vjeruj mi.
I predpostavio sam da bi to mogao biti jedan od razloga jer vidim da su popriličo pouzdani, dijelovi i servis normalne cijene.
O koliko pričamo, više od 7-8l?
Naslovnica
Posts: 28314
Joined: 20/03/2013 15:38

#20 Re: Hyundai Accent

Post by Naslovnica »

Sonac wrote:
Naslovnica wrote:
Sonac wrote:Evo gledam i ja aute i isto si pitanje postavljam. Kakvi su Accenti godišta 2002 do recimo 2006. Vidim da su značajno jeftiniji u odnosu na konkurenciju u istoj ili sličnoj klasi, kakvi su u odnosu na Getz? Gledam motor oko 1.6 i stotinjak konja, bitno mi je da osim za gradsku valja za vožnje uzbrdo vikendom.
Hoće popit grada momački, vjeruj mi.
I predpostavio sam da bi to mogao biti jedan od razloga jer vidim da su popriličo pouzdani, dijelovi i servis normalne cijene.
O koliko pričamo, više od 7-8l?
Ja imam Elantru, 1.6 motor.
Jeste da je teža od Getza za cca 250kg, ali ona striktno gradske teško ispod 11. Znači, ne računaj ispod 10 grada, nikako.
Otvorene 7 normalne vožnje.
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#21 Re: Hyundai Accent

Post by radostan dan »

Samo limariju dobro pretrkeljisati.
fino auto za male repa...
Sonac
Posts: 243
Joined: 06/06/2013 10:58

#22 Re: Hyundai Accent

Post by Sonac »

Naslovnica wrote:
Sonac wrote:
Naslovnica wrote:
I predpostavio sam da bi to mogao biti jedan od razloga jer vidim da su popriličo pouzdani, dijelovi i servis normalne cijene.
O koliko pričamo, više od 7-8l?
Ja imam Elantru, 1.6 motor.
Jeste da je teža od Getza za cca 250kg, ali ona striktno gradske teško ispod 11. Znači, ne računaj ispod 10 grada, nikako.
Otvorene 7 normalne vožnje.
Ovo važi za Getza ili za oba? Što jes, puno je za ne toliko veliku klasu
Naslovnica
Posts: 28314
Joined: 20/03/2013 15:38

#23 Re: Hyundai Accent

Post by Naslovnica »

Sonac wrote:
Naslovnica wrote:
Sonac wrote: Ja imam Elantru, 1.6 motor.
Jeste da je teža od Getza za cca 250kg, ali ona striktno gradske teško ispod 11. Znači, ne računaj ispod 10 grada, nikako.
Otvorene 7 normalne vožnje.
Ovo važi za Getza ili za oba? Što jes, puno je za ne toliko veliku klasu
Mislim da su tu negdje, vjerovatno Getz popije litar, max 2 manje.
Ja sam se spasio s plinom, taj motor savršeno podnosi plin.
NediM17
Posts: 21935
Joined: 05/11/2009 11:49

#24 Re: Hyundai Accent

Post by NediM17 »

Ma to je to ljudi. I 1.6 dizeli u gradu po 8 trose, jebo suplje price i ono sto kazu putni kompjuteri.
Sonac
Posts: 243
Joined: 06/06/2013 10:58

#25 Re: Hyundai Accent

Post by Sonac »

Hvala na informacijama ljudi, neću ih otpisati, gledaću da probam i G i A, izbora ima poprilično
Post Reply