Hvalospjev bolnici kosevo

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#1 Hvalospjev bolnici kosevo

Post by vazi »

peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#2 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by peepeep »

Ubijaju ljude. Kratko i jasno. Lično iskustvo.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#3 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by vazi »

peepeep wrote:Ubijaju ljude. Kratko i jasno. Lično iskustvo.
Ne mogu da vjerujem, ovo je strava i uzas !
Pa zar se nista, ama bas nista ne moze uciniti da bi se situVacija promijenila na bolje :evil:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#4 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by dobar osjecaj »

(Pročitala sam ovo pismo detaljno.)

Teško. Sve javne ustanove i usluge su srozane ispod dna. U svemu se nameće privatno i princip plati pa ćeš imati kakvu-takvu uslugu. Stručni ljekari su rijetkost i idu logično za boljim uslovima i zdravijim okruženjem ili u privatnu praksu ili druge zemlje.
Čak i kad imaš novac da platiš, lutrija je potrefiti na stručnog ljekara koji će ti se stvarno posvetiti i koji te neće radije ubaciti u neku konstrukciju zbog koje ćeš morati dolaziti što više puta i platiti što više, a nerijetko i piti neku potpuno nepotrebnu terapiju.
Onaj ko nema da plati, samo je obični potrošni materijal.
Ja lično ne bi bila ni u koži dobrog, stručnog ljekara koji bi radio u onim uslovima na Koševu, niti bi rado otišla kod njih s ovom pameću.
Posebna priča je i ko sve završava medicinu i kako se ljudi upošljavaju. Pri tome me jednako zabrinjavaju i oni koji nemaju nikakav stvarni interes za medicinu, koji plaćaju ispite i nemam pojma iz kojeg morbidnog poriva hoće da se igraju životima, kao i brojni primjeri ljudi koji su završili medicinu a imaju ozbiljne psihičke poremećaje i nikako ne bi smjeli raditi s ljudima.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by Truba »

sve je stvar subjektivnog dozivljaja...
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#6 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by drunken tiger »

Black swan wrote:sve je stvar subjektivnog dozivljaja...
Nema tu ništa subjektivno kad ti je neko jako bolestan pa onda odeš gore da vidiš cirkusa. Možda je sređeno vađenje nalaza i ostale sitnice ali krupnije stvari su jako ozbiljne. Ljudi umiru zbog nečijeg ega i samo je pitanje vremena kada će neko uletiti gore i napraviti belaj ozbiljan. Niko ne ide u bolnicu što mu je dosadno. Ljude tragedija pogodi a onda traže krivca a krivac se zna. Neko će najebat' zbog ega.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by Truba »

neko se nagledao zvjezdanih staza
pa zeli naucnu fantastiku

ne brini umrlo je meni famelije gore...
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#8 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by vazi »

Ne znam i nije mi jasno : ako je ovako na Kosevu kako je po ostalom kantonima :(

Iz manjih kantona se ceka odobrenje i raduje kad se dobije , za lijecenje u Sarajevu ...cemu onda radovanje ..?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#9 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by dobar osjecaj »

Naidjoh i na ovo:

Ispovjest sarajevskog režisera: Kako sam preživio UKCS
http://ba.n1info.com/a120036/Vijesti/Vi ... -UKCS.html
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#10 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by vazi »

dobar osjecaj wrote:Naidjoh i na ovo:

Ispovjest sarajevskog režisera: Kako sam preživio UKCS
http://ba.n1info.com/a120036/Vijesti/Vi ... -UKCS.html
fino kaze covjek :

"Ali ono što je problem cijele priče, i sam Enver kaže, je tišina. Stotine pacijenata prolaze isto. Kupuju antibiotike, analgine, katetere, drenove. Ipak strah je jači od istine. Šute jer se plaše da neće dobiti adekvatnu uslugu, koje, kaže Enver, ionako nema."
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#11 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by ranger »

ma ne daj Boze imat posla s njima... sve sto ona pise dozivio sam na svojoj kozu (Bogu hvala nije ista bolest).
pregleda te s metar i po, ispod naocala, ni ne progovori kako treba, cale na po nosa i pise pise pise, vrati papire uz "javite se na kartoteku" pogledom ti pokaze vrata. ni sta te boli, ni od kada, ni kako... nista
odes nekom drugom a on ti slozi kontru, nesto 10to, tebi tek onda nista nije jasno, posalje te vadi ovaj nalaz vadi onaj nalaz..
vratis se ponovo ako te zadesi opet ovaj prvi, sasjece te pitanjem a sto si ovo vadio? ti krenes objasnjavat da je on bio na bolovanju/seminaru/odmoru kad si ti dosao i da ti je dr...... skontas da te ni ne slusa vec opet nabio cale i pise li pise, jebe se njemu sta fukara prica..
i tako dalje i dalje... zene imaju promjene na dojkama zakazu ih za po godine, dodju za po godine aparat ne radi, za tri mjeseca proradi aparat na red dodju jos za 2 mjeseca onda nalaz los, pa ode onkologu a on je jos napadne pa sta si cekala do sad....
ljudi cuvajte zdravlje...
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#12 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by vazi »

ranger wrote:ma ne daj Boze imat posla s njima... sve sto ona pise dozivio sam na svojoj kozu (Bogu hvala nije ista bolest).
pregleda te s metar i po, ispod naocala, ni ne progovori kako treba, cale na po nosa i pise pise pise, vrati papire uz "javite se na kartoteku" pogledom ti pokaze vrata. ni sta te boli, ni od kada, ni kako... nista
odes nekom drugom a on ti slozi kontru, nesto 10to, tebi tek onda nista nije jasno, posalje te vadi ovaj nalaz vadi onaj nalaz..
vratis se ponovo ako te zadesi opet ovaj prvi, sasjece te pitanjem a sto si ovo vadio? ti krenes objasnjavat da je on bio na bolovanju/seminaru/odmoru kad si ti dosao i da ti je dr...... skontas da te ni ne slusa vec opet nabio cale i pise li pise, jebe se njemu sta fukara prica..
i tako dalje i dalje... zene imaju promjene na dojkama zakazu ih za po godine, dodju za po godine aparat ne radi, za tri mjeseca proradi aparat na red dodju jos za 2 mjeseca onda nalaz los, pa ode onkologu a on je jos napadne pa sta si cekala do sad....
ljudi cuvajte zdravlje...
:shock: :?

a ko je sada ministar zdravlja ?
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#13 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by biscanka2 »

dobar osjecaj wrote:(Pročitala sam ovo pismo detaljno.)

Teško. Sve javne ustanove i usluge su srozane ispod dna. U svemu se nameće privatno i princip plati pa ćeš imati kakvu-takvu uslugu. Stručni ljekari su rijetkost i idu logično za boljim uslovima i zdravijim okruženjem ili u privatnu praksu ili druge zemlje.
Čak i kad imaš novac da platiš, lutrija je potrefiti na stručnog ljekara koji će ti se stvarno posvetiti i koji te neće radije ubaciti u neku konstrukciju zbog koje ćeš morati dolaziti što više puta i platiti što više, a nerijetko i piti neku potpuno nepotrebnu terapiju.
Onaj ko nema da plati, samo je obični potrošni materijal.
Ja lično ne bi bila ni u koži dobrog, stručnog ljekara koji bi radio u onim uslovima na Koševu, niti bi rado otišla kod njih s ovom pameću.
Posebna priča je i ko sve završava medicinu i kako se ljudi upošljavaju. Pri tome me jednako zabrinjavaju i oni koji nemaju nikakav stvarni interes za medicinu, koji plaćaju ispite i nemam pojma iz kojeg morbidnog poriva hoće da se igraju životima, kao i brojni primjeri ljudi koji su završili medicinu a imaju ozbiljne psihičke poremećaje i nikako ne bi smjeli raditi s ljudima.
Podsjeti me na rijeci jednog clana porodice. :roll:
Otisao on cerki (srednja medicinska) na roditeljski sastanak kad tamo neke mamice pocese negodovati po pitanju ocjena njihove djece.
Nastavnica se brani a one navalile na nju.
Na kraju nije mogao slusati te se javi za rijec.
Gospodjo,obratio se nastavnici, moja kci ako nema odredjeno znanje slobodno joj jedinicu dajte.
Medicina je odgovoran poziv. Ja sam se za zivote ovog naroda borio i ne zelim da ga moja kcerka radi neznanja i
nesposobnosti ubija.
Poslije toga mamice koje su radi ocijena najglasnije bile bile ucutase ko zalivene.
Moram dodati da je ovo bilo odmah 2-3 godine poslije rata tako da su mnogi roditelji,lose ocjene njihove djece, pokusavali
ratnim ili poslijeratnim stanjem opravdati. :cry:
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#14 Re: Hvalospjev bolnici kosevo

Post by vazi »

biscanka2 wrote:
dobar osjecaj wrote:(Pročitala sam ovo pismo detaljno.)

Teško. Sve javne ustanove i usluge su srozane ispod dna. U svemu se nameće privatno i princip plati pa ćeš imati kakvu-takvu uslugu. Stručni ljekari su rijetkost i idu logično za boljim uslovima i zdravijim okruženjem ili u privatnu praksu ili druge zemlje.
Čak i kad imaš novac da platiš, lutrija je potrefiti na stručnog ljekara koji će ti se stvarno posvetiti i koji te neće radije ubaciti u neku konstrukciju zbog koje ćeš morati dolaziti što više puta i platiti što više, a nerijetko i piti neku potpuno nepotrebnu terapiju.
Onaj ko nema da plati, samo je obični potrošni materijal.
Ja lično ne bi bila ni u koži dobrog, stručnog ljekara koji bi radio u onim uslovima na Koševu, niti bi rado otišla kod njih s ovom pameću.
Posebna priča je i ko sve završava medicinu i kako se ljudi upošljavaju. Pri tome me jednako zabrinjavaju i oni koji nemaju nikakav stvarni interes za medicinu, koji plaćaju ispite i nemam pojma iz kojeg morbidnog poriva hoće da se igraju životima, kao i brojni primjeri ljudi koji su završili medicinu a imaju ozbiljne psihičke poremećaje i nikako ne bi smjeli raditi s ljudima.
Podsjeti me na rijeci jednog clana porodice. :roll:
Otisao on cerki (srednja medicinska) na roditeljski sastanak kad tamo neke mamice pocese negodovati po pitanju ocjena njihove djece.
Nastavnica se brani a one navalile na nju.
Na kraju nije mogao slusati te se javi za rijec.
Gospodjo,obratio se nastavnici, moja kci ako nema odredjeno znanje slobodno joj jedinicu dajte.
Medicina je odgovoran poziv. Ja sam se za zivote ovog naroda borio i ne zelim da ga moja kcerka radi neznanja i
nesposobnosti ubija.
Poslije toga mamice koje su radi ocijena najglasnije bile bile ucutase ko zalivene.
Moram dodati da je ovo bilo odmah 2-3 godine poslije rata tako da su mnogi roditelji,lose ocjene njihove djece, pokusavali
ratnim ili poslijeratnim stanjem opravdati. :cry:
Pametan , savjestan covjek :thumbup:

Kako rekoh savjestan tako se sjetih te tako cijenjene vrline birvaktile..

Danas savjest vise niko ne pominje, nema vise, pojela maca :?
Post Reply