HVALA HOLANDIJO

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Santos

#1 HVALA HOLANDIJO

Post by Santos » 22/11/2006 19:30

Vjerovali ili ne nakon samo jedne godine cekanja dobio sam Kucu.Halo kucu ba.O cemu se radi.Zivio sam u stanu negdje 8 godina i prosle godine uclanim se na mjesto gdje mozes jednostavno da konkurises preko novina na neku kucu ako ti se svidi .Ja tako par puta dobio nekih i bodova kad juce zvoni telefon a na ovu kucu koju sam ja konkuriso ja prvi.Nisam mogo da vjerujem.Kontam stranac ovo ono ali nema toga.Dakle ne kupio nego dobio pod kiriju.Svaka im cast.Stvarno su posteni .E kad se sjetim starog moro cekat 20 godina da dobije stan u Sarajevu.Jebem ti pravdu.I nemojte da kukate na dijasporu.Stvarno ljudi pa nemogu vjerovat.Mozda nekim zvuci malo cudno ali nesto za mene tako veliko dobit i ne oznojit se sto kazu iznenadjenje.Jos jednom hvala a ja sad moram obavit pripreme za selidbu.Ako bog da za 1-2 mjeseca.Bice opasna festa.

Hierarchia

Post by Hierarchia » 22/11/2006 19:46

Draga Kuco,
napokon su se ostvarili svi moji snovi - osvojio sam te. Moj je zivot konacno dobio svoj pravi smisao. Nisam mogao vjerovati kako se sreca osmjehne ljudima poput mene. Pa dobio sam te bez po muke, dok drugi o Tebi samo sanjaju kao o nekom nedostiznom ali slatkom snu. :D :D :D :D

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 22/11/2006 19:47

ako nije trospratna ,onda nista

manijak1
Has thanked: 7 times
Been thanked: 16 times

Post by manijak1 » 22/11/2006 19:56

:oops: Uživaj i plaćaj redovno :D :D neizbježne kućne troškove ( ide mi na nonu režije režijske troškove ) :D i ......pokušaj je prisvojiti :D jer zašto prst ako možeš uzet ruku ? :D

Zhaba

Post by Zhaba » 22/11/2006 20:13

Nek' ti je sa srecom :D

water

Post by water » 22/11/2006 20:16

a kol'ka je kirija

freak_with_a_laptop

Post by freak_with_a_laptop » 22/11/2006 20:23

ovo fakat ne kontam :?

pa bilo gdje na svijetu da si, mozes kucu uzet pod kiriju - u prvi mah sam pomislila da si je dobio dzaba na poklon, pa vec krenula kofer pakovat da prosetam do Holandije :lol:

haj, nek ti je sretno :D

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

Post by PipiDugaDevetka » 22/11/2006 20:51

Ne vjeruj lanđanimaHo ni kaada darove donose!
Sretno!

mandy

Post by mandy » 22/11/2006 21:13

ne kontam ni ja
a zivim u Holandiji :roll:
Kad sam pocela citati post obradova se
reko evo neki nas dobio na nagradnoj igri
kad procita kirija nista mi nije bilo jasno.
Kad smo dobili dozvolu boravka
odmah smo svi dobili ili kucu ili stan,naravno
pod kiriju.Ih ti cekao 8g ja dobila za 1 i po godinu
i mnogi nasi pa nisam vristala toliko
eh da sam dobila djabe,onda bi bila druga vriska :D

taxi_driver

Post by taxi_driver » 22/11/2006 21:24

mandy wrote:ne kontam ni ja

mandy ne znam u kojem gradu zivis,ali u amsterdamu se ceka po 11 godina za zamjenu stana(u slucaju da neces da ga kupis).covjek je vjerovatno dobio stan poslije godinu i po kao i ti ,ali s vremenom mu postao tijesan,pa odlucio da drugi potrazi.s tim sto je poslije par mjeseci imao srecu pa je za kucu koju se kandidovao prvi na listi.eto ja sam vec dvije godine trazio kucu ali nikad nisam bio medju prvih deset.jarane sretno

water

Post by water » 22/11/2006 21:41

taxi_driver wrote:

mandy ne znam u kojem gradu zivis,ali u amsterdamu se ceka po 11 godina za zamjenu stana(u slucaju da neces da ga kupis).covjek je vjerovatno dobio stan poslije godinu i po kao i ti ,ali s vremenom mu postao tijesan,pa odlucio da drugi potrazi.s tim sto je poslije par mjeseci imao srecu pa je za kucu koju se kandidovao prvi na listi.eto ja sam vec dvije godine trazio kucu ali nikad nisam bio medju prvih deset.jarane sretno
sta je ljudi ovo? Socijalisticka Republika Holandija? De malo to objasnite,

taxi_driver

Post by taxi_driver » 22/11/2006 21:45

water wrote:
taxi_driver wrote:

jarane sta treba da objasnim?

manijak1
Has thanked: 7 times
Been thanked: 16 times

Post by manijak1 » 22/11/2006 21:48

Proceduru za stan ....kuću ...u Holandiji .
Nemoj ako je trvorno ....samo ako možeš objasni jel' to zavisi od gradova tj. regija Holandije kako se rješavaju ova pitanja.
Rekao si da si ti dvije godine na tom spisku i da nisi dobio pozitivan odgovor.
Sigurnoi imaju mnogi parametri koji utiču na rješavanje zahtjeva.
Eto :D :D

taxi_driver

Post by taxi_driver » 22/11/2006 22:00

manijak1 wrote:Proceduru za stan ....kuću ...u Holandiji .
Nemoj ako je trvorno ....samo ako možeš objasni jel' to zavisi od gradova tj. regija Holandije kako se rješavaju ova pitanja.
Rekao si da si ti dvije godine na tom spisku i da nisi dobio pozitivan odgovor.
Sigurnoi imaju mnogi parametri koji utiču na rješavanje zahtjeva.
Eto :D :D

pokusat cu objasniti.

ja sam ovdje dosao sa sestrom.kad smo dobili papire dobili smo i stanove.tj mogli smo birati da li da zajedno nastavimo zivjeti ili odvojeno.izabrali smo ovo drugo :-D .cim sam dobio stan ,upisan sam u tu organizaciju koja dodjeljuje stanove.a sad moja sestra se udala i ima djecu,i ona je taj prvi stan zamijenila za drugi veci,jer je imala vise bodova.bukvalno bodovi su joj djeca. .ja sam u isto vrijeme znaci upisan,ali posto jos nemam djece,ja vec dvije godine trazim ali nikako da se nadjem u prvih deset na listi za neki stan.a stanove mozes traziti preko njihovog sajta.tu i konkurises.a inace je u amsterdamu tesko, jer je velika potraznja i duze se ceka nego u ostalim gradovima.

e sad imas ti stanove i u slobodnoj ponudi ali tu su kirije duplo skuplje nego da ga dobije preko ove organizacije.

bosnjo24

Post by bosnjo24 » 22/11/2006 22:01

:shock: Citam reko sta je ovaj dobio ,tako na lutriji a on dobio kucu pod kiriju :shock: sada vidim prednost USA nad EVROPOM bar u necemu hehehe,jaro ovde dodesi ako hoces odma kupi 10 kuca ili i vise samo ako imas pare ,ovde u usa gdje sam ja rentat kucu ili apartman je glupo pravo hheheh ovde podignes kredit za koliko se kvalifikujes i uzimaj odma tvoje ti samo onda banci kesiras a ako imas kes odma mozes uzet i daje tvoje :D :D

taxi_driver

Post by taxi_driver » 22/11/2006 22:12

bosnjo24 wrote::shock: Citam reko sta je ovaj dobio ,tako na lutriji a on dobio kucu pod kiriju :shock: sada vidim prednost USA nad EVROPOM bar u necemu hehehe,jaro ovde dodesi ako hoces odma kupi 10 kuca ili i vise samo ako imas pare ,ovde u usa gdje sam ja rentat kucu ili apartman je glupo pravo hheheh ovde podignes kredit za koliko se kvalifikujes i uzimaj odma tvoje ti samo onda banci kesiras a ako imas kes odma mozes uzet i daje tvoje :D :D

jarane i ovdje mozes kupiti koliko hoces kuca ako imas pare.a mozes takodje uzeti i kredit ako nemas kesa.sve zavisi da li si drzavljanin holandije i koliku platu imas.znaci isti je sistem kao u americi.s tim sto ovdje imas daleko vecu sigurnost nego tamo.ako ostanes bez posla opet ces dobijati pare,da li od biroa za nezaposlene ili od socijale nije bitno,ali opet ces moci placati tu kucu.

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 22/11/2006 22:13

Cestitam, trebo si ih nekako obradit da ustinu kiriju :D
Nek si ti ziv i zdrav, treba to sad tekar placati.

pirmin

Post by pirmin » 22/11/2006 22:19

Kod nas u Svedskoj :D ... :D

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 22/11/2006 22:19

taxi_driver wrote:
bosnjo24 wrote::shock: Citam reko sta je ovaj dobio ,tako na lutriji a on dobio kucu pod kiriju :shock: sada vidim prednost USA nad EVROPOM bar u necemu hehehe,jaro ovde dodesi ako hoces odma kupi 10 kuca ili i vise samo ako imas pare ,ovde u usa gdje sam ja rentat kucu ili apartman je glupo pravo hheheh ovde podignes kredit za koliko se kvalifikujes i uzimaj odma tvoje ti samo onda banci kesiras a ako imas kes odma mozes uzet i daje tvoje :D :D

jarane i ovdje mozes kupiti koliko hoces kuca ako imas pare.a mozes takodje uzeti i kredit ako nemas kesa.sve zavisi da li si drzavljanin holandije i koliku platu imas.znaci isti je sistem kao u americi.s tim sto ovdje imas daleko vecu sigurnost nego tamo.ako ostanes bez posla opet ces dobijati pare,da li od biroa za nezaposlene ili od socijale nije bitno,ali opet ces moci placati tu kucu.
Ima i USA biro koji ti placa oko 70-80% plate ako si ostao bez posla. Mada naci drugi posao je sega. Jeste nema sigurnostu ali ako imalo znas engleski ima posla samo ako hoces raditi.
Znam kamaru Mexica koji su ovdje ilegalno pa opet imaju stan pod rentu. Ne znam kako je u drugim djelovima USA, ali u kaliforniji se svasta moze ako imas malo klikera.

water

Post by water » 22/11/2006 22:33

taxi_driver wrote:
water wrote:
taxi_driver wrote:

ma nista mi nije jasno. je li to holandska vlada dijeli subvencionirane stanove? i ti si vec u holandiji zadugo koliko se sjecam: kako to da si jos na subvencioniranom programu; kolika je trzisna vrijednost kirije a koliko je ti placas, i onda cekas da ti dodijele VECI STAN ili KUCU a jos si uvijek pod nekim programom. To zaista ne kontam. Jeli ovo samo za izbjeglice ili vazi i za regularne holandeze. bas me nesto zaintersiralo.

Salko sto je u vodu skako

#21 Re: HVALA HOLANDIJO

Post by Salko sto je u vodu skako » 22/11/2006 23:08

Santos wrote:Vjerovali ili ne nakon samo jedne godine cekanja dobio sam Kucu.Halo kucu ba.O cemu se radi.Zivio sam u stanu negdje 8 godina i prosle godine uclanim se na mjesto gdje mozes jednostavno da konkurises preko novina na neku kucu ako ti se svidi .Ja tako par puta dobio nekih i bodova kad juce zvoni telefon a na ovu kucu koju sam ja konkuriso ja prvi.Nisam mogo da vjerujem.Kontam stranac ovo ono ali nema toga.Dakle ne kupio nego dobio pod kiriju.Svaka im cast.Stvarno su posteni .E kad se sjetim starog moro cekat 20 godina da dobije stan u Sarajevu.Jebem ti pravdu.I nemojte da kukate na dijasporu.Stvarno ljudi pa nemogu vjerovat.Mozda nekim zvuci malo cudno ali nesto za mene tako veliko dobit i ne oznojit se sto kazu iznenadjenje.Jos jednom hvala a ja sad moram obavit pripreme za selidbu.Ako bog da za 1-2 mjeseca.Bice opasna festa.

masala..masala... ti si najbolji primjer uspjesnog bosanca u bijelom svijetu...samo tako nastavi.... :P

ps. iznajmi i mercedesa u nekoj garazi pa nam svima javi...mozda se tvoja slika pojavi i u avazu... :P

taxi_driver

Post by taxi_driver » 22/11/2006 23:14

water wrote:
taxi_driver wrote:
water wrote: sta je ljudi ovo? Socijalisticka Republika Holandija? De malo to objasnite,

ma nista mi nije jasno. je li to holandska vlada dijeli subvencionirane stanove? i ti si vec u holandiji zadugo koliko se sjecam: kako to da si jos na subvencioniranom programu; kolika je trzisna vrijednost kirije a koliko je ti placas, i onda cekas da ti dodijele VECI STAN ili KUCU a jos si uvijek pod nekim programom. To zaista ne kontam. Jeli ovo samo za izbjeglice ili vazi i za regularne holandeze. bas me nesto zaintersiralo.

nisam ja na subvencioniranom programu vise.ta pravila vaze za sve u holandi.trzisna vrijednost kirije je tolika koliko je ja placam.mada se na crno moze izdati stan i za vise para.
e sad ima trziste stanova,i ja evo vec godinu dana trazim stan.i konkurisem.sad ako nas je konkurisalo 50 za isti stan,prvi na listi je neko ko ima vise bodova.ili je dobio dijete,ili je upisan vise godina od mene.tako da nema ono ko ponudi vise.to ti je strogo kontrolisano.
posto sam vidio da od toga nema nista,odlucio sam se za varijantu da uzmem kredit i da kupim stan.a i to je trziste. sad je tu problem naci odgovarajuci stan sa odgovarajucom cijenom i naravno da se medju prvim prijavim.

Salko sto je u vodu skako

Post by Salko sto je u vodu skako » 22/11/2006 23:30

sve ovisi od toga gdje hoces da zivis...ja zivim u groningenu a groningen je na brdu (po holandskim standardima) sedam metara nadmorske visine.. za slucaj da pukne brana necu biti poplavljen... :lol: :lol:

Black swan

Post by Black swan » 22/11/2006 23:48

uh samo vas posmatram :(

gavrilo

#25 Re: HVALA HOLANDIJO

Post by gavrilo » 23/11/2006 01:06

Santos wrote:Bice opasna festa.
nemoj da se iznenadis ako navratimo 8) :D

Post Reply