Humanitarni broj 094...

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#1 Humanitarni broj 094...

Post by cnermina »

Hej da li iko zna koja je procedura za dobivanje humanitarnog broja... ono nazoves i doniras marku ili dvije...
Hocemo da otvorimo za jednu djevojku koja boluje od cerebralne paralize, pa da vidim kako to ide.
molim vas da mi jave svi koji nesto znaju.. sto prije to bolje.

unaprijed hvala :)

n
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2 Re: Humanitarni broj 094...

Post by Lace »

cnermina wrote:Hej da li iko zna koja je procedura za dobivanje humanitarnog broja... ono nazoves i doniras marku ili dvije...
Hocemo da otvorimo za jednu djevojku koja boluje od cerebralne paralize, pa da vidim kako to ide.
molim vas da mi jave svi koji nesto znaju.. sto prije to bolje.

unaprijed hvala :)

n
najbolje je da to u posti provjeris
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#3

Post by cnermina »

kazu treba dozvola od RAK-a... Zamisli to...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4

Post by mIRCerka »

cnermina wrote:kazu treba dozvola od RAK-a... Zamisli to...
:roll: apliciraj danas i nek ti je Bog na pomoci kad ce ti rijesiti to....
nermina, inace za hitne stvari nije korisno imati ovaj tel, dobijes pare od telkoma tek kad oni naplate racune za taj mjesec, znaci u junu dobijes pare od poziva u aprilu....
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#5

Post by cnermina »

hmmmm nista onda... trebali bi onda skontati neki drugi nacin kako da curi pomognemo... imas li kakvu ideju?

btw radi se o elmi koja je dobra prijateljica mog prijatelja pa bih stvarno voljela da joj nekako pomognemo...

''Zovem se Elma Arnautović. Rođena sam 16.04.1978. godine i od rođenja bolujem od cerebralne paralize. Cijeli moj zivot posvetila sam borbi za sto normalniji zivot i tom borbom sam uspjela da hodam pomocu staka.

Imala sam sest operacija. Prije godinu i sest mjeseci pala sam i povrijedila kicmu a poslije su nastale komplikacije. Lijecena sam na nasim klinikama, nazalost bezuspjesno i moje stanje se tesko pogorsalo.
Zajedno sa svojom porodicom odlucila sam da potrazim pomoc u inostranstvu. Na ortopedskoj klinici u Koblenzu u Njemackoj obavili su pretrage i rekli da mogu ponovo prohodati uz pomoc aparata koji ce mi oni napraviti, a potom sprovesti adekvatno lijecenje na toj klinici.

Za taj aparat, lijecenje i boravak potrebna su mi sredstva od oko 12.800 Eura koja nisam u mogucnosti da sama uplatim te ovim putem molim sve ljude dobre volje, a imaju mogucnosti, da mi pomognu da ponovo stanem na noge i ugledam svjetlo u tami.

S postovanjem i velikim HVALA
Elma Arnautovic

Raiffeisen Bank DD Bosna i Hercegovina
Devizni ziro racun 161 0000000000011 19-00-54889-0
KM racun 1610000000000011 09-00-49235-6 ''
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6

Post by mIRCerka »

Nermina, super je ideja za broj, to treba organizovati svakako, samo ti ovo rekoh da znas da se ne oslanjas samo na telefon...

moram sad biti bezobrazna malo..
gdje su sad silna udruzenja gradjana za pomoc ovima ili onima?
Preko njih je najlakse organizovati prikupljanje pomoci i transparentnost....

uff..
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#7

Post by cnermina »

Jutros javili iz banke da je skupljeno dovoljno novca :):):)

Hvala puno svima koji su se odazvali i na ovu akciju i pomogli da se skupi novac :)

N
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

cnermina wrote:Jutros javili iz banke da je skupljeno dovoljno novca :):):)

Hvala puno svima koji su se odazvali i na ovu akciju i pomogli da se skupi novac :)

N
:razz: :faraon1:
Post Reply