Humanitarna akcija ''Obrazovanje gradi BiH''

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
cnermina

#1 Humanitarna akcija ''Obrazovanje gradi BiH''

Post by cnermina » 25/06/2007 11:25

Humanitarna akcija "Obrazovanje gradi BiH" ima za cilj promociju dobrotvornog rada i prikupljanje sredstava za školovanje djece žrtava rata iz cijele BiH, kroz organizaciju "Obrazovanje gradi BiH" (http://www.ogbh.com.ba). Iako je volontersko putovanje od Bihaća do Tuzle pješke najzanimljiviji i najupečatljiviji dio ove akcije, ona će se manifestirati i izvoditi i na mnoge druge načine. U kampanju su se uključili dobrovoljci iz svih sfera života: umjetnici, naučni radnici, javne ličnosti, predstavnici nevladinih organizacija i studenti, a svrha joj je prikupljanje sredstava za udruženje Obrazovanje gradi BiH" (koga vodi gospodin Jovan Divjak). U akciji su uzeli učešće dobrovoljci raznih profesionalnih profila kao što su dramski umjetnici, naučni radnici, javne ličnosti, predstavnici nevladinih organizacija i studenti. U cilju nam je prikupiti što više sredstava kako bismo osigurali bolje školovanje onima kojima je to najpotrebnije - onima za koje se brine udruženje "Obrazovanje gradi BiH".

Više informacija o udruženju na http://www.ogbh.com.ba

"Prolaskom kroz bh. gradove, učesnici maratona pokušat će skrenuti pažnju javnosti na potrebu obrazovanja kao temelja razvoja društva, a u većini gradova biće organizirane prigodne manifestacije."

Ukoliko želite saznate detalje o pohodu :

http://www.argentaria.net/ogbih

i...proslijedite na što više adresa.

Hvala

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 25/06/2007 11:27

je je, i bice koncert pred katedralom uskoro :D

ja_cura_

Post by ja_cura_ » 26/07/2007 09:34

koncert koji je odgodjen, jer taj dan se nigdje u starom gradu nije cula muzika iz kafica, jer je nezvanicno bio "dan zalosti" zbog prerane smrti naseg prekaljenog gradjanina, Ramiz Delalic - Cele.

(p.s.pouzdano znam da je Udruzenje OGBiH platilo elektroprivredi da im prikljuci struju to vece za potrebe koncerta, ovi naravno nisu dosli, jer niko od nadleznih nije htio da potpise nalog za prikljucivanje, iz straha od Celinih.... *ebem ti drzavu!)
Last edited by ja_cura_ on 26/07/2007 09:42, edited 1 time in total.

ja_cura_

Post by ja_cura_ » 26/07/2007 09:42

veca_sa wrote:
ja_cura_ wrote:koncert koji je odgodjen, jer taj dan se nigdje u starom gradu nije cula muzika iz kafica, jer je nezvanicno bio "dan zalosti" zbog prerane smrti naseg prekaljenog gradjanina, Ismeta Bajramovica - Cele.

(p.s.pouzdano znam da je Udruzenje OGBiH platilo elektroprivredi da im prikljuci struju to vece za potrebe koncerta, ovi naravno nisu dosli, jer niko od nadleznih nije htio da potpise nalog za prikljucivanje, iz straha od Celinih.... *ebem ti drzavu!)
pokopa ti kontra cojeka
kamo srece da je i on rahmetli... greska....

mIRCerka

Post by mIRCerka » 26/07/2007 09:43

ja_cura_ wrote:koncert koji je odgodjen, jer taj dan se nigdje u starom gradu nije cula muzika iz kafica, jer je nezvanicno bio "dan zalosti" zbog prerane smrti naseg prekaljenog gradjanina, Ismeta Bajramovica - Cele.

1. Koncert nije odgodjen vec je odrzan u Narodnom pozoristu.
2. U escobaru se cula muzika.
3. Strah ne strah, ko je prezivio Sarajevo u ratu, streca i od petarde, kamoli od moguce "akcije"
4. Ismet je ziv i zdrav, Ramiz Delalic Celo je onaj sto je ubijen.

ja_cura_

Post by ja_cura_ » 26/07/2007 10:56

mIRCerka wrote:

1. Koncert nije odgodjen vec je odrzan u Narodnom pozoristu.
2. U escobaru se cula muzika.
3. Strah ne strah, ko je prezivio Sarajevo u ratu, streca i od petarde, kamoli od moguce "akcije"
4. Ismet je ziv i zdrav, Ramiz Delalic Celo je onaj sto je ubijen.
znam da je ramiz delalic ubije, greska bila, ispravila :D
takodje sam bila u narodnom pozorist, znam da je tamo prebacen-escobar je pustao muziku, htio posuditi struju, samo kablovi nisu bili jaki... zato je i koncert bio u pozoristu.
sto se tice rata, znam kako je bilo, ali vala mene je strah od tipova kao sto su cele i ostali.... pa nek prica sta god ko hoce....

meni je iskreno zao, sto je sve ispalo onako kako jeste, jer konceret je bio u humanitarne svrhe.... ja sam uzivala u narodnom pozoristu...
kako god, bilo pa proslo...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 26/07/2007 11:20

Ja ne kontam kako koncert koji se ne placa, tj nema ulaznice, moze biti u humanitarne svrhe :D

Malo mi je tu zaskripala PR sluzba :D

onaj u pozoristu ok, onaj pred KAtedralom nidje veze... :D

a mi dosle u crnom, ono kontrast sa bijelom katedralom, i kad smo ko popisane krenule ka pozoristu nakon otkazivanja muzickog dijela, cule smo raju u vase strasse "jo isto zene celinog klana" i slicno...

da nije bilo tragicno, bilo bi komicno...

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 26/07/2007 11:44

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 14:44, edited 1 time in total.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 26/07/2007 12:32

Nancy Drew wrote:Uz naklon Divjaku i ostalima za sve što rade, primjedba.

Jasno je da se ovakvim manifestacijama želi skrenuti pažnja na udruženje i ono čime se bave ali pristup je sasvim pogrešan.
Marketing oko ove akcije je bio 0 a sve, pa i hum akcije moraju imati kakav - takav marketing (sem ako nije bilo u pitanju interno druženje u što sumnjam)
Prijedlog, pali 100% provjereno.
Ako je u pitanju skupljanje novca - napraviti popis najvećih domaćih kompanija i privatnih firmi kao i pojedinaca (javnih radnika bilo kojeg profila) za koje se pretpostavlja (zna) da imaju novca koji bi mogli, ako žele, donirati. Pa, koliko ko može.
Napraviti jedinstveni formular - molbu sa brojevima računa itd, ostaviti prazno polje za iznos, i poslati svima poštom.
Sačekati mjesec dana i nakon toga objaviti u novinama (sigurna sam da bi Oslobođenje dalo džaba stranu) javnu zahvalu svima i popis i iznose onih koji su novac dali (bez imena onih koji nisu, naravno). I to je to.
Nakon toga napraviti besplatni koncert za donatore i tako im se zahvaliti.
U protivnom koncerti i manifestacije koji se organiziraju inkognito i čekanje da se ljudi sami sjete kako bi eto mogli biti malo humani, davaće i dalje polovične rezultate a godišnji iznosi biće manji nego što bi realno mogli biti.
A Jovi još jednom :kravata:
slazem se u potpunosti za omashke u PR radu...

Ko im je kriv kad su mene zvali da pjevam, a ne da PRdim certificarano :oops:
:D

ma cika Jovo je zmaj...

Post Reply