Humani gest politicara

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Bosanac21

Humani gest politicara

Post by Bosanac21 » 15/07/2011 16:13

Lista portale danas i naidem na portal Narodne stranke radom za boljitak. Pregledavajuci portal naletih na jednu pa pomalo i interesantnu stvar. Naime njihov predsjednik Mladen Ivankovic Lijanovic se odrice dijela svog pausala za onog ko mu kreira logo MLADIH BOLJITKA. Ostao sam iznenaden da politicar moze da se odrekne svog dijela pausala... http://www.zaboljitak.ba/index.php/krei ... go-mladih/

Komrad

Re: Humani gest politicara

Post by Komrad » 15/07/2011 16:17

Bosanac21 wrote:Lista portale danas i naidem na portal Narodne stranke radom za boljitak. Pregledavajuci portal naletih na jednu pa pomalo i interesantnu stvar. Naime njihov predsjednik Mladen Ivankovic Lijanovic se odrice dijela svog pausala za onog ko mu kreira logo MLADIH BOLJITKA. Ostao sam iznenaden da politicar moze da se odrekne svog dijela pausala... http://www.zaboljitak.ba/index.php/krei ... go-mladih/
Denis Becirovic se godinama odrice svojih pausala, poslanici SBBa stipendiraju studente itd... Ima takvih primjera koliko hoces... ali kod nas se politicari tretirao kao neko nehuman sto u vecini slucajeva nije tacno

Komrad

Post by Komrad » 15/07/2011 16:22

Ozil wrote:Tacno tako, sve su to fini ljudi!
Ne kazem da su svi fini ljudi ali nisu vala ni zivotinje barem ne svi
Cuj kao ovaj do sad nikad nije cuo da se neki politicar odrekao dijela primanja... primjera ima na desetine i stotine samo takvi nikome nisu bitni jer kad politicar tako nesto uradi onda se kaze"kupuje glasove"

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Post by KatarinaKosaca » 15/07/2011 16:38

Komrad wrote: Ne kazem da su svi fini ljudi ali nisu vala ni zivotinje barem ne svi
Cuj kao ovaj do sad nikad nije cuo da se neki politicar odrekao dijela primanja... primjera ima na desetine i stotine samo takvi nikome nisu bitni jer kad politicar tako nesto uradi onda se kaze"kupuje glasove"
Džaferović isto godinama za neko dijete iz Srebrenice, pa bih voljela da si ga naveo u pobrojanim, jer koliko se sjećam, prvi je to učinio.

Komrad

Post by Komrad » 15/07/2011 16:39

KatarinaKosaca wrote:
Komrad wrote: Ne kazem da su svi fini ljudi ali nisu vala ni zivotinje barem ne svi
Džaferović isto godinama za neko dijete iz Srebrenice, pa bih voljela da si ga naveo u pobrojanim, jer koliko se sjećam, prvi je to učinio.
ne znam za njega ali sam siguran da ih ima jos ...

Control panel
Been thanked: 7 times

Post by Control panel » 15/07/2011 16:52

koliko sam upratio Zlaja nikada nije ni uzimao svoj pausal. pa je onda skontao u neka doba da je bolje da ga daje nekom djaku ili studentu nego da ostaje u budzetu.

KatarinaKosaca

Post by KatarinaKosaca » 15/07/2011 16:54

Control panel wrote:koliko sam upratio Zlaja nikada nije ni uzimao svoj pausal. pa je onda skontao u neka doba da je bolje da ga daje nekom djaku ili studentu nego da ostaje u budzetu.
Nije se odrekao u korist budžeta, nego se bira između plate na stalnoj profesiji i poslaničke. Odabrao je fakultetsku.
Last edited by KatarinaKosaca on 15/07/2011 16:54, edited 1 time in total.

and

Post by and » 15/07/2011 16:54

pa kako i koliko rade trebali bi volontirati.da imaju obraza svoja primanja bi uskladili sa prosjekom plate u državi,jer to je direktan rezultat njihovog rada.davao bi i rudar pola plate da ima 5000 platu.

Komrad

Post by Komrad » 15/07/2011 16:56

and wrote:pa kako i koliko rade trebali bi volontirati.da imaju obraza svoja primanja bi uskladili sa prosjekom plate u državi,jer to je direktan rezultat njihovog rada.davao bi i rudar pola plate da ima 5000 platu.
njihove plate su pi*kin dim z aplate direktora agencija, clanove odbora itd...
uglavnom treba im vezati za prosjecnu platu i to je to

and

Post by and » 15/07/2011 16:59

Komrad wrote:
and wrote:pa kako i koliko rade trebali bi volontirati.da imaju obraza svoja primanja bi uskladili sa prosjekom plate u državi,jer to je direktan rezultat njihovog rada.davao bi i rudar pola plate da ima 5000 platu.
njihove plate su pi*kin dim z aplate direktora agencija, clanove odbora itd...
uglavnom treba im vezati za prosjecnu platu i to je to
ma sve to dovesti na max 3 prosječne plate i zdravo.još humaniste glume i trebalo bi pričati o njima.

Komrad

Post by Komrad » 15/07/2011 17:01

Nije problem sto oni imaju visoka primanja ... nego sto mi imamo mala

KatarinaKosaca

Post by KatarinaKosaca » 15/07/2011 17:02

Ako dobro rade treba im dati dobre plate. Ako je kao do sada i minimalac im je puno. Ako pripreme zakone za EU, dogovore se, ne prave šou monti pajtona kao do sad, treba da imaju dobre plate.

and

Post by and » 15/07/2011 17:05

Komrad wrote:Nije problem sto oni imaju visoka primanja ... nego sto mi imamo mala
problem je što njih ne interesuje što mi imamo mala primanja.oni misle da su njihova mala i non stop izglasavaju neka povećanja.

Bosanac21

Post by Bosanac21 » 16/07/2011 11:20

Sve to stoji, ali prvo su stipendirali troje mladih, pa nakon toga ovo... SBB i ostali mozda stipendiraju, ali se zna da imaju novca, a ovi su tek dosli na vlast :D

KatarinaKosaca

Post by KatarinaKosaca » 16/07/2011 12:06

Bosanac21 wrote:Sve to stoji, ali prvo su stipendirali troje mladih, pa nakon toga ovo... SBB i ostali mozda stipendiraju, ali se zna da imaju novca, a ovi su tek dosli na vlast :D
Kakva vlast, došli na vlast? Ko? Kakve pare? Spominjani parlamentarci su već godinama, da ne kažem decenijama u parlamentu, da li kao vlast ili opozcija, supsidijarno je u ovom kontekstu, jer im je plata ista.
Dalje, koja stranka ima više, a koja najviše para i tome se može diskutirati, ali nije tema.

prljavi Hare
Been thanked: 2 times

Post by prljavi Hare » 16/07/2011 12:34

Rastužili ste me ovom temom! :sad: Molim da neko ostavi u postu račun na koji se mogu uplatiti sredstva
za siromašne političare iz sva tri konstitutivna naroda! :D

KatarinaKosaca

Post by KatarinaKosaca » 16/07/2011 13:00

prljavi Hare wrote:Rastužili ste me ovom temom! :sad: Molim da neko ostavi u postu račun na koji se mogu uplatiti sredstva

Niti je ko napisao da su siromašni, niti je primjedba duhovita. Ne treba kriti ako nešto dobro učine, kao što ne treba kriti ni ako nešto loše učine. NI manje ni više. I, naravno, human gest uvijek treba podržati bez obzira ko, kad i kome ga učinio

michio

Post by michio » 16/07/2011 13:02

Nije rijetkost da se lopovi bave humanitarnim radom.

popajic

Post by popajic » 16/07/2011 13:02

Nasi leziljebovici , pardon , politicari i humani gestovi :-) :D
Dokazani humanist, patriota , ljudina cami u Becu izmedju ostalog i zato sto su nasi "politicari" humanost "zalozili u banku" :x

KatarinaKosaca

Post by KatarinaKosaca » 16/07/2011 13:04

michio wrote:Nije rijetkost da se lopovi bave humanitarnim radom.
Da, ovo je jako tačno. I Gaši je do dana odlaska u zatvor pomagao siromašne iz svoje mahale.

Bosanac21

Post by Bosanac21 » 03/08/2011 12:06

Sve to stoji... SBB finansira studente znamo kako, i ovi ministri. Lijanovici i NSRzB do sada nisu bili u vlasti, ali su evo vec drugu godinu finansiraju mlade. Osim ove akcije gdje treba crtati, NSRzB je imala i prije tacno godinu dana (a tada nije bila u vlasti) slicnu akciju. Dakle ljudi rade na tome da zadrze mlade u drzavi uz mogucnost da nesto i zarade. A ostali sta rade??? Evo ko voli crtati nek se prijavi http://www.zaboljitak.ba/index.php/krei ... go-mladih/

:D P.S. Posto na ovom forumu odmah krene prica o pripadnosti nekoj stranci ili organizaciji cim nekoga pohvalite reci cu da ne pripada ni jednoj vladajucoj stranci. Da se ne mucite sa komentarima na tu temu!

detroit-mercy

Post by detroit-mercy » 03/08/2011 15:54

KatarinaKosaca wrote:
prljavi Hare wrote:Rastužili ste me ovom temom! :sad: Molim da neko ostavi u postu račun na koji se mogu uplatiti sredstva

Niti je ko napisao da su siromašni, niti je primjedba duhovita. Ne treba kriti ako nešto dobro učine, kao što ne treba kriti ni ako nešto loše učine. NI manje ni više. I, naravno, human gest uvijek treba podržati bez obzira ko, kad i kome ga učinio
O kome humanom gestu pricas, zamazivanje ociju nepismenom narodu kako se oni eto odricu svojih poslanickih primanja u korist fukare a ovamo mlate mnogo vecu lovu kroz kojekakve talove :mrgreen: .
Jeste vi narode naivni, pa kod nas se zna ko moze pobijediti na kojem tenderu, koji politicar ima tal sa kojim privatnikom i td.
Eto odrekao bi se neko mjescnog primanja da mu je samo to izvor prihoda, bi ali na hasimu :mrgreen: .
Lijanovici se odrekao svoje poslanicke place a zakinuo drzavu za desetine milona poreza :mrgreen: .
Ali neka, dok je ovaca bice i vune :mrgreen: .

Bosanac21

Post by Bosanac21 » 04/08/2011 12:35

O kome humanom gestu pricas, zamazivanje ociju nepismenom narodu kako se oni eto odricu svojih poslanickih primanja u korist fukare a ovamo mlate mnogo vecu lovu kroz kojekakve talove :mrgreen: .
Jeste vi narode naivni, pa kod nas se zna ko moze pobijediti na kojem tenderu, koji politicar ima tal sa kojim privatnikom i td.
Eto odrekao bi se neko mjescnog primanja da mu je samo to izvor prihoda, bi ali na hasimu :mrgreen: .
Lijanovici se odrekao svoje poslanicke place a zakinuo drzavu za desetine milona poreza :mrgreen: .
Ali neka, dok je ovaca bice i vune :mrgreen: .[/quote]

Da se ovo desava u vrijeme izborne kampanje, rekao bih da je zamazivanje ociju, ali obzirom da se desava sada u doba ,,vodostaja" onda je za pohvalu. Svaki napor koji bi trebao rezultirati ostajanjem mladih u BiH je za pozdraviti. Dakle ja se nadam da ce i ovaj nacin stipendiranja (nagradivanja) natjerati mlade da ostanu u BiH, a to o porezima, tim nek se bave druge institucije u BiH ja ovdje govorim o HUMANOSTI POLITICARA. Kao primjer mi je Mladen Ivankovic posluzio... A koliko ih ima jos stvarno ne znam... http://www.zaboljitak.ba/index.php/krei ... go-mladih/ pa raja crtajte :D

Post Reply