Huliganstvo

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
glade

#501 Re: Huliganstvo

Post by glade » 26/10/2009 13:38

zonbirile wrote: ---------------------------------------------------------------------------------
kratko i jasno,evakuirati grad,podijeliti vam pirotehnička sredstva,policija ima da vas brani od građana i drugih skupina.
citam tvoje postove vec duze vrijeme i ne mogu fakat da vjerujem koliko si ti zatucan... s tobom se bas ne moze razgovarat normalno, onako ljudski... molio bih te da moje postove od sad preskaces... hvala :wink:

aerosa

#502 Re: Huliganstvo

Post by aerosa » 26/10/2009 14:21

glade wrote:Da bi razumjeli huliganstvo i zasto dolazi do toga morate razumjeti psihologiju mase, i to ne bilo kakve mase nego organizirane kao sto su navijaci. Ovo sada govorim iz iskustva jer sam bivsi pripadnik jedne navijacke grupe.

Medju navijacima postoji jedna stvar (itekako pozitivna) koju ne mozete naci bilo gdje drugo. Izuzetno izrazeno drugarstvo i zajednistvo, bez profita i obaveze. Dakle ne lazno, nego ono pravo. Tesko da mozete bilo gdje drugo naici na situaciju da 4 covjeka, izmoreni i izgladnjeli, dijele jedan mali sendvic, 3 guta vode ili nesto slicno.

Sad, sto se tice tuca, dosta toga objasnjava citat iz jednog filma "Nije bitno da li tebi neko cuva ledja, bitno je da li ti nekome cuvas ledja". To je ono sto dovodi do toga da izbijaju masovni incidenti. Takav, drugarski odnos izmedju navijaca stvara da oni sebe smatraju bracom, u pravom smislu te rijeci. S toga je jako glupo napasti samo jednog pripadnika (da ne govorim citavu skupinu), nebitno ko ga napao, drugi navijac, policija, slucajni prolaznik, lokalni mafijas navijaci ce, vjerujte mi, uzvratiti (svojim ocima sam vidio kako jurisaju na ljude za koje znaju da nisu "tek neki", vec da su ti ljudi spremni i ubit ako treba). Uostalom pokazalo se i u Sirokom kada su navijaci Sarajeva naoruzani pesnicama isli na pistolje.

Ono sto policija i drzava ne shvataju jeste da su navijaci svjesni da su slabi spram njih. S toga koriste potpuno pogresne metode u borbi protiv njih. Kao sto rekoh, nasilan pristup prema njima dovodi do jos vise nasilja. Ne kazem da su navijaci cvjecke i da nece prvi napasti. Hoce, ali druge navijace, policija ce biti napadnuta jedino ako ih isprovocira.

Sto se tice represije, potpuno je pogresan pristup zabraniti navijacima unosenje pirotehnike (ovo cu naknadno objasniti), zastava, koreografija, bubnjeva, megafona itd. Potpuno je pogresan pristup odma na silu rjesavati bilo kakav problem. Time se samo navlaci jos veci gnjev navijaca prema policiji. A vjerujte mi, ono A.C.A.B. nije samo neka furka, to je zaista takvo misljenje.

E sad sto se tice pirotehnike, navijaci kada je unose na stadion cilj im je pomocu nje dici atmosferu, obratite paznju na navijanje jedno 10 sekundi prije nego se zapali baklja i u trenutku kada se zapali, drasticna razlika. Ona dize raspolozenje medju navijacima, a isto vrijedi i za topovske, petarde, vatromet itd. Nikome nije u cilju da povrijedi nekoga.

Kako sam pricao o tome da je represija pogresan pristup borbe protiv nasilja red je da iznesem, po mom misljenju, malo efikasniji nacin.

Da bi se sprijecio incident medju dvije navijacke skupine jedino rjesenje su jake policijske snage koje ce pratiti jednu skupinu. Ako vec dodje do incidenta, puno je efikasniji pristup rastjerivanje slabije skupine (ukoliko ta skupina nije iz drugog grada) nego onih koji napadaju. Evo za primjer iz vlastitog iskustva. Bio je gradski derbi, manja skupina (nekih 15-ak navijaca) Zeljeznicara je u prolazu provocirala i pozivala na tucu navijace Sarajeva, koji su bili mnogobrojniji i ocigledno stariji i jaci. izmedju njih je stajala policija koja je nije reagovala na provokacije navijaca Zeljeznicara vec je reagovala tek nakon sto su navijaci Sarajeva krenuli da se obracunaju sa ovim drugim. Tada policija i sebi otezava posao jer napada navijace Sarajeva koji uzvracaju udarac. Zar ne bi bilo lakse da je ta skupina navijaca Zeljeznicara bila odma rastjerana?

Sto se tice incidenata izmedju navijaca i policije, mislim da su i policajci na ovom forumu svjesni (iako nece javno da priznaju, ali nebitno) da su oni provokatori u 90% slucajeva. Vjerujte da su navijaci puno razumniji nego sto se to misli (sjecam se jedne situacije u Zepcu, kada je nekoliko majmuna u sred mjesta pocelo pjevati nacionalisticke pjesme, policija ih je napala, ostali se nisu mijesali jer su bili svjesni da takve kretene nema smisla braniti, iako su bili u sitaciji da bukvalno izbace policiju iz grada), pogotovo dok su hladne glave, i puno manje incidenata bi bilo kada bi se sve pokusalo rijesiti pricom. Ukoliko navijaci osjete da policija ne zeli incident sami ce odstraniti onih par koji ne zele da razgovaraju. U suprotnom tu ide ona stara "Trazili ste, dobili ste", nazalost. Recimo na posljednjem derbiju na Grbavici je bila koliko-toliko dobra reakcija policije. Kada se smirio incident, stali su, nisu isli dalje. To je pozitivna stvar. Jer da su nastavili jos samo pola minute tu bi nastao opsti haos i veoma je moguce da bi tu policija izvukla deblji kraj, jer znate kako je kad "zvjerku" satjerate u cosak.

I za kraj sto se tice parola. Neke "sitnije" provokacije a jedne strane nece izazvati incident (u smislu da je ovima stadion ruzniji, da su losiji navijaci ili klub, tako nesto), cak stavise to daje car fudbalu, nesto sto drugi sportovi nemaju. Tu policija mora znati prepoznati ono sto je opasno. Da recimo, bubam, dodju navijaci Borca i dignu parolu "Noz, zica, Srebrenica", to je vec druga prica i to nema veze sa navijackim prepucavanjima, te je to nesto sto se mora oduzimati. Nadam se da razumijete sta hocu da kazem (prije svega Mascherano).

Izvinjavam se na duzem postu, ko ima zivaca da cita, neka cita, ko nema, jebiga, halalite :D
Mascherano će i shvatiti ali neki nikad vjeruj mi...
Juče se najbolje vidjelo šta i kako se može odraditi kad je sa obe strane prisutna želja da sve protekne u najboljem redu, i iskreno jedino pozitivno što je juče bilo u Mostaru (ne računam nas naravno jer bih bio subjektivan) je bio odnos policije i u dolasku i u odlasku... Mislim da je ono pravi primjer šta i kako treba uraditi da se izbjegnu i najmanji problemi sa navijačima...
PS post :thumbup:

do_tokija

#503 Re: Huliganstvo

Post by do_tokija » 26/10/2009 15:37

Alkos

#504 Re: Huliganstvo

Post by Alkos » 26/10/2009 16:22

U Evropi nema huligana, huligani postoje samo na ovim prostorima...! Ovdje je situacija smijesna, sta se desava u mnogo vecim i razvijenijim drzavama i gradovima! ;-)

http://www.uncoltuitatdelume.net/2009/1 ... ui-om-psg/

zonbirile

#505 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 26/10/2009 16:42

Alkos wrote:U Evropi nema huligana, huligani postoje samo na ovim prostorima...! Ovdje je situacija smijesna, sta se desava u mnogo vecim i razvijenijim drzavama i gradovima! ;-)

http://www.uncoltuitatdelume.net/2009/1 ... ui-om-psg/
-----------------------------------
tako je, pičkin dim,nema uslova da se razvije banditizam,opšte nerazumijevanje za mlade.Drogom protiv sporta!

Alkos

#506 Re: Huliganstvo

Post by Alkos » 26/10/2009 18:52

-----------------------------------------
Svakom loncu poklopac...

saabsa

#507 Re: Huliganstvo

Post by saabsa » 26/10/2009 18:58

Alkos wrote:-----------------------------------------
Svakom loncu poklopac...
Ma jok... DROT...

zonbirile

#508 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 26/10/2009 19:20

uvijek i svugdje boriću se za slobodu divljanja,upotrebe pirotehnike,retardirane pjesme ,protuzakonite natpise i maltretiranje građanstva.Nego rađe razmišljajte šta će biti sa Sarajevom ,Željom i ostalim.Joj ovo je dobro ostali Zvijezda Gračanica,Modriča,ima li Turbine iz Jablanice,Slavija Lukavica,Zrinjski,Posušje,pa ti nisu u moje doba igrali u zonama.

Fordas

#509 Re: Huliganstvo

Post by Fordas » 26/10/2009 19:36

zonbirile wrote:uvijek i svugdje boriću se za slobodu divljanja,upotrebe pirotehnike,retardirane pjesme ,protuzakonite natpise i maltretiranje građanstva.Nego rađe razmišljajte šta će biti sa Sarajevom ,Željom i ostalim.Joj ovo je dobro ostali Zvijezda Gračanica,Modriča,ima li Turbine iz Jablanice,Slavija Lukavica,Zrinjski,Posušje,pa ti nisu u moje doba igrali u zonama.
A majstore sto ne uzmete oruzije i ne odradite nekog od tih 'huligana'? pa ja, nista lakse...vidis kako se to u Listici i Posusju radi. jednostavno... :roll:

zonbirile

#510 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 26/10/2009 19:41

ma nekako lakše bi u Zenici,mukom dečko pade,srce.

Šibicar

#511 Re: Huliganstvo

Post by Šibicar » 26/10/2009 19:44

zonbirile wrote:ma nekako lakše bi u Zenici,mukom dečko pade,srce.
Sviju ti jesi li normalan?Ne zastupam ni jednu stranu,ali kad si rekao ovu rečenicu,sam si sebe dikvalifikovao iz svake ozbiljne rasprave i zaslužio doživotni BAN.Idi liječi se,ako ti je ubistvo momka tema,za neki podsmijeh ili sprdanciju,pa čak i ako si ovo rekao sa dozom ironije... :x

zonbirile

#512 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 26/10/2009 19:52

ne moj @šibicar nego se preko policijskog ubistva dečka prešlo,jer ste uvučeni u šemu.U Zenici je svoj svoga ubio i legla stvar,ovde se fata još koji poen na međunacionalnoj osnovi.Tragedije samo drugčije tretirane.Sva ova priča otkriva samo vašu duboku manipulativnost,jer sjeti se početka rata i ko je koga okupljao.Homogene mlade skupine,bili "Sokoli"(predrastna sportska društva do1¸941g)bilo,ultraši,su skupina pogodna za sve.Furka možda jest,ali pametan se čovjek kloni.

Šibicar

#513 Re: Huliganstvo

Post by Šibicar » 26/10/2009 20:06

Nije stvar u tome ko je koga ubio,već je stvar u tome da ti na to gledaš sa nekim podsmijehom,jer ko biva "naši smo i možemo ubijati naše",na to se niko ne osvrće.Pa vidiš,istina je da mediji čine najviše kad raju treba potpaliti,ali i kad treba smiriti strasti i sigurno su najjače oružje za manipulaciju ljudima,tako da se to svirepo ubistvo Anera zataškalo u kratkom roku,jer je tako odgovaralo Policiji,Vladi,Savezu..itd,a mediji su njihovo oružje da smire narod kad najviše treba.Ali i sve to ne treba da znači da ti možeš da ubijaš,lešiš,maltretiraš i terorišeš ljude,samo zato jer nose navijački šal ili su pripadnici neke navijačke grupe,jer mediji su i za to krivi,i kao i ostali ljudi i vi padate na medijske priče,jer u većini slučajeva daju lažnu sliku o navijačima,pa vi naivno postupite i vršite teror nad navijačima...

saabsa

#514 Re: Huliganstvo

Post by saabsa » 26/10/2009 21:42

Kao što rekoh...ludak klasični...

aze

#515 Re: Huliganstvo

Post by aze » 26/10/2009 21:49

saabsa wrote:
Kao što rekoh...ludak klasični...
Psihijatrija pod hitno..... zae*ancija na racun gasenja mladog zivota.... strasno.

zonbirile

#516 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 26/10/2009 22:32

Šibicar wrote:Nije stvar u tome ko je koga ubio,već je stvar u tome da ti na to gledaš sa nekim podsmijehom,jer ko biva "naši smo i možemo ubijati naše",na to se niko ne osvrće.Pa vidiš,istina je da mediji čine najviše kad raju treba potpaliti,ali i kad treba smiriti strasti i sigurno su najjače oružje za manipulaciju ljudima,tako da se to svirepo ubistvo Anera zataškalo u kratkom roku,jer je tako odgovaralo Policiji,Vladi,Savezu..itd,a mediji su njihovo oružje da smire narod kad najviše treba.Ali i sve to ne treba da znači da ti možeš da ubijaš,lešiš,maltretiraš i terorišeš ljude,samo zato jer nose navijački šal ili su pripadnici neke navijačke grupe,jer mediji su i za to krivi,i kao i ostali ljudi i vi padate na medijske priče,jer u većini slučajeva daju lažnu sliku o navijačima,pa vi naivno postupite i vršite teror nad navijačima...
-------------------------------------------
izvini a ko je nešto rekao,kako ovaj čopor ispod sugeriše.Dobro su profilisali sociolozi i bioplozi,frustrirani slabići sakriveni iza moćne množine.Intelektualne i fizičke inhibicije u vidu agresivnosti,potvrde pripadnosti,ideji,pokretu.Snaga i hrabrost zaodjenuta zajedništvom,gubitak osjećaja odgovornosti i realiteta postupaka,su odlike fanatizovanog pripadnika skupine.Jah i u društvu se lakše onaniše,reče neki stari kinez.

Akibh

#517 Re: Huliganstvo

Post by Akibh » 27/10/2009 00:15

Evo i ja bih iznio kratko misljenje bez da ulazim u raspravu sa bilo kim.
Sve dok se MUP (kao najveca instanca za ocuvanje javnog reda i mira u drzavi) ne rijesi ovakvih smetljara kao sto je ovaj citirani, ubica ili saucesnik Vujovic, lazov Galic itd., nisam siguran u mogucnost odrzivosti/prosperiteta grada, kantona i drzave...
Riba smrdi od glave i nadam se da ce MUP imati snage da ocisti svoje redove od nesposobnih i politicki podobnih, okrene se 100% profesionalizmu i sluzbi u interesu gradjana pa ce takav puno lakse da iskorijeni huliganstvo, ocuva javni red i mir, preventivno i represivno djeluje (otprilike kao prije rata) i bude sve ono sto zelimo da bude.

Citiranu recenicu sam primio bas nesto tesko...Kakvih sve ljudi ima na ovom svijetu.

aerosa

#518 Re: Huliganstvo

Post by aerosa » 27/10/2009 10:38

Administracija ili spava ili fakat pušta lika da provocira do maximuma i da se zajebava sa stvarima sa kojima se niko normalan ili ako ima barem prašine u glavi ne bi zezao...
Nevjerovatno je koliku količinu uvreda mu se dosad tolerisalo ali kad već počne pljuvati po mrtvima onda mi stvarno nije jasno kakav je to lik...a kakvi ste i vi kad ovo tolerišete...FUJ :x :x :x :x :x

Nekako s proljeća

#519 Re: Huliganstvo

Post by Nekako s proljeća » 27/10/2009 11:27

:)

Šuti i navijaj, što mi je to poznato...

E moj zonbi...

aerosa

#520 Re: Huliganstvo

Post by aerosa » 27/10/2009 12:31

Nekako s proljeća wrote::)

Šuti i navijaj, što mi je to poznato...

E moj zonbi...
Ma jok, ima sad nova parola "šuti i pusti da te kamenjaju, a policija je tu da te dokrajči"...
Hmm...sve nešto kontam ne dao bog da su nam svi u policiji poput ovog "zombija", pa dolazili bi kući da tuku samo ako čuju da si navijač pa makar i Manchestera, jbg ipak ne znaš šta se može desiti, zamisli Manu dođe i ti si onda potencijalni huligan,pa što je sigurno sigurno je bolje preventivno to nalaušiti...
Opet ponavljam, policija HNK je u nedelju pokazala da sa pravilnim pristupom i normalnim ponašanjem bez bespotrebnog tersanja sve se može završiti bez i najmanjeg problema...

zonbirile

#521 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 27/10/2009 13:05

pa upravo potvrđujete studije sociološke,biološke o ponašanju mase,čopora.Orkestrirani napad,je jedini način identifikacije u borbi sa oponentom.To što tvrdite nigdje nisam rekao,a to što ne znate ni pročitati napisano vaš problem.Znači sociološki profil smo apsolvirali,ja bih vas pozvao malo na diskusiju,o vegetiranju van vremena i prostora naših klubova i vas zajedno sa njima.Teško mi je sa vama pričati,ali valjda shvatate da ovako više ne može,jer nigdje i nema sem na ex yu prostorima,a susjedi su počeli transformaciju.Evo lakše za vas,šta će biti sa Sarajevom kada se privatizuju glavni donatori.Ljudi moji Hobsova izreka da je čovjek,čovjeku vuk je pisana u okruženju borbe za novac,koru hljeba,pa tako je i sada društvo koje živimo.Do kada će se javno sredstva preljevati bez kontrole u privatne zabave.Volite fudbal?OK,platite to,nije dovoljna ulaznica.Stavite klub na Sase,učinite kao sa Hajdukom,pa ćete vidjeti da je pola dionica pokupio grad da prodaja ne bi propala.Toliko o ljubavi i vrijednosti kluba,svaka sličnost i paralela sa Mančesterom,Realom je poučna za povući je.Kada se taj bolni proces okonča(valjda je za vas normala da to bude u cijeloj privredi uz gubitak 200 000 radnih mjesta,samo eto ljubljeni fudbal tome ne podleže-kod vas naravno)onda će se pokazati sav jad stanja.Oni koji opstanu,ako opstanu kao DD (dioničko društvo) biće veoma zainteresovani za prihod-posjetu,a tu vaš način navijanja nema mjesta.Tada će se stvari lako postaviti na mjesto,i sa stadiona biti ćete protjerani kao svugdje u Evropi,a ulica je stvar policije i zakona,koji će se neminovno promjeniti.Nema smisla pričati o prošlosti,može li šta smisleno,o finansiranju klubova,ko su direktori,menađeri,lova koja se mimo svih tokova vrti.Kako to da je Ušanović lopov/jeste/,a ostale uprave,pogotovo "mog" kluba nisu.To je hobotnica koja guta silan novac,pod maskom najvažnije stvari na svijetu,kao droga daje vam lažni podsticaj i kao antidepresiv vas smiruje,u korijenu ste takvi zbog dozvoljenje pljačke.Kako se može od društva,koje je u banani,tražiti novac ,a kada se nešto zaradi,onda se podijeli među pojedincima,bez ostatka,pa sljedeća nabavka,put,bilo što se kamči,pa tako u krug i svi na to pristaju.

aerosa

#522 Re: Huliganstvo

Post by aerosa » 27/10/2009 13:41

zonbirile wrote:pa upravo potvrđujete studije sociološke,biološke o ponašanju mase,čopora.Orkestrirani napad,je jedini način identifikacije u borbi sa oponentom.To što tvrdite nigdje nisam rekao,a to što ne znate ni pročitati napisano vaš problem.Znači sociološki profil smo apsolvirali,ja bih vas pozvao malo na diskusiju,o vegetiranju van vremena i prostora naših klubova i vas zajedno sa njima.Teško mi je sa vama pričati,ali valjda shvatate da ovako više ne može,jer nigdje i nema sem na ex yu prostorima,a susjedi su počeli transformaciju.Evo lakše za vas,šta će biti sa Sarajevom kada se privatizuju glavni donatori.Ljudi moji Hobsova izreka da je čovjek,čovjeku vuk je pisana u okruženju borbe za novac,koru hljeba,pa tako je i sada društvo koje živimo.Do kada će se javno sredstva preljevati bez kontrole u privatne zabave.Volite fudbal?OK,platite to,nije dovoljna ulaznica.Stavite klub na Sase,učinite kao sa Hajdukom,pa ćete vidjeti da je pola dionica pokupio grad da prodaja ne bi propala.Toliko o ljubavi i vrijednosti kluba,svaka sličnost i paralela sa Mančesterom,Realom je poučna za povući je.Kada se taj bolni proces okonča(valjda je za vas normala da to bude u cijeloj privredi uz gubitak 200 000 radnih mjesta,samo eto ljubljeni fudbal tome ne podleže-kod vas naravno)onda će se pokazati sav jad stanja.Oni koji opstanu,ako opstanu kao DD (dioničko društvo) biće veoma zainteresovani za prihod-posjetu,a tu vaš način navijanja nema mjesta.Tada će se stvari lako postaviti na mjesto,i sa stadiona biti ćete protjerani kao svugdje u Evropi,a ulica je stvar policije i zakona,koji će se neminovno promjeniti.Nema smisla pričati o prošlosti,može li šta smisleno,o finansiranju klubova,ko su direktori,menađeri,lova koja se mimo svih tokova vrti.Kako to da je Ušanović lopov/jeste/,a ostale uprave,pogotovo "mog" kluba nisu.To je hobotnica koja guta silan novac,pod maskom najvažnije stvari na svijetu,kao droga daje vam lažni podsticaj i kao antidepresiv vas smiruje,u korijenu ste takvi zbog dozvoljenje pljačke.Kako se može od društva,koje je u banani,tražiti novac ,a kada se nešto zaradi,onda se podijeli među pojedincima,bez ostatka,pa sljedeća nabavka,put,bilo što se kamči,pa tako u krug i svi na to pristaju.
Samo pokazuješ da kroz razne napisane floskule pokušavaš prikriti svoju ograničenost.
Prvo uvećano, na protestima protiv nogometnog saveza se policija jasno stavila na snagu LOPOVA i KRIMINALACA, što se jasno vidi i na klipovima gdje par sekundi prije bacanja famoznog topovskog udara policija već kreće na masu.
Drugo uvećano, na sjeveru traje borba protiv uprave, i dok navijanje ide standardno,bez spominjanja uprave sve je ok, u momentu kad je prvi put spomenuta uprava istog momenta dolazi policajac koji prijeti policijskom restrikcijom ukoliko padne još jedna petarda, koje im ,gle čuda do tad nisu smetale... Zajebana koincidencija...
Pakovanje policije opet od strane upravu posle utakmice sa Maltežanima prije toga, i sasvim je jasno na čijoj je strani policija... Opet KRIMINALACA i LOPOVA...
Treće boldirano, mi znamo koliko su lopovi pokrali, tj još uvijek ne znamo tačno, ali ono što znamo je dovoljno da zaglave u zatvoru na duži vremenski period, međutim nikad se policija time nije pozabavila, niti bilo kakvu istragu u tom pogledu pokrenula....
Zašto ?
Zatp što je opet na strani LOPOVA i KRIMINALACA...
Tako da ta priča i potezenja nekih pitanja koja bi trebalo nas da brinu mi znamo ,ali vi koji štitite LOPOVE I KRIMINALCE ih nemojte spominjati jer ste isti kao i oni...
PS za ovog lika je jedino riješenje "gnjavator" pa nek sam sebi valja gluposti...

zonbirile

#523 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 27/10/2009 14:21

opet nesporazum,hajde reci treba li klubove privatizovati,u zemlji gdje je sve već rasprodano i uvesti red,ne policijski nego tržišno.Nemoj samo nisu spremni,nije trenutak,pa nije bila ni privreda pa je toliko ljudi na ulici.

Nekako s proljeća

#524 Re: Huliganstvo

Post by Nekako s proljeća » 27/10/2009 14:54

:)

Bake ti u helankama, izjasni se je li tipkas o privatizaciji Širokog brijega od strane firme Mepas.Ili o zakonu o sprječavanju devijantnog ponašanja na sportskim terenima( ili kako se već zove..), koji je na snazi u HNK Kantonu-Županiji.

Image

Kakve veze ima taj tvoj materijalistički pritup temi sa spontanitetom, prijateljstvom i putovanjima ...

Svi smo prije svega ljudi zombi...bio je to i Aner .Mislim da bi se trebao izvinuti ucesnicima diskusije.Nije to tesko, par iskrenih riječi...

Image

zonbirile

#525 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 27/10/2009 15:07

ne znam da li si uopšte pročitao moj post,ali ako ti šta znači izvinjenje čovjeka koji ne konta za šta se treba izviniti,jer poslije svi i pričaju na tom fonu,eto izvinjavam se.Može li sada spika o srčiki problema bez okolišenja.

Locked