Huliganstvo

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
3XL

#351 Re: Huliganstvo

Post by 3XL » 02/10/2009 21:38

Daj ba , pa to nisu navijaci , to je kulturno umjetnicko drustvo Preporod , samo iz Japana ili Kine ili odakle vec :D

aze

#352 Re: Huliganstvo

Post by aze » 02/10/2009 21:39

Polako napredujemo :wink:
Image

Mascherano

#353 Re: Huliganstvo

Post by Mascherano » 02/10/2009 21:42

autoe wrote:
Mascherano wrote:
Frank Sinatra wrote:@Mascherano:

Zašto si preskočio dio oko Sejfe i veze uprave sa policijom? Šta misliš o tome?
Kako da je sad protiv Čelika na Koševu u prvom poluvremenu gruhalo na sve strane od topovskih i petardi ali nije smetalo, a u drugom se bacio 1 (jedan) ali je grmilo protiv uprave i odmah su se vaši drugovi u oklopu mobilisali a komandir prilazi i prijeti da ako još jednom bude prebit će cijeli sjever?
Nemoj samo banalizirati stvari molim te i skretati sa teme.

Poenta svega je da je tuga što je policija na gostovanjima profesionalnija od SA policije, vi se konstantno ponašate kao strana u sukobu i verbalnim vrijeđanjem, trzanjem na svaku sitnicu i provociranje stalno tražite masovne nerede u kojima bi "nam pokazali ko je gazda" (riječi tvog kolege).

Pretesko pitanje za mene. :D
Ne fakat, nisam puno upucen u to o cemu pricas, niti me, da ti pravo kazem, nesto posebno interesuje. Osim toga, to nije tema nase danasnje emisije... :mrgreen:
Moguce da ima neke istine u tome, ali to opet ne opravdava ponasanje navijaca...
Kažeš ne opravdava, ali se sad postavi u situaciju da ti dođeš da nekog kriminalca privodiš (a da nije navijač :D ) i tamo ispred njega stoje neki treći likovi koji staju u njegovu zaštitu , šta bi ti radio i kako bi tad razmišljao? A vjeruj mi dokazati je veoma lako ko je u ovoj cijeloj priči kriminalac... Počeli smo normalno razgovarati pa te molim da iskreno odgovoriš na ovo .
Poredjenje ti nije adekvatno. Ako mi (nikad ne idem sam da hapsim nekog) :D dodjemo da hapsimo kriminalca i neki treci likovi stanu u njegovu zastitu i oni ce naravno biti uhapseni. Ne znam stvarno sta si htio reci ovim, jer ne mozes mijesati jare i pare. Vi ako imate problem sa upravom mozete to rijesiti i bez da policija ima razloga da krene na vas. Zapamti, policija nikad nece krenuti na navijace samo radi skandiranja "uprava napolje". E sad druga je stvar sto vi smatrate da policija jedva doceka da intervenise u nekim situacijama. Morate biti malo mudriji i transparentniji, da ne kazem namazaniji, odnosno ne dati policiji nikakvog povoda da intervenise. Brate mili, ako hocete da rijesite problem sa upravom, bojkotujte utakmice dok taj i taj koji vam smeta ne podnese ostavku, organizujte proteste ispred prostorija kluba, trazite da razgovarate sa njima o vasim zahtjevima i predlozima... ali nikako da palite baklje i bacate u teren. Mislim da si shvatio sustinu mog posta.

AAEERROO

#354 Re: Huliganstvo

Post by AAEERROO » 02/10/2009 21:54

.
Zapamti, policija nikad nece krenuti na navijace samo radi skandiranja "uprava napolje".
sam si vec ranije odgovorio na ovo pitanje prije dvije stranice
Moguce da ima neke istine u tome, ali to opet ne opravdava ponasanje navijaca..
Brate mili, ako hocete da rijesite problem sa upravom, bojkotujte utakmice dok taj i taj koji vam smeta ne podnese ostavku
Uprava bi to najradije htjela , da nas skolni sa tribine a da oni rade sta hoce
organizujte proteste ispred prostorija kluba,
Nastali bi neredi i samo bi "popusili" prijave , sto bi uprava takodje jedva docekala da nas prikaze kao huligane
trazite da razgovarate sa njima o vasim zahtjevima i predlozima.
nevrijedi
ali nikako da palite baklje i bacate u teren
vjerujem da se i ti nesjecas kad je zadnja baklja uletila na tartan stazu
Morate biti malo mudriji i transparentniji, da ne kazem namazaniji,
Budi siguran da jesmo

aze

#355 Re: Huliganstvo

Post by aze » 02/10/2009 21:56

Policija sve vise "pritisce" navijace u srbiji... za ocekivati je uskoro ovakva desavanja i kod nas (i sada se desava ali u mnogo manjem omjeru)

Ovaj drugi tragikomican :D :-)
Last edited by aze on 02/10/2009 22:07, edited 4 times in total.

Mascherano

#356 Re: Huliganstvo

Post by Mascherano » 02/10/2009 21:58

Ovo dijete koje postavlja ove linkove je cist primjer negativnog uticaja sredine na razvoj djece u BiH. On masta da jednog dana i on uleti u teren i udari koga, a da po mogucnosti to neko i snimi kamerom, pa stavi na youtube... Djeci su nekad bili uzori vrhunski sportisti, a danas kriminalci, huligani, ubice... :roll:
Ne kazem da su oni krivi za to, vec sistem, ali da je tako - tako je.

aze

#357 Re: Huliganstvo

Post by aze » 02/10/2009 22:04

Mascherano wrote:Ovo dijete koje postavlja ove linkove je cist primjer negativnog uticaja sredine na razvoj djece u BiH. On masta da jednog dana i on uleti u teren i udari koga, a da po mogucnosti to neko i snimi kamerom, pa stavi na youtube... Djeci su nekad bili uzori vrhunski sportisti, a danas kriminalci, huligani, ubice... :roll:
Opet me prozivaju iako nikoga nisam uvrijedio niti spomenuo :)
Imam 21 godinu i proveo sam dosta vremena na tribini tako da ubuduce mi ne dosadjujes tim glupostima molim te eto .. ja se drzim teme i postavljam materijal koji je vezan za istu - tebi ako smeta hmmmm nemoj citat ?

Mascherano

#358 Re: Huliganstvo

Post by Mascherano » 02/10/2009 22:10

aze wrote:
Mascherano wrote:Ovo dijete koje postavlja ove linkove je cist primjer negativnog uticaja sredine na razvoj djece u BiH. On masta da jednog dana i on uleti u teren i udari koga, a da po mogucnosti to neko i snimi kamerom, pa stavi na youtube... Djeci su nekad bili uzori vrhunski sportisti, a danas kriminalci, huligani, ubice... :roll:
Imam 21 godinu i proveo sam dosta vremena na tribini tako da ubuduce mi ne dosadjujes tim glupostima molim te eto .. ja se drzim teme i postavljam materijal koji je vezan za istu - tebi ako smeta hmmmm nemoj citat ?

Ma meni ne smeta, samo sam zabrinut za tebe. :D
Svaki link koji si postavio obiluje nasiljem i primjetno je da uzivas to da gledas. Ubjedljivo si najaktivniji na ovoj temi i stice se utisak da se stvarno divis huliganima. Ta tvoja obrazlozenja da samo doprinosis temi, okaci macku o rep. Sinko, nadji kakvu djevojku i izadji s njom, umjesto sto trazis po netu ko je koga gdje izgazio... :-)

aze

#359 Re: Huliganstvo

Post by aze » 02/10/2009 22:14

Mascherano wrote:
aze wrote:

Ma meni ne smeta, samo sam zabrinut za tebe. :D
Svaki link koji si postavio obiluje nasiljem i primjetno je da uzivas to da gledas. Ubjedljivo si najaktivniji na ovoj temi i stice se utisak da se stvarno divis huliganima. Ta tvoja obrazlozenja da samo doprinosis temi, okaci macku o rep. Sinko, nadji kakvu djevojku i izadji s njom, umjesto sto trazis po netu ko je koga gdje izgazio... :-)
Nemoj se ti brinuti za mene svega ti ... samo mozes nastetit zdravlju nista drugo :D
Moji linkovi obiluju nasiljem dok je tebi "posao" da tuces ljude :-) :lol: ... samo sto eto ti imas znacku.Ja se ne divim huliganima nego ultra pokretu.Sto se tice djevojke ajd mi ti jednu nadji - kad vec tako nudis pomoc - inace policajci su poznati maheri sa trebama hhhhhhhhh

ajd da ne bude da su svi linkovi o nasilju :D
Image

banovan

#360 Re: Huliganstvo

Post by banovan » 03/10/2009 09:26

Gdje ste internet huligani,ostavite ova dokazivanja za tribinu ;-)

autoe

#361 Re: Huliganstvo

Post by autoe » 03/10/2009 11:46

Mascherano wrote: Poredjenje ti nije adekvatno. Ako mi (nikad ne idem sam da hapsim nekog) :D dodjemo da hapsimo kriminalca i neki treci likovi stanu u njegovu zastitu i oni ce naravno biti uhapseni. Ne znam stvarno sta si htio reci ovim, jer ne mozes mijesati jare i pare. Vi ako imate problem sa upravom mozete to rijesiti i bez da policija ima razloga da krene na vas. Zapamti, policija nikad nece krenuti na navijace samo radi skandiranja "uprava napolje". E sad druga je stvar sto vi smatrate da policija jedva doceka da intervenise u nekim situacijama. Morate biti malo mudriji i transparentniji, da ne kazem namazaniji, odnosno ne dati policiji nikakvog povoda da intervenise. Brate mili, ako hocete da rijesite problem sa upravom, bojkotujte utakmice dok taj i taj koji vam smeta ne podnese ostavku, organizujte proteste ispred prostorija kluba, trazite da razgovarate sa njima o vasim zahtjevima i predlozima... ali nikako da palite baklje i bacate u teren. Mislim da si shvatio sustinu mog posta.
Hajde da ti onda ovako prevedem, mi smo u borbi protiv lopova i kriminalaca iz uprave (neko ko krade pare,zavrće na porezu i na doprinosima je kriminalac pa ga ti zovi kako god hoćeš)koji uništavaju našu svetinju zarad svoje lične koristi, a vi ste pojedinim postupcima stali na stranu tih istih (već ti je navedeno maloprije ,kad počinje skandiranje protiv uprave, vi se odmah repetirali).E sad, ako si na strani tih kriminalaca, onda po onome što sam kažeš logično je i da smo mi protiv vas.
U biti znaš i sam na šta bi izašli protesti ispred uprave, dovoljan bi bio jedan idiot kod vas ili kod nas da nastane opšti belaj za koji bi smo opet mi bili okrivljeni i etiketirani kao huligani koji prave sranja po ulicama i iz nekog svog interesa hoće da sruše "legalno izabranu upravu kluba".
A za baklje su ti već i napisali, ja se ne sjećam kad je zadnja bačena u teren, a mislim da se ni ti ne sjećaš toga.

i još nešto , mislim da su pojedini ovde barem po meni pogrešno shvatili šta aze poručuje sa ovim klipovima i slikama. Jednostavno treba mozak uključiti i shvatiti da su naše navijačke skupine daleko od huligana kakvim ih mnogi predstavljaju, a ovi vam klipovi mogu služiti kao neka usporedba da u biti vidite ko su i šta su u stvari huligani.

KREMEN

#362 Re: Huliganstvo

Post by KREMEN » 03/10/2009 12:22

autoe wrote:
Mascherano wrote: Poredjenje ti nije adekvatno. Ako mi (nikad ne idem sam da hapsim nekog) :D dodjemo da hapsimo kriminalca i neki treci likovi stanu u njegovu zastitu i oni ce naravno biti uhapseni. Ne znam stvarno sta si htio reci ovim, jer ne mozes mijesati jare i pare. Vi ako imate problem sa upravom mozete to rijesiti i bez da policija ima razloga da krene na vas. Zapamti, policija nikad nece krenuti na navijace samo radi skandiranja "uprava napolje". E sad druga je stvar sto vi smatrate da policija jedva doceka da intervenise u nekim situacijama. Morate biti malo mudriji i transparentniji, da ne kazem namazaniji, odnosno ne dati policiji nikakvog povoda da intervenise. Brate mili, ako hocete da rijesite problem sa upravom, bojkotujte utakmice dok taj i taj koji vam smeta ne podnese ostavku, organizujte proteste ispred prostorija kluba, trazite da razgovarate sa njima o vasim zahtjevima i predlozima... ali nikako da palite baklje i bacate u teren. Mislim da si shvatio sustinu mog posta.
Hajde da ti onda ovako prevedem, mi smo u borbi protiv lopova i kriminalaca iz uprave (neko ko krade pare,zavrće na porezu i na doprinosima je kriminalac pa ga ti zovi kako god hoćeš)koji uništavaju našu svetinju zarad svoje lične koristi, a vi ste pojedinim postupcima stali na stranu tih istih (već ti je navedeno maloprije ,kad počinje skandiranje protiv uprave, vi se odmah repetirali).E sad, ako si na strani tih kriminalaca, onda po onome što sam kažeš logično je i da smo mi protiv vas.
U biti znaš i sam na šta bi izašli protesti ispred uprave, dovoljan bi bio jedan idiot kod vas ili kod nas da nastane opšti belaj za koji bi smo opet mi bili okrivljeni i etiketirani kao huligani koji prave sranja po ulicama i iz nekog svog interesa hoće da sruše "legalno izabranu upravu kluba".
A za baklje su ti već i napisali, ja se ne sjećam kad je zadnja bačena u teren, a mislim da se ni ti ne sjećaš toga.

i još nešto , mislim da su pojedini ovde barem po meni pogrešno shvatili šta aze poručuje sa ovim klipovima i slikama. Jednostavno treba mozak uključiti i shvatiti da su naše navijačke skupine daleko od huligana kakvim ih mnogi predstavljaju, a ovi vam klipovi mogu služiti kao neka usporedba da u biti vidite ko su i šta su u stvari huligani.

Navijacke skupine nisu Huligani :-) pa ko je na ovim klipovima, bakice sto idu u kupovinu pa ih izazovu policajci pa onda prave nerede...
nemoj se provaljivati vise...

autoe

#363 Re: Huliganstvo

Post by autoe » 03/10/2009 12:25

KREMEN wrote:
autoe wrote:

Navijacke skupine nisu Huligani :-) pa ko je na ovim klipovima, bakice sto idu u kupovinu pa ih izazovu policajci pa onda prave nerede...
nemoj se provaljivati vise...
Pored ovog boldiranog ta tvoja izjava samo pokazuje da ti se odavno upalila crvena lampica u glavi i da signalizira da si odavno na rezervi sa razumom...
Samo mi reci gdje na ovim klipovima vidiš naše navijačke skupine ?

KREMEN

#364 Re: Huliganstvo

Post by KREMEN » 03/10/2009 12:36

aze wrote:Ako ko ima ovu sliku u vecem formatu moze li poslati PP ili staviti link ovdje.. hvala unaprijed :)
Image
A ovo su normalni gradjani, oprosti nisam znao :-) organizirane navijacke skupine su mirotvorne skupine koje mirno gledaju utakmicu i onda se mirno razidju..
Hvala sto si me prosvjetlio..treba ih zabraniti potpuno, svako organizirano nasilje..sila se moze samo silom ukloniti, povijest je puna primjera..

autoe

#365 Re: Huliganstvo

Post by autoe » 03/10/2009 12:55

KREMEN wrote:
aze wrote:Ako ko ima ovu sliku u vecem formatu moze li poslati PP ili staviti link ovdje.. hvala unaprijed :)
Image
A ovo su normalni gradjani, oprosti nisam znao :-) organizirane navijacke skupine su mirotvorne skupine koje mirno gledaju utakmicu i onda se mirno razidju..
Hvala sto si me prosvjetlio..treba ih zabraniti potpuno, svako organizirano nasilje..sila se moze samo silom ukloniti, povijest je puna primjera..
Ma ja sam budala kad od nekog kome je Most active forum:Politika očekujem neku pametnu, izvini svega ti neću ti više slova napisati samo te molim da tu silnu pamet okreneš u smijeru u kojem si je i dosad okretao ... :-? :-?

aze

#366 Re: Huliganstvo

Post by aze » 03/10/2009 13:42

autoe wrote:

Ajd ti to nekome objasni..... Svi se ovdje raspravljaju kako su navijaci u BiH radikalni kako im treba lupati kazne i trpati ih u zatvor (+ako je moguce prebiti ih sto je vise moguce) A drzave 10 x naprednije od BiH imaju MNOGO vece probleme nego mi.Oni tamo pokusavaju da rijese navijacke probleme REPRESIJOM (ovlastenim maltretiranjem od strane policije) ali kao sto vidimo to samo uzrokuje to da se navijaci radikalizuju jos vise ili da se tuku van stadiona kada vec ne mogu pogledati tekmu radi zabrana i maltretiranja.Sada nasa inteligentna policija umjesto da uci od iskustava njihovih kolega u tim razvijenim zemljama radi isto - do cega ce to dovesti ? do radikalizacije navijaca - Polupajte 200 zabrana ljudima kojim je njihov klub svetinja (za ulazak na stadion),tucite ih kad god stignete,maltretirajte ih radi baklji itd. pa onda posle kukajte kako navijaci napadaju policiju i tuku se vani oko stadiona.Onda ce te imati priliku da viditi isto sto sam ja postao na ovim slikama i klipovima samo uzivo.

KREMEN

#367 Re: Huliganstvo

Post by KREMEN » 03/10/2009 13:56

autoe wrote:
KREMEN wrote:
Image
Ma ja sam budala kad od nekog kome je Most active forum:Politika očekujem neku pametnu, izvini svega ti neću ti više slova napisati samo te molim da tu silnu pamet okreneš u smijeru u kojem si je i dosad okretao ... :-? :-?
Tema je huliganstvo na nogometnim utakmicama, onaj ko dodje na utakmicu da se tuce sa drugim navijackim skupinama..
ti kazes huligani i navijacke skupine su dvije razlicite stvari..pa sta je bilo izmedju Veleza i Zrinjskog..ili Partizana i Zrinjskog..ostalo mi nije poznato, ja pricam o svjetskom problemu a ne o Bosni..

zonbirile

#368 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 03/10/2009 14:49

@aze
samo ti na svakom klipu drugi likovi,a i ti će od godine na više na hlađenej.Ne prosipaj pamet i qurči se,kada budete ne bijeni ,nego leželi od godinu na više,doći ćete tobe.

autoe

#369 Re: Huliganstvo

Post by autoe » 03/10/2009 15:35

zonbirile wrote:@aze
samo ti na svakom klipu drugi likovi,a i ti će od godine na više na hlađenej.Ne prosipaj pamet i qurči se,kada budete ne bijeni ,nego leželi od godinu na više,doći ćete tobe.
Je li tvoj problem dioptrijske prirode ili je čisto u pitanju neka blokada u glavi pa čitaš i gledaš onako kako imaš viziju u glavi da piše ?
Bolan ne bio, već ti je nekoliko puta napisano da su u pitanju klipovi na kojima se vide skupine huligana koji egzistiraju na prostorima izvan naše države, i da su klipovi primjer ko su i šta su huligani i da se napokon razgraniči pojam "huligan" i pojam "navijačka skupina", odnosno da skupine u BiH nisu ni H od huligana, ali je problem što će se pojedinim kontraproduktivnim metodama dovesti do toga da će postati poput ovih na snimcima.
Gledam malo tvoje postove na drugim temama i ne izgledaš mi tamo tako opičen kao što si ovde, je li to radi posla, ili su u pitanju neki kompleksi možda ?

aze

#370 Re: Huliganstvo

Post by aze » 03/10/2009 15:42

Bravo....... mislim sa tobom voditi nekakav razgovor je isto kao pricati sa drvetom (bravo na svakom klipu drugi likovi jer navijaci se radikalizuju pod REPRESIJOM I TO "PROIZVODI" kako ti kazes "HULIGANE").Ja sam vec jednom rekao da ne zelim da pricam sa tobom ali ti konstantno mene prozivas jer ja stavljam materijal koji je povezan sa temom ? Opet te jos jednom molim da me ne spominjes i ne pitas nista ako je IKAKO moguce ?

PS. Ne znam dali moderatori vide ovo ... ovo je na neki nacin direktna prijetnja ?

zonbirile

#371 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 03/10/2009 15:53

autoe wrote:
Je li tvoj problem dioptrijske prirode ili je čisto u pitanju neka blokada u glavi pa čitaš i gledaš onako kako imaš viziju u glavi da piše ?
Bolan ne bio, već ti je nekoliko puta napisano da su u pitanju klipovi na kojima se vide skupine huligana koji egzistiraju na prostorima izvan naše države, i da su klipovi primjer ko su i šta su huligani i da se napokon razgraniči pojam "huligan" i pojam "navijačka skupina", odnosno da skupine u BiH nisu ni H od huligana, ali je problem što će se pojedinim kontraproduktivnim metodama dovesti do toga da će postati poput ovih na snimcima.
Gledam malo tvoje postove na drugim temama i ne izgledaš mi tamo tako opičen kao što si ovde, je li to radi posla, ili su u pitanju neki kompleksi možda ?
----------------------------------------------------
ne postoji gradacija u zlu,dok se ne sankcioniše zakonaom i ne donesu zakonski propisane kazne.Da ti pojasnim jer vidim da niste inn,iako sam nekoliko puta ti rekao.Oni su sto puta napredniji ,pa su to i u zlu,ali procjena društva je ta koja tebe definiše kao huligana,a ne tvoja subjektivna ocjena.Vi ste za ovo društvo(a i po meni)huligani,to što neko drugi pravi veće gadosti je irelevantno,vi ćete odgovarati za djela i biti sankcionisati u skladu sa zakonom.Smiješno je pa vi brkate KZ jedne zemlje sa zakonom o ponašanju na javnom mjestu.Ubistvo Francuza je ubistvo,nema amnestije što je bilo u vezi sa fudbalom.Jarane kada ti srpski gad dobije,po meni,najmanje 20g,drukčije ćete kakati.Druga infatilna glupost je vaša stalna opsjednutnost "pravdom",traženjem krivca.Halo,dječaci to je na dvd produkciji,ali to je izmišljeni svijet,ili grubo rečeno,policija je ta koja je zadužena za sve vrste kriminala i krivce ne vi.Vaše je da dođeš na stadion,bez sranja uz put,pogledaš utakmicu,bez sranja za vrijeme iste,vratiš se gradom bez sranja.Svaki iskorak van togo,je mara,krivična prijava,ako bog da po izmjenama zakona i murija-čiča miča gotova priča.Ne možeš da podneseš sistem i sistemska rješenja,navali brate,i veće pi.ke su slomili,pa sada gledaju travu kako raste ,ali ispod zemlje,ili qurcu ne valjaju-ustvari valjaju u Zenici se to cijeni.

slusam.ba

#372 Re: Huliganstvo

Post by slusam.ba » 03/10/2009 18:17

zonbirile wrote:
autoe wrote:
----------------------------------------------------
Vaše je da dođeš na stadion,bez sranja uz put,pogledaš utakmicu,bez sranja za vrijeme iste,vratiš se gradom bez sranja.Svaki iskorak van togo,je mara,krivična prijava,ako bog da po izmjenama zakona i murija-čiča miča gotova priča.Ne možeš da podneseš sistem i sistemska rješenja,navali brate,i veće pi.ke su slomili,pa sada gledaju travu kako raste ,ali ispod zemlje,ili qurcu ne valjaju-ustvari valjaju u Zenici se to cijeni.
Orwell 1984 :-D ..hajd barem se strpi dok zakon izadje pa onda prijeti (dobro aze kaze bezze prijetis malo si dosadan postao svaki post ti je neka provokacija)..

vec sam pisao al hajd da se ne zaboravi.."huligani" kod nas su produkt vladajuce garniture da bi skrenula paznju javnosti sa stvarnih problema u drustvu

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#373 Re: Huliganstvo

Post by -LIBERO- » 03/10/2009 18:55

@zonbirile,sto si ti neki kurcevit momak :D
Jesi takav uvijeke ili si takav samo ispred kompijuterskog monitora..ako,ako..fino je i tako,bas zeznuto zvucis :D

Ja imam dvije pretpostavke ,sto se tebe tice,jedna je tacna 100% ne moras odgovarati uopste,znam da ce biti nekih stereotipnih floskula o navijacima,neke uvrede,prijetnje i slicno...vidim nacin tvoje komunikacije sa ljudima ovdje,sve mi je jasno :thumbup:

Znaci,prva pretpostavka je da si u skoli,vjerovatno srednjoj,pretrpio neko sikaniranje,zlstavljanje od strane nekog momka,ili vise njih,koji su furali taj navijacki fazon..il' su ti samo par puta oteli uzinu,uz dva tri samara :D ,pa si dobio neodoljivu zelju da se razracunas sa slicnim njima,a dakako,najlaksi nacin za to je pute interneta :dance: :mrgreen: :thumbup:

Druga pretpostavka je da si policajac,treniran i dresiran da slusas i slijepo branis sistem,kakav god da je on :mrgreen: ,jer ti si obucen za to. A takve likove uvijek su najvise zivcirali momci,i ekipe koje su "kurcevite" na ulici. Vrlo cesto se slicni tebi bude u znoju,sanjajuci kako toj "gamadi" lome sije,marisu ih,pljuju,vrijedjaju...al' realnost je nesto sasvim drugo.
Istina dok si pod uniformom djelujes jako i mocno,djelujes samo :D ,uz jos 50 svojih pajdasa u "oklopima" sa palicama ,suzavcima i cemu sve ne..ali u realnosti,kada si u civilu i sam samo si jedan izgubljeni djecacic,koji nezna da funkcionise bez upustava i naredjenja :D :thumbup:

Neznam,mozda i grijesim..ali po svemu sudeci,po silnoj zuci u tvojoj "raspravi" prema navijacima,navijackom pokretu i sviju strastveno izjednacavati sa huliganima,meni djeluje da si jedan od ova dva slucaja. :wink:

Budi mi pozdravljen,i samo opusteno...krivicne prijave,kazne,batine...bice vremea da ih podjelis :D
Last edited by -LIBERO- on 03/10/2009 21:44, edited 1 time in total.

zonbirile

#374 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 03/10/2009 21:36

u obe pretpostavke si fulio,jer sam mnogo stariji od tvojih zamišljenih situacija,tj.u mojim godinama nije bilo tih i takvih događanaja.Pravo da ti kažem uvijek sam volio situacije,tipa BBB u Slovačkoj.Naučili krelci maltretirati mirne ljude,uljuđene zemlje i policije,pa naletili na runjav nos.Ima i za Engleze,dva zbodena u Istambulu.Znaš onu, ko se mača laća od mača i gine.Pošto je prošlo vrijeme mačeva,primirite i ti možeš u rulji nastradati,a tek kada bi pročitao psihološki profil huligana ,bilo bi te stid.Pazi,više studija,različitih sociologa.Dobar im je navod,primjer o publici na tenisu,gdje mig rukom utiša 10 000 gledalaca,kako to objašnjavaju,sramotno po huligane.

do_tokija

#375 Re: Huliganstvo

Post by do_tokija » 03/10/2009 21:43

te huligane treba na goli otok zatvoriti sve ove navijacke skupine sa balkana pa nek se pobiju medjusobno!

Locked