Huliganstvo

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

hali gali halid

#1576 Re: Huliganstvo

Post by hali gali halid » 18/05/2010 15:53

15.05.2010.

Three supporters were arrested after trouble broke out at the end of the first leg of the League One play-off game between Huddersfield and Millwall.

Police with batons entered the visiting fans' area of Huddersfield's Galpharm Stadium as bottles were thrown on the pitch between both sets of supporters.

A West Yorkshire Police spokesman said three Millwall fans were arrested for public order offences.

He said the trouble was quickly brought under control after the goalless match.

'Bit ugly'

The spokesman said: "There was an outbreak of minor disorder at today's Huddersfield Town versus Millwall game, where police had to draw batons to secure order at the ground."

A spectator, who did not want to be named, said: "It kicked off in the Millwall end behind the goal.

"They started lobbing bottles and things and they all rushed to the bottom corner, where the Huddersfield fans were.

"The Huddersfield fans were also throwing stuff back at them and it all got a bit ugly.

"The police stopped it fairly swiftly by forming a cordon and pushing the Millwall fans back up the stand."

Thirteen football supporters were banned from Saturday's game after they were arrested earlier in the week on suspicion of violent disorder.

The arrests, eight in London and five in Huddersfield, followed trouble at a fixture between the two clubs last month.

http://www.uncoltuitatdelume.net/2010/0 ... -play-off/
Last edited by hali gali halid on 18/05/2010 16:07, edited 1 time in total.

sistematski pregled

#1577 Re: Huliganstvo

Post by sistematski pregled » 18/05/2010 16:03

Do nereda na stadinu Camp Nou nije došlo samo iz razloga što se u Nici pokvario autobus kojim su HZ putovale u Barcelonu. Kako je kvar bio teže prirode i zbog toga nismo na vrijeme, bili smo prinuđeni nerede započeti tek u ranim jutarnjim satima. Primite naše izvinjenje!

jeza u ledja

#1578 Re: Huliganstvo

Post by jeza u ledja » 18/05/2010 18:37

hrasno38 wrote:Da, da, da ali momcino na samoj utakmici i na slavlju poslije utakmice u samom stadionu nije bacena niti jedna petardica a da ne govorim o cemu jacem, a 80.000 ljudi je tu bilo. A neredi su se dogodili sutradan ujutro nakon festanja po kafanama i ovdje Barcelona nece biti kaznjenja radi divljanja njihovih navijaca "po ulici".
Da, zato sto tamo policija i obezbjedjenje na stadionu znaju obavljati svoj posao.
Van stadiona se to vec ne moze kontrolisati.

Dakle navijaci su ovdje i tamo isti, ali je policija razlicita.

hrasno38

#1579 Re: Huliganstvo

Post by hrasno38 » 18/05/2010 20:17

jeza u ledja wrote:
hrasno38 wrote:Da, da, da ali momcino na samoj utakmici i na slavlju poslije utakmice u samom stadionu nije bacena niti jedna petardica a da ne govorim o cemu jacem, a 80.000 ljudi je tu bilo. A neredi su se dogodili sutradan ujutro nakon festanja po kafanama i ovdje Barcelona nece biti kaznjenja radi divljanja njihovih navijaca "po ulici".
Da, zato sto tamo policija i obezbjedjenje na stadionu znaju obavljati svoj posao.
Van stadiona se to vec ne moze kontrolisati.

Dakle navijaci su ovdje i tamo isti, ali je policija razlicita.
Ne, nego zato sto su ljudi (a ne majmuni) shvatili da im je to razonoda u kojoj ce se sa svoje stolice isprazniti glasovima, dlanovima i nervozom a ne odlucujuca bitka sa koje ce se vratiti razbijenih glava i u kojoj su svjesni da su u marisani sa policijom uvijek donji. I jos jedna stvar kad se ispravlja na ovoj temi cijelo vrijeme: nisu isti navijaci nego huligani, jer navijaci ovdje cijelo vrijeme pokusavaju da probude isprane mozgove i pokazu im da su oni najveci razlog sranja po sportskim terenima i da nisu nikakva kaznena ekspedicija koja je ovlastena da silom uvodi red u drzavi i sportskim terenima.
Stavrno mi nisi jasan sa svojim teorijama i price o zakazivanju policije i obezbjedjenja. Po tvojoj teoriji na sve susrete bi trebalo dovesti vojsku i policiju i svaki sportski susret tretirati kao "dan D". Halo, to je sportski susret i to je zabava a ne mjesto za ubijanje.

saso mange

#1580 Re: Huliganstvo

Post by saso mange » 18/05/2010 20:24

Ja sam dobio pendrek u glavu i jos uvijek me malo boli jedna noga, nosacu na glavi oziljak citav zivot zbog retardiranog degena od policajca!
A samo sam stajao, da sam mogao otici kuci, nisam!
Niti sam uletio na stadion niti sam mogao izaci prije ostalih jer su vrata bila zakljucana!

Ko i uvijek dokazali ste da ste nesposobni zauzdat ko vam se iole usprotivi!

Mene ko gradjanina koji je dosao bodriti svoj tim niste zastitili, suplju pricu ostavite za glupe ljude

Pisanje ljudi koji nisu prisustvovali dogadjaju je krajnje glupo, vidjeli ste snimak sa stadiona i pola minute snimka ispred stadiona. Ja sam citavo vrijeme gledao, policija je stajala na 30 metara od onih koji su ih gadjali cim su stigli, nisu im mogli prnuti cak ni uz pomoc suzavca i brojnosti.
Udarali su nevine promatrace koji su il samo stajali il pokusali doci do svojih kola.
Ako policajcu zakon dozvoljava da mene napada jer imam SAL oko vrata onda nek se goni u pm citava drzava!

jeza u ledja

#1581 Re: Huliganstvo

Post by jeza u ledja » 18/05/2010 20:44

hrasno38 wrote:
Ne, nego zato sto su ljudi (a ne majmuni) shvatili da im je to razonoda u kojoj ce se sa svoje stolice isprazniti glasovima, dlanovima i nervozom a ne odlucujuca bitka sa koje ce se vratiti razbijenih glava i u kojoj su svjesni da su u marisani sa policijom uvijek donji.
Pa su onda poslije izasli sa stadiona i onda poceli razvaljivati, paliti i tuci se sa policijom?

hrasno38 wrote: Stavrno mi nisi jasan sa svojim teorijama i price o zakazivanju policije i obezbjedjenja. Po tvojoj teoriji na sve susrete bi trebalo dovesti vojsku i policiju i svaki sportski susret tretirati kao "dan D". Halo, to je sportski susret i to je zabava a ne mjesto za ubijanje.
Nije to 'moja teorija' vec logicko zakljucivanje.
Na utakmice visokog rizika treba dovesti dovoljno specijalne policije da sprijeci eventualne sukobe.
No nije samo do broja policajaca. Cemu sluze kamere? Cemu sluze krivicne prijave? Cemu sluzi sudstvo? Za visestruke ili teske prijestupnike jednostavno nek slijedi zabrana ulaska na stadion. Na stadionu umjesto da mlatis nevine ljude fino pregledaj kamere i poslije prijave na vrata posalji.
Nije za to potrebna vojska.

glade

#1582 Re: Huliganstvo

Post by glade » 18/05/2010 21:22

ja logike majko moja... nista... od sada neka huligani u bih divljaju po ulicama pa ce ih cika hrasno braniti...

pa zivota ti koja je razlika izmedju onoga koji divlja na ulici i onog koji divlja na stadionu? sta pokusavas dokazati? je li ja to vidim da ti pravdas te nerede?

pa tek se sada vidi razlika izmedju navijaca sarajeva i tebe... ovdje su svi redom osudjivali nerede na kosevu dok si ti glumio moralistu i nabijao svima to na nos... kao da smo sljam najveci samo zato sto navijamo za sarajevo... ovima se ipak moze progledati kroz prste jer ne navijaju za fks jel'?

e pa "momcino"... to sto klub nece biti kaznjen ne opravdava ovakvo ponasanje... ili opravdava... ipak to nisu, ponavljam, navijaci fks...

saso mange

#1583 Re: Huliganstvo

Post by saso mange » 19/05/2010 00:10

hrasno38 wrote: Stavrno mi nisi jasan sa svojim teorijama i price o zakazivanju policije i obezbjedjenja. Po tvojoj teoriji na sve susrete bi trebalo dovesti vojsku i policiju i svaki sportski susret tretirati kao "dan D". Halo, to je sportski susret i to je zabava a ne mjesto za ubijanje.
dovoljno je da uzmes broj povrijedjenih i uhapsenih (ne brojeci policajce) pa pogledas ko se tukao s murijom i ko je ulijetao na teren i sve ce ti biti jasno
ako smo moja 2 druga i ja dobili batine ni krivi ni duzni policija je debelo zakazala sto se tice mene i kapak

1946
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#1584 Re: Huliganstvo

Post by 1946 » 19/05/2010 00:44

saso mange wrote:dovoljno je da uzmes broj povrijedjenih i uhapsenih (ne brojeci policajce) pa pogledas ko se tukao s murijom i ko je ulijetao na teren i sve ce ti biti jasno
ako smo moja 2 druga i ja dobili batine ni krivi ni duzni policija je debelo zakazala sto se tice mene i kapak
Ako si HZ, onda si i kriv i dužan. Jel' tako hrasno? :lol:

hrasno38

#1585 Re: Huliganstvo

Post by hrasno38 » 19/05/2010 16:50

1946 wrote:
saso mange wrote:dovoljno je da uzmes broj povrijedjenih i uhapsenih (ne brojeci policajce) pa pogledas ko se tukao s murijom i ko je ulijetao na teren i sve ce ti biti jasno
NE, ako si huligan i hoces da se kurcis onda si i kriv i duzan a pogotovo ako mislis da si toliko zajeban da mozes da se mlatis ili da mlatis policiju. Kolateralne stete uvijek ima i uvijek ce je biti, ma sta da je u pitanju.
@saso mange bio sam na bezbroj utakmica sa svojom rajom i fudbalskih i kosarke i reprezentacije i nikad niko me nije ni dohvatio od policije niti bilo koga od moje raje jer nam se nije moglo desiti da budemo na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme. Zato covjek ima glavu i mozak u njoj da bi skontao neke stvari a ne da dobija pendrekom po njoj.

aerosa

#1586 Re: Huliganstvo

Post by aerosa » 19/05/2010 17:04

@ saso mange, sad si i kolateralna šteta postao u očima vrlog forumaša hrasno-neki broj....
hrasno38 wrote:Kolateralne stete uvijek ima i uvijek ce je biti, ma sta da je u pitanju.
Blago tebi, bar te nije svrstao u huligane, tebe nešto posebno gotivi :D

Gluho bilo lika....... :skoljka:

respo

#1587 Re: Huliganstvo

Post by respo » 19/05/2010 17:05

hrasno38 wrote:
NE, ako si huligan i hoces da se kurcis onda si i kriv i duzan a pogotovo ako mislis da si toliko zajeban da mozes da se mlatis ili da mlatis policiju. Kolateralne stete uvijek ima i uvijek ce je biti, ma sta da je u pitanju.
@saso mange bio sam na bezbroj utakmica sa svojom rajom i fudbalskih i kosarke i reprezentacije i nikad niko me nije ni dohvatio od policije niti bilo koga od moje raje jer nam se nije moglo desiti da budemo na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme. Zato covjek ima glavu i mozak u njoj da bi skontao neke stvari a ne da dobija pendrekom po njoj.
jesi li bio u sarajevu za vrijeme rata?

Dialer

#1588 Re: Huliganstvo

Post by Dialer » 19/05/2010 17:09

A zasto se uopste obrachate liku?= pustite ga neka zivi u svom kolateralnom svijetu :lol: :lol:

aerosa

#1589 Re: Huliganstvo

Post by aerosa » 19/05/2010 17:11

Dialer wrote:A zasto se uopste obrachate liku?= pustite ga neka zivi u svom kolateralnom svijetu :lol: :lol:
Ma jok, on je u SVOM svijetu a mi smo kolateralna šteta.....

@respo, sad kad ti počne borbene pričat nadrljao si..... :D

saso mange

#1590 Re: Huliganstvo

Post by saso mange » 19/05/2010 18:19

hrasno38 wrote:
1946 wrote:
50-ak metara od tuce nije pogresno mjesto i vrijeme, nego pogresni ljudi u muriji

glade

#1591 Re: Huliganstvo

Post by glade » 19/05/2010 19:48

hrasno38 wrote:
i po tebi je kolateralna steta opravdana... pa onda opravdaj i ona auta sto su porazbijana kada su ovi kamenovali policiju...

evo meni se nedavno desilo da u jednom lokalu u gradu dobijem flasu u glavu ni kriv ni duzan... lik je fulio ovog kome je bila namijenjena i pogodio mene... znaci nije on kriv... kriv sam ja jer sam dosao u taj lokal... ipak sam ja tu kolateralna steta jel'?

jeza u ledja

#1592 Re: Huliganstvo

Post by jeza u ledja » 19/05/2010 20:28

Pa zasluzio si zato sto izlazis u kafane gdje dolaze barabe koje se biju. :oops:

Bosanski_kralj

#1593 Re: Huliganstvo

Post by Bosanski_kralj » 19/05/2010 23:06

Pojedinci ovdje pozivaju da se neke probleme u društvu policija riješava batinama, a na drugoj strani su apsolutno protiv toga da i navijači batinama rješavaju probleme u našoj kriminaliziranoj ligi i probleme sa kriminaliziranim ljudima na čelu klubova. Dvostruki standardi

sistematski pregled

#1594 Re: Huliganstvo

Post by sistematski pregled » 20/05/2010 00:54

Očekujem od Hrasno38 ekspoze o skandiranju tako malih na utakmici finala kupa upućenom rahmetli HASETU!
Sramota, kakvi kreteni majko mila!
SVI U NAPAD JEDAN JE HASE!!!!!

Bordolini

#1595 Re: Huliganstvo

Post by Bordolini » 20/05/2010 01:19

hrasno je postao gori od cikcange (i njegovih 18 nickova), iskulirajte ga, dok bez razloga negdje ne dobije po glavi nece se on opametiti.

The 51st State

#1596 Re: Huliganstvo

Post by The 51st State » 20/05/2010 01:32

Bordolini wrote:hrasno je postao gori od cikcange (i njegovih 18 nickova), iskulirajte ga, dok bez razloga negdje ne dobije po glavi nece se on opametiti.
vrlo dobro primjeceno kolega, vrlo vjerovatno opsjednutost i mrznja prema hz i fcs mu je pomutila rasudjivanje.

zonbirile

#1597 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 20/05/2010 07:27

pičkice,objasnite sve snimke dostupne,kako to da huligani uvijek udaraju s leđa,šakom,motkom,ili u čoporu.

Banned user for reason “prekrsena pravila foruma”
» zonbirile

7 dana

ultima_palabra

#1598 Re: Huliganstvo

Post by ultima_palabra » 20/05/2010 07:59

Nadam se da je onim balavim narkomanima što su se tukli sinoć na Jugu policija odbila bubrege :x

sumirprimus

#1599 Re: Huliganstvo

Post by sumirprimus » 20/05/2010 08:04

Sta je to bilo sinoc,tuca medjusobno,s policijom,gostujucim?

ultima_palabra

#1600 Re: Huliganstvo

Post by ultima_palabra » 20/05/2010 08:11

sumirprimus wrote:Sta je to bilo sinoc,tuca medjusobno,s policijom,gostujucim?
Ma međusobno, ako se onakvi uopšte mogu smatrati dijelom navijača :roll: Zaštitari i kornjače gledaju skulirano, kao i vođe navijača, tek kada su prestali onda kornjače nešto ulijeću, lafo hvataju jednog po jednog, lakrdija...

Locked