Huliganstvo

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
madner

#1526 Re: Huliganstvo

Post by madner » 10/05/2010 13:20

Tomahawk11 wrote:
madner wrote:
moderator wrote: Kultura na nivou, nema sta.
Ne vidim nekulturnost, covjek je diferencirao izmedju emancipovanih i neempancipovanih. Jedini nacin da se neko uvrijedi jeste da se nadje u tom skupu divljaka, ali misli da je to ustvari odraz gradskog i urbanog ponasanja. :D
Mozda ne vidis, ali si zato slijep, on je postom koji sam kometirao pokazao svoju nekulturu i malogradjanstvo. Onaj ko podrzava i djeli misljenje pomenutog, nije nista bolji od njega.
Znaci, mi iz Sarajeva smo neka plava krv, visa vrsta, sta li, od nekoga iz istocne Bosne, Zenice, Mostara, Banjaluke... ostavimo se generalizovanja, treba najprije u svom dvoristu vidjeti kakvog kukolja ima. :oops:
Nije rekao da je svako, po defaultu, koji ispunjava kriterije takav. Rekao je da ima visoki % koji jesu takvi. To nije generalizacija, ili bar nista veca od provociranja sto je drot. Jerbo svi znamo kakvi su isti :D

Samo niko nije zato popio ban.

glade

#1527 Re: Huliganstvo

Post by glade » 10/05/2010 13:50

burek_in_space wrote:Za tvoju informaciju ja sam rodjen i odrastao u Sarajevu, sto vjerovatno nije slucaj sa vecinom pripadnika HZ. Dobar dio njih je doselio iz vrleti istocne Bosne i njihova nekultura se odrazava na stadionima sirom BiH, pocevsi od najprimitivnijih psovki do nicim izazvanog rusenja i demoliranja svega kada im se ukaze prilika za to (obicno kada nema policije na vidiku). Da se razumijemo, nemam nista protiv emancipovane raje, ali imam protiv stoke koja vec godinama kalja ime grada Sarajeva. Prije rata u Sarajevu ovakvih scena nije bilo, ne zbog milicije, nego zato sto su HZ tada cinile urbana raja, a ne primitivci k'o danas.
@madner: ako tebi ovo nije generalizacija onda ti vjerovatno ne znas sta ta rijec znaci :wink:

JThomas

#1528 Re: Huliganstvo

Post by JThomas » 10/05/2010 13:59

e vala ga je pretjerao. ne mogu da vjerujem, branim HZ :D

a ovi što kažu da, k'o biva, prije rata nije bilo navijačkih nereda zato što je policija više tukla, e tek oni ne znaju šta pričaju.

madner

#1529 Re: Huliganstvo

Post by madner » 10/05/2010 13:59

Doduse, mislim da bi clanovi HZ prije rata bili pravo uvrijedjeni da ih ovdje predstavljaju kao neke fine momke koji nisu imali muda.
Ban je potpuno opravdan. :D
Last edited by madner on 10/05/2010 14:10, edited 1 time in total.

glade

#1530 Re: Huliganstvo

Post by glade » 10/05/2010 14:20

moderator wrote: E jos da znate citirati, pa staviti nick osobe koja je to napisala, a ne nick uvazenog pituljice bureka.. :lol:
se izvinjavam :D

citirao sam preko njegovog posta posto mi je mrsko bilo traziti mascheranov originalni... pa sam zajebao u brisanju navodnika :D

burek halali :D

haubica_i_to_teshka

#1531 Re: Huliganstvo

Post by haubica_i_to_teshka » 10/05/2010 14:24

madner wrote:
moderator wrote:
madner wrote:Auuu puni pogodak, zna murjak ubost u bolnu tacku. :D
Kultura na nivou, nema sta.
Ne vidim nekulturnost, covjek je diferencirao izmedju emancipovanih i neempancipovanih. Jedini nacin da se neko uvrijedi jeste da se nadje u tom skupu divljaka, ali misli da je to ustvari odraz gradskog i urbanog ponasanja. :D

A ko su "divljaci"?

I ja se distanciram od ovakvih:
"Ako hocesh da vidish kakav je neko (kao covjek), daj mu malo vlasti!"! :mrgreen:

Osim toga , poziva se na policiju u Engleskoj i njihov odnos prema huliganima (neke clanke "proguglo" :-D ) .Osim ispraznog prepisivanja, potrebno je neke stvari razumijeti a i poznavati.

madner

#1532 Re: Huliganstvo

Post by madner » 10/05/2010 14:31

Ako ti je do duhovnog uzdizanja i kulture stadion nije pravo mjesto. Odes ko covjek u pozoriste. Zna se sta je stadion i zna se da si onoliko los kao najlosiji na tom djelu.

Mislim smjesno mi je da se te iste grupe furaju da su najzajebaniji, spremni na sve itd itd... a onda kada im neko to isto kaze nadju se uvrijedjeni :D

haubica_i_to_teshka

#1533 Re: Huliganstvo

Post by haubica_i_to_teshka » 10/05/2010 14:43

madner wrote:Ako ti je do duhovnog uzdizanja i kulture stadion nije pravo mjesto. Odes ko covjek u pozoriste. Zna se sta je stadion i zna se da si onoliko los kao najlosiji na tom djelu.

Mislim smjesno mi je da se te iste grupe furaju da su najzajebaniji, spremni na sve itd itd... a onda kada im neko to isto kaze nadju se uvrijedjeni :D
Nisu svi huligani na ovoj temi, Ima i "huligana" . A ti si mishljenja da oni koji idu u pozorishe su emancipovani, kulturni, obrazovani, intelektualci...ili kako kod da ih nazovesh ili karakterishesh? :-) :D Da nije malo snobovski :D ? Da ne idemo dalje... mogla bi se "struktura" posjetioca drasticno promijeniti 8-)

int21

#1534 Re: Huliganstvo

Post by int21 » 10/05/2010 14:58

Andaluzijski pas wrote:
Mascherano wrote:Navedi mi post gdje ja nekome prijetim. Ja vam samo dajem savjete (koji vam sutra mogu glavu spasiti) i iznosim cinjenice. Uostalom, zasto bih ja nekome od vas prijetio? Da li imam razloga za tako nesto? :-)
Ovo zvuči kao ono Ahmadinedžadovo: imamo snažnu armiju - imamo dobre odnose sa susjedima - ne bismo voljeli da nas neko nešto dirne. Klasična prijetnja provučena kroz savjet koji glavu spašava. Vi da želite nekome glavu spašavati, bili biste profesionalni i ne biste imali problema sa navijačkom skupinima (a sada ih sami sebi stvarate sa Hordama i stvarali ste do sada). Sve što radite je okrutna reakcija, a nikada razumska prevencija. I to kažem ja koji nikada nisam došao u nikakav sukob niti dodir sa policijom (ni na stadionu ni van njega), potpuno mirno i staloženo.
Ah sto me nasmija. To su HZ sad prelaze u organizaciju? Mozda da vam i reket placamo da nas ne maltretirate?

Ovo boldirano vidjamo svaki dan. Svi se nesto uzdizu iznad drzave i policije. Zato i imamo ovakvu drzavu.

Trebace nama vise od jednog Boga da nas spasi iz ovakve situacije.

hordas 87

#1535 Re: Huliganstvo

Post by hordas 87 » 10/05/2010 21:28

prije nego sto pocnete nastaviti pljuvati po hordama i pisati neisitnu prvo odgovorite sami sebi na ovo:

ZASTO VEDRANOV UBICA JOS SLOBODNO HODA, ZASTO JOS SLOBODNO HODAJU ONI KOJI SU POKUSALI UBITI JOS LJUDI ? gdje je tu pravda ? zasto policija neradi svoj poso ? nedostaje im dokaza jel ?

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1536 Re: Huliganstvo

Post by -LIBERO- » 10/05/2010 23:55

Dodao bih jos,ZASTO SLOBODNO HODAJU UBICE Anera Kasapovica??

Pa svi ti sto su pucali,ubijali i batinali jedino sto ih amnestira od svih tih prestupa i zlocina je UNIFORMA iza koje se kriju.

Huliganstvo medju navijacima je ZLO,ali jos vece je ZLO huliganstvo medju pojedinim pripadnicima policije koji su tu da SPROVODE ZAKON.

Huligani u redovima navijackih skupina u barem 80% slucajeva odgovaraju za svoja djela,a koliko je policajaca odgovaralo za bilo sta????

zonbirile

#1537 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 11/05/2010 07:35

poluorganizovana rulja koja se postavlja iznad policije/države vodi direktno u anarhiju i bezvlašće,sve ostalo je tlapnja,nego pamet u glavu i pendrek u ruke i zavesti red.

Dialer

#1538 Re: Huliganstvo

Post by Dialer » 11/05/2010 09:17

zonbirile wrote:poluorganizovana rulja koja se postavlja iznad policije/države vodi direktno u anarhiju i bezvlašće,sve ostalo je tlapnja,nego pamet u glavu i pendrek u ruke i zavesti red.
Al prvo da krenu iz svoje basce,pa nadalje i mirna Bosna ;-)

Vikicevac

#1539 Re: Huliganstvo

Post by Vikicevac » 11/05/2010 09:26

Huligani su gomila pičkica koja je skupljena u jedan ćopor,sve su to jajare da ne mogu bit veče.A što se tiće ostalih navijaćkih skupina mislim da su Manijaci i Lešinari daleko ispred svih.Iskreno mislim da je pogrešno ovo mijenjane stila navijanja u ultra i kežual stvorilo ogromne probleme za one debile koji to praktikuju jer pitanje je vremena kad će pasti mrtva glava......

cappy_tempo

#1540 Re: Huliganstvo

Post by cappy_tempo » 11/05/2010 09:33

Vikicevac wrote:Huligani su gomila pičkica koja je skupljena u jedan ćopor,sve su to jajare da ne mogu bit veče.A što se tiće ostalih navijaćkih skupina mislim da su Manijaci i Lešinari daleko ispred svih.Iskreno mislim da je pogrešno ovo mijenjane stila navijanja u ultra i kežual stvorilo ogromne probleme za one debile koji to praktikuju jer pitanje je vremena kad će pasti mrtva glava......
ti ili se pravis glup ili si stvarno glup :roll:

zonbirile

#1541 Re: Huliganstvo

Post by zonbirile » 11/05/2010 09:41

Dialer wrote:
zonbirile wrote:poluorganizovana rulja koja se postavlja iznad policije/države vodi direktno u anarhiju i bezvlašće,sve ostalo je tlapnja,nego pamet u glavu i pendrek u ruke i zavesti red.
------------------------------------------------
opet ti sa pozicije anarhije,policija je iznad svega,čak i kad je ovakva kakva je-jasno?

hordas 87

#1542 Re: Huliganstvo

Post by hordas 87 » 11/05/2010 09:43

Vikicevac wrote:Huligani su gomila pičkica koja je skupljena u jedan ćopor,sve su to jajare da ne mogu bit veče.A što se tiće ostalih navijaćkih skupina mislim da su Manijaci i Lešinari daleko ispred svih.Iskreno mislim da je pogrešno ovo mijenjane stila navijanja u ultra i kežual stvorilo ogromne probleme za one debile koji to praktikuju jer pitanje je vremena kad će pasti mrtva glava......
ti il si neko dijete pa nisi upucen ili si neki balavac koji je doso da podjebava i zakuhava, pa pala je vec mrtva glava ali pocinitelj tog djela je bas bila ta policija koja nas stiti...prije ce opet neki policajac ubiti nekog nego da ce se navijaci u sukobu pobiti....aa haj ti meni reci sta je sa onim sto su rafale sasuli u sirokom? vecina policajaca a manjina gradjana ? jel kako njih nazivas ?

1946
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#1543 Re: Huliganstvo

Post by 1946 » 11/05/2010 09:47

zonbirile wrote:opet ti sa pozicije anarhije,policija je iznad svega,čak i kad je ovakva kakva je-jasno?
Nikad neće biti. Uvijek će biti zakon iznad policije. Trenutno je država takva kakva jeste, kriminal cvjeta, policija u mišijim rupama ali će kad tada se početi primjenjivati zakon i on će biti iznad policije. Jasno?

Dialer

#1544 Re: Huliganstvo

Post by Dialer » 11/05/2010 10:49

zonbirile wrote:
Dialer wrote:
opet ti sa pozicije anarhije,policija je iznad svega,čak i kad je ovakva kakva je-jasno?
Naravno da nije jasno. Policija nije iznad zakona,il mozda jeste? Ti si ocigledno drot,pa si malo manje inteligentan.

Ovaj vikicevac je smijesniji od mascerana :lol: kako sam se ismijao,svaka chast. Daj 5!

vicious

#1545 Re: Huliganstvo

Post by vicious » 11/05/2010 12:13

:D :-) :lol: :razz:

jeza u ledja

#1546 Re: Huliganstvo

Post by jeza u ledja » 11/05/2010 15:39

zonbirile wrote:
Dialer wrote:
Ljudska prava su iznad svega.

burek_in_space

#1547 Re: Huliganstvo

Post by burek_in_space » 11/05/2010 17:36

@Vikicevac i @Dialer, opomene

samo_ti

#1548 Re: Huliganstvo

Post by samo_ti » 11/05/2010 17:42

u Engleskoj huliganizam nikada nije "ugasen" , to moze samo reci ko uopste ne prati ta desavanja.....on je samo "pomjeren" sa stadiona na "ispred" stadiona i ulice.... :) ..ali sto njihovi novinari ne bruje o svakom incidentu kao nasi , to je druga prica.....
p.s. samo u proslom kolu , u svim ligama , je bilo 3- uletanja u teren i 2-3 sukoba na stadionu i ispred stadiona....ali jock ba , nema tamo huliganizma :lol: 8-)

luckylaka

#1549 Re: Huliganstvo

Post by luckylaka » 11/05/2010 17:52

samo_ti wrote:u Engleskoj huliganizam nikada nije "ugasen" , to moze samo reci ko uopste ne prati ta desavanja.....on je samo "pomjeren" sa stadiona na "ispred" stadiona i ulice.... :) ..ali sto njihovi novinari ne bruje o svakom incidentu kao nasi , to je druga prica.....
p.s. samo u proslom kolu , u svim ligama , je bilo 3- uletanja u teren i 2-3 sukoba na stadionu i ispred stadiona....ali jock ba , nema tamo huliganizma :lol: 8-)
Imas li link koji ce to potvrditi ili mislis da je isto kad gola koka uleti na stadion i napravi krug i kad huligani ulete i lupaju sve od reda uz put policiju i zastitare

1946
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#1550 Re: Huliganstvo

Post by 1946 » 11/05/2010 18:01

luckylaka wrote:Imas li link koji ce to potvrditi ili mislis da je isto kad gola koka uleti na stadion i napravi krug i kad huligani ulete i lupaju sve od reda uz put policiju i zastitare
Bochum-Hannover 96 0:3, sad za vikend, navijači Bochuma ulijeću u teren:

Da tražim dalje?

Locked