Hudiny lock-gdje i koliko KaeM

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

rusmir.ba

Hudiny lock-gdje i koliko KaeM

Post by rusmir.ba » 25/06/2009 23:23

Ako je neko radio, a jeste sigurno, samo ako moze kontakt i cijena, kao i trajanje ugradnje. Da ne razvlacimo sta je bolje i sl.
Hvala

Qler

Re: Hudiny lock-gdje i koliko KaeM

Post by Qler » 26/06/2009 10:43

ugradio na mondea 2001, ali zbog specificnosti letve volana, ostao sam bez funkcije spustanja i dizanja volana. zeder nije mogao nikako. inace dok sam to ganjao malo sam se raspitivao i pravo puno ljudi mi je reklo da je sigurniji od zedera. u glavnom, imas houdiny lock u stometari na cvili, imas u onoj zgradi kod bosmala gdje je arabesca, a ugradnju vrse na alipasinom, u A fazi.

simbabimba

Post by simbabimba » 26/06/2009 11:52

061 211 156

LeKo

Post by LeKo » 26/06/2009 23:02

Meni su ugrađivali na barama, cijene od 450 pa gore, zavisi od modela auta.

rusmir.ba

Post by rusmir.ba » 26/06/2009 23:30

hvala.

iskreno radije bih zeder mada mi kazu ljudi da na nekim novijim autima lupka brava ili tako nesto (pasat) dok je na vecini OK...zvat cu i pitati dal ce lupkati na fabiji, ako nece onda sutra odmah ugradjujem!

rusmir.ba

Post by rusmir.ba » 01/07/2009 19:01

ipak zeder, ne lupka, a momci koji ugradjuju djeluju da znaju svoj posao, dok sam bio na ugradnju u isto vrijeme su stavljali i na golf plus i novog pasata, oba dojclanderi :)

corolla02
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

Post by corolla02 » 01/07/2009 19:44

rusmir.ba wrote:Ako je neko radio, a jeste sigurno, samo ako moze kontakt i cijena, kao i trajanje ugradnje. Da ne razvlacimo sta je bolje i sl.
Hvala

Pa gdje je opet zapelo ba!?
:D

rusmir.ba

Post by rusmir.ba » 01/07/2009 21:18

hvala Bogu nigdje, ugradio sam mehanicku zastitu i sad ne razmisljam gdje cu parkirati.

a prosli put alarm pa moras parkirati negdje gdje ti je na vidiku da ga cujes i samo se trzas ako neko ima slican na parkingu :)

inspire_me

Post by inspire_me » 02/07/2009 14:11

rusmir.ba wrote:ipak zeder, ne lupka, a momci koji ugradjuju djeluju da znaju svoj posao, dok sam bio na ugradnju u isto vrijeme su stavljali i na golf plus i novog pasata, oba dojclanderi :)

Mozes li mi reci gdje si ugradio zeder, ili jos bolje broj i ime majstora, i ako nije problem koliko te to zadovoljstvo kostalo :-)
Hvala ....

rusmir.ba

Post by rusmir.ba » 02/07/2009 20:22

LKS d.o.o. Sarajevo, potrazi tel u imeniku na http://www.bht. ba ja ga ne znam napamet.

Nalaze se na Dobrinji kod Dine, uglavnom najavis jedan dan, nareni dodjes, kod mene je bila specificna situacija, ja i kolega smo ugradjivali pa je 380KM, inace je 400KM.

inspire_me

Post by inspire_me » 03/07/2009 08:23

rusmir.ba wrote:LKS d.o.o. Sarajevo, potrazi tel u imeniku na http://www.bht. ba ja ga ne znam napamet.

Nalaze se na Dobrinji kod Dine, uglavnom najavis jedan dan, nareni dodjes, kod mene je bila specificna situacija, ja i kolega smo ugradjivali pa je 380KM, inace je 400KM.

E hvala puno na info...
Samo jos da te pitam zasto si se ipak odlucio za zeder, a ne za hudiny (posto i mi razmisljamo sta je bolje), i lupka li ti ista otkako si stavio zeder?

rusmir.ba

Post by rusmir.ba » 03/07/2009 08:34

odlucio sam se radi brzine ugradnje i manjka peglanja.

takodjer sa cuo, dakle samo cuo, da su majstori koji ugradjuju zeder malo iskusniji, tj vise im je auta proslo kroz ruke pa ti ne razvale one plastike i sl. mozda je pogresan info no tako je doslo do mene.

hudiny je po pricama, isti izvor informacija, kao sigurniji, no kad vidis kakva je zeder sprava skontas da, ko moze otvoriti njega otvorit ce i hudiny, nema zastite od profesionalaca

za lupkanje-ja sam ti hipohondar za to, ponekad cujem kako bravica cakne, kad se vozis od dobrinje do otoke (znas i sam kakav je put nadam se ) inace ne mogu se pozaliti, nije to ono sto su mi pricali

i na kraju cijena- doslo me 120KM manje, ugradili za 1h.30min

to su uglavnom razlozi, i iskreno vidim puno vise auta za zederom, mnogo boljih od skoda, pa ne mogu sad biti izuzetak i pljuvati po necemu.

sretno sta god ugradis i da Bog da ti nikad ne trebao!!!

iceman ze

Post by iceman ze » 25/08/2009 12:33

da li u Hudiny-u popravljaju brave na autima? Koristim daljinski pa nikad nisam koristio brave, neki dan sam pokusao, ma nema sanse da kljuc odkljuca vrata, samo mi jedna rade bocna, pokusao sam sa WD-40 malo ocistiti, ali izgleda je pravo zapeklo.... :roll:

uribe

Post by uribe » 25/08/2009 15:29

Koliko mije poznato rade,odnosno radili su a ipak je najbolje da nazoveš 061 211 156 Mirza i da se sa njim konsultuješ.

coek

Post by coek » 26/08/2009 08:34

...
Last edited by coek on 24/02/2014 07:44, edited 1 time in total.

c.leon

Post by c.leon » 28/10/2010 13:31

sinoc mi pokusali ukrasti vw na grbavici,spasio ga hudiny lock.. kupio ga prije dva dana i evo ne mogu sebi da dodjem da su ga nakon 2 dana pikirali .. razbili mi staklo, pokusali obiti bravu i hvala Bogu dragom
bezuspjesno... eto, ne znam sta bi reko ... pozz
Last edited by c.leon on 03/06/2012 19:21, edited 1 time in total.

iceman ze

Post by iceman ze » 28/10/2010 20:03

Ja na Golfu imam kombinaciju Mul-T-Lock + alarm....vec parkiram 5 godina na parkingu, nikad jos nisu ni pokusali da ga ukradu. Definitivno ako se vise zastita na autu ugradi, da im je mogucnost za kradju manja. Ne postoji idealna kombinacija , ali to inace nigdje u zivotu ni ne postoji takva sigurnost. Medjutim covjek treba preduzeti sve korake da im suzi mogucnost kradje auta. Definitivno nisam covjek koji bi pregovara sa kriminalcima, ne zelim podrzati njihove aktivnosti, ipak se kriminal finansira iz nasih dzepova i ne zelim biti dio njihovih mahinacija. Vec sam u pregovorima oko zakupa mjesta u obezbjedjenim zajednickim garazama..... 8-)

budva

Post by budva » 12/03/2013 15:08

posto je proslo dosta od posljednje posta, ima li nekih novi inf gdje se moze ugraditi?

ja1977

Post by ja1977 » 12/03/2013 15:28

Ista meta isto odstojanje.
Zgrada pored Bosmala (izmedju Bosmala i Selex Pumpe)
Ja ga imam vec 1,5 god na svom auto i sve je za 5

hudiny . com -to je to

polis

Post by polis » 12/03/2013 15:35

Pozdrav svima koji prate temu,

Šta mislite da li se isplati staviti ZEder ili Hudiny na vetvu volana BMW 5 e60? Da li se gubi mogućnost spuštanja i podešavanja volana po visini i slično? Da li se siječe letva volana? Da li se lome plastike ispod volana? Koje su cijene?

Da li neko ima iskustva sa multiLockom na ovom autu?

Hvala. :D

budva

Post by budva » 12/03/2013 23:18

ja1977 wrote:Ista meta isto odstojanje.

hudiny . com -to je to

hvala puno. Ako moze jos pitanje koliko Vas je dosla ugradnja?

tony montana

Post by tony montana » 12/03/2013 23:45

polis wrote:Pozdrav svima koji prate temu,

Šta mislite da li se isplati staviti ZEder ili Hudiny na vetvu volana BMW 5 e60? Da li se gubi mogućnost spuštanja i podešavanja volana po visini i slično? Da li se siječe letva volana? Da li se lome plastike ispod volana? Koje su cijene?

Da li neko ima iskustva sa multiLockom na ovom autu?

Hvala. :D

Ja sam vidio da su na Bmw-u E46 polomili dosta plastike ispod volana prilikom ugradnje Hudinyja,malo me to razočaralo..

mizantrop

Post by mizantrop » 13/03/2013 01:01

mozda nije bas u skladu sa naslovom, ali sa temom sigurno jeste...

hudiny < zeder

sa zakljucanim hudinijem mozes ''najnormalnije'' startovati motor, nije mi se jednom desilo da krenem sa parkinga a volan zakljucan, svaki put me taj debilizam (ne moj, nego onoga ko napravi ovo) iznova zadivi.
da isto pokusas sa zederom, mozes samo dati kontakt. da bi vozio, moras otkljucati zastitu, logika.
a ovakve situacije se desavaju skoro pa na dnevnoj bazi, pogotovo ko cesto mijenja auta koja imaju druge ili su bez ikakvih zastita, ili ko ne zakljucava svaki put kada stane (kada je u neposrednoj blizini auta, na 2-3 minute i sl.)

druga genijalnost je sto tockovi moraju da stoje pravo da bi se uopste i moglo zakljucati. kod zedera je polozaj tockova nebitan, tacnije oni preporucuju puni krug i/ili okretanje prema zidu, zbog onemogucavanja slepanja auta.

treca stvar, sam oblik kljuca, hudini vise lici obicnom kljucu, dok je zederov u obliku cijevi sa rupama. cisto laicki - koji oblik je teze iskopirati, odnosno koju bravu procesljati?

cetvrto, kada se ubode odgovarajuci polozaj guma i volana, i uspije zakljucati, volan nije fiksiran, nego se moze pomalo pomjerati lijevo-desno, i osjeca se kao da ima lufta.

na jednom autu nakon ugradnje, ponekad se osjeti za nijansu grublje motanje u jednu stranu tokom voznje, ali hajde posto je samo na jednom... svakom se omakne. :D

usporedba sa zederom je iz razloga sto se radi o slicnim zastitama i ne zastupam nikoga... samo dijelim iskustva bazirana na koristenju vise vozila sa navedenim zastitama (samo jedan zeder doduse). po meni, fazon je u odabiru auta, ne zastite... nema bolje zastite od one gdje uopste nije potrebna :thumbup:

bomba

Post by bomba » 13/03/2013 08:44

mizantrop wrote:mozda nije bas u skladu sa naslovom, ali sa temom sigurno jeste...

hudiny < zeder

sa zakljucanim hudinijem mozes ''najnormalnije'' startovati motor, nije mi se jednom desilo da krenem sa parkinga a volan zakljucan, svaki put me taj debilizam (ne moj, nego onoga ko napravi ovo) iznova zadivi.
da isto pokusas sa zederom, mozes samo dati kontakt. da bi vozio, moras otkljucati zastitu, logika.
a ovakve situacije se desavaju skoro pa na dnevnoj bazi, pogotovo ko cesto mijenja auta koja imaju druge ili su bez ikakvih zastita, ili ko ne zakljucava svaki put kada stane (kada je u neposrednoj blizini auta, na 2-3 minute i sl.)

Ne znam kad si ugradjivao Hudiny ali meni su rekli da "po defaultu" ugradjuju i RFID blokadu paljenja i ne mozes upaliti auto dok rfid chip ne prineses na skriveno mjesto kako bi se ugasila blokada paljenja.
Ja u svom slucaju nisam htio tu blokadu jer sam vec imao neku svoju

mizantrop wrote:druga genijalnost je sto tockovi moraju da stoje pravo da bi se uopste i moglo zakljucati. kod zedera je polozaj tockova nebitan, tacnije oni preporucuju puni krug i/ili okretanje prema zidu, zbog onemogucavanja slepanja auta.

Opet netacno... Mozes namotati i puni krug i zakljucati Hudiny. Bitno je samo da voaln dodje u polozaj gdje ce se hudiny brava poravnati sa mjestom na letvi gdje ulazi klin koji blokira osovinu. A to poravnanje se desava svakih 360 stepeni okretanja voalna. Barem je tako na mom autu

mizantrop wrote:treca stvar, sam oblik kljuca, hudini vise lici obicnom kljucu, dok je zederov u obliku cijevi sa rupama. cisto laicki - koji oblik je teze iskopirati, odnosno koju bravu procesljati?

Kod Hudiny locka je Keso Omega brava od boron celika koji je nemoguce busiti a sto se tice kljuca, nemoguce ga je napraviti bez koda. Ukucaj po internetu pa ces vidjeti ko i sta je Keso. Kod Zedera je obicni cjevasti kljuc sa rupicama koji svaki bravar na kiosku moze bez problema kopirati. Sto se tice Zeder brave, nisam bas cuo da je od nekog renomiranog proizvodjaca
Drugo, kada izgubis oba kljuca od Zedera, jedina opcija je da ti se ugradi kompletan novi Zeder, nove kljuceve ti Zeder diler ne moze napraviti jer ne postoji nigdje kod za isti....

mizantrop wrote:cetvrto, kada se ubode odgovarajuci polozaj guma i volana, i uspije zakljucati, volan nije fiksiran, nego se moze pomalo pomjerati lijevo-desno, i osjeca se kao da ima lufta.

na jednom autu nakon ugradnje, ponekad se osjeti za nijansu grublje motanje u jednu stranu tokom voznje, ali hajde posto je samo na jednom... svakom se omakne. :D

usporedba sa zederom je iz razloga sto se radi o slicnim zastitama i ne zastupam nikoga... samo dijelim iskustva bazirana na koristenju vise vozila sa navedenim zastitama (samo jedan zeder doduse). po meni, fazon je u odabiru auta, ne zastite... nema bolje zastite od one gdje uopste nije potrebna :thumbup:

Sto se tice ovog lufta, imas luft i kod fabrickog zakljucavanja volana. kada bi napravili da bude knap, onda bi se ti kao korisnik patio da potrefis tacku gdje ce ti Hudiny moci zakljucati volan.

Sve u svemu, meni je Hudiny prevagnuo ispred Zedera zbog daleko bolje brave i daleko manje je kabast u odnosu na Zedera... Gledao sam Zeder na istom autu kao sto je kod mene i kuciste brave Zedera prilicno viri ispod volana, sigurno nekih 5cm i izgleda pravo ruzno. Kod Hudiny-ja ispod volana bukvalno imas samo rupicu gdje ti je brava i totalno je neprimjetan. Dakle, estetski je daleko bolji od Zedera.
Da ne pricam da je Zeder SRB proizvod a sva automafija ima svoje korijenje upravo u SRB i ne moze me niko ubijediti da informacije iz Zeder tvornice ne cure prema njima...
Last edited by bomba on 13/03/2013 09:52, edited 1 time in total.

ja1977

Post by ja1977 » 13/03/2013 09:22

budva wrote:
ja1977 wrote:Ista meta isto odstojanje.

hudiny . com -to je to

hvala puno. Ako moze jos pitanje koliko Vas je dosla ugradnja?

Iskren da budem,ne mogu se sjetiti. Cinimi se 450...500 KM.
Seat Altea XL, i volan nije izgubio nikakvu funkciju.

Potpono se slazen sa bombom :D

Post Reply