HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
kloniran

#7876 Re: HS kablovska

Post by kloniran » 31/10/2013 13:18

Capsicum wrote:Kao sto kemox rece, nije problem nikakvo mijesanje frekvencija, isti je problem i na digitalnoj i na analognoj. Ista ovakva slika kao na slici koju je prilozio, je kod ljudi na potpuno razlicitim dijelovima grada (uvjerio se svojim ocima).

Vjerovatno HS nema dobar prijem BHT-a ili tako nesto, jer je slika mutna. Stvarno je mucno gledati utakmice na BHT-u, jer se recimo igraci mogu raspoznati tek kad im lice pokazu u krupnom planu, inace predstavljaju samo obojene mrlje na ekranu.

Vidio sam nekoliko puta snimke koje su korisnici drugih operatera postavljali na youtube, a s kanala BHT, gdje je slika neuporedivo bolja od ove koju isporucuje HS.
Cak je slika na analogiji dosta bolja sto je i logicno, jer bhtv ima samo analogni signal, na digitali se previse vide pixeli :roll:

kemox

#7877 Re: HS kablovska

Post by kemox » 31/10/2013 13:27

kloniran wrote:
Capsicum wrote:Kao sto kemox rece, nije problem nikakvo mijesanje frekvencija, isti je problem i na digitalnoj i na analognoj. Ista ovakva slika kao na slici koju je prilozio, je kod ljudi na potpuno razlicitim dijelovima grada (uvjerio se svojim ocima).

Vjerovatno HS nema dobar prijem BHT-a ili tako nesto, jer je slika mutna. Stvarno je mucno gledati utakmice na BHT-u, jer se recimo igraci mogu raspoznati tek kad im lice pokazu u krupnom planu, inace predstavljaju samo obojene mrlje na ekranu.

Vidio sam nekoliko puta snimke koje su korisnici drugih operatera postavljali na youtube, a s kanala BHT, gdje je slika neuporedivo bolja od ove koju isporucuje HS.
Cak je slika na analogiji dosta bolja sto je i logicno, jer bhtv ima samo analogni signal, na digitali se previse vide pixeli :roll:
To nije tačno da bht ima samo analogni signal http://www4.bhrt.ba/lat/default.wbsp?p=74
Neka fino preuzimaju signal sa satelita i da se ovi paćenici sa HS-a ne moraju patiti pretvarajući analogni u digitalni signal
evo ista stvar i za ftv http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?wbf_id=117
Ovo piše za FTV
Program FTV-a na satelitskoj mreži sada je odličnog kvaliteta i sastavni je dio Total TV servisa

I JOŠ JEDNA BITNA STVAR NA OBADVA KANALA BHT I FTV NA DIGITALNOJ NE RADI TELETEX
ZAŠTO HS TO NE RADI
HOĆU DA MI I TO RADI (predpostavljam da je problem taj što vi radidite pretvaranja analognog u digitali signal (ovo mi je vaš uposlenik a moj prijatelj potvrdio))

p.s.

NISAM JA LEVAT A IMA NAS JOŠ TAKVIH
Last edited by kemox on 31/10/2013 15:19, edited 2 times in total.

kemox

#7878 Re: HS kablovska

Post by kemox » 31/10/2013 13:47

Evo lijepo za BHT piše http://www4.bhrt.ba/lat/default.wbsp?p=74
Teletex PID 103, 104

Šta je problem onda HS možda moj tv ne podržava teletex :?

Teletex BHT FTV digitalna

Image

chakany

#7879 Re: HS kablovska

Post by chakany » 31/10/2013 14:50

kemox wrote:Evo lijepo za BHT piše http://www4.bhrt.ba/lat/default.wbsp?p=74
Teletex PID 103, 104

Image
I meni je bez veze prebacivati na analognu zbog teletexta, ali mislim da FTV i BHT1 za digitalnu ide preko Total TV, ali nisam siguran :?

kemox

#7880 Re: HS kablovska

Post by kemox » 31/10/2013 15:43

chakany wrote:
kemox wrote:Evo lijepo za BHT piše http://www4.bhrt.ba/lat/default.wbsp?p=74
Teletex PID 103, 104

Image
I meni je bez veze prebacivati na analognu zbog teletexta, ali mislim da FTV i BHT1 za digitalnu ide preko Total TV, ali nisam siguran :?
SAMO DA SE ZNA PROBLEM SA SLIKOM ZA BHT I FTV I ZA TELETEX NA DIGITALNOJ JE ŠTO HS VRŠI PRETVARANJE ANALOGNOG U DIGITALNI SIGNAL :izet:

Capsicum

#7881 Re: HS kablovska

Post by Capsicum » 31/10/2013 15:45

Ma da makar i taj analogni imaju kako treba, nego ko da su umjesto antene stavili iglu za pletenje...

kemox

#7882 Re: HS kablovska

Post by kemox » 31/10/2013 17:56

Capsicum wrote:Ma da makar i taj analogni imaju kako treba, nego ko da su umjesto antene stavili iglu za pletenje...
Ček je na ovom strem-u Dosta bolja slika nego preko HS-a http://www.bhrt.ba/76.html a ima i teletex

HS SRAM VAS BILO :skoljka:

gledam utakmicu Estonija - Bosna i Hercegovina konstantno sa desne strane prolijeće nekakva šira linija poseblo je to vidljivo na ovom crnim djelovima
Slika mrljava teletex još ne radi

Hvala HS (pošteno vam plaćam a vi meni ovako)

rizibizi

#7883 Re: HS kablovska

Post by rizibizi » 01/11/2013 08:38

A mozete ko ljudi uzeti moja tv phone za 30 kmcica i imate neogranicen fixni i puno bolju sliku narocito ako stb skopcate preko hdmi porta i milina, a ovi hs-ovci mogu da cuclaju sa pricom do vas je do nas je kamioni avioni pa nismo na pijaci od korisnika zive i primaju platu a ponasaju se ko da krompir prodaju.

EDIT: Izvinjavam se finim i postenim ljudima koji uzgajaju i prodaju krompir nisu oni nista krivi.ž

EDIT 2: Dzaba im i da su najjeftiniji na svijetu, kad im je odnos prema korisniku nikakav i kad im je usluga nikakva, nekad je bolje i cvanciku vise davati ali imati uslugu na nivou nego ovako.Novi nivo odnosa prema korisniku ce biti kada pocnu govoriti da korisnici koji se zale lazu.

winnie

#7884 Re: HS kablovska

Post by winnie » 01/11/2013 13:11

Ovo za BHT i FTV, neki dan gledam derbi i slika naravno očajna. Prebacim format sa 16-9 na 4-3 i bila je 10 puta bolja.
(jest da je retro osjećaj al' valjda zato plaćamo pretplatu) :D

AdrianMole

#7885 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole » 01/11/2013 13:33

Iskreno,HS u ovome slučaju nije kriv.Problem je u očajnoj slici koju proizvodi BHT i FTV.To je analogni signal rezolucije 320X240 .Možete misliti kako je kod velikih LCD tv-ovoga dijagonala i do 50''.Malo je podnošljivija slika kada se gleda na starim televizorima sa katodnom cijevi.Jednostavno,BHT je jedna od rijetkih javnih televizija u Evropi koja nije proizvela niti minute digitalnog signala.Slike i preko Totala tv je daleko lošija od npr.OBN-a.Signal utakmica za ligu prvaka moraju downgradirati i pretvoriti u analogiju da bi jje uopće prikazili.To uzrokuje da su utakmice u još lošijoj kvaliteti nego što je inače slika na toj televiziji.Taj podatak je od jednog kolege njihovog radnika.Čovjek kažu da su itekako svjesni toga,ali jednostavno nemaju novac za kupovinu bolje opreme.Bez opreme nema ni bolje slike. Dakle,pripremite se za svjetsko prvenstvo u Brazilu i aktivirajte opet svoje stare televizore.:)
Last edited by AdrianMole on 01/11/2013 13:56, edited 1 time in total.

bloodyczech

#7886 Re: HS kablovska

Post by bloodyczech » 01/11/2013 13:53

AdrianMole wrote:Iskreno,HS u ovome slučaju nije kriv.Problem je u očajnoj slici koju proizvodi BHT i FTV.To je analogni signal rezolucije 320X240 .Možete misliti kako je kod velikih LCD tv-ovoga dijagonala i do 50''.Malo je podnošljivija slika kada se gleda na starim televizorima sa katodnom cijevi.Jednostavno,BHT je jedna od rijetkih javnih televizija u Evropi koja nije proizvela niti minute digitalnog signala.Slike i preko Totala tv je daleko lošija od npr.OBN-a.Signala utakmicu za ligu prvaka moraju downgradirati i pretvoriti u analogiju da bi jje uopće prikazili.To uzrokuje da su utakmicu u još lošijoj kvaliteti negošto je inače slika na toj televiziji.Taj podatak od jednog kolege njihovog radnika.Čovjek kažu da su itekako svjesni toga,ali jednostvano nemaju novac za kupovinu bolje opreme.Bez opreme nema ni bolje slike. Dakle,pripremite se za svjetsko prvenstvo u Brazilu i aktivirajte opet svoje stare televizore.:)
mamu im jebem,7 KM placamo mjesecno vec godinama a prikazuju samo vijesti,bolji zivot i partizanske filmove a para nema

bloodyczech

#7887 Re: HS kablovska

Post by bloodyczech » 01/11/2013 13:55

evo pitanje za HS,sinoc sam procitao da se ukida nova tv za bh jer kablovski operater nemaju dozvolu za prikazivanje te iste tv?sta je tu tacno?

TheWatcher

#7888 Re: HS kablovska

Post by TheWatcher » 01/11/2013 14:12

ja sam nekoliko puta zvao i prijavljivao uzasno los signal na aljazeera balkans ali djaba debilima govoriti :evil: a najbolje je to sta oni znaju u cemu je problem ali niko kurcem da mrdne :skoljka:

HS vi ste pravi ODRON od kablovske :run:

MH i HS kablovska

#7889 Re: HS kablovska

Post by MH i HS kablovska » 01/11/2013 14:43

bloodyczech wrote:evo pitanje za HS,sinoc sam procitao da se ukida nova tv za bh jer kablovski operater nemaju dozvolu za prikazivanje te iste tv?sta je tu tacno?
Još uvijek nemamo zvanični dopis od RAK-a. Znamo što i vi preko medija. Biće obavještenje čim dobijemo pismenu obavijest. Lijep pozdrav

Capsicum

#7890 Re: HS kablovska

Post by Capsicum » 01/11/2013 14:45

AdrianMole wrote:Iskreno,HS u ovome slučaju nije kriv.Problem je u očajnoj slici koju proizvodi BHT i FTV.To je analogni signal rezolucije 320X240 .Možete misliti kako je kod velikih LCD tv-ovoga dijagonala i do 50''.Malo je podnošljivija slika kada se gleda na starim televizorima sa katodnom cijevi.Jednostavno,BHT je jedna od rijetkih javnih televizija u Evropi koja nije proizvela niti minute digitalnog signala.Slike i preko Totala tv je daleko lošija od npr.OBN-a.Signal utakmica za ligu prvaka moraju downgradirati i pretvoriti u analogiju da bi jje uopće prikazili.To uzrokuje da su utakmice u još lošijoj kvaliteti nego što je inače slika na toj televiziji.Taj podatak je od jednog kolege njihovog radnika.Čovjek kažu da su itekako svjesni toga,ali jednostavno nemaju novac za kupovinu bolje opreme.Bez opreme nema ni bolje slike. Dakle,pripremite se za svjetsko prvenstvo u Brazilu i aktivirajte opet svoje stare televizore.:)
Ne vjerujem u ovu pricu, jer kao sto vec rekoh, kod drugih operatera slika na bht-u makar nije mutna. Na stranu niska rezolucija, ali na HS-u je problem losa slika, kao da signal hvataju obicnom zicom i onda nam ga takvog pretvaraju u digitalni i salju...

Evo primjer sa moje TV, snimak derbija. Ovo, koliko god lose bilo, je kao full HD za ono sto mi na HS-u dobijamo...

Npr. ona grafika sa nazivima timova i vremenom je skoro pa potpuno necitka na HS-u, dok je kada isto gledate na mojoj TV to bez problema vidljivo.

bloodyczech

#7891 Re: HS kablovska

Post by bloodyczech » 01/11/2013 14:56

MH i HS kablovska wrote:
bloodyczech wrote:evo pitanje za HS,sinoc sam procitao da se ukida nova tv za bh jer kablovski operater nemaju dozvolu za prikazivanje te iste tv?sta je tu tacno?
Još uvijek nemamo zvanični dopis od RAK-a. Znamo što i vi preko medija. Biće obavještenje čim dobijemo pismenu obavijest. Lijep pozdrav
ja se nadam da cete se vec nekako dogovoriti,bila bi steta da nemamo taj kanal koji je po meni najbolji u regionu.

AdrianMole

#7892 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole » 01/11/2013 14:58

Capsicum wrote:
AdrianMole wrote:Iskreno,HS u ovome slučaju nije kriv.Problem je u očajnoj slici koju proizvodi BHT i FTV.To je analogni signal rezolucije 320X240 .Možete misliti kako je kod velikih LCD tv-ovoga dijagonala i do 50''.Malo je podnošljivija slika kada se gleda na starim televizorima sa katodnom cijevi.Jednostavno,BHT je jedna od rijetkih javnih televizija u Evropi koja nije proizvela niti minute digitalnog signala.Slike i preko Totala tv je daleko lošija od npr.OBN-a.Signal utakmica za ligu prvaka moraju downgradirati i pretvoriti u analogiju da bi jje uopće prikazili.To uzrokuje da su utakmice u još lošijoj kvaliteti nego što je inače slika na toj televiziji.Taj podatak je od jednog kolege njihovog radnika.Čovjek kažu da su itekako svjesni toga,ali jednostavno nemaju novac za kupovinu bolje opreme.Bez opreme nema ni bolje slike. Dakle,pripremite se za svjetsko prvenstvo u Brazilu i aktivirajte opet svoje stare televizore.:)
Ne vjerujem u ovu pricu, jer kao sto vec rekoh, kod drugih operatera slika na bht-u makar nije mutna. Na stranu niska rezolucija, ali na HS-u je problem losa slika, kao da signal hvataju obicnom zicom i onda nam ga takvog pretvaraju u digitalni i salju...

Evo primjer sa moje TV, snimak derbija. Ovo, koliko god lose bilo, je kao full HD za ono sto mi na HS-u dobijamo...

Npr. ona grafika sa nazivima timova i vremenom je skoro pa potpuno necitka na HS-u, dok je kada isto gledate na mojoj TV to bez problema vidljivo.
Sve je do rezolucije.To je osnova bilo kakve priče o televiziji.Usput,meni je ovo dosta mutno i to po vrlo objektivnom principu. Pomalo nečitka je grafika utakmice na mom 19''monitoru i malo mutni igrači,a kada bi pustio na LCD televizoru od 43'' bila bi vjerojatno totalna katastrofa.Uopće ,ne vidim kako je ovo bolja slika od one prisutne na HS-u.Jednostavno,problem je do BHT ,a ne do HS-a.Kada i ako BHT pusti digitalni signal,HS će odmah preuzeti.Ovako,kao što narod reče,od g.... se pita ne pravi :-D

Capsicum

#7893 Re: HS kablovska

Post by Capsicum » 01/11/2013 15:26

E bas cu snimit eto cim budem u prilici, pa da vidis... Znam razlikovat nisku rezoluciju i zamucenu i uduplanu sliku...

kloniran

#7894 Re: HS kablovska

Post by kloniran » 01/11/2013 17:15

AdrianMole wrote:
Capsicum wrote:

Sve je do rezolucije.To je osnova bilo kakve priče o televiziji.Usput,meni je ovo dosta mutno i to po vrlo objektivnom principu. Pomalo nečitka je grafika utakmice na mom 19''monitoru i malo mutni igrači,a kada bi pustio na LCD televizoru od 43'' bila bi vjerojatno totalna katastrofa.Uopće ,ne vidim kako je ovo bolja slika od one prisutne na HS-u.Jednostavno,problem je do BHT ,a ne do HS-a.Kada i ako BHT pusti digitalni signal,HS će odmah preuzeti.Ovako,kao što narod reče,od g.... se pita ne pravi :-D
Kod mene je na analogiji ovakva slika, ako ne i malo bolja :roll:

kemox

#7895 Re: HS kablovska

Post by kemox » 01/11/2013 20:48

AdrianMole wrote:
Capsicum wrote:

Prvo Lažeš da bht nema digitalni singal ima ga i fereralna televizija
HS treba odmah da preuzme ove signale ako neće da izgubi jednog korisnika

evo mog posta od jučer koji dokazuje da bht i ftv imaju digitalni signal
i ti 100% radiš u HS-u

To nije tačno da bht ima samo analogni signal http://www4.bhrt.ba/lat/default.wbsp?p=74
Neka fino preuzimaju signal sa satelita i da se ovi paćenici sa HS-a ne moraju patiti pretvarajući analogni u digitalni signal
evo ista stvar i za ftv http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?wbf_id=117
Ovo piše za FTV
Program FTV-a na satelitskoj mreži sada je odličnog kvaliteta i sastavni je dio Total TV servisa

I JOŠ JEDNA BITNA STVAR NA OBADVA KANALA BHT I FTV NA DIGITALNOJ NE RADI TELETEX
ZAŠTO HS TO NE RADI
HOĆU DA MI I TO RADI (predpostavljam da je problem taj što vi radidite pretvaranja analognog u digitali signal (ovo mi je vaš uposlenik a moj prijatelj potvrdio))

p.s.

NISAM JA LEVAT A IMA NAS JOŠ TAKVIH
Last edited by kemox on 01/11/2013 21:19, edited 1 time in total.

uskrsno_respo

#7896 Re: HS kablovska

Post by uskrsno_respo » 01/11/2013 20:51

ja se ne sjecam kad sam zadnji put gledao ova 2 programa uopste

extremebit

#7897 Re: HS kablovska

Post by extremebit » 02/11/2013 00:48

ne znam jel neko vec objavio: ask vratila sport klub!
http://www.ask.ba/sk-1-od-danas-ponovo-u-ask-mrezi/

:(

bloodyczech

#7898 Re: HS kablovska

Post by bloodyczech » 02/11/2013 02:01

uskrsno_respo wrote:ja se ne sjecam kad sam zadnji put gledao ova 2 programa uopste
+1 :)

salensen

#7899 Re: HS kablovska

Post by salensen » 02/11/2013 06:10

Da li konacno imate informaciju o zamjeni starih SD resivera za nove SD resivere ?

laik1981

#7900 Re: HS kablovska

Post by laik1981 » 02/11/2013 08:59

extremebit wrote:ne znam jel neko vec objavio: ask vratila sport klub!
http://www.ask.ba/sk-1-od-danas-ponovo-u-ask-mrezi/

:(
Sve se moze kada se radi.. Ali kada od ovog predstavnika HS-a koji ovdje odgovara dobijes odgovor "situacija je takva kakva jeste po tom pitanju" ili "nije do nas" onda ti je sve jasno.. Uporno izbjegava da odgovori na pitanje rade li oni tj. njihova pravna sluzba, ako je uopste imaju, ista po tom pitanju.. Od nesposobnih nehljeba i ne ocekujem nista drugo.. Ocito da je mnogo nelegalnih stvari u poslovanju te firme pa se ne smiju upustati u kojekakve sudske procese..

Post Reply