Hrvatska Samouprava v2.0

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Alfons Kauders

#1 Hrvatska Samouprava v2.0

Post by Alfons Kauders » 17/03/2011 13:25

Cisto da pokrenem temu o svim demonstracijama i opstrukcijama u reziji HDZ-ova...

U Mostaru se okupilo oko 1,000 studenata, barem tako tvrdi SRNA, sto znaci da ih je oko 200... :D
Oko tisuću studenata, veterana domovinskog rata, građana Mostara i politički vrh oba HDZ-a okupili su se danas u Mostaru na prosvijedu protiv majorizacije Hrvata u BiH.
.
Studenti su poručili da žele da njihova izborna volja bude uvažena i da se zaustavi preglasavanje i majorizacija Hrvata. Oni traže da se Hrvatima osigura institucionalna ravnopravnost i poručuju da hrvatski narod i veterani više neće nijemo gledati na neravnopravnost.

Predstavnici studenata su naglasili da se njihov glas mora poštovati, kao i narodna volja, navodeći da se danas u Mostaru okupila hrvatska mladež, a ne mladi neke stranke.

Lider HDZ-a BiH Dragan Čović rekao je da će, ukoliko ne bude postignut dogovor, Federacija BiH i BiH dobiti vlast tek nakon novih izbora, koji će biti održani najvjerojatnije iduće godine, zajedno s lokalnim.

On je rekao da nikada neće pristati na ''nekakve trećine i petine'' koje hrvatskom narodu nude lideri SDA Sulejman Tihić i SDP-a BiH Zlatko Lagumdžija, ističući da Lagumdžija samo ubrzao proces ustavnih promjena.

Čović, međutim, nije isključio mogućnost novih razgovora o vlasti, za koju kaže da ne može biti formirana bez legitimnih predstavnika hrvatskog naroda, a ukoliko bude formirana protiv zakona, trebale bi reagirati institucije.

Studente na prosvijedu podržavaju njihovi profesori, kao i rukovodstvo jedinog Sveučilišta u BiH na hrvatskom jeziku.

Sudionici prosvijeda nose hrvatske zastave i transparente s porukama "odlučni za jednakopravnost", "odzvonilo je", "neću izdat ja", "nismo Japanci, a tresu nas".

U gradu, gdje se prosvijedi nastavljaju, trenutno je mirno i nije primjetno pojačano prisustvo policije.

Osim u Mostaru, prosvijedi su za danas najavljeni u još pet gradova u Federaciji BiH - Širokom Brijegu, Livnu, Vitezu, Žepču i Orašju. ( Srna)
Slicna okupljanja planirana su u Širokom Brijegu, Livnu, Vitezu, Žepču, Tuzli i Orašju...

Postavlja se pitanje... Kad ce im dopizdit?

1gorstak

#2 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by 1gorstak » 17/03/2011 13:30

Alfons Kauders wrote:Cisto da pokrenem temu o svim demonstracijama i opstrukcijama u reziji HDZ-ova...

U Mostaru se okupilo oko 1,000 studenata, barem tako tvrdi SRNA, sto znaci da ih je oko 200... :D

Slicna okupljanja planirana su u Širokom Brijegu, Livnu, Vitezu, Žepču, Tuzli i Orašju...

Sutra poslijepodne.

PROGNOZA VREMENA ZA SUTRA

Sutra će u našoj zemlji preovladavati pretežno oblačno vrijeme sa kišom povremeno. Intenzivnije padavine se očekuju u drugom dijelu dana. Vjetar, slab do umjeren, južni i jugoistočni. Jutarnje temperatura 6 do 11, na jugu do 13, a najviša dnevna od 9 do 18 stepeni.

leo karan

#3 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by leo karan » 17/03/2011 13:33

nije zajebancija, bit ce svega do kraja mjeseca

nosara
Has thanked: 30 times
Been thanked: 30 times

#4 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by nosara » 17/03/2011 13:33

:shock:

Cijela tisuca...? Okruglo...? Otkud toliki interes...? :?

madner
Has thanked: 16 times
Been thanked: 134 times

#5 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by madner » 17/03/2011 13:34

leo karan wrote:nije zajebancija, bit ce svega do kraja mjeseca
Hocemo referendum :D

palermo
Has thanked: 15 times
Been thanked: 52 times

#6 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by palermo » 17/03/2011 13:35

Alfons Kauders wrote:Cisto da pokrenem temu o svim demonstracijama i opstrukcijama u reziji HDZ-ova...

Oko tisuću studenata, veterana domovinskog rata, građana Mostara i politički vrh oba HDZ-a okupili su se danas u Mostaru na prosvijedu protiv majorizacije Hrvata u BiH.
.
Studenti su poručili da žele da njihova izborna volja bude uvažena i da se zaustavi preglasavanje i majorizacija Hrvata. Oni traže da se Hrvatima osigura institucionalna ravnopravnost i poručuju da hrvatski narod i veterani više neće nijemo gledati na neravnopravnost.

Predstavnici studenata su naglasili da se njihov glas mora poštovati, kao i narodna volja, navodeći da se danas u Mostaru okupila hrvatska mladež, a ne mladi neke stranke.

Lider HDZ-a BiH Dragan Čović rekao je da će, ukoliko ne bude postignut dogovor, Federacija BiH i BiH dobiti vlast tek nakon novih izbora, koji će biti održani najvjerojatnije iduće godine, zajedno s lokalnim.

On je rekao da nikada neće pristati na ''nekakve trećine i petine'' koje hrvatskom narodu nude lideri SDA Sulejman Tihić i SDP-a BiH Zlatko Lagumdžija, ističući da Lagumdžija samo ubrzao proces ustavnih promjena.

Čović, međutim, nije isključio mogućnost novih razgovora o vlasti, za koju kaže da ne može biti formirana bez legitimnih predstavnika hrvatskog naroda, a ukoliko bude formirana protiv zakona, trebale bi reagirati institucije.

Studente na prosvijedu podržavaju njihovi profesori, kao i rukovodstvo jedinog Sveučilišta u BiH na hrvatskom jeziku.

Sudionici prosvijeda nose hrvatske zastave i transparente s porukama "odlučni za jednakopravnost", "odzvonilo je", "neću izdat ja", "nismo Japanci, a tresu nas".

U gradu, gdje se prosvijedi nastavljaju, trenutno je mirno i nije primjetno pojačano prisustvo policije.

Osim u Mostaru, prosvijedi su za danas najavljeni u još pet gradova u Federaciji BiH - Širokom Brijegu, Livnu, Vitezu, Žepču i Orašju. ( Srna)

Tamo davne 2000 se nastava prekidala zbog protesta, danas kolikko čujem,škola redovno traje u srednjim školama, vidim narod hoda svojim poslom,mislim da ih makar polovica i ne zna za prosvjede, jebem li ga, ništa nije kao što je nekdar bilo :D

nosara
Has thanked: 30 times
Been thanked: 30 times

#7 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by nosara » 17/03/2011 13:35

"Nismo Japanci, a tresu nas!"

:lol:

Alfons Kauders

#8 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by Alfons Kauders » 17/03/2011 13:39

1gorstak wrote:

Sutra poslijepodne.

Sutra će u našoj zemlji preovladavati pretežno oblačno vrijeme sa kišom povremeno. Intenzivnije padavine se očekuju u drugom dijelu dana. Vjetar, slab do umjeren, južni i jugoistočni. Jutarnje temperatura 6 do 11, na jugu do 13, a najviša dnevna od 9 do 18 stepeni.
U jebote, na planinama ce pasti haman 30-40cm snijega. Mozda jos padne i skijanje sljedece hefte. :D

madner

#9 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by madner » 17/03/2011 13:40

To bi stvarno bilo odlicno :D

Alfons Kauders

#10 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by Alfons Kauders » 17/03/2011 13:42

palermo wrote: Tamo davne 2000 se nastava prekidala zbog protesta, danas kolikko čujem,škola redovno traje u srednjim školama, vidim narod hoda svojim poslom,mislim da ih makar polovica i ne zna za prosvjede, jebem li ga, ništa nije kao što je nekdar bilo :D
I mene zivo interesuje koliko ce naroda moci mobilizirati, jer ako u prvih par dana ne okupe hiljade i hiljade na ulicama, poslije ce im biti jos teze.

S obzirom da su ove studentske proteste organizovali i najavili jos prije kraja pregovora, jasno je da su HDZ-ovi vec planirali odbiti prijedlog i kuhati na ulici. Medjutim samo 1,000 ljudi u Mostaru i nije neki rezultat, pogotovo imajuci u vidu da su se prislepali navodno studentskom skupu, koji je za cilj imao reformu zakona o visokom obrazovanju i smanjenje skolarina... Izgleda da ne bi okupili ni par stotina ljudi da nisu izradili studente.

edit:

Ako je ovo hiljadu ljudi, ja sam barem petnaest ljudi... :D

Image

Koliko ono tisuca ima u hiljadi?
Last edited by Alfons Kauders on 17/03/2011 13:44, edited 1 time in total.

madner

#11 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by madner » 17/03/2011 13:44

Inace je to ono studentsko udruzenje gdje mladi HDZ-a zare i pale, pa su za dnevno politicke potrebe nakucali 25 000 studenata (realno 15000).

Malo sam razocaran, ovaj forum je sam okupio vise raje.

paravan

#12 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by paravan » 17/03/2011 13:44

1gorstak wrote:

Sutra poslijepodne.

ahahahahah joj svaka ti dala! aaa jesam se ismijo :D

Nass

#13 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by Nass » 17/03/2011 13:45

Da, vec je sasvim jasno da je Plan B osovine Dodik/Covic ici na nove izbore, ako treba i za godinu dana, u kom trenutku ce se oni svojski potruditi da naprave rezultat koji njima odgovara (da izbace SDP), i onda ce se ponovo vratiti na Plan A, tj. podjelu drzave kroz institucije raznim blokadama, opstrukcijama i ostalim trikovima koje Dodik vec godinama primjenjuje. Platforma mora sprijeciti nove izbore svim sredstvima.

Filter
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

#14 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by Filter » 17/03/2011 13:46

madner wrote:Inace je to ono studentsko udruzenje gdje mladi HDZ-a zare i pale, pa su za dnevno politicke potrebe nakucali 25 000 studenata (realno 15000).

sta bi sa bjanko zastavom?? :D

madner

#15 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by madner » 17/03/2011 13:48

Filter wrote:
madner wrote:Inace je to ono studentsko udruzenje gdje mladi HDZ-a zare i pale, pa su za dnevno politicke potrebe nakucali 25 000 studenata (realno 15000).

sta bi sa bjanko zastavom?? :D
HDZovi odbili prijedlog na koji su Zlaju Ameri natjerali :D

Alfons Kauders

#16 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by Alfons Kauders » 17/03/2011 13:48

madner wrote:To bi stvarno bilo odlicno :D
Taman sam pozelio s drugom Cortom baciti jednu s Kotlova do Kolijevke... :D

A organizacija mi izgleda pravo tanko, slabo Covicjugend odradio poso'... :D Tridesetak studenata u prvim redovima... A iza oni koji se sjecaju i nekog drugog jugenda... :D Brat - bratu, nema ni 300 ljudi, ukljucujuci clanove oba HDZ-a... :D

paravan

#17 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by paravan » 17/03/2011 13:48

Nass wrote:Da, vec je sasvim jasno da je Plan B osovine Dodik/Covic ici na nove izbore, ako treba i za godinu dana, u kom trenutku ce se oni svojski potruditi da naprave rezultat koji njima odgovara (da izbace SDP), i onda ce se ponovo vratiti na Plan A, tj. podjelu drzave kroz institucije raznim blokadama, opstrukcijama i ostalim trikovima koje Dodik vec godinama primjenjuje. Platforma mora sprijeciti nove izbore svim sredstvima.
pa i sad su pokusali plan A... ko kaze da ce im uspjeti i drugi put

poznanik
Been thanked: 3 times

#18 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by poznanik » 17/03/2011 13:49

nosara wrote::shock:

Ma bilo nekih turista u Mostaru, a ovi spominjali boga i kleli se u Gospu, pa turisti pomislili... :D

Ništa dok se ne vrati zastavnik Jelavić, jal' u gepeku, jal' pješke, po mraku, kako je i otišao :oops:

Alfons Kauders

#19 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by Alfons Kauders » 17/03/2011 13:51

paravan wrote:
Nass wrote:Da, vec je sasvim jasno da je Plan B osovine Dodik/Covic ici na nove izbore, ako treba i za godinu dana, u kom trenutku ce se oni svojski potruditi da naprave rezultat koji njima odgovara (da izbace SDP), i onda ce se ponovo vratiti na Plan A, tj. podjelu drzave kroz institucije raznim blokadama, opstrukcijama i ostalim trikovima koje Dodik vec godinama primjenjuje. Platforma mora sprijeciti nove izbore svim sredstvima.
Plan A jos nije gotov... SDP ce se izjebati oko DN-a, valja se ganjati po sudu...

HDZ sad racuna na Dodika i Bosica, koji nece prihvatiti delegate iz FBiH za drzavni nivo ukoliko se ne udovolji HDZ-ovima... Jedino je pitanje koliko se Dodik smije zajebavati oko uspostave drzavnih institucija, jer mu fali friske MMF love...

poznanik
Been thanked: 3 times

#20 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by poznanik » 17/03/2011 13:51

Alfons Kauders wrote:Koliko ono tisuca ima u hiljadi?
250-300 :D

Chmoljo
Administrativni siledžija
Has thanked: 118 times
Been thanked: 517 times

#21 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by Chmoljo » 17/03/2011 13:51

Alfons Kauders wrote:[
I mene zivo interesuje koliko ce naroda moci mobilizirati, jer ako u prvih par dana ne okupe hiljade i hiljade na ulicama, poslije ce im biti jos teze.

S obzirom da su ove studentske proteste organizovali i najavili jos prije kraja pregovora, jasno je da su HDZ-ovi vec planirali odbiti prijedlog i kuhati na ulici. Medjutim samo 1,000 ljudi u Mostaru i nije neki rezultat, pogotovo imajuci u vidu da su se prislepali navodno studentskom skupu, koji je za cilj imao reformu zakona o visokom obrazovanju i smanjenje skolarina... Izgleda da ne bi okupili ni par stotina ljudi da nisu izradili studente.

edit:

Ako je ovo hiljadu ljudi, ja sam barem petnaest ljudi... :D

Image

Koliko ono tisuca ima u hiljadi?
misliš par stotina HDZ omladinaca? :mrgreen:

obzirom, koliko se ugroženo... :mrgreen: ja mislim da su ovo ogromne demonstracije... :mrgreen:

paravan

#22 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by paravan » 17/03/2011 13:52

Alfons Kauders wrote:
paravan wrote:
Plan A jos nije gotov... SDP ce se izjebati oko DN-a, valja se ganjati po sudu...

HDZ sad racuna na Dodika i Bosica, koji nece prihvatiti delegate iz FBiH za drzavni nivo ukoliko se ne udovolji HDZ-ovima... Jedino je pitanje koliko se Dodik smije zajebavati oko uspostave drzavnih institucija, jer mu fali friske MMF love...
ja ti kazem taj plan A je davno propao... ;-)

Alfons Kauders

#23 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by Alfons Kauders » 17/03/2011 13:52

poznanik wrote:
nosara wrote::shock:

Ma bilo nekih turista u Mostaru, a ovi spominjali boga i kleli se u Gospu, pa turisti pomislili... :D

Ništa dok se ne vrati zastavnik Jelavić, jal' u gepeku, jal' pješke, po mraku, kako je i otišao :oops:
Vaistinu, vrati se i Jelavic...

madner

#24 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by madner » 17/03/2011 13:52

XY je za nas prave znalce slaloma :D

Alfons Kauders

#25 Re: Hrvatska Samouprava v2.0

Post by Alfons Kauders » 17/03/2011 13:54

Chmoljo wrote: misliš par stotina HDZ omladinaca? :mrgreen:

obzirom, koliko se ugroženo... :mrgreen: ja mislim da su ovo ogromne demonstracije... :mrgreen:
Mene brine kvalitet obrazovnog sistema u Erceg-Srbskoj...

Po njima ispada da je hiljada jednaka cetiri tisuce... I da je 109,000 90% od 250,000...

Bolje bi im bilo da se malo usmjere na prirodne nauke umjesto politickih... :D

Post Reply