Holiday Inn

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
quantum

Holiday Inn

Post by quantum » 12/03/2007 16:19

Ako ukucate u Google "Holiday Inn Sarajevo" dobicete jako puno stranica ali necete i stranicu Holiday Inn-a Sarajevo jer izgleda da ne postoji.
No nije to razlog postavljanja ovog topica, jer da zaostajemo za svijetom u informatizaciji svjetlosne godine, to je poznato odavno. Pa prema tome i ne cudi da najveci i najprepoznatljiviji hotel u Sarajevu i BiH nema web stranicu. Ono sto mene cudi jeste da ako kliknete na prvu stranicu koju dobijete pretragom u googlu
http://www.ichotelsgroup.com/h/d/hi/1/en/hotel/sjjbh?_requestid=185926
i pogledate koje sve jezike govori osoblje tog istog hotela, ponosa i dike :roll: Sarajeva, mozete vidjeti da govore hrvatski, njemacki, engleski i srpski.
Na sramotu da niko od osoblja Holiday Inn-a ne govori bosanski upozorio sam ih e-mailom prije duze vremena .... ali to je izgleda bilo preambiciozno od mene. Uostalom kako ce osoblje hotela koji nema web stranicu i ne govori bosanski odgovoriti na moj e-mail?

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: Holiday Inn

Post by mIRCerka » 12/03/2007 16:42

quantum wrote:Ako ukucate u Google "Holiday Inn Sarajevo" dobicete jako puno stranica ali necete i stranicu Holiday Inn-a Sarajevo jer izgleda da ne postoji.
No nije to razlog postavljanja ovog topica, jer da zaostajemo za svijetom u informatizaciji svjetlosne godine, to je poznato odavno. Pa prema tome i ne cudi da najveci i najprepoznatljiviji hotel u Sarajevu i BiH nema web stranicu. Ono sto mene cudi jeste da ako kliknete na prvu stranicu koju dobijete pretragom u googlu
i pogledate koje sve jezike govori osoblje tog istog hotela, ponosa i dike :roll: Sarajeva, mozete vidjeti da govore hrvatski, njemacki, engleski i srpski.
Na sramotu da niko od osoblja Holiday Inn-a ne govori bosanski upozorio sam ih e-mailom prije duze vremena .... ali to je izgleda bilo preambiciozno od mene. Uostalom kako ce osoblje hotela koji nema web stranicu i ne govori bosanski odgovoriti na moj e-mail?

pa valjda su naveli ta 4 kao strane jezike, a svako govori svoj maternji jezik, a plus vrlo malo Bosanaca moze sebi priustiti boravak u Holideju, tako da i nemaju potrebe za tim....
:D

I sram ih bilo, niko ne prica crnski... :D

PS jadno je da nemaju svoj sajt, dok motelcici sa 15ak soba imaju, i to dosta solidne sajtove...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 12/03/2007 16:49

http://www.motel-heko.com/index.html

ovo je inace moj drugi dom :D uvijek sam tamo kad sam na terenu :D

pa evo jedan od hotela u Trebinju
http://www.hotelplatani.com/latinica/sobe.htm#

Downunda

Post by Downunda » 12/03/2007 18:44

quantum wrote:Ako ukucate u Google "Holiday Inn Sarajevo" dobicete jako puno stranica ali necete i stranicu Holiday Inn-a Sarajevo jer izgleda da ne postoji.

Ne bi trebalo da se čudiš, obzirom d H.Inn živi od stare slave i daleko je od standarda koje ispunjavaju svi Holiday Inn-ovi na svijetu.
Po mom iskustvu (poslovnom, znači vrlo frekventnom i vrlo relevantnom) je davnih dana trebao izgubiti licencu, jer kao što rekoh; ime, kapaciteti i diplomatski lobiji ga "drže u životu"! :shock:
Ne bi vjerovala sa kakavim se svarima možeš susresti ka malo češće radiš sa njima!l :shock:
Znaš li da imje direktorica marketinga trebala biti (ako već nije) jedna Austrijanka koju su poslali iz Austrije zbog "poslovanja na svoju ruku" Holiday-ovih zaposlenika! :?
Nije etički da preko foruma nabrajamo nedostatke koji su prisutni u Inn-u, pa ćemo (onako kvazi-patriotski) reći:"Ma nek' dolaze stranci i ostavljaju pare tu"! :lol:

Ta ra

Dirty Harry

Post by Dirty Harry » 12/03/2007 19:06

Downunda wrote:

Ne bi trebalo da se čudiš, obzirom d H.Inn živi od stare slave i daleko je od standarda koje ispunjavaju svi Holiday Inn-ovi na svijetu.
Po mom iskustvu (poslovnom, znači vrlo frekventnom i vrlo relevantnom) je davnih dana trebao izgubiti licencu, jer kao što rekoh; ime, kapaciteti i diplomatski lobiji ga "drže u životu"! :shock:
Ne bi vjerovala sa kakavim se svarima možeš susresti ka malo češće radiš sa njima!l :shock:
Znaš li da imje direktorica marketinga trebala biti (ako već nije) jedna Austrijanka koju su poslali iz Austrije zbog "poslovanja na svoju ruku" Holiday-ovih zaposlenika! :?
Nije etički da preko foruma nabrajamo nedostatke koji su prisutni u Inn-u, pa ćemo (onako kvazi-patriotski) reći:"Ma nek' dolaze stranci i ostavljaju pare tu"! :lol:

Ta ra

Hmmm, ne znam kakvi su standardi za H. Inn u ostalim drzavama ali ovdje u Budimpesti izgleda bezeveze. Sad sam gledao web stranicu i ne mogu vjerovati koliko je uljepsano u odnosu na stvarnu situaciju. :shock: :lol:

Osim toga nalazi se u sred industrijske zone tik do veoma prometnog autoputa i velike petlje ... :shock: :lol: ne bih preporucio.

Skyfox

Post by Skyfox » 12/03/2007 22:06

Kolegica sa faxa radi na recepciji H.-Inn hotela i prica mi kako se kao ustanova nalaze pred potpunim kolapsom, i da je situacija pomalo podsjeca na bivsu Sarajku...

quantum

Post by quantum » 13/03/2007 08:40

mIRCerka wrote:pa valjda su naveli ta 4 kao strane jezike, a svako govori svoj maternji jezik, a plus vrlo malo Bosanaca moze sebi priustiti boravak u Holideju, tako da i nemaju potrebe za tim....

Moguce da su oni mislili na strane jezike, ali tamo samo pise jezici koje govori osoblje. Osim toga hrvatski i srpski su "jezici naroda BiH" :)
Dodushe svakako ce se uskoro (sve je ovdje relativno) renovirati, dolaze austrijanci, valjda ce ih neko upozoriti da postoji nesto sto se zove bosanski jezik i internet stranica.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 13/03/2007 12:01

quantum wrote:
mIRCerka wrote:pa valjda su naveli ta 4 kao strane jezike, a svako govori svoj maternji jezik, a plus vrlo malo Bosanaca moze sebi priustiti boravak u Holideju, tako da i nemaju potrebe za tim....

Moguce da su oni mislili na strane jezike, ali tamo samo pise jezici koje govori osoblje. Osim toga hrvatski i srpski su "jezici naroda BiH" :)

Jesu tebi i meni, ali mnogima su ta dva jezika STRANI.
I da ponovim po stoti put, ja sam pare zaradjivala prevodeci sa cirilice na hrvatski :D:D:D:D
quantum wrote:Dodushe svakako ce se uskoro (sve je ovdje relativno) renovirati, dolaze austrijanci, valjda ce ih neko upozoriti da postoji nesto sto se zove bosanski jezik i internet stranica.

Samo daj Boze da taj neko ima dovoljno mozga da unajmi profesionalce za sajt, a ne da angazuje nevzetinog mirse malog koji to radi za 50 KM.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 13/03/2007 12:25

Privatna firma, ne znam sta Vas tangira njihova poslovna politika? Mislim, jedan su jedini hotel u gradu?

ins

Post by ins » 13/03/2007 20:22

Jel to onaj hotel sa pet zvjezdica ciji ulaz na parking napola blokiraju Golfovi i Kadetti kuhara, konobara i hausmajstora? Ili ispred kojeg ne mozes ni ostaviti auto na vallet-parking?

Ali kako moj prethodnik rece:

Privatna firma, ne znam sta Vas tangira njihova poslovna politika? Mislim, jedan su jedini hotel u gradu?

Fakat mi nije jasno sto se vi uzbudjujete, ako se ne uzbudjuju oni koji su cashirali 44.000.000,00 KM za njega...

quantum

Post by quantum » 14/03/2007 09:13

Holiday je jedan od zastitnih znakova Sarajeva, barem onog olimpijskog. Bio je glavni hotel Olimpijade, bio je najelitniji hotel prije rata, bio je glavni (i jedini) hotel u ratu, na vecini razglednica grada moze se vidjeti Holiday itd.
Razne manifestacije, seminari, okupljanja odrzavaju se tamo. Stranci (oni koji dolaze poslom) uglavnom idu tamo.
Nije to neki mali privatni hotelcic sa 20 soba na nekoj benzinskoj pumpi pa da mi bude svejedno kako izgleda i kako radi.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 14/03/2007 09:34

quantum wrote:Holiday je jedan od zastitnih znakova Sarajeva, barem onog olimpijskog. Bio je glavni hotel Olimpijade, bio je najelitniji hotel prije rata, bio je glavni (i jedini) hotel u ratu, na vecini razglednica grada moze se vidjeti Holiday itd.
Razne manifestacije, seminari, okupljanja odrzavaju se tamo. Stranci (oni koji dolaze poslom) uglavnom idu tamo.
Nije to neki mali privatni hotelcic sa 20 soba na nekoj benzinskoj pumpi pa da mi bude svejedno kako izgleda i kako radi.

Sefe, olimpijada bila prije 23 godine, a i titi se stanje rapidno pogorsava.

bpsang

Post by bpsang » 14/03/2007 22:07

joooj kako je bila dobra pizzza u pizzeriji u holideju prije rata,
radila jedna teta i kad dodje pizza pliva za mene naravno :)

Downunda

Post by Downunda » 20/03/2007 15:56

Celicna_saka wrote:Privatna firma, ne znam sta Vas tangira njihova poslovna politika? Mislim, jedan su jedini hotel u gradu?

Pa otvori ti "McDonalds" ili "Blockbuster Video" ili bilo koje predstavništvo, čak i da si 100% vlasnik pa radi na svoju ruku (ne poštujući standarde koorporacije) kao privatnik!
Mene ne "tangira" njihova poslovna politika, ali će "tangirati" radnike koji mogu ostati bez posla, kad im oduzmu licencu a samim tim i lovu!
Možda neka ćevabdžinica ili piljara....

Ta ra

Vincent Vega

Post by Vincent Vega » 21/03/2007 01:39

A mene zanima sta to toliko ceka taj novi vlasnik.
A i sumnjivo je dosta stvari u vezi hotela,cesto su u koliziji izjave sadasnjeg direktora s onim sto najavise austrijanci.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 21/03/2007 08:41

Downunda wrote:
Celicna_saka wrote:Privatna firma, ne znam sta Vas tangira njihova poslovna politika? Mislim, jedan su jedini hotel u gradu?

Pa otvori ti "McDonalds" ili "Blockbuster Video" ili bilo koje predstavništvo, čak i da si 100% vlasnik pa radi na svoju ruku (ne poštujući standarde koorporacije) kao privatnik!
Mene ne "tangira" njihova poslovna politika, ali će "tangirati" radnike koji mogu ostati bez posla, kad im oduzmu licencu a samim tim i lovu!
Možda neka ćevabdžinica ili piljara....

Ta ra

Dje si Biber, nisam te prepozno.

Post Reply