Hocu posao!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
Radiodjeva

Hocu posao!!

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 15:45

Mozda hocete i vi... Ali, ja vise ne znam sta da radim :? Trazila sam preko posao.ba, ali jos uvijek nista. Ima li jos neka stranica na ovaj fol? Znam jos za poslovi.blogger.ba... Jos neka????

Ako nema, molim te, Boze, neka me neki dobrodusni poslodavac nadje ovdje... :razz:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 03/09/2006 15:47

Cini mi se da ovo bi tvoj fah:

http://www.sarajevo-x.com/clanak/060826018

Radiodjeva

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 15:52

ahhhh... vidjela sam to... ali, nisam toliko vjesta u radu sa programima vezanim za web stranice... :sad:

Qler
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post by Qler » 03/09/2006 15:55

ja nasao u oglasim konkurs.... predao, ljudi me zovnuli, razgovor.... eto uskoro mjenjam firmu :D bez stele bez veza i vezica... nevjerovatno ali istinito :)

Radiodjeva

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 15:56

ajjj... super... a mogu li znati malo detaljnije o tome gdje si predao i to?

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 03/09/2006 16:03

Radiodjeva

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 16:06

ima li sta za Sarajevo Pipi?

ibrik

Post by ibrik » 03/09/2006 16:11

Ja kada sam zavrsio fakultet spremio sam sve papire u 30tak kopija i predao po raznim firmama, bankama, institucijama onako bez ikakvog konkursa i oglasa...u slijedecih par mjeseci su me zvali sa 10tak mjesta i zvali me na razgovor za posao...zato ne gubi nadu nego put pod noge i predaji papire gdje god ti padne na pamet...

Radiodjeva

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 16:24

u tome i jeste problem... trazim posao u Sarajevu, a zivim dosta daleko... Zato, trazim neke stranice gdje mogu aplicirati preko interneta...

razmazena

Post by razmazena » 03/09/2006 16:29

Radiodjeva wrote:u tome i jeste problem... trazim posao u Sarajevu, a zivim dosta daleko... Zato, trazim neke stranice gdje mogu aplicirati preko interneta...

Sta si po zanimanju ako nije tajna?:)

Radiodjeva

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 16:36

ma tu je zbrka ziva... jedno sam po zanimanju, drugo radim, trece trazim :-) uglavnom, sad trenutno trazim nesto u administraciji... treba mi da se odmorim, jer posao koji sad radim je uzasno stresan...

razmazena

Post by razmazena » 03/09/2006 16:40

Da pokusas sa Algebrom? Administrator prodaje i nastave? Opis posla i ne zvuci toliko lose.

Radiodjeva

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 16:41

daj link :-D

razmazena

Re: Hocu posao!!

Post by razmazena » 03/09/2006 16:43

Radiodjeva wrote:Trazila sam preko posao.ba

Nisi dobro trazila. :-)

http://www.posao.ba/posao.php?id=3172&search=true

Radiodjeva

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 16:46

trazila sam ja dobro.... ovo je IT administracija... a ja mislila na onu najlaksu - office ;)

razmazena

Post by razmazena » 03/09/2006 16:47

A za u buduce, pored http://www.posao.ba, zaviri i na http://www.profil.ba, http://www.burza-rada.ba, http://www.ngo.ba, pa i http://www.mladi.info moze doci u obzir ponekad.. :-)

Radiodjeva

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 16:48

hvala ti ;) puno si mi pomogla...

razmazena

Post by razmazena » 03/09/2006 16:49

Radiodjeva wrote:trazila sam ja dobro.... ovo je IT administracija... a ja mislila na onu najlaksu - office ;)

Jos jednom procitaj opis posla. ;-)

Radiodjeva

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 16:51

ma ja vidjela totalno drugi oglas... a ovaj je odlican... thanx

razmazena

Post by razmazena » 03/09/2006 16:57

:thumbup:

Radiodjeva

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 17:32

prijavila sam se u Algebru ;) pa sta Bog da :)

mala-i

Post by mala-i » 03/09/2006 18:33

želim ti sreću Algebra je super mjesto.

jeftinifilmovi

Post by jeftinifilmovi » 03/09/2006 18:43

Posto sam i sam u istom problemu, mozda i mnooogo vecem od tebe jer sam zavrsio svoje studije pre dve i po godine, bio odlican student, i sa svoje 34 godine sedim bez posla u Sarajevu, isto kao sto sam sedeo u Beogradu.
Naime... zbog zaposlenja i zbog cinjenice da sam hteo da ozenim Bosanku pre godinu i po dana smo iz centra Beograda preselili u Sarajevo. Zavrsio sam smer koji ne postoji u BiH, aplicirao na preko 25 konkursa, na razgovorima za posao u Sarajevu polagao sve moguce i nemoguce testove inteligencije ( Merkator, Doncafe, Wurth... ), polozio !!! .... ali dzaba!
Nudio se da radim 6 meseci bez ikakve nadoknade, aplicirao u firme koje traze nekog za rad sa carinskom dokumetacijom i poznavanjem francuskog jezika ( verovatnoca da u Sarajevu nadju osobu koja ima zavrsen smer koji ne postoji u bosni, kao da i pored toga poznaje francuski jezik... je ravna verovatnoci da piletu poraste sisa ), nudio im se da radim 6 meseci besplatno... nisu mi ni odgovorili.
Eh da, imam bosansko drzavljanstvo, sve dokumente, ovde smo preselili za stalno jer smo kupili stan.
Eh sad... posto nemam zivaca da ti sve pisem, sta, kako gde sam konkurisao ( jer sam odustao, necu da pravim budalu od sebe jer to je SVE NAMESTENO do te mere da postaje komicno ). Uvek se nadje neka pametnija budala, babin sin sa mozgicem omanjeg kolibrija, frizurom " al` sam nocas lepo spavao " i tatinim budjelarom, tako da posten i obrazovan covek u Sarajevu, nema nikakvu sansu da pronadje posao bez plave ( moze i bela ) koverte i babinog ( moze i majcinog, dedinog, komsijinog, rodjakovog, komsijinog rodjaka rodjak i sl.) poznanstva.
Na primer u Merkatoru sam kod Slovenaca prosao njihove interne testove koji traju 3 sata ( mislim da ih je polozili samo par nas ), kada su me zvali da mi jave i kada sam se pojavio na poslednjem razgovoru, cim sam usao bili su toliko neprijatno bezobrazni da sam iz aviona video da nemam nikakvih sansi. Tip iz komisije me je pitao, da li znate da radite na kompjuteru, eh sad posto se bavim i web dizajnom, ja krenem da nabrajam programe ( konkurisao sam na radno mesto komercijaliste ), on me prekine i kaze... u fazonu, ma to je p. dim, moj mali ima 17 god. i rastura ba te kompIjutere.
Odbijenicu mi nikada nisu poslali. BEZOBRAZLUK!
Vidim savetuju te da radis web dizajn i administraciju, posto ga dovoljno poznajem da mogu da napravi osrednji sajt, evo kako to izgleda...
Uzivaj...
Situacija je razlicita, sa nekima možes da se dogovoriš, a neki insistiraju da ti plate preko racuna. Ja sam prestao da radim sa Srbima (osim sa ljudima koje poznajem) baš zbog placanja, zakeranja, zayebavanja, omalovažavanja... ali imam neko iskustvo iz vremena pre moje odluke, na osnovu kojega sam i doneo takvu odluku.

Recimo, dešavalo mi se da ljudi plate sve regularno a onda te cimaju svaki drugi dan za svaku glupost ("ne radi mi mis", "nemam slovo c na tastaturi"... a ti si im odradio sam sajt) i kada ti pripadne muka i objaviš da ceš svaki dolazak naplacivati, oni se kao cude kako ih ti dereš jer, Bože moj, vec su ti jednom platili. Ja tada uvek spomenem majstora za veš mašinu i kako oni naplacuju dolazak posebno, materijal posebno, ruke posebno i ni jedan dolazak ne propuste da naplate. Zašto bih ja (ti, svi) bio ludi od majstora za popravku veš mašina? Na kraju ja ispadnem bezobrazan. Zakljucak: ne želim da radim sa takvima.

Slucaj 2: kada ti lepo ispricaju šta hoce, prvo pitanje je "koliko ce to da košta". U stvari, da se ispravim, prvo pitaju koliko košta pa tek onda kažu dobar dan, a ono što im treba tek ako im odgovara cena koju ti ne umeš da napraviš jer ne znaš šta treba da odradiš. Posle ubedjivanja da moraju prvo da ti kažu šta hoce (uglavnom radi ilustracije spomenem kupovinu u prodavnici i kako ne možeš na vratima da pitaš koliko ce to da me košta kada prodavac ne zna ni šta hoceš da kupisš. To mora ilustrativno jer izgleda da tek onda shvate). Saslušaš sve redom, proceniš za koliko ti se isplati da radiš, umanjiš tu cifru na granicu isplativosti i saopštiš im. Odgovor je obicno u fazonu: "Šta tu toliko košta kada samo sediš za kompjuterom a kompjuter sve sam odradi". Zakljucak. zaboravi na takve.

Treca, najopasnija grupa se zove "može sve". Cim neko pocne previše da ti povladuje, "može", "nema problema", "nije problem",... odmah beži odatle jer ce te sigurno:
a. Zavlaciti za pare mesecima
b. Platice ti samo onoliko koliko oni misle da treba da plate bez obzira šta ste se dogovorili
c. Za cenu koju ti plate tražice da im cuvaš decu, kuvaš kafu, pereš auto i da uvek budeš na potezu: "gde ja okom tu ti skokom". Zakljucak: ni slucajno ne radi sa takvima.

I na kraju, grupa zvana "cobani" (izvinjavam se profesionalnim cobanima, ovo nije smišljeno kao uvreda njima vec se koristi kao popularni izraz za morone sa parama ali bez mozga): Treba mu sajt (obicno zato što "i drugi imaju"). Od prvog sekunda su sa tobom na "prst u dupe" kao da ste najbolji ortaci.

Ti pitaš:
- Šta želite da imate na sajtu?
- Ne znam, onako da bude... lepo. Vidi mi smo kupili ove kompjutere, platili smo 20 000 evra.... vidi ima i CD, ima i ono za kasete (misli na floppy)...
- Da ok, znam da hocete lepo, ali sadržaj?
- Kakav sadržaj?
- Pa šta hocete da stavite na sajt? Informacije o firmi, adresa, kontakt, .... proizvode...
- Da, sve to.
- Jel' imate neku bazu proizvoda.
- Ne znam, pitaj "Peru" on zna SVE oko kompjutera. Peroooooooooo, jel imamo neku bazu?
Zvoni telefon.... po zvuku prepoznaješ da je lokal.
- "Pero, jel' imamo neku bazu? Dobro. U redu. Daj vidi za to. Jel' ti doneo Žika... jesi video onu sinoc? Kako bi je... "
(razgovor traje 20 minuta o seksu, kolima, nekoj drolji, ... a ti blejiš i cekaš kao budala i razmišljaš zašto odmah ne izadeš napolje i zaboraviš na ovaj projekat, ali ti osnovno vaspitanje ne dozvoljava da ustaneš i odeš, a narocito da upadaš u tudi razgovor pa makar i sa pitanjem "hoce li to dugo?")
- E ("izvini" ne postoji u njihovom recniku), znaš Pera je strucnjak za kompjutere, a sinoc smo ... (pa tebe davi sa svojim herojskim poduhvatima, kako je karao neku drolju, kako je .... aproksimativno još 15 minuta)
- Na kraju se pojavljuje Pera sa pitanjem "kakva ti baza treba?". Pa kada pokušaš da objasniš da ti je dovoljan i spisak proizvoda da vidiš cime se bave, ispostavi se da je Pera strucnjak za kompjutere utoliko što razlikuje kasetu od diskete. Na kraju dobiješ neko obecanje da ce ti spremiti nešto, a kada zamoliš da ti pošalju mailom obicno dobiješ odgovor: "E nemoj mene sa tim" ili "Jel' može faksom" ili "Nisu nam još instalirali e-mail"...
- Dobro, odoh ja sada, videcemo se...
- Važi, pa ti kad "napraviš" - javi se... (šta god da mu znaci "napraviš")

Dilema: "Napraviti" ili "ne napraviti"? Ako ne napraviš onda ispadaš ti drkoš, neprofesionalac, covek kome se ne može verovati... a ako "napraviš" nejcešce prode sa "dobro, super" (bez gledanja) javi se Peri, znaš on zna SVE o kompjuterima... To obicno "zvuci" ovako:

- Ja sam došao da Vam kažem da je gotov predlog, sada mi stvarno treba neki materijal, tekstovi, slike, proizvodi...
- Pa jel' ti to Pera nije dao, znaš on zna sve o kompjuterima.
(Ti se misliš. samo da ne zove sada Peru jer ce proci još pola sata)
- Dolazi Pera sa žvakom da nije imao vremena, izgubio je tvoju adresu, zaboravio, slupao je auto... šta god...

... i da ne gušim više, zakljucak sam izvedi.

Ako sam propustio neku grupu, izvinjavam se najponiznije.
Ostale grupe su uglavnom kompilacija najgorih osobina gore navedenih.

Da ne grešim dušu, ima i ozbiljnih ali su oni kao Pande - izumiru i ne razmnožavaju se.

Želim ti puno uspeha i srece.

... ja danas prodajem DivX filmove . :lol:

Your call.

p.s. Namerno nisam koristio ni jedan smajli jer nije uopšte smešno. :-)
Last edited by jeftinifilmovi on 03/09/2006 18:46, edited 1 time in total.

jeftinifilmovi

Post by jeftinifilmovi » 03/09/2006 18:43

edit

Radiodjeva

Post by Radiodjeva » 03/09/2006 18:47

mislim da si pogresno skontao... Nisu me savjetovali da radim web design :) Vec kancelarijske poslove za koje sam se i prijavila ;)
U svakom slucaju, hvala na komantaru...

Post Reply