Hocu na planinu

Očuvanje čovjekove okoline.
Post Reply
kriticarka_nikova

Hocu na planinu

Post by kriticarka_nikova » 20/10/2007 11:49

Molim da mi ovu informaciju kazu oni koji zive u Sarajevu ili oni koji znaju.

Imam u vidu da odem na planinu Prenj. Cula sam da ima bus svakog dana ispred Vijećnice u Sa za Bjelasnicu, ali ne znam jel' ima i za Prenj? Eto ne mora biti samo Prenj, ima li jos koja planina u ponudi na kojoj je lijepo?

Eh sad, zanima me cijena karte busa i zanima me cijena smjestaja?

Hvala unaprijed.

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 20/10/2007 12:17

Ima li iko osim sto cita da mi odgovori?

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post by black » 20/10/2007 12:30

kriticarka_nikova wrote:Ima li iko osim sto cita da mi odgovori?

Pa Prenj nije tako mali pa da bi mogla na jedan dan otici..ono mozes donekle ali nije to to..;)

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 20/10/2007 12:32

Pa odkud znas da cu na jedan dan? :)

black

Post by black » 20/10/2007 12:55

kriticarka_nikova wrote:Pa odkud znas da cu na jedan dan? :)

pa nadji na netu brojeve planinarskih drustava u sarajevu i zovi ;)

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/10/2007 14:03

@kriticarko, imas li nekoga da dobro poznaje Prenj da bi ti mogao biti vodic?

Do Prenja ti je najlakse doci iz Jasenjana (to ce ti @black malo bolje objasniti sta i kako i gdje izadjes), u glavnom uzmes bus na relaciji Sarajevo Mostar, pa lagano uz brdo...

Ali Prenj bas i nije kao Igman i Bjelasnica... Pogotovo sada u ovo doba godine...

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 20/10/2007 14:08

_BosanaC wrote:@kriticarko, imas li nekoga da dobro poznaje Prenj da bi ti mogao biti vodic?

Do Prenja ti je najlakse doci iz Jasenjana (to ce ti @black malo bolje objasniti sta i kako i gdje izadjes), u glavnom uzmes bus na relaciji Sarajevo Mostar, pa lagano uz brdo...

Ali Prenj bas i nije kao Igman i Bjelasnica... Pogotovo sada u ovo doba godine...

Kao sto rekoh, cula sam da idu ture, tj. bus ispred Vijecnice u Sa. A zasto je problem sam istrazivati Prenj? Jel' to ima medvjeda i vukova gore?
@black je izgleda mrzovoljan da mi pojasnjava :)

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/10/2007 14:16

kriticarka_nikova wrote:
_BosanaC wrote:@kriticarko, imas li nekoga da dobro poznaje Prenj da bi ti mogao biti vodic?

Kao sto rekoh, cula sam da idu ture, tj. bus ispred Vijecnice u Sa. A zasto je problem sam istrazivati Prenj? Jel' to ima medvjeda i vukova gore?
@black je izgleda mrzovoljan da mi pojasnjava :)

Ima i medvjeda, i vukova, a i mina, pa zato priupitah, jer sam i sam jednom uletio u to jedno minsko polje (kazu jedino, al fakat vise ne bih sam eksperimentisao) :)

S druge strane ima i lovokradica koliko ti dusa hoce te nije nista novo cuti rafalanje, tako da lako mozes i zaginuti...

A najvise te 'odgovaram' od istrazivanja Prenja iz razloga sto je cudljiviji nego i jedna druga planina u BiH te je najvise nesreca upravo tamo i bilo... A vidis i sama kako nam je sve uvezano, ne daj Boze da ti se sta desi mozes hodati satima da nadjes signal mobitelom, a dok jos nase spasilacke sluzbe otrijezne se pa izadju po tebe... (cast Konjicanima, Jablanicanima i Mostarcima koje opet mora neko obavjestiti).

Elem - nadam se da ti je ovo dovoljno razloga zasto ne treba srljati u Prenj :) A da je prelijep - nije :D Najljepsi je :D I ne treba ga propustiti niposto :)

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 20/10/2007 14:28

@Bosanac ja sam avanturista koji vole izazove i ovo sve sto si mi sad naveo prosto me natjeralo da MORAM VIDJET PRENJ! Ovo je jeste za mene!
Minska polja valjda ne postoje na putu, a put je valjda asfaltiran. Ne pada mi na pamet da ga istrazujem po sumarcima i puticima divljim. Pa ja sam dama :D
No, ako ima meda i vukova nadam se da nisam toliki baksuz. Na kraju krajeva, bicu u sobi i posmatrat pogled sa prozora. Mene je oduvijek bilo strah planina, ali mi treba neko dovoljno lud da mi pruzi ruku i ja sam automatski sprmena da istrazujem sa njim sve neistrazene dijelove Prenja :D
Salu na stranu, dovoljno sam luda da to uradim i sama!

Hvala @Bosanac!

pelin

Post by pelin » 20/10/2007 14:42

kriticarka_nikova wrote:Salu na stranu, dovoljno sam luda da to uradim i sama!

Ne budali dijete i ne potcjenjuj planinu, pogotovo ne Prenj. S takvim prisupom ces najprije izgubiti glavu.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/10/2007 14:43

E ima tu samo jedan 'mali' problemcic :D

A to je da na Prenju nema nikakvih domova, nema asfaltiranog puta, a na planinarskoj stazi postoji prica (samo sto se od covjeka do covjeka razlikuje na kojoj od staza i na kojem mjestu) da stoji jedna mina :roll: Da, jedna... A niko pouzdano ne zna koja, gdje, na kom mjestu...

Od cvrstih objekata postoji samo jedna lovacka kuca (sto ja znam za nju) koju koriste i lovci i lovokradice, do nje se konkretno moze i kakvim dobrim dzipom doci, a za sve ostalo nek' ti je Bog na pomoci :D

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 20/10/2007 15:04

@Bosanac mozda ja otkrijem tu misteriju gdje je ta jedna mina :D

Ok. Odpada Prenj, samo iz razloga sto se nema gdje prenociti.
Sta je s Jahorinom?

black

Post by black » 20/10/2007 15:29

Ona je kao 'avanturista' i hoce na planinu do koje vodi asfaltirani put i dje moze prenociti :D staza ima oznacena ali ne mogu ja tebi sad ovako objasniti kad ne poznajes kraj ;) kao sto ti bosanac rece nije prenj bas za igranja...i ne da je lijep vec je charoban..;)

prenj nije za instant planinare i shminka "avanturiste" :D

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 20/10/2007 15:36

Jestel bili na Zvijezdi :roll: :roll: :roll: Ides, ides, kad svjezi medvjedji tragovi :roll: Jedva docekala asfalta da se dokopam :roll:

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 20/10/2007 15:38

kriticarka_nikova wrote:@Bosanac mozda ja otkrijem tu misteriju gdje je ta jedna mina :D

Ok. Odpada Prenj, samo iz razloga sto se nema gdje prenociti.
Sta je s Jahorinom?

a jesil bila na Prokoskom??? Gore imaju oni katuni u kojima mozes nocit :oops:

xon_sa

Post by xon_sa » 20/10/2007 15:43

Snimljen je jedan cijeli dokumentarac o tome kako su bas na prenju neki iskusni planinari izgubili zivot, godinama nisu mogli da ih nadju. Ne mozes ni da zamislis kako je to divlja planina. Nemoj da ti na pamet pada da ides sama gore, bez iskusnih vodica i pogotovo u ovo doba godine!

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 20/10/2007 15:45

mamica 31 wrote:Jestel bili na Zvijezdi :roll: :roll: :roll: Ides, ides, kad svjezi medvjedji tragovi :roll: Jedva docekala asfalta da se dokopam :roll:

@black hajd da je to rek'o neko drugi, vec ti! A ti me eto znas. Valjda :roll: Bijah među slonovima i lavovima, pa sto ne bih medju međedima i vukovima?
Postoji mnogo vrsta avanturista, ako nisi znao :P ja sam jedna od onih koja idem sigurnim gospodnjim putevima, a ne divljim. :-)

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 20/10/2007 15:47

xon_sa wrote:Snimljen je jedan cijeli dokumentarac o tome kako su bas na prenju neki iskusni planinari izgubili zivot, godinama nisu mogli da ih nadju. Ne mozes ni da zamislis kako je to divlja planina. Nemoj da ti na pamet pada da ides sama gore, bez iskusnih vodica i pogotovo u ovo doba godine!

Dobro. Kao sto vec rekoh odustala sam od Prenja prije sat vremena. Nije mi uopste vazno gdje cu, ni skim cu, vazno mi je da idem negdje na neku planincugu za koju ima prevoz iz Sa, jer ja nemam auta. Kuzite?

Jos niko mi nije odgovorio na moje postavljeno pitanje iz prvog posta :-)

P.S Jao greskom sam citirala @mamicu umjesto @blacka

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 20/10/2007 16:02

kriticarka_nikova wrote:
xon_sa wrote:Snimljen je jedan cijeli dokumentarac o tome kako su bas na prenju neki iskusni planinari izgubili zivot, godinama nisu mogli da ih nadju. Ne mozes ni da zamislis kako je to divlja planina. Nemoj da ti na pamet pada da ides sama gore, bez iskusnih vodica i pogotovo u ovo doba godine!

Dobro. Kao sto vec rekoh odustala sam od Prenja prije sat vremena. Nije mi uopste vazno gdje cu, ni skim cu, vazno mi je da idem negdje na neku planincugu za koju ima prevoz iz Sa, jer ja nemam auta. Kuzite?

Jos niko mi nije odgovorio na moje postavljeno pitanje iz prvog posta :-)

P.S Jao greskom sam citirala @mamicu umjesto @blacka

vidim ja da si ti nesto pobrkala :D nema veze :-D
nego, ja znam da je nekad bio jedan tip koji je organizovao te tute po Prenju. :-)

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 20/10/2007 16:14

@mamice tute ili ture? Mojne sad ti da brkaš :D

black

Post by black » 20/10/2007 16:43

@kriticarko malo se ja zezam ;) al Prenj fakat jeste opasan za neiskusne..eto da ti je prije naumpalo..u augustu je bila organizovana tura za raju od dva dana..

postavljao sam ove fotke na temi 'moja fotografija'

Image

Image

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 20/10/2007 16:56

kriticarka_nikova wrote:@mamice tute ili ture? Mojne sad ti da brkaš :D

tute iliti kahlice :lol:

Kriticarko, evo maksuz sam ti se raspitala :D
znam da mi je prijateljica nekad pricala da je bila zainteresovana za tu turu, pa sam je pitala (a i nismo se vec dugo cule :D )

ona ti je preporucila stranicu
http://www.greenvisions.ba/gv/

kaze, da ti je najbolje preko njih :oops:
e sad, ima i taj neki tip koji organizuje ture, i ona ga je davno nekad zvala, ali joj se covjek nikad nije javio. Negdje ima njegov mail, pa ako hoces more ti dati. Mozda se tebi javi :D

I jos da dodam, da svi traze da imas vlastiti prevoz do lokacije :-)
Morat ces kupit auto :oops: :D

Saraswati

Post by Saraswati » 20/10/2007 17:57

black wrote:postavljao sam ove fotke na temi 'moja fotografija'

Image

Image

Mamma mia :-):-)

Hocu i ja na Prenj :D:D:D

kriticarka_nikova

Post by kriticarka_nikova » 20/10/2007 18:04

Jest, stvarno je lijep Prenj, ali kao sto rekoh necu na njega, zbog one JEDNE mine! Sto je sigurno, sigurno je!
Em nema prevoza, em moram kupit auto :D
Idem onda negdje drugo.

Hvala za fotke black, prekrasne su!

becu

Post by becu » 20/10/2007 20:52

A sta mislis da odes do Skakavca za pocetak. Ne mozes se izgubiti, put kroz sumu je ekstra, nema nikakvih azdaha ni mina, i uvijek ima neko. Odprilike 12 kilometara hoda od zadnje stanice iz Nahoreva. Ako hoces da eksperimentiras nesto vise divlje, idi od Marsala na bjelasnicu pa put Sabica. Dobra je tura za pocetnike.

Post Reply