Hipotireoza i trudnoca - iskustva

Sve o zdravlju...
Post Reply
LaCici

Hipotireoza i trudnoca - iskustva

Post by LaCici » 24/03/2011 10:40

Hipotireoza mi je dijagnosticirana prije 4 godine i od tada imam problema i sa srcem i pritiskom, u vidu svakodnevnih preskakanja srca i priblizavanja pritiska koji mi zna biti i 95/75. Pod terapijom sam Euthyroxom od 75 i uradila sam sve moguce pretrage srca: ergometrija, UZ i holter i pokazalo se da imam ekstrasistole tj ta preskakanja srca i ubrzan puls. Razgovarala sam sa doktoricom koja mi je rekla da je to normalno za bolest stitnjace i da se ne trebam brinuti. Medjutim mene je prilicno strah ostati u drugom stanju sa takvim zdravljem. :sad:
Eto forumasice ako imate ikakvo iskustvo vezano za ovu bolest a da ste se porodile bez problema, ohrabrite me malo, jer zbog toga jednim dijelom i izbjegavam trudnocu iako se osjecam spremnom za dijete.
Jedno je kad vam doktor prica da ne treba brinuti a drugo kada neko iz iskustva kaze kako je prosao kroz to.

LaCici

Re: Hipotireoza i trudnoca - iskustva

Post by LaCici » 28/03/2011 13:08

Pa zar niko nije imao iskustvo sa ovom bolescu u trudnoci :? Ne mogu da vjerujem, s obzirom koliko je to rasirena bolest.

arman1

Re: Hipotireoza i trudnoca - iskustva

Post by arman1 » 04/04/2011 13:39

LaCici wrote:Pa zar niko nije imao iskustvo sa ovom bolescu u trudnoci :? Ne mogu da vjerujem, s obzirom koliko je to rasirena bolest.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=42&t=81444
Samo 4 stranice dalje čitava tema. Moliću lijepo da se potrudite da ovaj PDF (p)ostane pregledan, mnogima bi to puno značilo.

Post Reply