Herbal life

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Bosanac sa dna kace
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

#1 Herbal life

Post by Bosanac sa dna kace » 07/07/2005 14:02

Firma Herbal life, nebitno kako se pise sastavljeno (Herballife) ili ne...
Jel imao iko iskustva sa njima, jel iko radio ovoj ogromnoj multinacionalnoj kompaniji?
Da li imaju neki drugi cilj sem prodaje svojih artikala musterijama?
Ako imate neke informacije o poslu kod njih pisite...
U oglasu pise da daju posao svima; sa i bez strucne spreme, domacicama, penzionerima, studentima, djacima...radno vrijeme odredjuje kandidat sam sebi...
Eh sad mene interesuje jel iko od vas na forumu radio sa njima, kakvo je vase iskustvo, imate neke dodatne informacije? :roll: :-) :)

radeljas

Post by radeljas » 07/07/2005 14:24

radi se o odlicnom programu, samo ne znam da li ti je oglas najbolji nacin da se ukljucis u taj program i posao. oko posla su tacni ti detalji, da ne ides ni u kakvu firmu, radis od kuce, ali postoji procedura ukljucivanja koja se treba postovati. da ne govorim o nacinu rada. kao sto rekoh sjajna stvar, samo vidi kako da se uvedes u to.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 07/07/2005 14:31

Pa dobro imal tu jos kakvih informacija? :-)
Ja sam recimo student, zivim u domu-internatu...
Jel ima ta firma kod nas u BiH?

radeljas

Post by radeljas » 07/07/2005 14:34

javice ti se covjek koji je u vrhu te organizacije, na ovom forumu. ako si spreman da radis i da postujes programe i procedure imas odlicnu priliku da zaradis. pretpostavljam da te to zanima.

radeljas

Post by radeljas » 07/07/2005 14:37

pri tome ne radi se ni o cemu komplikovanom niti "teskom" da tako kazem. nije uopste nemoguca misija. nego je situacija u kojoj ako radis i imas rezultat, zarada je garantovana. a ne kao u nasim firmama, privatnim ili drzavnim, gdje bez obzira na rezultat plata se ne mjenja.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 07/07/2005 14:43

Hm, ma dobro nek se javi covjek, ma spreman sam ja da radim, ne bi men bilo mrsko, samo imam ja i da ucim....
A da ti nisi taj ''covjek''! :-D
Otprilike znam ja nesto o tom poslu...
A jel ima kakve razlike izmedju Herballife (kad je sastavljeno) i Herbal life (kad je rastavljeno), jel to ista firma? :)

radeljas

Post by radeljas » 07/07/2005 14:50

ja znam samo za americku kompaniju herbalife. druge i slicne nisu to. ova je sa tradicijom, nevjerovatnim uspjehom itd. ali poslao sam ti pm pa se javi covjeku da saznas vise

tapkoc

Post by tapkoc » 07/07/2005 15:01

oni su masonska organizacija...

debela

Post by debela » 07/07/2005 15:04

prodaja proizvoda za mrsavljenje. pretpostavljam da je zarada procenat od ukupne prodaje. ali valja biti maher pa uvaliti ljudima proizvode koji kostaju par stotina maraka. sa srecom.

radeljas

Post by radeljas » 07/07/2005 16:09

debela wrote:prodaja proizvoda za mrsavljenje. pretpostavljam da je zarada procenat od ukupne prodaje. ali valja biti maher pa uvaliti ljudima proizvode koji kostaju par stotina maraka. sa srecom.
prvo ne kostaju toliko. drugo, nisu samo za mrsavljenje, nego su nutricionisticki zasnovana hrana. trece, ogroman broj ljudi u svijetu ih koristi, a i kod nas. zasto, zato sto imaju problema sa viskom kilograma i zdravljem, odnosno sa nepravilnom i nezdravom ishranom. itd, itd, ... a da se ne radi o uvaljivanju o tome da ne govorim. znaci nemoj davati tako uopstene i brze ocjene o necemu o cemu nisi informisana.

debela

Post by debela » 07/07/2005 16:18

radeljas wrote:prvo ne kostaju toliko. drugo, nisu samo za mrsavljenje, nego su nutricionisticki zasnovana hrana. trece, ogroman broj ljudi u svijetu ih koristi, a i kod nas. zasto, zato sto imaju problema sa viskom kilograma i zdravljem, odnosno sa nepravilnom i nezdravom ishranom. itd, itd, ... a da se ne radi o uvaljivanju o tome da ne govorim. znaci nemoj davati tako uopstene i brze ocjene o necemu o cemu nisi informisana.
prvo, ako tebi 300 km za prozvode koji se koriste mjesec dana nije toliko onda imamo razlicito mjerilo vrijednosti. drugo, tablete nisu hrana, mogu biti samo dodatak prehrani. to da ih ljudi koriste znam jer kad je borba sa prekomjernom tezinom u pitanju nema sta covjek nije spreman uciniti. a pod uvaljivanjem sam mislila nagovoriti nekoga da iskesira nekoliko stotina maraka za macka u vreci. kao sto vidis informisana sam sto od ljudi koji su to koristili sto pogledom na http://www.herbalife.com. na kraju, nigdje nisam rekla da sam protivnik (jos uvijek) samo isticem da zarada ne moze biti laka kako ti to bombasticno predstavi.

radeljas

Post by radeljas » 07/07/2005 16:52

debela wrote: samo isticem da zarada ne moze biti laka kako ti to bombasticno predstavi.
iako nisam taj koji prodaje ja znam da se moze uzeti hrana vec za 80 km. drugo ja nisam nigdje rekao da je zarada laka ... budi malo konzsistentnija u diskusiji

observer

#13 herbal life

Post by observer » 07/07/2005 16:53

Dragi citaoci,
Kao distributer Herbalifea, sa licnim zdravstvenim rezultatom prije svega, par godina iskustva kao konzument Herbalife proizvoda, i kao distributer koji ima mnogo konzumenata koji su zadovoljni,
pokusacu vam dati par pojasnjenja,
Evo probacu redom:

1. 300 km nije cijena za mjesecni program.
Cijena zavisi od preporucenog programa , kao sto niti obrok u restoranu ili kod kuce ne kosta jednako sve nas. ipak je stvar izbora i zelja.
Program se odredjuje naspram ciljeva, i moze kostati od 1,5km po obroku do 2-3 km po obroku (sto nije skupo, zapravo moze biti i jeftinije nego sto obicno dajemo za obrok)

2. Tablete koje se koriste (tableta je opcenito oblik a ne sadrzaj) jesu dopune i JESU HRANA, a u programu je osnov juice ili milk SHAKE - zamjenski obrok (nutritivno kompletan zamjenski obrok). Dakle govorimo o hrani u funkciji zdravlja.

3. Uvaljivanje i nagovaranje nisu aktivnosti Herbalife distributera. Edukacija, cinjenice, informacije i slicno jesu ali za one koji su ozbiljni i zainteresovani. Dakle razgovarati mozemo samo na bazi cinjenica.
Macak u vreci je, recimo hamburger i razni kola napitci. ako vec govorimo o macku u vreci, i zapravo istinsko je pitanje
KOLIKO ZNAMO STA JEDEMO?
KOLIKO ZNAMO O SVOM TIJELU I ZDRAVLJU?
i jos neka druga pitanja.

Rezultati su ono sto stoji iza kompanije i rada distributera, o cemu prihvatam razgovor bilo kada i bilo gdje, ali samo sa ozbiljnom sagovornicima.
I dakako, ali vazno je napomenuti:
herbalife distributeri daju garanciju na zadovoljstvo.
Ukoliko konzument nije zadovoljan, novac moze dobiti nazad.

Poslovni aspekt ne bih sada objasnjavao na ovaj nacin, shvaticete da nije bas lako izvodivo.

Stojim na raspolaganju,
i pozdravljam vas

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 07/07/2005 17:05

Hajmo imal jos neko sem @debele da je imao iskustvo sa Herballifeom? :-)

debela

Post by debela » 07/07/2005 17:13

heh, dragi distributeri i simpatizeri, znam da ste istrenirani za taj posao, drugacije ne moze ni biti ali kao sto vec rekoh, covjek koji pati od viska kilograma ce probati svasta i dopustice da ga ubijede u svasta. pa jos jednom, imam dvoje koji sjede sa mnom u kancelariji koji su platili te bobe i muckalice 300 km. zagovornik sam prirodno uravnotezene ishrane + fizicka aktivnost i eto rezultata. tablete nisu i ne mogu biti hrana.
vama sretno u poslu, a bogu hvala bar se danas moze informisati o svemu sto nas interesuje pa neka svako procijeni sta mu se isplati.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 07/07/2005 21:31

@debela upravu si kad kazes da nam treba fizicka aktivnost...evo ima jedno 20 dana idem na trcanje i tako dizem malo tegove....i smrso sam jedno 5 kila, a uopste nisam debeo, sad izgledam pravo mrsav....
Smo me interesuje imal jos neko da kaze sta za ovaj Herbal Life!? :roll: :?

observer

Post by observer » 08/07/2005 08:42

Draga debela,

Samo istrenirani postizu vise,
ostali postizu prosjeke,
Treniramo kako pomoci ljudima, i ponosan sam zbog toga sto imam rezultate - i licne i prijatelja.
Tesko je govoriti o stvarima o kojima nemamo iskustva niti informacije.

Covjek koji pati od viska kilograma neka pokusa rjesiti svoj problem.
Svako sa problemima bi prvo trebao shvatiti da ima problem.
Ko trazi - pronadje (rjesenje).
Zelim svima uspjeh u tome.

Dakle, prirodno uravnotezena ishrana je upravo to o cemu govorimo.
I pitam opet DA LI ZNATE STA JEDETE.

Svakako i fizicka aktivnost. (ali ne kao jedino rjesenje): Skidanje kilograma nije SAMO pitanje trosenja kalorija, nezaobilazni segmenti su prije svega
Unos uravnotezene hrane (dakle sta mi jedemo- kakve nutritijente sadrzi hrana koju jedemo...)
u redovnim dnevnim obrocima (kako bi metabolizam doveli na optimalan nivo)
Da li nasa hrana sadrzi dovoljno kvalitetnih proteina,
i sl.

Herbalife je ipak najuspjesnika svjetska kompanija u oblasti upravljanja tjelesnom tezinom.
Dakli mi definitivno znamo KAKO.

A svakome zelim uspjeh u tome, mnogo zdravlja i srecu u zivotu.

Vas distributer

The_Fluid
Been thanked: 4 times

Post by The_Fluid » 08/07/2005 08:53

Cijelo je mnostvo takvih proizvoda, od tableta sa ekstraktom kupusa, ekstraktom jabucnog octa, do raznih fitness proizvoda.

Onima koji se zaista odluce da pored fizicke aktivnosti probaju i sa tabletama da smanje i na kraju rijese svoj problem preporucujem tablete koje u sebi sadrze L-Carnitin.
--
U sustini dijete nece pomoci, samo potpuna promjena ishrane odnosno nacina ishrane.

radeljas

Post by radeljas » 08/07/2005 09:00

The_Fluid wrote:U sustini dijete nece pomoci, samo potpuna promjena ishrane odnosno nacina ishrane.
ti si pogodio sustinu. upravo herbalife nije dijeta, nego drugacija ishrana. zdrava hrana. sto rece moj prijatelj, (a vezano za ostale proizvode koje si ti spomenuo kao sto su neke tablete) covjek moze voziti jugu, a moze i audija. mislim da je herbalife audi a8 za sve ostale

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 08/07/2005 09:37

I imal jos neko da sta doda ili oduzme o Herbal lifeu? :-)
Mene malo vise interesuje nacin rada u toj kompaniji i oragnizaciona struktura.... :roll:

The_Fluid
Been thanked: 4 times

Post by The_Fluid » 08/07/2005 09:39

Bosanac sa dna kace wrote:I imal jos neko da sta doda ili oduzme o Herbal lifeu? :-)
Mene malo vise interesuje nacin rada u toj kompaniji i oragnizaciona struktura.... :roll:
Predlazem ti sljedece:
1. pregledaj njihovu web stranicu
2. kontaktiraj putem PP ili emaila, ljude koji su se javili na ovoj temi a rade za iste ili imaju iskustva sa istom kompanijom

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 08/07/2005 10:00

The_Fluid wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:I imal jos neko da sta doda ili oduzme o Herbal lifeu? :-)
Predlazem ti sljedece:
1. pregledaj njihovu web stranicu
2. kontaktiraj putem PP ili emaila, ljude koji su se javili na ovoj temi a rade za iste ili imaju iskustva sa istom kompanijom
Ma dobro mene vise interesuje kritika, nasluso sam se ja bajki o ovoj firmi... Interesuje me sta je sa druge strane medalje... :roll:

radeljas

Post by radeljas » 08/07/2005 10:05

Bosanac sa dna kace wrote:Ma dobro mene vise interesuje kritika, nasluso sam se ja bajki o ovoj firmi... Interesuje me sta je sa druge strane medalje... :roll:
ti imas predrasudu i pogresan pristup temi. mislim da tema i ova firma nisu za tebe. ako je sve sto si cuo "bajka" cemu onda dalja diskusija. ova firma je vrlo ozbiljna i takvi si i ljudi u njoj. izgleda da se ti ne bi mogao naci u tome. barem prema ovome kako si ovdje nastupio

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 08/07/2005 14:14

radeljas wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Ma dobro mene vise interesuje kritika, nasluso sam se ja bajki o ovoj firmi... Interesuje me sta je sa druge strane medalje... :roll:
ti imas predrasudu i pogresan pristup temi. mislim da tema i ova firma nisu za tebe. ako je sve sto si cuo "bajka" cemu onda dalja diskusija. ova firma je vrlo ozbiljna i takvi si i ljudi u njoj. izgleda da se ti ne bi mogao naci u tome. barem prema ovome kako si ovdje nastupio
Da, upravu si, ne bih se mogao nac u tome! Znam i zasto, a to cu rec kad procitam jos koji komentar o Herbal lifeu, nadam se da je jos neko imao iskustva sa njima!
Da, ja sam cuo sam ''bajke'' iz usta ''distributera'' i ''supervizora'' te firme!
Bajke na koje ni djeca lahko ne nasjedaju!
Volio bih kad bi bio jos neko na ovom forumu da kaze nesto o H.lifeu!

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 08/07/2005 14:22

Bosanac sa dna kace wrote:Volio bih kad bi bio jos neko na ovom forumu da kaze nesto o H.lifeu!
ako se moje misljenje pika (ipak sam ja neozbiljna, papanka, sve najgore) prije dvije godine sam dobila jedno pakovanje tableta ...ne znam im naziv, ali vezani su za obnovu crijevne flore i faune... sto sam unistila terapijom za pijesak u bubrezima....
to se obnovilo, koza lica se iscistila, a ja glupaca bacila kutijicu i vise ne znam o kojem HERBALIFE proizvodu je rijec....

Locked