Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
dr.gog
Posts: 4947
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#1 Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by dr.gog »

Otvaram temu u namjeri da saznam vaša iskustva nakon operacije hemoroida( ili ukoliko lično poznajete nekoga ko je operiran).

Nakon pregleda od strane prim.dr. Lete u Vojnoj bolnici(OBS "Abdulah Nakaš"), koji je vaskularni hirurg, mom drugu je preporučena operacija hemoroida. Naznačeno je da stanje nije urgentno, mada je on trošio Faktu mast dvije sedmice( mast nije naročito pomogla iako je hvaljena). Dakle, operacija mu je predložena, ali ne pod "hitno i obavezno" već "ako se odluči". Dijagnosticirana su mu dva venska hemoroidalna čvora tipa "spoljašnih hemoroida", prepisano ispiranje kamilicom i Faktu mast uz odgovarajuću prehranu.

Iako sam i sam zdravstveni radnik, nisam imao priliku da saznam mnogo o stvarnim efektima operacije, a sami hirurzi veoma nerado priznaju neuspjehe i recidive, koji su tabu-tema. Način nastanka, metode liječenja i ostalo su mi poznati, ali krajnji efekti i uspjesi operacija ne.

Ovim putem pozivam sve one koji su operaciju iskusili na svojoj koži, ili lično poznaju nekoga ko je operiran u Sarajevu (Vojna ili Koševo), da ovdje prenesu svoja saznanja.

Hvala :)
User avatar
dr.gog
Posts: 4947
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#2 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by dr.gog »



Ima li neko neku dodatnu informaciju :roll: ?
User avatar
Altsa
Posts: 7383
Joined: 19/03/2004 18:31

#3 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by Altsa »

ja sam gledao na TLC-u u emisiji "Embarrassing Bodies" kako su to elegantno rijesili covjeku bez ikakvih rezanja sa laserom i nekakvom strujom...hemoroidi vanjski su bili ogromni i oni su ih tom metodom u potpunosti uklonili...e sda tesko je vjerovati da u Sa imaju te aparate ali sam vidio da se reklamisu u ZG
lavv
Posts: 36
Joined: 01/09/2008 11:29

#4 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by lavv »

Evo i mene na temi. Iskreno se nadam da ce se neko stručan javiti i pomoći. Kod mene su problem unutrašnji i vanjski hemroidi i preporučena mi je krema HEDENSA. Je li iko koristio? Meni nikakvog poboljšanja. Da mi ih se rješiti, nego pomagajte..........
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#5 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by zambaklija »

imam jako dobrog druga koji ima sa tim probleme,imao je i operaciju pošto su bolovi bili nesnošljivi i osjećaj da stalno mora u wc,izvršio operaciju,bolova nema ali zato drugih nepogodnosti,npr sada ima "periodu" :-? i dole valjda nije više skroz zatvoren i redovno mora da nosi uloške :cry: :cry: jbga...
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#6 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by ActionWoman »

dr.gog wrote:Otvaram temu u namjeri da saznam vaša iskustva nakon operacije hemoroida( ili ukoliko lično poznajete nekoga ko je operiran).

Nakon pregleda od strane prim.dr. Lete u Vojnoj bolnici(OBS "Abdulah Nakaš"), koji je vaskularni hirurg, mom drugu je preporučena operacija hemoroida. Naznačeno je da stanje nije urgentno, mada je on trošio Faktu mast dvije sedmice( mast nije naročito pomogla iako je hvaljena). Dakle, operacija mu je predložena, ali ne pod "hitno i obavezno" već "ako se odluči". Dijagnosticirana su mu dva venska hemoroidalna čvora tipa "spoljašnih hemoroida", prepisano ispiranje kamilicom i Faktu mast uz odgovarajuću prehranu.

Iako sam i sam zdravstveni radnik, nisam imao priliku da saznam mnogo o stvarnim efektima operacije, a sami hirurzi veoma nerado priznaju neuspjehe i recidive, koji su tabu-tema. Način nastanka, metode liječenja i ostalo su mi poznati, ali krajnji efekti i uspjesi operacija ne.

Ovim putem pozivam sve one koji su operaciju iskusili na svojoj koži, ili lično poznaju nekoga ko je operiran u Sarajevu (Vojna ili Koševo), da ovdje prenesu svoja saznanja.

Hvala :)
Kako se hrani tvoj prijatelj i da li ima viska kilograma? Da li sjedi cijeli dan (da li radi sjedeci posao)? Ja bih mu preporucila da minimum dvije sedmice primjenjuje Gersonovu terapiju (svaki sat vremena pije svjeze cijedjeni sok od voca ili povrca uz klistir kafom) ili Brojsovu terapiju (500ml soka dnevno od cvekle, mrkve, krompira, rotkve, repe uz dosta cajeva). Gdje god je moguce izbjeci operaciju treba uciniti sve sto je moguce da se na prirodan nacin uklone problemi. Ko ima hemoroide trebao bi hljebu reci zdrao. Taj prijatelj jos uvijek ima situaciju u svojim rukama i moze superzdravom ishranom rijesiti problem. Takodjer sam cula i za savjet gdje se umuti bjelance, stavi na pamucnu krpu i prisloni kao oblog na postovani dio. Sto vise kompota od sljiva, ukinuti hljeb i inace rafinirane ugljikohidrate, dan zapocinjati sa necim sto je puno vlakana, jesi sto zidju hranu (nek sve blenda ko za bebu).

Ako hoces poslacu ti pdf knjige sa ove dvije navedene terapije. Samo mi posalji mail adresu na pp.

http://www.lecenje-hemoroida.com/prepar ... -hemoroida ovdje ima jos nekih savjeta
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#7 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by Oxygenn »

dr.gog wrote:Otvaram temu u namjeri da saznam vaša iskustva nakon operacije hemoroida( ili ukoliko lično poznajete nekoga ko je operiran).

Nakon pregleda od strane prim.dr. Lete u Vojnoj bolnici(OBS "Abdulah Nakaš"), koji je vaskularni hirurg, mom drugu je preporučena operacija hemoroida. Naznačeno je da stanje nije urgentno, mada je on trošio Faktu mast dvije sedmice( mast nije naročito pomogla iako je hvaljena). Dakle, operacija mu je predložena, ali ne pod "hitno i obavezno" već "ako se odluči". Dijagnosticirana su mu dva venska hemoroidalna čvora tipa "spoljašnih hemoroida", prepisano ispiranje kamilicom i Faktu mast uz odgovarajuću prehranu.

Iako sam i sam zdravstveni radnik, nisam imao priliku da saznam mnogo o stvarnim efektima operacije, a sami hirurzi veoma nerado priznaju neuspjehe i recidive, koji su tabu-tema. Način nastanka, metode liječenja i ostalo su mi poznati, ali krajnji efekti i uspjesi operacija ne.

Ovim putem pozivam sve one koji su operaciju iskusili na svojoj koži, ili lično poznaju nekoga ko je operiran u Sarajevu (Vojna ili Koševo), da ovdje prenesu svoja saznanja.

Hvala :)
Procesljaj malo forum neko je jednom spominjao nekakvu privatnu kliniku u zenici,
covjek se hvalio da se tri dana nakon operacije vratio na posao
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#8 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by ActionWoman »

Mozes li nam opisati (proces i reakcije) kako je ova mms otopina funkcionisala kod tih ljudi koje si pomenula? Vec sam dobijala neke mailove sa informacijama o natrijum-kloridu, a cula sam jednu zenu kako je njena mama koristila natrijum-klorid zbog problema sa gihtom i reumom i da je otklonila probleme. Natrijum-klorid se moze nabaviti u nasim apotekama za 3 KM. Ne znam koliko se razlikuje od ovog mms.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#9 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by zambaklija »

lejla2603 wrote:
ActionWoman wrote:Mozes li nam opisati (proces i reakcije) kako je ova mms otopina funkcionisala kod tih ljudi koje si pomenula? Vec sam dobijala neke mailove sa informacijama o natrijum-kloridu, a cula sam jednu zenu kako je njena mama koristila natrijum-klorid zbog problema sa gihtom i reumom i da je otklonila probleme. Natrijum-klorid se moze nabaviti u nasim apotekama za 3 KM. Ne znam koliko se razlikuje od ovog mms.
Uvjerila sam se licno za mnoge bolesti:sinuse,herpes,hemeroide,karcinom,multipla skleroza,dijabetes..kod prijatelja,familije,kao i drugih osoba..kojima je pomoglo..Vazno je samo nabaviti"Pravi"-Dok sam bila u Njemackoj,Austriji,prijateljima sam nabavljala kod provjerenog distributera,niko nije imao problema.Kod njih je GARANTOVANO ORIGINALNO,ISPRAVNO!!
NIPOSTO NE UZIMAJ KOD NAS BILO GDJE!!!NE IGRAJ SE!!!TO MORA BITI 100% SIGURNO!!!

Najbolje ti je (OBAVEZNO)procitaj knjigu od autora,ja sam tada kupila na njemackom jeziku,a evo ti link prevoda prvog izdanja knjige sa engleskog jezika.
http://galaksija.com/literatura/cmd.pdf
Procitaj pazljivo sve dobro.Preporucujem ti da pogledas obavezno originalnu stranicu,gdje su aktuelni protokoli za razlicite tipove bolesti navedeni u detalje,I nacini upotrebe.
Originalna JIM HUMBLE stranica:
http://www.miraclemineral.org/
Ovo je ista njegova stranica samo na njemackom jeziku:
http://www.jim-humble-mms.de/
kao i slijedeca stranica:
http://www.jimhumblemms.de/
Ukratko pocinje se sa 1-2 kapi MMS-a aktivirane sa 1-2 kapi 50% limunske kiseline u staklenoj suhoj casi,saceka 3 minuta,i pije dodajuci 100-150ml obicne vode.NE SMIJES KORISTITI METALNU KASIKU ZA MJESANJE!!!Samo plasticnu!!Posto MMS ima gadan ukus moze se koristiti sa sokom od jabuke(cistim sokom)NIPOSTO iz trgovine jer sadrze vitamin C ,a koji blokira dejstvo MMS-a.Osim jabukovog(cistog)soka,koristi se jos sok od ananasa,crnog grozdja,ali NIPOSTO SOK OD NARANDZE!!
Ukoliko”podneses” tu prvu dozu od 2kapi, nakon drugog sata povecaj na 3kapi..4..5..To cinis sve tako dok ne dodjes do doze od 15 kapi koju pijes 2x dnevno.Tu dozu pijes sedmicu dana.Ukoliko osjetis slabost,povracanje,proljev,smanjis dozu za jednu kap,pa nastavljas dok organizam navikne na njih.Samo povracanje,proljev,je znak da organizam ne uspjeva da tako brzo izbaci ubijene patogene iz tjela koji su uzrocnici bolesti od koje bolujes.Kad organizam navikne,uhvati ritam,..tada nestaju ti simptomi.Preporucuje se tada piti sto vise vode(NE SOKOVE VEC VODU).To je uopstena procedura,ali se razlikuje od tipa bolesti.Zato ti preporucujem da pazljivo procitas knjigu,kao I upute sa originalne JIM HUMBLE stranice..Zbog novih protokola koji su navedeni tamo!!!

Procitaj I ovo,ispod sto sam napisala na drugim temama,i pogledaj video zapise...Mnoge stvari bice ti jasnije.
Na zalost zbog velikih obaveza rijetko imam vremena za posjete forumu,ali se nadam da sam ti bar malo pomogla.
SRETNO!!!

Lijek protiv kancera kao i drugih teskih oboljenja poznat je vec dugo,ali se krije..
Lijek protiv Kancera je poznat,ima ga na desetine.Ali farmaceutska mafija ne dozvoljava(sluzi se svim prljavim sredstvima)da sto manje javnosti zna o tome.Jer svaki izlijeceni bolesnik je izgubljena“musterija“-klijent.Samo na 1bolesniku oboljelom od kancera zarada je preko300000 dolara.Jer svaki prirodni lijek koji lijeci oni ne mogu patentirati(npr.sjeme od jabuke,kajsije,marelice,sljive,koje sadrze najvise vitamina b17-jedan od najefikasnijih ubica kancera)Oni plase javnost angazuju“svoje“ljekare koji kazu da su ta prirodna sredstva otrovna,i da lijeka jos nema,al samo sto nisu otkrili...(to pricaju zadnjih 80-tak godina)sve suplja i VELIKA LAZ!!!Zapitajte se samo jedno:U zadnjih 100godina na svim poljima nauka je napredovala,al eto samo nisu sposobni da to ucine u medicini??!!!..Razlog je- zarada-biznis.A,najstrasnije:npr- kancer se lijeci hemoterapijom bojnim otrovom jos iz prvog(1)svjetskog rata!!Sve epidemije vjestacke;pticije gripe,svinjske,zapadnog Nila.. potice od njih(farma industrije),al eto srecom oni su"uspjeli" odmah vakcinu napraviti!!! Prvi poznati lijek protiv kancera,zna se jos daleke 1920 god.(dr Royal Raymond Rife),najpoznatije metode(najbolje do sada)po; dr Beck vise mozete saznati na:
Njemackom jeziku(http://www.youtube.com/watch?v=dsJrsos1x8c)
engleski jezik: http://www.youtube.com/watch?v=xMlXd9hLpcY
aparate jos za njegovog zivota(po njegovim dr Beck uputama i preporuci)proizvodi firma:
Sota Instruments iz Kanade
http://www.sota.com/
ne lijeci se samo kancer nego Aids,dijabetes,i dr.teska oboljenja
druga metoda je MMS!!
http://www.jim-humble-mms.de/
terapija kosta 40-tak eura najsigurnije je nabaviti na:
http://www.vitalundfitmit100.at/
treca metoda je po njemackoj naucnici Johanna Budwig
http://www.4shared.com/file/nbXwkNuS/Ul ... hrana.html

A,jos 1970 god.Njemacki naucnik dr Weber je publikovao uzivo filmski snimio uzrocnike kancera parazite Trichomonade I dokazao video zapisom sve od A-Z.Ali pharma industrija nije dozvolila da se zna,kao i za mnoge druge naucnike,ljekare.
http://www.youtube.com/watch?v=NwKw63yxVqA
Isto tako,sve isto,ali I puno vise, je dokazala i Tamara Lebedewa da je:Parazit-Trichomonade uzrok svih kancera svih oblika kao i svih drugih teskih oboljenja,kao i nacin lijecenja.
http://www.zellkreis.de
ima tu puno jos toga..
Zelim samo jedno,da bar malo pomognem.Sve je ovo provjereno..ovim metodama izlijeceno je na milione osoba..Zelja postoji samo jedna:
Sto vise ljudi to zna,jer svaki spaseni zivot je neprocjenjivo vrjedan...

zašto neka od komunističkih zemalja ili npr.Iran nekoriste to da slome klasnom neprijatelju kičmu :D
choco77
Posts: 15
Joined: 12/11/2012 10:17

#10 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by choco77 »

lavv wrote:Evo i mene na temi. Iskreno se nadam da ce se neko stručan javiti i pomoći. Kod mene su problem unutrašnji i vanjski hemroidi i preporučena mi je krema HEDENSA. Je li iko koristio? Meni nikakvog poboljšanja. Da mi ih se rješiti, nego pomagajte..........
Ako je još aktuelno mogu pomoći primjerom mog druga koji se dugo mučio s hemoroidima, stalno su mu smetali, koristio je razne kreme, obloge, masti, sve što čuje a dostupno mu je, pazio na hranu, ništa ljuto, ništa hladno...Išao je na preglede, bojao se operacije, neko kaže treba neko ne treba operisati a on se mučio. Na kraju je skupio hrabrost, operisao se u ordinaciji Dr. Gazić na Čengić Vili, lokalna anestezija, sve dobro prošlo i sad je odlično. Ne znam baš detalje, ali treba otići na pregled i vidjeti. Evo broja telefona 061162465 pa se raspitaj za sebe.
User avatar
otherside
Posts: 4919
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#11 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by otherside »

od ukupno 4 posta na ovom forumu koliko je dosad napisao, choco77 preporucuje dr gazica u 3 :lol:
ofirno brate, ofirno :D
choco77
Posts: 15
Joined: 12/11/2012 10:17

#12 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by choco77 »

otherside wrote:od ukupno 4 posta na ovom forumu koliko je dosad napisao, choco77 preporucuje dr gazica u 3 :lol:
ofirno brate, ofirno :D
Ako treba kardiolog preporučujem dr Arlanagićku, ako treba dermatolog preporučujem ordinaciju dr Drljevića, ako treba zubar preporučujem stomatološku ordinaciju Sanaris na Ciglanama, itd ... sve iz provjerenih izvora, zašto ne pomoći forumašima. Dobro se uvijek mora istaći.
Izgleda da neko ne želi pomoći pa bi da ljudi lutaju i gube vrijeme ne rješavajući problem ?! Pa zato smo na forumu da se izjadamo i pomognemo jedni drugima. Istakni i ti ako imaš koga, podijeli iskustva ili saznanja, ali provjerena.
User avatar
otherside
Posts: 4919
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#13 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by otherside »

choco77 wrote:
otherside wrote:od ukupno 4 posta na ovom forumu koliko je dosad napisao, choco77 preporucuje dr gazica u 3 :lol:
ofirno brate, ofirno :D
Ako treba kardiolog preporučujem dr Arlanagićku, ako treba dermatolog preporučujem ordinaciju dr Drljevića, ako treba zubar preporučujem stomatološku ordinaciju Sanaris na Ciglanama, itd ... sve iz provjerenih izvora, zašto ne pomoći forumašima. Dobro se uvijek mora istaći.
Izgleda da neko ne želi pomoći pa bi da ljudi lutaju i gube vrijeme ne rješavajući problem ?! Pa zato smo na forumu da se izjadamo i pomognemo jedni drugima. Istakni i ti ako imaš koga, podijeli iskustva ili saznanja, ali provjerena.
jah...a za kondilome si opet preporucio gazica :D
btw, koje je on specijalizacije, covjek sve lijeci :D
tacnije, za probleme internisticke, hirurske i dermatoloske prirode preporucio si dr gazica.
tako da tvoj predhodni post ne drzi vodu :oops:
jedino si za ortopediju preporucio dr dizdara, vjerovatno se gazic ne bavi kostima i zglobovima :D
choco77
Posts: 15
Joined: 12/11/2012 10:17

#14 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by choco77 »

otherside wrote:
choco77 wrote:
otherside wrote:od ukupno 4 posta na ovom forumu koliko je dosad napisao, choco77 preporucuje dr gazica u 3 :lol:
ofirno brate, ofirno :D
Ako treba kardiolog preporučujem dr Arslanagićku, ako treba dermatolog preporučujem ordinaciju dr Drljevića, ako treba zubar preporučujem stomatološku ordinaciju Sanaris na Ciglanama, itd ... sve iz provjerenih izvora, zašto ne pomoći forumašima. Dobro se uvijek mora istaći.
Izgleda da neko ne želi pomoći pa bi da ljudi lutaju i gube vrijeme ne rješavajući problem ?! Pa zato smo na forumu da se izjadamo i pomognemo jedni drugima. Istakni i ti ako imaš koga, podijeli iskustva ili saznanja, ali provjerena.
jah...a za kondilome si opet preporucio gazica :D
btw, koje je on specijalizacije, covjek sve lijeci :D
tacnije, za probleme internisticke, hirurske i dermatoloske prirode preporucio si dr gazica.
tako da tvoj predhodni post ne drzi vodu :oops:
jedino si za ortopediju preporucio dr dizdara, vjerovatno se gazic ne bavi kostima i zglobovima :D
Ne znam, ima telefon pa se raspitaj.
EMO2
Posts: 7
Joined: 13/02/2012 22:28

#15 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by EMO2 »

NAKON DUŽEG VREMENA MOJE BORBE SA HEMOROIDIMA, JA IMA JEDNU PREPORUKU ZA SVE KOJI IMAJU PROBLEMA SA HEMOROIDIMA. NAIME, ZA MENE JE OPERACIJA ZADNJA VARIJANTA, ODNOSNO BAŠ KAD SE DOĐE DO KRAJA, A I TAKO SU MI SVI DOKTORI PREDLAGALI. :-D
ZATO SE TREBA NOSITI SA HEMIĆIMA I PROTIV NJIH, ODNOSNO ZNATI ŽIVJETI SA NJIMA, A JA ŽIVIM VEĆ 4 GODINE.

PREPORUKA ZA SVE JE DA SEBI OLAKŠAJU BOLOVE I SJEDENJE. PA ČAK I ZA ONE NAKON OPERACIJE, KAO I ZA PREVENTIVU. NAIME, RADI SE O JASTUKU ZA HEMOROIDE, ANTIHEMOROID JASTUK, NA NJEGA SAM SASVIM SLUČAJNO NALETIO. KOŠTA 25,00 KM, A MENI IZUZETNO POMAŽE. MOŽE SE NABAVITI NA TELEFON 062 193 - 928 (ZNAM MISLITE REKLAMA, ALI NIJE, VJERUJTE DA POMAŽE, JER ŽELIM SVAKOM OLAKŠATI JER I SAM IMAM HEMIĆE I ZNAM KAKO JE). ZNATNO OLAKŠAVA TEGOBE. OKRUGLOG JE OBLIKA SA RUPOM U SREDINI, POSEBNO PUNJENJE. NISAM SE JOŠ USUDIO DA RADIM OPERACIJU BILO KAKVU, NEGO SE BORIM SA RAZNIM KREMAMA I KREMICAMA ALI OVAJ JASTUK MI MNOGO POMAŽE, HOĆU REĆI PUNI POGODAK. KORISTIM GA BUKVALNO 24 SATA I STALNO NOSIM SA SOBOM, KAD SAM U AUTU (AKO DUŽE PUTUJEM), U KANCELARIJI OBAVEZNO A I KOD KUĆE. OSLOBAĐA ME PRITISKA PRILIKOM SJEDENJA, TAKO DA MOGU DUGO I BEZ BILO KAKVOG BOLA DA SJEDIM.
:bih:
elvirelvir
Posts: 23
Joined: 08/09/2010 02:13

#16 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by elvirelvir »

Pozdrav svima.
Ovako želio bih sa vam podjeliti moje iskustvo.
Naime ljudi moje ja sam uspjeo da se riješim hemoroida bez ikakvih krema bez IČEGA.Kako došli tako i otišli.
E sad se većina pita kako.Naima ja sam mazao kremam nekim,po internetu tražio nema šta nisam i probao načina.
I mislim Bog nam je naredio da budemo čisti zar ne.Ja sam mazao nekim kremama i mehlem i to i ništa ono baš.I ja odlučim na metodu koja košta 0.000 KM ,ni doktor ni nana,ni dedo ni kakve karifeke.Odem do WC sjednem na šolju i uzmem lijepo saperem ispupčenje koje mi je smetalo samo tako,čak i bolovi,uh navečer spavanje grrr kada se samo sjetim.Uzeo sapuna ili šampona šta god lijepo sapro i posušio,nakon toga MOJ LIJEK :) hehe bez zezancije meni je pomoglo.Uzeo dva dijela toalet papira i previo ih jedan na drugi i postavio tako da prekrije hemoroid da ne dodiruje bilo koji dio kože.I vjerujte kada sam ustao sa šolje lakše mi bilo,nakon toga me svrbilo par dana ali ja ponovo istu proceduru,operem i novi dio toalet papira stavim i sve tako i VJERUJTE nestajali dok nisu nestali :) Kratko i jednostavno.E sada kako sam čitao ima stadija gdje je to prešlo granice " normalnog" i vjerovatno mora doktor intervenisati ali vjerujte i kod mene je bilo poprilično loše,ali se smanjivalo,uglavnom kako sam ja shvatio da se uklanja.Ne dozvoliti bilo kakav kontakt hemoroida sa kožom ili čim drugim,jednostavno čist toalet papir ugurati između dva gu... i vidjet će te.Probajte ne košta ništa a siguran sam,ama ubjeđen da će dosta ljudi pomoći.Pozdrav veliki
plipac
Posts: 1
Joined: 25/12/2015 00:03

#17 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by plipac »

Samo da upozorim ljude koji imaju problema sa hemoroidima i oboljenjima analnog kanala da bježe od Kandica do Zanzibara i jos dalje... mom prijatelju je uništio život i morao je van BiH na korektivne operacije koje su bile neophodne jer su ga upropastili. Godinu se oporavljao.
User avatar
Truba
Posts: 82329
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by Truba »

Samo setanje 10000 koraka i pranje guzova

Medjutim kad vas citam ovo monje je nizi stadij
Nek tako ostane
jale89
Posts: 7
Joined: 26/03/2019 19:31

#19 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by jale89 »

Ljudi zeli podjeliti jedno iskustvo sa vama koji imate problema sa hemoroidima, a prije svega u namjeri da nekome pomognem
U sustini nekoliko godina u nazad primjetio sam da imam vanjske hemoroide, medjutim nisam previse davao paznje, sve do trenutka dok mi nije pojavila krv u stolici, malo me brinulo ali nastavio dalje u namjeri da ce prestati samo od sebe :-)
eh brige su nastale kad sam poceo krvariti u tolikoj mjeri da je vc solja bukvalno bila sva krvava nakon skoro svake nuzde.
Od tada po doktorima, kreme, ishrana cuda medjutim sve je to slabo pomagalo.
I onda kad Dragi Bog dadne saznam za jedan "lijek" narodni sto bi se reklo i odlucim pokusati, jer nemam sta izgubiti.
Pocnem koristiti domaci pekmez i laneno ulje.
Kasikicu pekmeza ujutro ( na pocetku sam koristio vise ali sam primjetio da postaje tvrda stolica) dok sam po kasikicu lanenog ulja koristio ujutro i navecer pred spavanje.
To koristim u nazad nekoliko mjeseci, meni se rezultati vide odmah kroz nekih 7 do 10 dana, pa sam isao do te mjere da sam se sam testirao na nacin da koristim terapiju mjesec/dva a zatim prestanem. Kada prestanem kroz nekih 20 dana do mjesec mi se vrati krvarenje, nakon toga pocnem sa terapijom i kao.sto rekoh 7 do 10 dana prestane, bukvalno ko da nikad nisam imao problema.
Na kraju krajeva ne kosta nista probati, ali kad je meni pomoglo mislim da ce svakome na svijetu.
:)
User avatar
dulekrele
Posts: 3881
Joined: 10/04/2014 18:25

#20 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by dulekrele »

jale89 wrote: 12/05/2022 23:25 Ljudi zeli podjeliti jedno iskustvo sa vama koji imate problema sa hemoroidima, a prije svega u namjeri da nekome pomognem
U sustini nekoliko godina u nazad primjetio sam da imam vanjske hemoroide, medjutim nisam previse davao paznje, sve do trenutka dok mi nije pojavila krv u stolici, malo me brinulo ali nastavio dalje u namjeri da ce prestati samo od sebe :-)
eh brige su nastale kad sam poceo krvariti u tolikoj mjeri da je vc solja bukvalno bila sva krvava nakon skoro svake nuzde.
Od tada po doktorima, kreme, ishrana cuda medjutim sve je to slabo pomagalo.
I onda kad Dragi Bog dadne saznam za jedan "lijek" narodni sto bi se reklo i odlucim pokusati, jer nemam sta izgubiti.
Pocnem koristiti domaci pekmez i laneno ulje.
Kasikicu pekmeza ujutro ( na pocetku sam koristio vise ali sam primjetio da postaje tvrda stolica) dok sam po kasikicu lanenog ulja koristio ujutro i navecer pred spavanje.
To koristim u nazad nekoliko mjeseci, meni se rezultati vide odmah kroz nekih 7 do 10 dana, pa sam isao do te mjere da sam se sam testirao na nacin da koristim terapiju mjesec/dva a zatim prestanem. Kada prestanem kroz nekih 20 dana do mjesec mi se vrati krvarenje, nakon toga pocnem sa terapijom i kao.sto rekoh 7 do 10 dana prestane, bukvalno ko da nikad nisam imao problema.
Na kraju krajeva ne kosta nista probati, ali kad je meni pomoglo mislim da ce svakome na svijetu.
:)
Po mom skromnom misljenju to ti nije izlijecilo hemeroide vec ti je omeksalo stolicu koja vise nije zbog tvrdoce pokretala krvarenje hemeroida.
nikeze
Posts: 577
Joined: 07/12/2018 12:57

#21 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by nikeze »

Prvo nesmije se jesti ništa ljuto ni začinjeno, nipošto voltaren, asprin i antireumatici, ni sirće ni biber.
Izmet mora biti mekan, dakle ishrana sa puno vlakana ( GRAH, GRAŠAK, BORANIJA, LEĆA I SVO POVRĆE).
Najbolji lijek za hemeroide je CINKOVA MAST.
User avatar
Truba
Posts: 82329
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by Truba »

A ja bas sve biberim
Drug Clan
Posts: 754
Joined: 05/01/2020 20:32

#23 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by Drug Clan »

Ja sam krenuo na sklerozaciju hemoroida i nakon dva tretmana stanje se drasticno popravilo :thumbup:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5729
Joined: 04/08/2020 19:22

#24 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by -Chesterfield- »

Drug Clan wrote: 13/05/2022 20:21 Ja sam krenuo na sklerozaciju hemoroida i nakon dva tretmana stanje se drasticno popravilo :thumbup:
Gdje ideš na tretmane?
Drug Clan
Posts: 754
Joined: 05/01/2020 20:32

#25 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by Drug Clan »

-Chesterfield- wrote: 13/05/2022 21:44
Drug Clan wrote: 13/05/2022 20:21 Ja sam krenuo na sklerozaciju hemoroida i nakon dva tretmana stanje se drasticno popravilo :thumbup:
Gdje ideš na tretmane?
Odgovoreno u pp
Post Reply