Hare spiking

Post Reply
kub lajkan

#1 Hare spiking

Post by kub lajkan » 16/01/2007 00:32

Malo sam bio odsutan. Vidim forum i dalje, najblaze receno, cudno izgleda. Ispocetka sam mislio da je greska i, posteno govoreci, jos uvijek se nadam...

Elem, tesko se snalazim, pa nisam siguran je li tema vec negdje postavljena...

Subota, CD, gosti Silajdzic i Lagumdzija...

Sve je bilo manje-vise monotono do trenutka kad Lagumdzija postavlja pitanje u stilu: "Novi ustav, ako moze bolje, samo mi reci KAD i KAKO".

Priznajem da sam razrogacenih usiju :D ocekivao Silajdzicev odgovor, nadajuci se necemu suvislom. I na to famozno "KAD?" on odgovara "NISMO NA PIJACI DA SE CJENKAMO". :? :? :?

Puna su mu usta "mi cemo ovo, mi cemo ono, mi cemo da radimo... bla, bla, bla", ali fakat je lik ubleho-supljikator do jaja...

Jad i bijeda...

krkanko

Post by krkanko » 16/01/2007 02:24

Silajdzic nikad nije govorio da ce on sam donositi ustav, nije ni govorio da ce ustav novi biti odmah na gradjanskom principu, nego da su ona ustavna rjesenja koja su se trebala usvojiti na stetu drzave i da ih nikad nece prihvatiti.

kub lajkan

Post by kub lajkan » 16/01/2007 02:30

krkanko wrote:Silajdzic nikad nije govorio da ce on sam donositi ustav, nije ni govorio da ce ustav novi biti odmah na gradjanskom principu, nego da su ona ustavna rjesenja koja su se trebala usvojiti na stetu drzave i da ih nikad nece prihvatiti.
Niko nije ni tvrdio da ce on sam donositi ustav.

Ali ako kazes da nesto ne valja, pa valjda je red da kazes sta onda valja, te kako i kad do toga doci.

lindjo

Post by lindjo » 16/01/2007 03:37

hebo te hare vise...opsjednut si :D ...garantujem da imas njegovu sliku u novcaniku .. :shock: ...ili je ipak zlajina.. 8-)

hare je supljator,k'o i svi politicari
:sax: ...ne znam sta se ima mislit oko novog ustava ,i zasto ga reis navodi na nekakvu njegovu umotvorinu

nema se tu sta dumat.. samo prepisat onaj od saudije :-D :D :roll:

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 16/01/2007 03:44

kub lajkan wrote:
krkanko wrote:Silajdzic nikad nije govorio da ce on sam donositi ustav, nije ni govorio da ce ustav novi biti odmah na gradjanskom principu, nego da su ona ustavna rjesenja koja su se trebala usvojiti na stetu drzave i da ih nikad nece prihvatiti.

Ali ako kazes da nesto ne valja, pa valjda je red da kazes sta onda valja, te kako i kad do toga doci.
Bolje cekati duze nego usvojiti nevaljasto.

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 16/01/2007 03:46

Tacno.

Hare je bio protiv tog nametnutog ustava bas kao i vecina gradjana.
Bolje cekati duze i dobiti bolji nego usvojiti nevaljast ustav, sta smo i time dobili, samo novu legitimaciju trenutnog dejtonskog stanja.

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 16/01/2007 05:23

Dolina avalona wrote:
Tacno.

Hare je bio protiv tog nametnutog ustava bas kao i vecina gradjana.
Bolje cekati duze i dobiti bolji nego usvojiti nevaljast ustav, sta smo i time dobili, samo novu legitimaciju trenutnog dejtonskog stanja.
Veoma delikatna situacija za Silajdzica! Vjerovatno je uvidio koliko su kostale BiH, lijepe Holbrookove rijeci, a i koliko snage "Mili" dobiva iz "Daytona"!!
Interesantan zapis o istoj temi se moze procitati na linku:
http://users.skynet.be/orbus/aktua/aktua1378.htm

docent

Post by docent » 16/01/2007 09:20

Vidim ovdje bi neki i dalje čekali. Pa dokle braćo silajdžićevci?
"Čekaj vojsko da se konj ispiša"

MystiC

Post by MystiC » 16/01/2007 09:45

Sta se palite na Lagumdzijine izjave u CD-u? Sad bi sigurno neki rekli - joj jest ga Harisu spustio i tak to.
Ljudi moji, pa svaki iole pametan politicar bi reagovao ko Hare. Nije ovo stvarno show muzickih zelja, pa da se moze sve ko iz pika reci.
A takodje se zna da je Lagumdzija trenutno u opoziciji, i fakat da mora tako da prica.....prokuzili smo te Zlaja ;)

_BosanaC

Post by _BosanaC » 16/01/2007 09:48

MystiC wrote:Sta se palite na Lagumdzijine izjave u CD-u? Sad bi sigurno neki rekli - joj jest ga Harisu spustio i tak to.
Ljudi moji, pa svaki iole pametan politicar bi reagovao ko Hare. Nije ovo stvarno show muzickih zelja, pa da se moze sve ko iz pika reci.
A takodje se zna da je Lagumdzija trenutno u opoziciji, i fakat da mora tako da prica.....prokuzili smo te Zlaja ;)
E nek' si nam rekao, sad moze i tema pod kljuc :-) :-) :-)

mrki medvjed

Post by mrki medvjed » 16/01/2007 09:57

Dolina avalona wrote:
kub lajkan wrote:

koliko je to duže? samo nek nam čovjek da neki orjentir po kojem ćemo mjeriti njegovu ozbiljnost i odgovornost...ipak je on i stranka koju vodi vlast od kaqntona, federacije države...neka konačno preuzmu odgovornost, a ne glume opoziciju u vlasti

_BosanaC

Post by _BosanaC » 16/01/2007 10:06

mrki medvjed wrote:
Dolina avalona wrote:
koliko je to duže? samo nek nam čovjek da neki orjentir po kojem ćemo mjeriti njegovu ozbiljnost i odgovornost...ipak je on i stranka koju vodi vlast od kaqntona, federacije države...neka konačno preuzmu odgovornost, a ne glume opoziciju u vlasti
U nasem slucaju pod duze se podrazumjeva vjecno. Zasto? Zato sto ce samo tako jedna te ista garnitura provesti zivot vladajuci ljudima koji uopste ne traze nista, ali su spremni padati na iste fore nebrojeno puta i vjerovati obecanjima ljudi za koja se, kada prodju izbori, ispostavi da u stvari i nisu bila obecanja, nego...

mrki medvjed

Post by mrki medvjed » 16/01/2007 10:14

_BosanaC wrote:
mrki medvjed wrote:
Dolina avalona wrote:
U nasem slucaju pod duze se podrazumjeva vjecno. Zasto? Zato sto ce samo tako jedna te ista garnitura provesti zivot vladajuci ljudima koji uopste ne traze nista, ali su spremni padati na iste fore nebrojeno puta i vjerovati obecanjima ljudi za koja se, kada prodju izbori, ispostavi da u stvari i nisu bila obecanja, nego...
...klasične podvale i prevare, od strane ljudi koji nisu ništa drugo u stanju nego da lažu, otimaju....

kub lajkan

Post by kub lajkan » 16/01/2007 10:39

MystiC wrote:Sta se palite na Lagumdzijine izjave u CD-u? Sad bi sigurno neki rekli - joj jest ga Harisu spustio i tak to.
Haretu nije niko spustio, nego on sam sebi.
MystiC wrote:Ljudi moji, pa svaki iole pametan politicar bi reagovao ko Hare. Nije ovo stvarno show muzickih zelja, pa da se moze sve ko iz pika reci.
Znaci ako si opozicija ne smijes pitati KAD I KAKO?
De malo mozak koristi matere ti...

Vodenjak

Post by Vodenjak » 16/01/2007 10:41

Lucidno...

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 16/01/2007 10:48

Smijesno je bilo, poslije emisije, gledati jednu stariju osobu koja se kune u dobronamjernost mudzahedina, harisove sposobnosti etc (skontali ste vec...) , kako je "pomalo" razocarana haretovom blagoscu prema dodiku i "novim" stavovima "udruzenja foteljasa" :-) ....a ja satima i satima pred izbore objasnjavao koji je to ublehas...al jok...pred izbore "ma hare ce to odradit' ba' ukinuce RS tek tako", a poslije izbora i pred sljedece (ali kao opravdanje) "ma nije mogao on sam, treba mu pomoc MZ"...ma treba njemu [cenzura] koji [cenzura] ce nam politicka svita ako ce MZ sve rjesavati.....naseg "turcina" reisa necu ni komentarisati :x

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 16/01/2007 10:50

MystiC wrote: Nije ovo stvarno show muzickih zelja, pa da se moze sve ko iz pika reci.

Kad je mogao pred izbore, moze i sad. :-)

"rekli smo da cemo raditi, i evo radimo" :lol: :lol: :lol: :lol:

zlatiborka

#18 Re: Hare spiking

Post by zlatiborka » 16/01/2007 10:53

kub lajkan wrote:Malo sam bio odsutan. Vidim forum i dalje, najblaze receno, cudno izgleda. Ispocetka sam mislio da je greska i, posteno govoreci, jos uvijek se nadam...

Sve je bilo manje-vise monotono do trenutka kad Lagumdzija postavlja pitanje u stilu: "Novi ustav, ako moze bolje, samo mi reci KAD i KAKO".

Priznajem da sam razrogacenih usiju :D ocekivao Silajdzicev odgovor, nadajuci se necemu suvislom. I na to famozno "KAD?" on odgovara "NISMO NA PIJACI DA SE CJENKAMO". :? :? :?

Puna su mu usta "mi cemo ovo, mi cemo ono, mi cemo da radimo... bla, bla, bla", ali fakat je lik ubleho-supljikator do jaja...

Jad i bijeda...
Lepi je Hare meni izgledao zbunjen, a Zlaja se raskokodakao i provocirao ga. Hare bi pod hitno trebao javno reci da on nece podrzati amandmane ovakve kakvi jesu, sto bi znacilo da on ostaje pri svojim predizbornim obecanjma! I da se odmah pokrene siroka javna rasprava o novom USTAVU. Ni Hare ni bilo koji pojedini politicar ne moze praviti USTAV sam. Zna se ko to treba raditi i voditi citav proces i koordinirati cijelu akciju. Za to i ne treba tako puno vremena, ako se ozbiljno prione poslu, pa cak i prihvatiti neka ustavna rjesenja npr. Svajcarske ili Belgije.

Vrijeme prolazi, narod ceka bolje dane, a ovi iz vlasti i dalje palamude.

kub lajkan

Post by kub lajkan » 16/01/2007 11:03

Ma u Haretovom djelovanju najupecatljiviji je princip koji koristi za (ne)rjesavanje problema:

"Ne mogu (ili ne znam) rijesiti problem, ali cu svu svoju energiju upotrijebiti da ne dozvolim drugima da ga rijese"

I taj ce nas covjek kao voditi naprijed :?

zlatiborka

Post by zlatiborka » 16/01/2007 11:22

Pa birali su (smo) ga najvise zbog predizbornih obecanja. Nek se sad pokaze da ce raditi ono sto je obecao! Ili da barem pocne i pokrene proces donosenja novog USTAVA. Opozicija ima pravo da pita i trazi odgovornost od onih koji su na vlasti. U zapadnim zemljama opzicija dobro puse za vrat onima u vlasti i love svaku njihovu gresku. To i jeste zadatak i smisao opzicije. A vlast neka lijepo zasuce rukave i krene sa poslom. Dosta vise suplje price i foliranja!

Vodenjak

#21 Re: Hare spiking

Post by Vodenjak » 16/01/2007 12:01

zlatiborka wrote:
kub lajkan wrote:Malo sam bio odsutan. Vidim forum i dalje, najblaze receno, cudno izgleda. Ispocetka sam mislio da je greska i, posteno govoreci, jos uvijek se nadam...

Jad i bijeda...
Lepi je Hare meni izgledao zbunjen, a Zlaja se raskokodakao i provocirao ga. Hare bi pod hitno trebao javno reci da on nece podrzati amandmane ovakve kakvi jesu, sto bi znacilo da on ostaje pri svojim predizbornim obecanjma! I da se odmah pokrene siroka javna rasprava o novom USTAVU. Ni Hare ni bilo koji pojedini politicar ne moze praviti USTAV sam. Zna se ko to treba raditi i voditi citav proces i koordinirati cijelu akciju. Za to i ne treba tako puno vremena, ako se ozbiljno prione poslu, pa cak i prihvatiti neka ustavna rjesenja npr. Svajcarske ili Belgije.

Vrijeme prolazi, narod ceka bolje dane, a ovi iz vlasti i dalje palamude.
Ne znam da li smo gledali istu emisiju ako ti tako dozivi Lagumdziju? :shock:
Po meni je bio vrlo pazljiv slusalac svega onoga sto se Hare trudio da kaze iako je i on (kao i vecina nas) znao da Hare nece u stvari nista reci.
I tako je i bilo.
Jedino sto je zaista uspio je da svakom pametnom poruci da se pred izbore malo zajebavao sa svojom obecanjima, a svojim simpatizerima uvali zvaku o tome da treba vremena za ustav pa cak i iza 2010 kad je kao neki rok koji je postavilo tamo neko Vijece Evrope. ... :oops:

kub lajkan

Post by kub lajkan » 16/01/2007 12:16

I neka mi sad neko objasni razliku izmedju:

- cekanja komunizma koji nikad nece doci

i

- cekanja da Hare pocne raditi na novom Ustavu

:D

krkanko

Post by krkanko » 16/01/2007 12:20

kub lajkan wrote:

Pa rekao je sta ne valja, tzv. entitetsko glasanje, koji god nacrt ustava bude sadrzavao entitetsko glasanje nece ga podrzati, kao sto ga ne bi trebale podrzati nijedna bh stranka. Dakle o svemu drugome se moze pregovarati i na kraju krajeva MORA se pregovarati, ali bez ovoga dijela, jer bi to znacilo legalizaciju 'rs' kroz institucije BiH, a time i mogucnost otcijepljenja za par godina na legalnom referendumu.

mrki medvjed

Post by mrki medvjed » 16/01/2007 12:24

kub lajkan wrote:I neka mi sad neko objasni razliku izmedju:

- cekanja komunizma koji nikad nece doci

i

- cekanja da Hare pocne raditi na novom Ustavu

:D
komunizam je umro na ovim prostorima pod tim imenom 90-e godine, onda je poprimio neki drugi oblik u liku i djelu bivših komunista obučenih u nacionalne dresove...ostao im je komunistički način razmišljanja i djelovanja...tako da se tu nema šta čekat...

a Haretovu verziju ustava bojim se da nećemo doživjeti u ovom mandatu :D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 16/01/2007 12:26

krkanko wrote:
kub lajkan wrote:

Pa rekao je sta ne valja, tzv. entitetsko glasanje, koji god nacrt ustava bude sadrzavao entitetsko glasanje nece ga podrzati, kao sto ga ne bi trebale podrzati nijedna bh stranka. Dakle o svemu drugome se moze pregovarati i na kraju krajeva MORA se pregovarati, ali bez ovoga dijela, jer bi to znacilo legalizaciju 'rs' kroz institucije BiH, a time i mogucnost otcijepljenja za par godina na legalnom referendumu.
Jos jedna od tema na kojoj kao da si s Marsa pao :?

Vidis li ti razliku izmedju necega sto bi se trebalo raditi (znaci neko buduce vrijeme) i onoga sto se konkretno radi trenutno, te od onoga sto se nikako ne radi?

I, iskreno, jesi li ti zadovoljan trenutnom situacijom u BiH, zatim u FBIH, te naposljetku u Kantonu i gradu u kojem zivis?

Post Reply