Gusenje i nesanica

Sve o zdravlju...
Post Reply
senci-071

Gusenje i nesanica

Post by senci-071 » 05/02/2016 08:01

Molim za savjet-pomoc.

Prije nekih 15 dana sam osjetio bol u grlu.Mislio sam da nije nista strasno i nisam isao doktoru.Ubrzo mi se stanje pogorsalo, da sam se navecer probudio, i osjeti kako krkljam,i da se gusim.Sutra sam otisao kod doktora, koji mi je rekao da imam tesku upalu grla, i propisao mi penciline.Bilo mi je lakse posele prvih pencilina,ali i dalje se nastavio strah od gusenja i nesanica.Evo penciline sam isprimao,ali ja zaspati i dalje ne mogu.Sad je grlo OK.

To vec traje sigurno 10-tak dana odkako ne spavam.I ako zaspem to je u intervalima budjenje i spavanje svakih nekih 10-15 minuta.Kad sam doktoru opste prakse ispricao za probleme sa snom i gusenjem,rekao mi je da izvadim nalaze krvi.Nalazi su relativno dobri osim masnoce u krvi TGL, koji su mi 4.7.Po doktoru i to bi mogao obiti neki uzrocnik gusenja kao masnoca srce i to, mada ja nisam nesto debeo.Propisao mi je neke tablete Rupilip i carrdiopirin,poceo sam da pijem evo prva tableta,ali stanje nista bolje.
Interesantno je to da se fizicki super osjecam,trcim,igram lopte,u prerfektnoj sam kondiciji,nemam nikakvih problema,osim tih nocu.

U zadnje vrijeme na svoju ruku sam poceo uzimati tablete apaurin od 5 mg, ni on me nesto ne moze uspavati,te leksilijum od 3 mg i nista.

Dal je u pitanju sok od gusenja kad me je bolilo grlo,ili je psiha u pitanju.

djigibau

Re: Gusenje i nesanica

Post by djigibau » 05/02/2016 08:18

Ne uzimati lijekove na svoju ruku, TGL NE UTICE na ciklus spavanje, obrati se psihologu.

dobar osjecaj

Post by dobar osjecaj » 05/02/2016 09:04

Raspitaj se o apneji u snu. Ne pij apaurine ni leksaurine ni na svoju ruku ni po preporuci. Ne treniraj iza 7 navece.

vnm

Post by vnm » 05/02/2016 09:15

probaj staviti jos koji jastuk ispod glave i spavaj na strani.
ja imam zdravstvenih problema koji nisu povezani sa tvojim, ali sam imao iste posljedice kad sam spavao.

senci-071

Post by senci-071 » 06/02/2016 08:21

Otisao psihijatru I ispricao mu probleme.Kaze neki poremecaj sna uzmi ove tablete Xanax 0,25 *3 na dan.Kontrola za 7 dana
Zaspao sam ko beba.

Pojma nemem o kakvim se tabletama radi,I hocu li o njim postati ovisan.?
Valjda kad ih prestanem piti ,da cu spavati kao nekad.

gnjev

Post by gnjev » 06/02/2016 09:03

Poslije xanaxa nikad vise neces spavati kao prije

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 06/02/2016 09:21

senci-071 wrote:Molim za savjet-pomoc.

Prije nekih 15 dana sam osjetio bol u grlu.Mislio sam da nije nista strasno i nisam isao doktoru.Ubrzo mi se stanje pogorsalo, da sam se navecer probudio, i osjeti kako krkljam,i da se gusim.Sutra sam otisao kod doktora, koji mi je rekao da imam tesku upalu grla, i propisao mi penciline.Bilo mi je lakse posele prvih pencilina,ali i dalje se nastavio strah od gusenja i nesanica.Evo penciline sam isprimao,ali ja zaspati i dalje ne mogu.Sad je grlo OK.

To vec traje sigurno 10-tak dana odkako ne spavam.I ako zaspem to je u intervalima budjenje i spavanje svakih nekih 10-15 minuta.Kad sam doktoru opste prakse ispricao za probleme sa snom i gusenjem,rekao mi je da izvadim nalaze krvi.Nalazi su relativno dobri osim masnoce u krvi TGL, koji su mi 4.7.Po doktoru i to bi mogao obiti neki uzrocnik gusenja kao masnoca srce i to, mada ja nisam nesto debeo.Propisao mi je neke tablete Rupilip i carrdiopirin,poceo sam da pijem evo prva tableta,ali stanje nista bolje.
Interesantno je to da se fizicki super osjecam,trcim,igram lopte,u prerfektnoj sam kondiciji,nemam nikakvih problema,osim tih nocu.

U zadnje vrijeme na svoju ruku sam poceo uzimati tablete apaurin od 5 mg, ni on me nesto ne moze uspavati,te leksilijum od 3 mg i nista.

Dal je u pitanju sok od gusenja kad me je bolilo grlo,ili je psiha u pitanju.
Čuj može gušenje od TGL...bože dragi kakvi su to danas doktori. :roll: Menu su bili 9 TGL pa nisam imao gušenja i nisam loše spavao tako da to nema veze jedno sa drugim. Bitno je da trigliceride dovedeš u red dijetalnom ishranom. Do duše meni je trebalo dugo da ih sredim ali se može i to bez lijekova.

Drugo, dao ti je carrdiopirin koji se koristi kod pacijenata za spriječavanje stanja nakupljanja trombocita i nekih drugih teških stanja. :shock: WTF?

Probaj otići drugom doktoru...meni je pomogla OMEGA3 (riblje ulje) uz dijetalnu ishranu naravno da sredim trigliceride na 0,95 tako da možda probaš jedno mjesec-dva sa omegom3. Sa druge strane potrudi se da tome ne pridaješ veliku važnost samo budi optimističan.

Sretno

senci-071

Post by senci-071 » 06/02/2016 09:42

gnjev wrote:Poslije xanaxa nikad vise neces spavati kao prije

Mislis da cu od njih postati ovisan ili...?

gnjev

Post by gnjev » 06/02/2016 10:07

senci-071 wrote:

Mislim da ces biti u tripu da ne mozes zaspati bez tabletice

senci-071

Post by senci-071 » 06/02/2016 10:29

gnjev wrote:
senci-071 wrote:

Mislim da ces biti u tripu da ne mozes zaspati bez tabletice
Juicer sam popio,od danas necu vise.
Vidjecu kako cu veceras spavati.

Officer Crabtree

Post by Officer Crabtree » 06/02/2016 10:43

kontroliši ishranu, izbaci sva sranja iz ishrane, također nemoj jesti 2 sata prije spavanja, u prostoriji za spavanje isključi sve što te ometa, naročito nemoj gledati laptop i mobitel barem pola sata prije spavanja....

vjerovatno je neki psiho uzrok ali ovo gore ga može potaknuti...

senci-071

Post by senci-071 » 06/02/2016 11:59

Officer Crabtree wrote:kontroliši ishranu, izbaci sva sranja iz ishrane, također nemoj jesti 2 sata prije spavanja, u prostoriji za spavanje isključi sve što te ometa, naročito nemoj gledati laptop i mobitel barem pola sata prije spavanja....

vjerovatno je neki psiho uzrok ali ovo gore ga može potaknuti...
Hvala drug na savjetu.
Vec pratim i jedem zdravu hranu,trcim i fizickim sam aktivniji.
Valjda da neki rezultat.

Post Reply